بررسی کارگزاران تعاملی

ساخت وبلاگ

باربارا فریدبرگ یک مدیر پرتفوی سرمایه گذاری کهنه کار ، مشاور FinTech و سرمایه گذار متخصص است. او یک نویسنده منتشر شده از چندین کتاب است.

متیو کلامر با تجربه عملی در اداره تجارت فناوری اطلاعات خود و آموزش در هنرهای لیبرال ، به مشکلات تحقیق کاملاً مورد توجه قرار گرفت. از ارائه سیستم های POS گرفته تا مغازه های گردشگری کوچک گرفته تا امنیت داده ها و مدیریت حساب ، متیو راه حل های تجاری را برای بسیاری از افراد ارائه داده است.

ویراستاران ما به طور مستقل تحقیق و توصیه می کنند بهترین محصولات و خدمات را توصیه می کنند. می توانید در مورد فرایند بررسی مستقل و شرکای ما در افشای تبلیغات ما اطلاعات بیشتری کسب کنید. ما ممکن است در مورد خریدهای انجام شده از پیوندهای انتخاب شده خود کمیسیون دریافت کنیم.

 • حداقل حساب: 0. 00 دلار
 • هزینه ها: کمیسیون 0. 00 دلار برای سهام/ETF موجود در نور TWS IBKR ، یا هزینه های پایین که توسط حجم برای معامله گران فعال که می خواهند به عملکردهای پیشرفته مانند مسیریابی سفارش دسترسی داشته باشند ، کاهش می یابد. 0. 65 دلار در هر قرارداد برای گزینه های مربوط به نور TWS ؛این همچنین نرخ پایه برای کاربران TWS Pro است که نرخ مقیاس بر اساس حجم دارد. 0. 85 دلار در هر قرارداد برای آینده.

بالاترین امتیاز برای:

گرفتن ما

کارگزاران تعاملی (IBKR) لیست جامع ترین سیستم عامل های سرمایه گذاری را بر عهده دارند. مشتریان می توانند سهام ، گزینه ها ، معاملات آتی ، فارکس ، ارزهای رمزنگاری شده ، اوراق قرضه و وجوه را در 150 بازار از یک حساب یکپارچه واحد تجارت کنند. سرمایه گذاران پایدار از داشبورد و برنامه ضربه ای خوشحال خواهند شد ، که به شما کمک می کند دارایی ها را از طریق یک لنز سرمایه گذاری با مسئولیت اجتماعی (SRI) ارزیابی کنید. پلت فرم قابل بارگیری Trader Workstation (TWS) در خدمت معامله گران حرفه ای و سرمایه گذاران پیشرفته و فعال علاقه مند به ابزارهای پیچیده تجارت فنی و اساسی و تحقیقات عمیق است.

کارگزاران تعاملی به تنهایی در وسعت دارایی ها ، گزارش های تحقیقاتی ، دسترسی به بازار جهانی ، ابزارها ، ماشین حساب ها و مطالب آموزشی ایستاده اند. این طیف وسیعی از محصولات و خدمات هم نعمت و هم نفرین است. ثروت شدید اطلاعات IBKR گاهی اوقات می تواند برای هضم چالش برانگیز باشد. گفته می شود ، تجارت رایگان کاغذ و آزمایش 3 ماهه به کاربران می دهد تا این کارگزار جامع سرمایه گذاری را امتحان کنند.

گذشته از این بررسی کارگزاران تعاملی ، ما همچنین خدمات مشاور مشاورین تعاملی مشاوران تعاملی را بررسی کرده ایم.

معرفی

کارگزاران تعاملی در سال 1993 توسط رئیس فعلی توماس پیترفی تأسیس شد ، رویکرد ساده ای به خدمات کارگزاری دارد که بر دسترسی گسترده به بازار ، هزینه های پایین و اجرای برتر تجارت متمرکز است. IBKR با سرمایه گذاری و تجارت عمومی ، 1. 92 میلیون حساب مشتری و 2. 17 میلیون دلار ارزش تجارت روزانه دارد. این کارگزار تخفیف یک برنامه هزینه رقابتی و شفاف را به همراه قیمت گذاری حاشیه های سنگی ارائه می دهد. از طرف منفی ، با وسعت دارایی ها و ابزارهای پیچیده ، زمان لازم است تا از طریق راهنمای قیمت گذاری عبور کرده و به سکو بروید.

این شرکت با ادامه تعهد خود برای نوآوری ، اخیراً دسترسی به cryptocurrency و تجارت سهام کسری را برای سهام ایالات متحده و اروپایی اضافه کرد. برنامه Impact یک ابتکار بزرگ برای فراهم آوردن این فرصت برای سرمایه گذاران برای شرکت های تجاری بر اساس تمایلات زیست محیطی ، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) در سطح گرانول است. نکته آخر اینکه برنامه GlobalTrader برای سرمایه گذاران بین المللی که به دنبال دسترسی موبایل به بازارها هستند ، سودمندی است. ویژگی ها و محصولات جدید به طور مرتب به سیستم عامل های معاملاتی IBKR اضافه می شوند و بودجه اضافی به طور مرتب به تعداد گسترده ای از صندوق های متقابل ایالات متحده و بین المللی اضافه می شود. IBKR یک بستر عالی برای معامله گران پیشرفته و حرفه ای است که به دنبال انتخاب گسترده ای از انواع سفارش برای اجرای استراتژی های تجاری پیشرفته در دارایی ها و بازارها هستند. سرمایه گذاران میانی همچنین از وسعت دارایی ها و منابع رو به رشد آموزشی و تحقیقاتی قدردانی می کنند. مبتدیان ممکن است به بهترین وجه برای یک کارگزار سرمایه گذاری ساده تر مناسب باشند ، زیرا IBKR می تواند محصولات و خدمات زیادی برای سرمایه گذار جدید داشته باشد.

