ماشین حساب

ساخت وبلاگ

ماشین حساب حقوق و دستمزد مبلغ حقوق را بر اساس فرکانس پرداخت به مقادیر مربوطه تبدیل می کند. نمونه هایی از فرکانس های پرداخت شامل پرداختهای دو هفته ، نیمه ماه یا ماهانه است. نتایج شامل ارقام غیرقابل تنظیم و ارقام تنظیم شده است که روزهای تعطیلات و تعطیلات در سال را به خود اختصاص می دهد.

نتیجه

این ماشین حساب حقوق و دستمزد فرض می کند که ورودی های حقوق و دستمزد روزانه و مقادیر غیر قابل تنظیم باشد. فرض بر این است که تمام ورودی های فرکانس پرداخت ، تعطیلات و مقادیر تعدیل شده روز تعطیلات هستند. این ماشین حساب همچنین در محاسبات خود 52 هفته کار یا 260 روز هفته در سال فرض می کند. نتایج غیر قابل تنظیم ، تعطیلات و روزهای تعطیلات پرداخت شده را نادیده می گیرد.

حقوق یا دستمزد پرداخت از یک کارفرما به یک کارگر برای زمان و آثار کمک شده است. برای محافظت از کارگران ، بسیاری از کشورها حداقل دستمزد تعیین شده توسط دولت های مرکزی یا محلی را اجرا می کنند. همچنین ، اتحادیه ها ممکن است به منظور تعیین استانداردها در شرکت ها یا صنایع خاص تشکیل شوند.

حقوق

حقوق به طور معمول به طور منظم پرداخت می شود و مبلغ معمولاً براساس کیفیت یا کمیت کار انجام شده نوسان نمی یابد. حقوق یک کارمند معمولاً به عنوان یک رقم سالانه در یک قرارداد اشتغال تعریف می شود که پس از استخدام امضا می شود. حقوق گاهی اوقات می تواند با جبران خسارت اضافی مانند کالاها یا خدمات همراه باشد.

چندین تفاوت فنی بین اصطلاحات "دستمزد" و "حقوق" وجود دارد. برای مبتدیان ، در حالی که کلمه "حقوق" به طور سالانه با جبران خسارت کارکنان همراه است ، کلمه "دستمزد" با توجه به تعداد ساعات کار شده با نرخ ساعتی پرداخت می شود. همچنین ، شرکت کنندگان دستمزد تمایل به معافیت ندارند ، به این معنی که آنها در معرض مقررات دستمزد اضافه کاری هستند که توسط دولت برای محافظت از کارگران تعیین شده است. در ایالات متحده آمریکا ، این مقررات بخشی از قانون استانداردهای کار عادلانه (FLSA) است. کارمندان غیر معاف غالباً پس از گذشت 40 ساعت در هفته ، 1. 5 برابر دستمزد خود را برای هر ساعت کار می کنند ، همچنین به عنوان دستمزد اضافه کاری شناخته می شوند ، و گاهی اوقات دو برابر (و کمتر سه برابر) در صورت کار در تعطیلات. کارمندان حقوق و دستمزد به طور کلی چنین مزایایی دریافت نمی کنند. اگر بیش از 40 ساعت در هفته یا تعطیلات کار کنند ، برای انجام این کار مستقیماً از نظر مالی جبران نمی شوند. به طور کلی ، شرکت کنندگان دستمزد تمایل به کسب درآمد کمتر از کارمندان با حقوق دارند. به عنوان مثال ، Barista که در یک کافه کار می کند ممکن است "دستمزد" کسب کند ، در حالی که یک حرفه ای که در یک دفتر کار کار می کند ممکن است "حقوق" کسب کند. در نتیجه ، مواضع حقوق و دستمزد اغلب وضعیت درک بالاتری در جامعه دارند.

