ارزش ارز: چگونه واقعاً تعیین شده است

ساخت وبلاگ

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه ارزش ارز تعیین می شود؟چرا صورتحساب دلار فرقه های مختلفی دارد؟چرا یورو یا یوانیان ارزش های مختلفی دارند؟چرا برخی از سکه ها با برخی از اعداد برابر هستند و برخی دیگر این کار را نمی کنند؟مردم در سراسر جهان هر روز ، تمام روز از پول استفاده می کنند ، اما تعداد کمی از گرانبها واقعاً خود پول را درک می کنند. البته پول بسیار ساده است ، اما از بسیاری جهات نیز بسیار پیچیده است. شاید یکی از گیج کننده ترین چیزها در مورد پول دانستن چگونگی تعیین ارزش ارز باشد. کشورهای مختلف روشهای مختلفی برای تعیین ارزش ارز دارند و عوامل زیادی در این تصمیم وجود دارد. در زیر ما چگونه ، چه کسی ، چه و چرا ارز و نحوه تعیین ارزش آن را اجرا خواهیم کرد.

تاریخچه ارز: پول چه می تواند باشد؟

تقریباً تا زمانی که جوامع پر رونق وجود داشته باشد ، ارزهای مختلفی در درون آنها وجود داشته است. همانطور که Investopedia می گوید ، "پول ، به خودی خود ، هیچ چیز نیست."این مطمئناً صادق است ، به ویژه هنگامی که در قرن ها به عنوان پول استفاده شده است: حیوانات ، پوسته های دریایی ، کاغذ ، پلاستیک ، فلز و حتی هیچ چیز (ارز دیجیتال A. K. A!).

ژاپن هانساتسو ، 1700-1800 ، استفاده شده ، قرمز

روسیه 100 روبل اسکناس ، 2018 ، P-New ، UNC ، پلیمر ، جام جهانی فیفا ، فوتبال

در آغاز ، مردم از آن استفاده می کردند ، این بدان معنی بود که آنها یک چیز را برای دیگری مبادله کردند که آنها از ارزش برابر می دانند. این کم و بیش پیشرو نرخ ارز مدرن است ، اما به ده ها هزار سال باز می گردد ، احتمالاً تا طلوع انسانهای مدرن. در حقیقت ، PBS Nova ذکر می کند که چگونه بارگذاری فقط یک فعالیت انسانی نیست. بسیاری از حیوانات همچنین در قالب روابط همزیستی درگیر بارگذاری هستند. اگرچه این منحصراً مشابه با بارگذاری انسان نیست ، اما تبادل چیزی با ارزش است که از آن طرف از آن سود می برند.

شروع تقریباً 9000 B. C. به 6000 B. C. ، انسان شروع به استفاده از گاوها به عنوان نوعی ارز و همچنین گوسفند ، شتر و انواع دیگر دامها کرد. با توجه به این حیوانات که کار ، غذا و حتی حمل و نقل را فراهم می کنند ، ارزش آنها بین افرادی که آنها را به دلیل خوب و خدمات رد و بدل می کردند ، آشکار بود. تا 1200 B. C. این پوسته های گاو برای اولین بار به عنوان ارز در چین استفاده می شدند. پوسته های Cowrie از یک صدف است که بیشتر در کم عمق اقیانوس آرام و اقیانوس آرام یافت می شود. این پوسته ها در بسیاری از جوامع از جمله برخی از مناطق آفریقا به عنوان پول استفاده شده است. در حقیقت ، پوسته گاو یکی از طولانی ترین و پرکاربردترین ارز در تاریخ است.

سکه های مدرن اولین بازی خود را در 500 B. C انجام داد. و از فلزات گرانبها مانند نقره ، برنز و طلا ساخته شده است که بیشترین ارزش این سه را داشتند. مانند پول امروز ما ، اولین سکه مدرن با تصاویر خدایان ، امپراطورها و سایر رهبران مهم هر دو برای نشان دادن اصالت خود و همچنین ادعای پول برای فرهنگ خاص مهر شد.

از اینجا ، چیزهایی از استفاده از چرم به عنوان ارز در سال 118 B. C. به استاندارد طلا در سال 1816. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ جامع ارز ، به اینجا بروید.

چه کسی ارزش ارز را تصمیم می گیرد؟

ارزش ارز معمولاً با تقاضای آن تعیین می شود. این به همان روشی است که به کالاها و خدمات به ارزش اختصاص داده می شود و اندازه گیری آنچه درآمد حاصل می کند چنین وسعت ارزشمندی را ارائه می دهد. به طور کلی ، در واقع سه روش اصلی برای اندازه گیری ارزش ارز در ایالات متحده وجود دارد. این شامل:

  1. چقدر ارز در ارزهای خارجی خریداری می کند. این با نرخ ارز اندازه گیری می شود.
  2. ارزش یادداشت های خزانه داری. اینها را می توان از طریق بازار ثانویه برای خزانه ها به دلار تبدیل کرد. از طریق این اندازه گیری ها ، هنگامی که تقاضا برای خزانه داری زیاد است ، ارزش دلار آمریکا افزایش می یابد.- میزان ارز که توسط دولت های خارجی نگهداری می شود. هنگامی که یک دولت خارجی ارز بیشتری دارد ، عرضه آن ارز کمتر است. در ایالات متحده ، این باعث می شود دلار با ارزش تر شود.