جوانب مثبت منفی

دامنه بی نظیر دارایی های سرمایه گذاری موجود

کمیسیون پایین و حاشیه

اجرای سفارش برتر

طیف گسترده ای از ابزارهای تجاری فنی و اساسی

ساخته شده برای خدمت به معامله گران جهانی و سرمایه گذاران بین المللی

Smartrouter IBKR در دسترس مشتریان IBKR Lite نیست

می تواند برای سرمایه گذاران کمتر با تجربه و کمتر فعال تر ارعاب کننده باشد

جوانب مثبت توضیح داد

 • دامنه بی نظیر دارایی های سرمایه گذاری: این شامل سهام ، ETF ها ، گزینه ها ، آینده ، جفت ارزهای نقطه ای ، ارزهای رمزنگاری شده ، طلای نقطه ای ایالات متحده ، اوراق قرضه ، صندوق های متقابل ، صندوق های تامینی ، روبو و اوراق بهادار مدیریت شده است.
 • کمیسیون پایین و نرخ حاشیه: نرخ حاشیه از کمترین میزان موجود است. آنها تا 66 ٪ پایین تر از میانگین صنعت هستند و با افزایش اندازه سفارش ، برای معامله گران بزرگتر بهترین هستند.
 • اجرای سفارش برتر: Smartrouting IBKR امکان مسیریابی خودکار هر پا از تجارت را به سازنده کمترین هزینه بازار امکان پذیر می کند.
 • مجموعه گسترده ای از ابزارهای معاملاتی فنی و اساسی: سیستم های کاری THETRADER و سیستم عامل های معاملاتی پورتال مشتری ، نمودارهای تعاملی ، قابل تنظیم ، دسترسی یک پنجره به نقل قول های زنده ، تحقیقات فنی و ابزارهای تجزیه و تحلیل را ارائه می دهند.
 • ساخته شده برای خدمت به معامله گران جهانی و سرمایه گذاران بین المللی: IBKR برای معامله گران جهانی با دسترسی به 150 بازار ، 33 کشور و 24 ارز ساخته شده است. غیر U. Sشهروندان از تعداد زیادی از کشورها می توانند از IBKR نیز استفاده کنند.

منفی توضیح داد

 • Smartrouter IBKR در دسترس مشتریان IBKR Lite نیست: این مشتریان ممکن است قیمت گذاری بهینه کمتری را در معاملات تجربه کنند زیرا این دسته از معاملات کاربران ممکن است برای جریان سفارش به یک کارگزار خاص پرداخت شود.
 • می تواند برای سرمایه گذاران کمتر باتجربه و کمتر فعال تر ارعاب کننده باشد: سازماندهی طیف گسترده ای از محصولات و خدمات به روشی آسان برای دسترسی دشوار است. با این حال ، IBKR در بهبود تجربه کاربر و ناوبری وب سایت پیشرفت می کند.

قابلیت استفاده

روند ورود به سیستم IBKR از گذشته آسانتر است. کاربران می توانند یک حساب کاربری باز کرده و بدون بودجه فوری ، 90 روز پلتفرم را امتحان کنند. از آنجا که این وب سایت بسیار غنی است ، سرمایه گذاران جدید ممکن است تجربه کاربر را گیج کننده بدانند. گفته می شود ، به روزرسانی سایت به کاربران کمک می کند تا در پورتال مشتری ، ایستگاه کاری معامله گر (TWS) و برنامه های تلفن همراه حرکت کنند. گزینه های پشتیبانی از جمله سؤالات متداول ، فیلم ، خدمات به مشتری تلفن و گپ منابع آماده برای کمک را ارائه می دهند.

کارگزاران تعاملی از چندین سیستم عامل معاملاتی از جمله دسک تاپ ، وب و چندین نسخه موبایل پشتیبانی می کنند که برای دستگاه های Android و iOS در دسترس هستند. این برنامه تقریباً همان عملکردی را با پلتفرم وب دارد ، هرچند که به اندازه ایستگاه کاری معامله گر (TWS) ، پلت فرم تجارت پرچمدار این شرکت قوی نیست.

شما می توانید کلاس های دارایی مشابه را بر روی هر سیستم عامل تجارت کنید. به همین ترتیب ، شما به داده های جریان در زمان واقعی ، نمودار ، ابزارهای ترسیم ، تحقیق و اخبار در تمام سیستم عامل ها دسترسی دارید. اخبار از ده ها منبع از جمله Benzinga ، Dow Jones ، Moingstar ، به دنبال آلفا ، تامسون رویترز ، پالایشگاه و تفسیر داخلی در دسترس است. اشتراک های اخبار حق بیمه نیز برای هزینه ماهانه قابل دسترسی است.

تجربه تجارت

IBKR منوی گسترده ای از سیستم عامل های معاملاتی را ارائه می دهد. دو سیستم عامل مبتنی بر رایانه و سه برنامه تلفن همراه وجود دارد.:

 • درگاه مشتری
 • ایستگاه کاری معامله گر
 • IBKR موبایل
 • IBKR GlobalTrader Mobile
 • تأثیرگذاری موبایل

درگاه مشتری

هنگامی که در پورتال مشتری قرار دارد ، کاربران می توانند تمام جنبه های یک حساب IB را کنترل و مدیریت کنند. IBKR برای اکثر متوسطه از طریق سرمایه گذاران پیشرفته مناسب است تا موقعیت ها را بررسی کنند ، یک نمای واقعی از حساب های خود دریافت کرده و معاملات اساسی را قرار دهند. مشاهده نقل قول های دقیق ، نمودار پیشرفته ، اخبار ، دسترسی به بلیط تجارت و تنظیم پیش فرض های تجاری آسان است. IBOT جدید به شما امکان دسترسی به چت هوش مصنوعی آماده (AI) را می دهد.

ایستگاه کاری معامله گر

TWS فراوانی از قابلیت ها و ویژگی ها را ارائه می دهد و برای معامله گران فعال و سرمایه گذاران که نیاز به انعطاف پذیری به همراه دسترسی به محصولات متعدد دارند ، طراحی شده است. TWS قابل تنظیم ، تجارت ، مدیریت سفارش ، ابزارهای مدیریت نمونه کارها و نمودار اساسی و فنی را فراهم می کند.

معامله گران خبره به بیش از 100 نوع سفارش از جمله معاملات الگوریتمی دسترسی دارند. شما می توانید کلید های مهم را برای قرار دادن سریع سفارشات تعریف کنید ، و این گزینه را دارید که سفارشات را برای اجرای بعدی انجام دهید - یک نفر در یک زمان و یا در یک دسته. شما می توانید یک تاریخ و زمان را تنظیم کنید تا سفارش منتقل شود یا یک دستور مشروط ارسال شود که پس از برآورده شدن شرایط خاص فعال شود ، مانند زمانی که یک سفارش موجود اجرا می شود.

