چنگال blockchain چیست؟- توضیح مفصلی

ساخت وبلاگ

حتی اگر مدتی در فضای رمزنگاری بوده اید ، ممکن است هنوز این مفهوم را کاملاً درک نکرده باشید. blockchain شبکه ای از بلوک های مجازی متصل است که اطلاعات را به صورت رمزنگاری ذخیره می کند ، همانطور که ممکن است شما آگاه باشید. blockchain ها معمولاً شبکه های منبع باز هستند و کدها برای ویرایش و ساخت آنها رایگان هستند. هنگامی که یک توسعه دهنده یک برنامه blockchain را بر روی کد پایه یک blockchain دیگر ایجاد کرد ، ما یک زنجیره ثانویه با تاریخ زنجیره اصلی دریافت می کنیم. این زنجیره های ثانویه همان چیزی است که ما آن را چنگال blockchain می نامیم.

بیایید در مورد این چنگال های blockchain کمی جزئیات بیشتری کسب کنیم؟

چرا چنگال های blockchain مهم هستند؟

تشکیل چنگال های blockchain هنگام ارتقاء blockchain بسیار مهم است. اگر توسعه دهندگان DAPP (برنامه غیر متمرکز) برای تسهیل یک محصول یا خدمات خاص به وضعیت فعلی یک blockchain نیاز دارند ، کل زنجیره باید دوباره و دوباره به روزرسانی شود ، که این یک کار بسیار دشوار است. چنگال های blockchain یک راه حل برای این ناراحتی است.

علاوه بر از بین بردن نیاز به زمان و زمان به روزرسانی blockchain ، Blockchain Forks همچنین همه توسعه دهندگان و کاربران نهایی را با جریان اطلاعات و داده ها در blockchain اصلی مرتبط نگه می دارد.

چنگال های blockchain گاهی اوقات برای افزودن به فاکتور امنیتی نیز ایجاد می شوند.

چنگال ها چگونه کار می کنند؟

How do Blockchain Forks Work

هر وقت از این سؤال بپرسید که چنگال blockchain چیست ، بسیاری تمایل دارند که آن را با ایجاد نشانه های جدید از یک blockchain قدیمی تر مرتبط کنند. تفاوت عمده بین هر دو وجود دارد ، و چنگال های blockchain بیشتر شبیه یک روش ارتقاء هستند. یک شبکه blockchain موجود برداشت می شود ، برخی از قوانین و پروتکل ها طبق نیاز اصلاح می شوند و موارد جدید نیز به آن اضافه می شوند. در نتیجه ، یک شاخه ثانویه از زنجیره موجود توسعه می یابد ، و این زنجیره جدید ممکن است نشانه جدیدی نداشته باشد.

Bitcoin Cash (ساخته شده توسط چنگ زدن به blockchain بیت کوین) نمونه خوبی از چنگال blockchain است ، و همچنین یک نشانه جدید به همراه داشت.

چگونه چنگال ها تغییر در چشم انداز رمزنگاری می کنند؟

تحت سناریوهای فعلی ، blockchain Ethereum به عنوان نمونه ای عالی هنگام یادگیری در مورد چنگال های blockchain و چگونگی ایجاد خدمات بیشتر به blockchain کار می کند. اتریوم 2. 0 آینده ، اتریوم کلاسیک و اتریوم خود به عنوان سه شاخه از همان blockchain والدین کار می کنند.

همانطور که می دانیم ، یک blockchain در ابتدا با مجموعه ای از قوانین ایجاد می شود و به جلو حرکت می کند ، به روزرسانی های لازم از طریق تغییر در کد انجام می شود. اتفاق مشابهی در مورد زنجیره اتریوم رخ داد زیرا Blockchain Forks ارتقاء قراردادهای هوشمند اصلی خود را ایجاد کرد. اکنون ، منظره رمزنگاری از ویژگی های مختلفی که توسط blockchain اصلی اتریوم به همراه زنجیرهای ثانویه آن ارائه شده است ، بهره می برد.

دو نوع چنگال در blockchain چیست؟

What are the Two Types of Forks in Blockchain

دو نوع چنگال موجود در blockchain:

1. چنگال نرم

یادگیری در مورد اینکه دو نوع چنگال در blockchain چیست ، ابتدا با چنگال های نرم روبرو می شویم. به زبان ساده ، یک چنگال نرم یک به روزرسانی نرم افزاری برای کل شبکه blockchain است. از آنجا که نتیجه نهایی یک blockchain واحد است ، تغییرات ایجاد شده در اینجا سازگار با بلوک های قبل از لباس است. از این روش برای افزودن ویژگی های جدید به blockchain های موجود مانند بیت کوین و اتریوم استفاده شده است.

2. چنگال سخت

هر وقت یک زنجیره جدید از blockchain اصلی تولید می شود ، یک چنگال سخت در نظر گرفته می شود. در اینجا ، تغییرات ایجاد شده در مجموعه اصلی کدها دیگر سازگار با عقب نیستند و یک blockchain ثانویه برای شبکه ایجاد می کنند. بلوک های اولیه سازگار با زنجیره جدید متوقف شده و منجر به تولید رمزنگاری جدید می شوند. Bitcoin Cash و Bitcoin Gold دو نمونه برجسته از چنگال سخت است.

نمونه هایی از چنگال blockchain

بیت کوین XT یکی از اولین چنگال های قابل توجه blockchain بود و تأثیر قابل توجهی داشت. با این حال ، موفق ترین چنگال بیت کوین قطعاً در سال 2021 پول نقد بیت کوین بود. Ethereum همچنین دارای چنگال های موفق Blockchain است: Ethereum Classic و Ethereum 2. 0.

چرا چنگال های blockchain رخ می دهد؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، دلایل مختلفی وجود دارد که به چنگال های blockchain نیاز است ، یعنی:

1. اضافه کردن عملکرد جدید

هر زمان که به عملکردهای فعلی زنجیره موجود اضافه شود ، یک چنگال blockchain جدید ایجاد می شود.

2. رفع مشکلات امنیتی

بلاکچین ها گاهی اوقات برای امنیت حداکثر نیاز به تغییرات خاصی در کد و پروتکل های موجود دارند که به تولید یک چنگال blockchain نیاز دارد.

3. معاملات معکوس

از آنجا که یک blockchain عمدتا مجموعه ای از کدها است که در صورت معاملات مخرب یا نقض امنیتی قابل اصلاح است ، کل جامعه می توانند تمام معاملات یک دوره خاص را معکوس کنند. این منجر به تولید یک زنجیره ثانویه می شود اما یک روش امنیتی مؤثر است.

نتیجه

تمام دنیای فناوری با گذشت زمان در حال تحول است و blockchains با Gusto همراه است. با این حال ، این امر حاکی از نیاز به ارتقاء مداوم در blockchains است. چنگال های blockchain باعث می شوند که blockchains به نسخه های جدیدتر ، امن تر و پیشرفته تر از خود تبدیل شوند و همچنین ارزهای رمزپایه جدیدی را به دنیا آورند. کاملاً مشخص است که چرا آنها در رشد اکوسیستم کلی رمزنگاری یکپارچه هستند.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 24 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 15:30