همانطور که گفته شد ، هر چیزی می تواند ارز باشد تا زمانی که افراد به اندازه کافی تصمیم بگیرند از آن استفاده کنند. با همان نشانه ، ارزش ارز می تواند با گذشت زمان تغییر کند. در حقیقت ، در ایالات متحده ، ارزش دلار در 100 سال گذشته تغییر کرده است. در دهه 1910 ، پول خیلی بیشتر ارزش داشت. سپس ، یک دلار می تواند در سال 2017 به ارزش 25. 00 دلار کالا یا خدمات خریداری کند. بسیاری از موارد می تواند بر ارزش ارز تأثیر بگذارد: زمان ، افزایش و سقوط هر اقتصاد معین و سایر عوامل.

در رابطه با سایر نقاط جهان ، متغیرهای زیادی وجود دارد که ارزش ارز را تعیین می کنند و این متغیرها از کشور به کشور دیگر تغییر می کنند. البته هنوز معیارهای جهانی وجود دارد که به تعیین ارزش یک ارز کمک می کند. این شامل:

  • - نرخ بهره: نرخ بهره بالا به ایجاد ارز قوی در هر اقتصاد کمک می کند. این امر عمدتاً به این دلیل است که وقتی سرمایه گذاران خارجی با یک کشور تجارت می کنند ، بازده بالاتری در سرمایه گذاری خود کسب می کنند.
  • - سیاست های اقتصادی: برخی از سیاست های اقتصادی می توانند به تقویت ارز کمک کنند ، اما این بسته به ارز و کشوری که متعلق به آن است ، نسبی است.
  • - ثبات: هرچه یک اقتصاد با ثبات تر باشد ، قوی تر نیز هست. هنگامی که یک اقتصاد پایدار است ، از سرمایه گذاران خارجی دعوت می کند تا در واقع سرمایه گذاری کنند ، که می تواند قدرت یا ارزش یک ارز را افزایش دهد.

وقتی صحبت از ارزش ارز است ، عوامل زیادی در سراسر جهان درگیر می شوند. به طور خلاصه ، همه اینها به قدرت ، ثبات و چگونگی اندازه گیری نرخ ارز کاهش می یابد.

چرا نرخ ارز ارز مهم است؟

نرخ ارز به تعیین میزان یک قطعه پول بین دو یا چند کشور کمک می کند. به عنوان مثال ، یک دلار ممکن است کالاها و خدمات بیشتری را هنگام رد و بدل یورو یا ین ژاپنی بخرد ، از این ارزها که در آمریکا خریداری می کنند. نرخ ارز پس از سقوط استاندارد طلا در دوران رکود بزرگ ، تنظیم شد. هنگامی که این اتفاق افتاد ، "مبادله ارز شناور" برای تعیین ارزش ارز به کار گرفته شد.

نرخ ارز بسیار مهم است زیرا آنها می توانند تأثیر زیادی در زندگی روزمره شما داشته باشند ، خواه در وال استریت کار کنید یا فقط یک شهروند عادی در کشور خاص خود هستید. به عنوان مثال ، اگر در فرانسه زندگی می کنید و برای تعطیلات به آمریکا سفر می کنید ، نرخ ارز بین دلار و فرانک به شما کمک می کند تا تعیین کنید که چه پولی برای سرگرمی (خرید ، مسافرت و فعالیت) و هم تجارت (غذا) و هم برای تجارت (غذا ، می توانید برای تهیه آن نیاز دارید. نرخ هتل ، اتومبیل های اجاره ای و غیره). از طرف دیگر ، بگویید شما یک آمریکایی هستید که به مکزیک یا کانادا می روید. دلار شما در هر کشور زیادی استفاده نمی کند ، به همین دلیل نرخ ارز برای تبادل دلار شما برای پزو یا دلار کانادا به ترتیب مهم است. مهم نیست که با چه کشوری شروع کنید ، نرخ ارز برای اجازه دادن به سطح خاصی از آزادی مالی هنگام سفر ، کار ، انجام کار یا حرکت به طور دائم به یک کشور جدید مهم است.

این اینفوگرافیک مفید چگونگی تعیین ارزش ارز برای هر نوع ارز در سراسر جهان را تجزیه می کند. برای یک مرحله به مرحله تجزیه روند ، می توانید در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

پول و آینده

همانطور که به آینده می رویم ، ارزش ارز و تمام آنچه که در آن وجود دارد ممکن است تغییر کند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که آینده به سمت استفاده از پول الکترونیکی یا پول دیجیتال هدایت می شود. در حال حاضر ما بیت کوین ، روش های پرداخت بدون پول و برنامه های زیادی را داریم که به افراد اجازه می دهد ، خواه در یک اتاق یکسان باشند و چه کشور دیگری ، برای خرید ، فروش و پردازش پول برای کالاها و خدمات. انواع مختلف ارز وقتی صحبت از پول الکترونیکی می شود به سختی مسئله ای نیست زیرا این معاملات به تنهایی با استفاده از فناوری انجام می شود. آیا این بدان معنی است که پول کاغذ و سکه ها به زودی در سراسر جهان منسوخ خواهند شد؟احتمال وجود دارد که این امر برای آینده نزدیک بعید باشد ، اما ما می توانیم مطمئن باشیم که ارزش ارز ، چگونگی تعیین آن و نحوه زندگی ما با آن ، همیشه در حال تغییر است.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 38 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 13:26