می توانید سفارشات را مستقیماً از نمودار قرار دهید ، اصلاح و مدیریت کنید. حتی اگر همزمان از چندین دستگاه استفاده می کنید ، نقل قول های ، نمودار و اخبار را در سراسر سیستم عامل ها پیدا خواهید کرد.

تجربه تجارت سیار

IBKR موبایل

برنامه موبایل IBKR تقریباً با سیستم عامل های تجاری مبتنی بر رایانه یکسان است و شامل توانایی تجارت با همان انواع دارایی و اجرای همان سفارشات است. در برنامه تلفن همراه ، گردش کار بصری است و از یک مرحله به مرحله دیگر به راحتی جریان می یابد. پلت فرم تلفن همراه همان قابلیت های تحقیقاتی را با پورتال مشتری ارائه می دهد ، از جمله نمایشگرها و ابزارهای استراتژی گزینه ها.

1

IBKR GlobalTrader

این برنامه جدید تجارت بین المللی به شما امکان می دهد تا وجوه را به ارز محلی و سهام تجاری خود از تلفن یا تبلت خود واریز کنید. شما می توانید به 90+ بورس جهانی در آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا دسترسی پیدا کنید. این برنامه برای سرمایه گذاران ایالات متحده و غیر ایالات متحده که به دنبال دسترسی به بازار در سراسر جهان هستند ، ایده آل است.

تأثیر

Impact برنامه تلفن همراه کارگزاران تعاملی است که برای سرمایه گذاران علاقه مند به سرمایه گذاری ESG ایجاد شده است. برنامه Impact به شما امکان می دهد تا مقادیر خود را شناسایی کرده و در تغییر مورد نظر خود در جهان ، مانند آب تمیز ، برابری نژادی یا تغییرات آب و هوایی ، کمک کنید. کاربران می توانند برای شرکت هایی که پارامترهای شما را رعایت می کنند ، غربالگری کنند. سرمایه گذاری شما حتی می تواند منجر به پاداش برای محیط زیست ، شما و دوستانتان شود. حتی معامله گران کوچک می توانند با سهام کسری سرمایه گذاری را آغاز کنند.

دامنه پیشنهادات

کارگزاران تعاملی بیشترین انتخاب کلاس های دارایی را در صنعت کارگزاری دارند. به طور مرتب محصولات جدیدی را بر اساس تقاضای مشتری و پیوند به مبادلات الکترونیکی جدید به محض عملی اضافه می کند. مشتریان می توانند نزدیک به 35000 صندوق متقابل را تجارت کنند ، حدود 8،300 مورد از آنها هیچ صندوق هزینه معامله نیست و کلیه وجوه موجود در بازار آن بدون بار است.

در اینجا مجموعه ای از پیشنهادات IBKR وجود دارد:

 • سهام طولانی و کوتاه - حدود 17،500 ایالات متحده در دسترس برای قرض گرفتن سهام Penny
 • صندوق های مبادله ای مبادله (ETFS)-کاربران PRO می توانند به 150+ دسترسی به هزینه معامله ETF دسترسی پیدا کنند
 • صندوق های متقابل - بزرگترین بازار صندوق متقابل جهان با نزدیک به 45،000 صندوق و 17،000+ بدون صندوق هزینه معامله
 • اوراق قرضه - عضو ، شهرداری ، خزانه داری ، سی دی ، بین المللی
 • گزینه ها - در سطح جهانی در 30+ مرکز بازار در دسترس است
 • گزینه های آینده و آینده
 • Robo-Advitory-مشاوران فعال ، ادغام شده در وب سایت و IBKR Mobile
 • معاملات بین المللی 150 - صرافی در 33 کشور در جایی که می توانید سهام ، گزینه ها ، آینده ها ، فارکس ، اوراق بهادار ، وجوه و قراردادها را برای اختلافات از یک حساب یکپارچه تجارت کنید
 • جفت ارزهای فارکس - 24 ارز و 100+ جفت معاملات در سهام ایالات متحده ذکر شده در NYSE ، AMEX ، NASDAQ ، ARCA یا BAT ها و همچنین سهام پنی صورتی OTC با میانگین حجم روزانه بالاتر از 10 میلیون دلار و کلاه بازار بالاتر از 400 میلیون دلار. سهام و ETF های واجد شرایط اروپا نیز موجود است.(توجه: TWS ساخت نسخه 979 یا بالاتر برای تجارت سهام کسری لازم است.)
 • IBKR تجارت Cryptocurrency را از طریق Paxos Trust ارائه می دهد ، اما در سیستم عامل های IBKR ادغام شده است. IBKR دسترسی به هشت سکه از جمله بیت کوین ، اتریوم ، Litecoin و Bitcoin Cash را ارائه می دهد.

انواع سفارش

IBKR از مجموعه ای انعطاف پذیر از انواع سفارش در پورتال مشتری و برنامه تلفن همراه و همچنین بیش از 100 نوع سفارش و ALGO در ایستگاه کاری معامله گر پشتیبانی می کند. سفارشات One-Triggers-Ather (OTO) در TWS با سفارشات پیوست شده و موبایل به عنوان بخشی از عملکرد سفارش براکت پشتیبانی می شوند. با سفارشات یک کانتینر (OCO) ، می توانید شرایط منطقی را از متغیرهای قیمت ، زمان و حجم (با استفاده از اپراتورها) و همچنین کوسن حاشیه ای ، روزانه P& L ، تغییر درصد ، تعداد سهام کوتاه ، انتخاب کرده و ترکیب کنید. نرخ تخفیفمعامله گران گزینه ها به معاملات گزینه های تک و چند پا ، حداکثر هشت پا دسترسی دارند.

فناوری تجارت

معامله گران Pro مکرر دوست دارند Smartrouting IBKR را دوست داشته باشند که به طور خودکار بهترین قیمت های موجود را برای سهام ، گزینه ها و ترکیبات در مبادلات منتقل می کند. Smartrouting یک فرآیند یک و یک کار نیست اما هر پا از معامله ، هزینه های معامله حساب ، هزینه ها و تخفیف ها را در نظر می گیرد. فرصت های اضافی برای معامله گران برای انتخاب مسیرهای تجاری خود وجود دارد.

