رمزارزهای سبز: نیاز امروز این است که به فناوری‌های دوستدار محیط زیست روی بیاوریم

ساخت وبلاگ

ارزهای رمزپایه که به عنوان انرژی بر هستند، می توانند آلودگی کمتری نیز داشته باشند

Green cryptocurrencies: The need of the hour is to switch to more environment-friendly technologies

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، در توییتی نوشت: این لحظه بزرگی برای اکوسیستم اتریوم است. او در توییت دیگری به نقل از "محقق اتریوم" جاستین دریک گفت: "ادغام باعث کاهش 0. 2 درصدی مصرف برق در سراسر جهان می شود."

هیچ خبری نیست که ارزهای رمزنگاری شده از باطنی بودن، اکنون با 320 میلیون کاربر رمزارز در سراسر جهان، طبق برآوردها، به جریان اصلی تبدیل شده اند. امنیت، سهولت در معاملات و بازدهی نمایی این ارزهای جایگزین پرسود را می سازد. با این حال، معایب آن آشکار است، یکی از مهم‌ترین آن‌ها تاثیر زیست‌محیطی استخراج ارز دیجیتال است.

ارزهای پر انرژی

طبق گزارشی که توسط کاخ سفید استناد شده است، از سال 2018 تا 2022، «مصرف سالانه برق از دارایی‌های کریپتو جهانی به سرعت رشد کرد، با تخمین‌ها از دو برابر شدن مصرف برق به چهار برابر افزایش یافت. تا آگوست 2022، برآوردهای منتشر شده از کل مصرف جهانی برق برای دارایی های رمزنگاری بین 120 تا 240 میلیارد کیلووات ساعت در سال است، محدوده ای که از کل مصرف برق سالانه بسیاری از کشورها مانند آرژانتین یا استرالیا بیشتر است. که معادل 0. 4 تا 0. 9 درصد مصرف سالانه برق جهانی است. به گفته کاخ سفید، این موضوع نگران‌کننده است زیرا بخش عمده‌ای از انرژی از سوزاندن سوخت‌های فسیلی مانند زغال‌سنگ تامین می‌شود که می‌تواند منجر به انتشار گازهای گلخانه‌ای و همچنین آلودگی بیشتر شود. در میان ارزهای دیجیتال جهانی، بیت کوین و اتریوم (ETH) برجسته ترین آنها هستند که 60 درصد از کل بازار دارایی های رمزنگاری شده را تشکیل می دهند. طبق این گزارش، از آگوست 2022، بیت کوین 60 تا 70 درصد از انرژی جهانی دارایی های رمزنگاری شده را به خود اختصاص داده است، در حالی که اتریوم 29 تا 39 درصد است. توصیه می‌کند به فناوری‌های سازگار با محیط‌زیست مانند اثبات سهام تغییر دهید، که «می‌تواند مصرف کلی برق را به کمتر از ۱ درصد از سطوح امروزی کاهش دهد».

ادغام اتریوم

در آنچه در میان پیش بینی شده ترین رویدادها در فضای Web3 قرار داشت ، اتریوم ادغام را در 15 سپتامبر به پایان رساند. در آن ، blockchain Ethereum از مکانیسم اثبات کارآفرینی انرژی به اثبات است."و ما نهایی شدیم! ادغام مبارک ، همه. این یک لحظه بزرگ برای اکوسیستم Ethereum است. وی در صدای جیر جیر دیگری به نقل از "محقق Ethereum" جاستین دریک گفت: "این ادغام 0. 2 ٪ میزان مصرف برق را در سراسر جهان کاهش می دهد."

بیت کوین با حل پازل های پیچیده ریاضی با استفاده از رایانه های پر قدرت ، که از انرژی زیادی استفاده می کنند ، از مکانیسم اثبات کار استفاده می کند که در آن معدن معدن معدن کار می کند. رویداد اتریوم به عنوان ادغام در دسامبر 2020 نامیده شد. این کار بر روی دو blockchain موازی شروع به کار کرد-میراث ، Ethereum Mainnet ، که از اثبات کار و یک زنجیره چراغ جدید با استفاده از اثبات سهام استفاده می کرد. ادغام Mainnet Ethereum با زنجیره Beacon برای ایجاد یک blockchain یکپارچه که روی یک پروتکل اثبات سهام کار می کند. در این صورت ، معدنچیان قبل از اعتبارسنجی معاملات ، سرمایه گذاری در ارز دیجیتال را تعهد می کنند. برای اعتبار سنجی بلوک ها ، آنها باید با سکه های خود سهام خود را جمع کنند. سپس ، یک الگوریتم اعتبار سنجی را انتخاب می کند که می تواند بلوک بعدی را به یک blockchain اضافه کند ، بر اساس میزان cryptocurrency که او ساخته است. اگرچه این کار با حل رایانه های پیچیده با استفاده از رایانه های سریع انرژی ، از بین می رود ، اما نیاز به سرمایه گذاری قابل توجهی دارد. از این رو ، کسانی که بیشترین پول را دارند می توانند دست بالایی داشته باشند. به عنوان مثال ، یک سرمایه گذار باید حداقل 32 ETH را به خود اختصاص دهد تا اعتبار سنجی شود. اما با یک تجارت ETH با 1. 300 دلار ، کل سرمایه گذاری را به 41،600 دلار می برد و آن را گران می کند. سوئیچ کامل اتریوم به مکانیسم اثبات سهام ، مانند قبل از ادغام ، آن را برای محیط زیست آگاه تر می کند ، مصرف انرژی سالانه آن معادل آن با فنلاند و ردپای کربن معادل آن با سوئیس بود. اما با اثبات سهام ، انتظار می رود که دومی تا 99. 95 ٪ کاهش یابد.

پول آلوده

اگرچه اعتماد بیت کوین به سوخت های فسیلی برای معدن کاهش یافته است ، اما فقط اندکی اتفاق افتاده است. براساس آخرین داده های موجود که توسط شاخص مصرف برق کمبریج بیت کوین (CBECI) قابل دسترسی است ، سوخت های فسیلی 62 ٪ از ترکیب انرژی خود را در ژانویه سال جاری در مقایسه با 65 ٪ در سال گذشته تشکیل می دهند. در حالی که اعتماد به ذغال سنگ از 47 ٪ به 37 ٪ کاهش یافت ، رمزنگاری در گاز قابل اطمینان تر شد که از 16 ٪ از انرژی خود در سال گذشته به یک چهارم در اوایل سال جاری افزایش یافت. در همین زمان ، نقش قدرت پایدار با حداقل لخت ، از 35 ٪ به 38 ٪ افزایش یافت. اما سهم نیروگاه هیدروپ از حدود 20 ٪ به 15 ٪ کاهش یافت.

کم انرژی

اتریوم گامی در جهت رفع نگرانی های زیست محیطی برداشته است. ارزهای رمزنگاری دیگری نیز وجود دارد که از مکانیسم های فشرده انرژی کمتری استفاده می کنند. این موارد شامل Bitgreen ، Iota ، Chia ، Cardano ، Solarcoin و Nano است.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 41 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 12:36