سایر پیشرفت های فن آوری برای بهبود تجربه تجارت انجام شده است. جمع آوری/توزیع Algo به معامله گران با حجم بزرگ کمک می کند تا بهترین قیمت را دریافت کنند. سفارشات براکت ضرر و زیان را با دو سفارش طرف مقابل. سفارشات قیمت گذاری شده در بین پیشنهاد و قیمت درخواست قیمت معمولاً بهبود قیمت "تقسیم شده" را دریافت می کنند. IBKR یک محیط یا ابزاری برای تسهیل در پشتی ندارد ، بنابراین شما به یک رابط برنامه نویسی برنامه شخص ثالث (API) برای آزمایش استراتژی های سفارشی با استفاده از داده های تاریخی نیاز خواهید داشت.

هزینه

طرح قیمت گذاری کارگزاران تعاملی به ویژه برای دارندگان حساب Pro پیچیده است. مشتریان IBKR Lite کمیسیون های بدون هزینه و ETF دریافت می کنند.

برنامه PRO شامل سه نوع کمیسیون برای سهام ایالات متحده است:

 1. قیمت هر سهم ثابت 0. 005 دلار برای هر سهم با حداقل 1. 00 دلار و حداکثر 1 ٪ از ارزش تجارت معامله شد. این شامل تمام مبادله و بیشتر هزینه های نظارتی است.
 2. قیمت گذاری در هر سهم بر اساس فعالیت سفارش ماهانه است. این در صورت تجارت بیش از 100 میلیون سهم در ماه ، با حداقل 0. 35 دلار در هر تجارت و حداکثر 1 ٪ از ارزش تجارت ، از 0. 0035 دلار در هر سهم برای کمتر از 300،000 سهم در ماه تا 0. 0005 دلار در هر سهم متغیر است. این شامل هزینه های مبادله و نظارتی نیست.
 3. برنامه IBKR Lite معاملات رایگان برای سهام و ETF های ذکر شده در ایالات متحده ارائه می دهد. معاملات برای تولید پرداخت برای جریان سفارش (PFOF) هدایت می شوند.

در اینجا نگاهی دقیق تر به کمیسیون ها و هزینه های IBKR ، با فرض اینکه از نرخ ثابت برای هر سیستم سهم استفاده می کنید:

 • معاملات 1000 سهام 5 دلار هزینه دارد (رایگان برای مشتریان IBKR Lite).
 • همین هزینه ها برای سهام OTCBB شارژ می شود ، اگرچه برای تجارت این کلاس دارایی باید الزامات خاصی را برآورده کنید.
 • هیچ هزینه ای برای هر گزینه برای گزینه های معاملاتی وجود ندارد. برای معاملات گزینه هایی با حداقل کمیسیون 1 دلار 0. 65 دلار پرداخت خواهید کرد. هزینه های قرارداد با ارزش پایین به 0. 50 دلار (حق بیمه 0. 05 - 0. 10 دلار) یا 0. 25 دلار (حق بیمه زیر 0. 05 دلار) کاهش می یابد.
 • تجارت یک قرارداد واحد 1. 00 دلار است. معامله 50 قرارداد 32. 50 دلار هزینه دارد.
 • تجارت تحت پوشش 500 سهم به علاوه پنج قرارداد 5. 75 دلار هزینه دارد.
 • هزینه صندوق های متقابل کمتر از 3 ٪ ارزش تجارت یا 14. 95 دلار برای وجوهی است که در لیست هزینه های بدون اقدام نیست.
 • سود حاشیه برای مشتریان حرفه ای 3. 83 ٪ برای مانده 100000 دلار و 4. 83 ٪ برای مشتریان LITE است. این پایین ترین نرخ بهره در بین کارگزاران مورد بررسی است. سود حاشیه برای مشتریان Lite 1 ٪ بیشتر از نرخ PRO است.
 • معاملات آتی در هر قرارداد 0. 85 دلار (به علاوه هزینه های مبادله و نظارتی) است. حجم بین 0. 25 دلار و 0. 85 دلار در هر قرارداد است.
 • معاملات فارکس بسته به حجم ، بین 0. 20 تا 0. 08 امتیاز پایه هزینه دارد.
 • ارزهای رمزپایه بر اساس ارزش تجارت هزینه ای دریافت می کنند. این هزینه 0. 18 ٪ تا 100،000 دلار در رمزنگاری ، 0. 15 ٪ برای 100000 تا 1 میلیون دلار و برای ارزش های تجاری ماهانه بالاتر از آن است.
 • 150 ETF را می توان بدون هیچ گونه کمیسیون برای مشتریان در برنامه های کمیسیون ثابت یا مرتب معامله کرد - در غیر این صورت ، برای هر سهم 0. 005 دلار با حداقل 1 دلار در هر سفارش است.(مشتریان Lite هیچ کمیسیون معاملاتی ETF پرداخت نمی کنند.)
 • هیچ هزینه ای برای بستن یا انتقال حساب وجود ندارد.
 • هیچ هزینه عدم فعالیت در هر حساب وجود ندارد.

چگونه این کارگزار از شما و برای شما درآمد کسب می کند

هزینه ها و کمیسیون های ذکر شده در بالا برای مشتریان قابل مشاهده است ، اما چند روش پشت صحنه وجود دارد که IBKR از شما و برای شما درآمد کسب می کند:

 • بهره به پول نقد: مانند اکثر کارگزاران ، IBKR از تفاوت بین آنچه در پول نقد بیکار خود پرداخت می شود و آنچه می تواند در مانده نقدی مشتری بدست می آورد ، درآمد بهره را ایجاد می کند. IBKR به مانده نقدی بیکار با نرخ ترکیبی با بازده بالاتر برای مانده های بزرگتر پرداخت می کند.
 • پرداخت برای جریان سفارش (PFOF): بسیاری از کارگزاران با پذیرش پرداخت از سازندگان بازار برای هدایت سفارشات به آن مکان های تجاری ، درآمد ایجاد می کنند. به این روش پرداخت برای جریان سفارش (PFOF) گفته می شود. مشتریان IBKR-PRO می توانند سفارشات خود را همانطور که می خواهند مسیریابی کنند و مسیریابی پیش فرض به دنبال PFOF نیست. مشتریان IBKR-LITE گزینه های کمیسیون صفر و گزینه های سهام عدالت ایالات متحده را با نرخ ثابت دریافت می کنند ، اما این سفارشات برای سازندگان بازار که IBKR را با PFOF ارائه می دهند ، اجرا می شوند.
 • برنامه های وام سهام: برنامه های وام سهام هنگامی که سهام موجود در حساب های مشتری به سایر معامله گران یا صندوق های پرچین وام داده می شود ، معمولاً برای فروش آن سهام ، درآمد را برای کارگزاران ایجاد می کند. IBKR 50 ٪ از درآمد حاصل از وام سهام را به شما می پردازد. این برنامه در دسترس مشتریانی است که برای یک حساب حاشیه تأیید شده اند یا حداقل 50،000 دلار حساب نقدی دارند.
 • بهبود قیمت: روتر سفارش هوشمند IBKR به دنبال بهبود قیمت است و به طور متوسط 0. 62 دلار در هر 100 سهام معامله شده به دست می آورد.
 • حاشیه نمونه کارها: مشتری های واجد شرایط IBKR می توانند برای حاشیه نمونه کارها درخواست کنند ، که می تواند حاشیه مورد نیاز شما را بر اساس خطر محاسبه شده کلی کاهش دهد. به طور معمول ، حاشیه نمونه کارها برای مشتریانی که مشتقات تجارت می کنند که خطر ذاتی در موقعیت های سهام خود را جبران می کنند ، بهتر کار می کند.

حساب و امکانات تحقیق

درست است که شکل می گیرد ، IBKR نسبت به بیشتر سرمایه گذاران ، توانایی های تحقیقاتی بیشتری دارد. این پلتفرم نمایشگرهای بی شماری ، ابزار ، ماشین حساب ، ژنراتور ایده و تحقیقات را برای کمک به شما در یافتن تجارت بعدی خود فراهم می کند. کلیه تحقیقات و نمایشگرها برای مشتری ها و کسانی که فقط سایت را امتحان می کنند در دسترس است. گزارش های تحقیق شامل تقریباً 45 پیشنهاد رایگان یا Freemium است. علاوه بر تحقیق و نمایشگر ، PortfolioAnalyst یک ابزار تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری در سطح حرفه ای است.

سهام و نمایشگر ETF

اسکنرهای بازار TWS به شما امکان می دهد بازارهای جهانی را برای سازهای برتر (از جمله سهام ، ETF ، گزینه ها ، آینده ها ، اوراق قرضه و شاخص ها) بر اساس پارامترها و معیارهای فیلتر که تعریف می کنید اسکن کنید. می توانید از 49 اسکنر از پیش تعریف شده استفاده کنید یا یک سفارشی ایجاد کنید. انتقال سفارشات به طور مستقیم از یک اسکنر و ذخیره اسکن به عنوان الگوی برای استفاده مجدد امکان پذیر است. اصول اولیه Explorer (در هر دو پورتال TWS و مشتری) به صدها نقطه داده که روندهای تاریخی ، مقایسه صنعت ، نسبت های کلیدی ، پیش بینی ها ، رتبه بندی ها ، مالکیت و موارد دیگر را در بر می گیرد ، عمیق است. یک اسکنر سهام در پورتال مشتری وجود دارد ، اما به اندازه آن در TWS قدرتمند نیست. این یک ابزار سطح حرفه ای است که کاملاً قابل تنظیم است.

غربال

ابزار جستجوی صندوق متقابل یک نمایشگر کاربر پسند برای غربالگری صندوق های متقابل داخلی و بین المللی است. چهار دسته غربالگری گسترده شامل کشور/منطقه ، خانواده صندوق ، کمیسیون متهم و نوع صندوق است. دسته های موجود در نوع صندوق انواع دارایی مانند اوراق قرضه یا سهام و همچنین بازار مختلط ، جایگزین ، کالاها و بازار پول.

نمایشگر گزینه ها

IBKR چندین ابزار برای کمک به شما در یافتن تجارت گزینه های بعدی خود ارائه می دهد. توانایی های سفارشی سازی برای پیشرفته ترین معامله گران مناسب است. آزمایشگاه احتمال قیمت گزینه سهام را به پیش بینی قیمت بازار برای آن حقوق صاحبان سهام ترجمه می کند. مشتریان پیش بینی قیمت را وارد می کنند و آزمایشگاه با ثروتمندترین نسبت شارپ استراتژی هایی را ارائه می دهد. آزمایشگاه استراتژی گزینه استراتژی های گزینه ای را بر اساس پیش بینی قیمت و نوسانات برای سهام ایجاد می کند. گزینه Scanner Actional Activity Scanner بیشترین استراتژی های گزینه چند لگد را برای یک تیکت مشخص اسکن می کند ، یا می توانید با سایر معیارهای مرتبط با گزینه ها مانند حجم و علاقه باز جستجو کنید.

ما این یکی از بهترین سیستم عامل های گزینه ها را پیدا کردیم ، اما برای یک معامله گر خرده فروشی بسیار پیچیده است. به گفته این ، IBKR بازی خود را با آموزش و کمک بیشتر در پیمایش در سکو بالا برد.

غربال کننده درآمد ثابت

ابزار جستجوی اوراق بهادار یکی دیگر از نمایشگر درآمد ثابت سطح طرفدار است که از انتظارات ما فراتر رفته است. دسته بندی های جستجو با شرکت های جهانی ، CDS و خزانه داری ایالات متحده ، شهرداری ایالات متحده و غیر آمریکایی آغاز شد. در مرحله بعد ، معیارها با انتخاب از تاریخ سررسید ، بازده تا بدترین ، پارامترهای نرخ کوپن ، کشور و ارز ، گرانول می شوند. برای سرمایه گذاران با درآمد ثابت ، این یکی از بهترین نمایشگرهای با درآمد ثابت است که با آنها روبرو شده ایم.

ابزار و ماشین حساب

ماشین حساب های بی شماری در سراسر سیستم عامل ها از جمله ماشین حساب های مربوط به گزینه ها ، حاشیه ، مقدار سفارش ، بهره و تأمین مالی در دسترس هستند. نمونه کارهاآنالیزر تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی سرمایه گذاری پیشرفته را امکان پذیر می کند.

مجدداً طراحی مجدد Explorer در تمام سیستم عامل های معاملاتی IBKR در دسترس است. این ابزار به شما امکان می دهد تا به صدها نقطه داده که روندهای تاریخی ، مقایسه صنعت ، نسبت های کلیدی ، پیش بینی ها ، رتبه بندی ها ، مالکیت و موارد دیگر را در بر می گیرد ، عمیق شوید. شما می توانید ببینید که چگونه یک شرکت با رقبا و میانگین صنعت در نقاط مختلف داده و همچنین نحوه عملکرد این شرکت با گذشت زمان با روندهای تاریخی مقایسه می کند.

1

نمودار

نمودار به شما کمک می کند تا داده های بازار را به چیزی معنی دار پردازش کنید. نمودارهای IBKR کاملاً قابل تنظیم است ، و می توانید پارامترهای نمودار را تنظیم کنید ، آنها را از درون یک نمودار با استفاده از منوی ویرایش تغییر دهید و یک طرح نمودار را به عنوان الگوی ذخیره کنید. شما می توانید دوره زمانی ، نمایشگر اصلی ، نوع نوار (TWS Charting Native را ارائه می دهد خط ، نوار ، شمع ، نوسانات تاریخی ، نوسانات ضمنی ، گزینه باز گزینه ، حجم گزینه ، Heikin-Ashi و شمع های توخالی) ، ارتفاع طرح حجم ، سود سهام، تعداد میله های نمایش ، و مقیاس عمودی - به علاوه ده ها پارامتر نمودار اضافی. معامله گران فنی از بیش از 120 شاخص فنی و مجموعه ای از ابزارهای طراحی آسان برای استفاده برخوردار خواهند بود.

تولید کننده های ایده تجارت

همه صفحه نمایش ها ایده های تجاری را نیز ارائه می دهند. علاوه بر نمایشگر ، اخبار و منابع آموزشی می توانند به بازرگانان با ایده های جدید الهام بخش باشند. با استفاده از پارامترها ، مشتری ها معاملات را کشف می کنند ، مخصوص کلاس های دارایی مورد نظر خود. علاوه بر این ، مشتریان IBKR می توانند از سیگنال های Market Capitalize ، IBKR ، Benzinga و Refinitiv پیشرفت های قابل توجهی برای ژنراتورهای ایده استفاده کنند. برای ایده های بیشتر ، "لیست های برتر" که از پورتال تحقیق قابل دسترسی است ، محبوب ترین دارایی ها را در طیف وسیعی از مناطق جغرافیایی و کلاس های دارایی ذکر می کند.

ده ها منبع خبری در زمان واقعی در همه سیستم عامل ها موجود است. این لیست شامل وال استریت 24/7 ، AccessWire ، Benzinga Pro News ، Benzinga Crypto News ، Bucking.com ، چشم انداز چین ، بینش سرمایه گذاری چین ، توجیهی داو جونز در آمریکای شمالی ، سیگنال های بازار IBKR ، وبلاگ IBKR ، بینش IBKR Traders ، Insiderبینش ، واقع گرایانه بازار ، ورود به سیستم تجارت خودی ، Moingstar ، به دنبال آلفا ، StreetInsider.com اخبار و اقدامات تحلیلگر ، Talkmarkets ، The Motley Fool ، اخبار بازار جهانی تامسون رویترز ، اخبار بازار Tipranks ، خلاصه های پالایشگاه ، معاملات پالایشگاه و تحقیقات سرمایه گذاری Zacksبشراشتراک های خبری حق بیمه با هزینه ماهانه در دسترس است.

تحقیقات شخص ثالث

مشتریان IBKR به ده ها تحقیق و ارائه دهنده اخبار بازار رایگان و حق بیمه ، از جمله تحقیقات Altavista (ETF و صندوق های متقابل) ، تحقیقات سرمایه گذاری ادیسون ، تحقیقات EventShares ، راهنمای ETF ، مالکیت سهامدار MoingStar ، رویترز سهام+، ValuEngine و Zach دسترسی دارند. کاربران می توانند منابع تحقیقاتی مناسب را براساس دسته بندی هایی مانند اساسی ، فنی ، کلان ، کمی ، رتبه بندی و رسانه ها مشاهده و مرتب کنند.

مدیریت پول نقد

IBKR اخیراً گزینه های مدیریت نقدی خود را بهبود بخشیده است. بر خلاف سایر سیستم عامل هایی که مشتری ها را برای باز کردن یک حساب "مدیریت نقدی" جداگانه نیاز دارند ، در IBKR ویژگی های مدیریت نقدی در یک حساب واحد ادغام می شوند. می توانید از طریق دستگاه تلفن همراه پول نقد ، وام ، قبض پرداخت و واریز کنید. سود با مانده نقدی طبق فرمول پرداخت می شود و سود بالاتری در مانده های بزرگتر پرداخت می شود.

کارگزاران تعاملی Debit MasterCard به حساب IBKR شما مرتبط است و وام های کم حاشیه ، برای کاربران واجد شرایط و دسترسی به بودجه IBKR در سراسر جهان را تسهیل می کند.

برنامه سرمایه گذاری مجدد سود سهام

مشتریان IBKR می توانند پیش فرض گسترده ای را برای سرمایه گذاری مجدد سود سهام در سهام واجد شرایط تنظیم کنند. با سرمایه گذاری مجدد سود سهام ، مشتریان می توانند اطمینان حاصل کنند که پول آنها به جای نشستن به صورت نقدی ، در حاشیه سرمایه گذاری در بازارها سرمایه گذاری می شود. با این حال ، اگر پول کافی برای خرید سهم وجود نداشته باشد ، سهام کسری خریداری نمی شود و در عوض پول به حساب شما اعتبار می یابد.

امکانات تحقیق SRI/ESG

داشبورد ضربه - در دسترس در TWS ، پورتال مشتری و برنامه جدید Impact Mobile - که شما در شرکت هایی که با ارزش های شما هماهنگ هستند ، ارزیابی و سرمایه گذاری می کنید. ابتدا لنز تأثیر شخصی خود را ایجاد می کنید. در مرحله بعد ، معیارهای سرمایه گذاری ESG را از 13 ارزش تأثیر و اصول ، از جمله هوای پاک ، آب خالص ، زندگی اقیانوس ، ایمنی مصرف کننده ، رهبری اخلاقی ، برابری جنسیتی ، برابری نژادی ، گنجاندن LGBTQ ، شفافیت شرکت ، چرخه زندگی پایدار ، مدلهای تجاری ذهن آگاهانه انتخاب کنید. کار و جوامع پر رونق. همچنین می توانید سرمایه گذاری های خود را بر اساس 10 دسته حذف کنید: آزمایش حیوانات ، بحث و گفتگوهای اخلاق تجاری ، هزینه های سیاسی شرکت ها و لابی ، انرژی پر انرژی ، سوخت های فسیلی ، انتشار گلخانه ای ، زباله های خطرناک ، مصرف زیاد آب ، دخانیات ، الکل و قمار و اسلحه و اسلحهتولید کنندگان

تجزیه و تحلیل نمونه کارها

نمونه کارها سیستم مدیریت پول معمولی شما نیست. این نرم افزار با گزینه ای برای سرمایه گذاران نهادی و فردی ، همه حساب های مالی شما را تثبیت ، آهنگ می کند و تجزیه و تحلیل می کند. پس از پیوند ، پس انداز ، بدهی ، سالیانه و موارد دیگر ، تجزیه و تحلیل عمیق از کل تصویر مالی خود دریافت خواهید کرد. این ابزار یک بررسی نمونه کارها ، از جمله کل بازده ، اقدامات ریسک و تخصیص توسط جغرافیا ، کلاس دارایی و بخش را ارائه می دهد. سرمایه گذاران آگاه اجتماعی می توانند رتبه بندی ESG نمونه کارها خود را مشاهده کنند. این ابزار رایگان است ، حتی اگر حساب IBKR ندارید ، اما فقط مشتریان می توانند به ویژگی های پیشرفته و به روزرسانی های زمان واقعی دسترسی پیدا کنند.

ابزار بهینه ساز مالیاتی اختصاصی IBKR به شما امکان می دهد یک روش تطبیق پیش فرض تنظیم کنید ، که در صورت تمایل می توانید برای نمادهای خاص غلبه کنید. برای کمک به شما در به حداکثر رساندن بهره وری مالیاتی ، بهینه ساز مالیات توانایی "چه-اگر" را فراهم می کند ، که پیش نمایش P& L را برای هر یک از روش های تطبیق فراهم می کند.

IBKR's TWS مجله Trader را ارائه می دهد ، یک ویژگی یادداشت برداری که به شما امکان می دهد یادداشت ها و ایده های تجاری را در هر محصول ضبط و ذخیره کنید. می توانید تصاویر را به عنوان بخشی از یک یادداشت ذخیره کنید ، یادداشت ها را به معاملات وصل کنید و نمودارها را پیکربندی کنید تا هر دو سفارش و معاملات اجرا شده را نمایش دهید. این یکی از جامع ترین مجلات تجاری است که از هر کارگزاری موجود است.

تحصیلات

IBKR طیف گسترده ای از برنامه های آموزش سرمایه گذار را برای مشتریان و مردم فراهم می کند. فیلم های کوتاه برای یادگیری به اندازه نیش در مورد TWS و پورتال مشتری ایده آل هستند. آموزش های چند زبانه به سرمایه گذاران بین المللی در یادگیری حرکت در پلتفرم کمک می کند.

آکادمی معامله گران یک منبع آنلاین و تقاضا با یک برنامه درسی ساختار یافته و دقیق است که برای متخصصان مالی ، سرمایه گذاران ، مربیان و دانشجویانی که می خواهند در مورد کلاس های دارایی ، بازارها ، ارزها ، ابزار و کارایی موجود در سیستم عامل های تجاری IBKR در نظر گرفته شوند ، در نظر گرفته شده است. آزمون ها و آزمون ها معیار پیشرفت دانش آموزان در برابر اهداف یادگیری. پیشنهادات دوره شامل معرفی کلاسهای دارایی مانند گزینه ها ، آینده ، فارکس ، تجارت بین المللی ، اوراق قرضه و نحوه استفاده از حاشیه است.

IBKR و کارشناسان صنعت روزانه وبینارهای روزانه ارائه می دهند. این رویدادها موضوعات مختلفی را شامل می شود ، از جمله چگونه برای سیستم عامل ها و ابزارها ، آموزش گزینه ها ، تجارت محصولات بین المللی و موارد دیگر.

خدمات مشتری

IBKR مدتهاست که از خدمات مشتری در نظر گرفته شده است ، اما این شرکت در حال بهبود دسترسی به خدمات مشتری و زمان پاسخگویی است. IBOT با قدرت هوش مصنوعی به سؤالات پرسیده شده به زبان انگلیسی ساده پاسخ می دهد. IBOT در سراسر وب سایت و سیستم عامل های معاملاتی در دسترس است و می تواند به مشتریان کمک کند تا پاسخ هایی را پیدا کنند - بدون نیاز به تحمل زمان انتظار طولانی.

ویژگی های خدمات مشتری شامل موارد زیر است:

 • پشتیبانی تلفنی بدون تلفن 24 ساعته ، شش روز در هفته در دسترس است
 • سرویس پاسخ به تماس به شما امکان می دهد در صورت نیاز به آویزان شدن درخواست تماس بگیرید و نمی خواهید جای خود را در خط از دست دهید
 • گپ آنلاین با یک نماینده انسانی از درون بستر تجاری یا وب سایت موجود است
 • مرکز پیام ایمن از درون بستر تجاری یا وب سایت موجود است
 • IBOT با قدرت AI مشتریان را به سؤالات متداول و منابع آنلاین هدایت می کند

امنیت و قابلیت اطمینان

IBKR پروتکل های امنیتی را برای حساب ، اطلاعات شخصی و داده های شما ارائه می دهد که از اکثر استانداردهای صنعت فراتر می رود. حساب های مشتری در کارگزاران تعاملی LLC توسط شرکت حفاظت از سرمایه گذار اوراق بهادار (SIPC) با 500000 دلار محافظت می شود ، با مبلغ پولی 250،000 دلار. پوشش اضافی SIPC حداکثر 30 میلیون دلار اضافی را با مبلغ نقدی 900000 دلار تأمین می کند ، با توجه به حد کل 150 میلیون دلار.

کاربران برنامه تلفن همراه می توانند با شناخت بیومتریک - صورت یا اثر انگشت وارد شوند. کاربران می توانند از طریق دستگاه یک لایه امنیتی اضافی درخواست کنند. برای حساب های بیش از 1 میلیون دلار ، یک کارت امنیتی دیجیتال نیز در دسترس است.

سرویس بازیابی کلاس IBKR Securities Class Action Action به طور خودکار تشخیص می دهد که آیا شما واجد شرایط ادعای اوراق بهادار خریداری شده یا فروخته شده از طریق IBKR هستید. این سرویس مطالبات شما را به صورت خودکار ارسال می کند و به شما در بازیابی وجوه واجد شرایط خود کمک می کند ، کمتر از هزینه احتمالی 20 ٪.

شفافیت

اگرچه پیچیده است ، وب سایت IBKR جامع و شفاف است. کمیسیون ها و هزینه ها به راحتی همانطور که بیانیه های قدرت مالی و نقدینگی در دسترس است. کمیسیون ها توسط کلاس برنامه و دارایی تقسیم می شوند: سهام ، ETF و ضمانت نامه. گزینه ها ، معاملات آتی و نقل و انتقالات رایگان (FOPS).

از 10 آگوست 2020 ، هنگامی که سازمان نظارتی صنعت مالی (FINRA) ، کمیسیون اوراق بهادار و بورس (SEC) و کمیسیون معاملات معاملات آینده کالا (CFTC) جریمه هایی را برای شکست در عدم موفقیت در ضد بنگاه های شرکت گزارش نشده است ، اقدامات نظارتی علیه IBKR گزارش نشده است. برنامه شستشوی مون.

انواع حساب موجود

همانطور که انتظار دارید با سکویی که برای سرمایه گذاران حرفه ای و فردی طراحی شده است ، IBKR طیف گسترده ای از انواع حساب را برای متناسب با نیازهای مشتریان خود ارائه می دهد. حساب های بین المللی برای کسانی که در خارج از کشور زندگی می کنند در دسترس است. تنها نوع حساب فاقد حساب 529 حساب پس انداز کالج است.

انواع حساب های فردی شامل موارد زیر است:

 • کارگزاری فردی و مشترک
 • بازنشستگی: حساب های سنتی ، Roth ، Rollover و ارثی حساب های بازنشستگی (IRAS)
 • حضانت: Ugma و Utma
 • اعتماد

انواع حساب حرفه ای شامل موارد زیر است:

 • دفتر خانواده
 • تجارت کوچک: شرکت ، مشارکت ، LLC و ساختار قانونی غیرقانونی
 • مشاور
 • صندوق های پرچین و متقابل
 • سازمانی

حکم نهایی

سرمایه گذاران پیچیده و سرمایه گذاران حرفه ای برای یافتن یک بستر جامع تر ، تحت فشار قرار می گیرند. IBKR با مجموعه گسترده ای از دارایی های قابل معامله ، چندین برنامه تجارت رایانه و تلفن همراه ، هزینه های پایین ، مسیریابی سفارش کارآمد و یک بازار جهانی متمایز است. IBKR Lite برای سرمایه گذاران متوسط که مایل به کنار گذاشتن ویژگی سفارش مسیریابی تجارت هستند ، مناسب است. IBKR PRO قیمت سفارشات بزرگ را کاهش می دهد و یک ساختار کمیسیون را فراهم می کند که با حجم بهتر می شود و معامله گران پیشرفته ، نهادی و حرفه ای را فریب می دهد.

اگرچه IBKR همچنان راه را برای تجارت سهم کسری با بسیاری از سهام اروپایی و ETF هایی که اکنون ارائه شده است ، هدایت می کند ، اما این برای ما کافی نیست که این بستر را برای سرمایه گذاران جدیدتر توصیه کنیم. سرمایه گذاران آغازگر هنوز هم برای یک بستر ساده تر مناسب تر هستند ، اما IBKR یک مورد قدرتمند را برای کارگزار انتخاب سرمایه گذاران واسطه در حالی که همچنان به داشتن این زمینه ادامه می دهد ، در هنگام خدمت به پیشرفته ترین معامله گران است.

روش شناسی

Investopedia به ارائه بررسی های بی طرفانه ، جامع و رتبه بندی کارگزاران آنلاین اختصاص داده شده است. در سال جاری ، ما با انجام یک بررسی گسترده از مشتریانی که به طور فعال به دنبال شروع تجارت و سرمایه گذاری با یک کارگزار آنلاین هستند ، روند بررسی را تجدید نظر کردیم. ما سپس این اطلاعات ارزشمند را با تخصص موضوع موضوع خود ترکیب کردیم تا چارچوب یک مدل رتبه بندی کمی را تهیه کنیم که در هسته اصلی نحوه جمع آوری لیست خود از بهترین شرکتهای کارگزار آنلاین و پلت فرم های معاملاتی قرار دارد.

این مدل از عوامل کلیدی مانند فناوری معاملات ، طیف وسیعی از برنامه ها ، قابلیت استفاده از برنامه های تلفن همراه ، امکانات تحقیق ، محتوای آموزشی ، ویژگی های تجزیه و تحلیل نمونه کارها ، پشتیبانی مشتری ، هزینه ها ، امکانات حساب و تجربه تجارت کلی با توجه به اهمیت آنها برخوردار است. تیم محققان ما 2425 امتیاز داده را جمع آوری کردند و بر اساس داده های جمع آوری شده در طول تحقیقات گسترده برای هر یک از 25 شرکتی که ما بررسی کردیم ، 66 معیار را وزن کردند.

بسیاری از کارگزارانی که ما بررسی کردیم نیز تظاهرات زنده ای از سیستم عامل ها و خدمات آنها ، چه در دفاتر شهر نیویورک و چه از طریق روش های کنفرانس ویدیویی ، به ما ارائه دادند. حسابهای کارگزاری زنده نیز برای بیشتر سیستم عامل هایی که ما بررسی کردیم ، به دست آمد ، که تیم ما از نویسندگان و ویراستاران متخصص برای انجام آزمایش های دستی به منظور وام گرفتن دیدگاه کیفی خود استفاده می کردند.< Pan> این مدل عوامل کلیدی مانند فناوری معاملات ، طیف وسیعی از برنامه ها ، قابلیت استفاده از برنامه های تلفن همراه ، امکانات تحقیق ، محتوای آموزشی ، ویژگی های تجزیه و تحلیل نمونه کارها ، پشتیبانی مشتری ، هزینه ها ، امکانات حساب و تجربه کلی تجارت را با توجه به اهمیت آنها وزن می کند. تیم محققان ما 2425 امتیاز داده را جمع آوری کردند و بر اساس داده های جمع آوری شده در طول تحقیقات گسترده برای هر یک از 25 شرکتی که ما بررسی کردیم ، 66 معیار را وزن کردند.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 39 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:30