بیشتر حقوق و دستمزدها به صورت دوره ای ، به طور معمول ماهانه ، نیمه ماهه ، دو هفته ، هفتگی و غیره پرداخت می شود. اگرچه به آن ماشین حساب حقوق می گویند ، اما افراد دستمزد هنوز هم ممکن است از ماشین حساب برای تبدیل مبلغ استفاده کنند.

مزایای کارمند متفرقه

در حالی که حقوق و دستمزد مهم است ، تمام مزایای مالی حاصل از اشتغال به صورت چک پرداخت نمی شود. کارمندان حقوق و دستمزد ، و به میزان کمتری ، دستمزد دستمزد ، به طور معمول مزایای دیگری دارند ، مانند بیمه مراقبت های بهداشتی با کارفرمایان ، مالیات حقوق و دستمزد (نیمی از مالیات تأمین اجتماعی و مدیکر در ایالات متحده) که به سمت پیری و ناتوانی ، بیکاری می روند. مالیات ، برنامه های بازنشستگی با کارفرمایان ، روزهای تعطیلات/تعطیلات پرداخت شده ، پاداش ، تخفیف شرکت و موارد دیگر. کارمندان پاره وقت کمتر از این مزایا برخوردار هستند.

مزایای کارکنان متفرقه از نظر ارزش پولی می تواند مقدار قابل توجهی داشته باشد. به همین ترتیب ، مهم است که این مزایا و همچنین دستمزد پایه یا حقوق و دستمزد ارائه شده هنگام انتخاب بین مشاغل را در نظر بگیرید.

پیمانکاران خود اشتغالی

پیمانکاران خود اشتغالی (آزادیانی که کالاها و خدمات خود را به عنوان مالکیت اختصاصی می فروشند) به طور معمول نرخ های خاص خود را ارائه می دهند ، که می تواند ساعتی ، روزانه یا هفتگی و غیره باشد. بیمه یا هرگونه پول دیگر پولی که معمولاً با اشتغال تمام وقت همراه است. در نتیجه ، نرخ دستمزد آنها به طور کلی باید بالاتر از حقوق موقعیت های تمام وقت معادل باشد (گاهی اوقات به طور قابل توجهی). با این وجود ، نرخ در دنیای واقعی توسط عوامل بسیاری هدایت می شود و دیدن پیمانکاران جبران خسارت کمتری ندارد.

چگونه حقوق غیر قابل تنظیم و تنظیم شده محاسبه می شود؟

با استفاده از نرخ ساعتی 30 دلاری ، به طور متوسط هشت ساعت در هر روز و 260 روز کاری در سال (52 هفته ضرب در 5 روز کاری در هفته) ، می توان حقوق غیر قابل تنظیم سالانه را به این صورت محاسبه کرد:

30 × 8 × 8 × (260) = 62،400 دلار

همانطور که مشاهده می شود ، نرخ ساعتی با تعداد روزهای کاری در سال (غیر قابل تنظیم) ضرب می شود و متعاقباً با تعداد ساعات در یک روز کاری ضرب می شود. حقوق سالانه تنظیم شده را می توان به این صورت محاسبه کرد:

30 × 8 × 8 × (260 - 25) = 56،400 دلار

با استفاده از 10 تعطیلات و 15 روز تعطیلات پرداخت شده در سال ، این روزهای غیر کار را از کل روزهای کاری در سال کم کنید.

تمام ارقام دو هفته ای ، نیمه ماهانه ، ماهانه و سه ماهه از این محاسبات سالانه حاصل می شود. مهم است که تمایز بین دو هفته ای ، که هر دو هفته یکبار اتفاق می افتد ، و نیمه ماه ، که دو بار در ماه اتفاق می افتد ، معمولاً در روز پانزدهم و آخر ماه ، مهم است.

فرکانس های مختلف پرداخت

این ماشین حساب شامل گزینه هایی برای انتخاب از تعدادی از دوره هایی است که معمولاً برای بیان مبالغ حقوق و دستمزد استفاده می شود ، اما فرکانس های پرداخت واقعی همانطور که توسط کشورهای مختلف ، کشورها ، صنایع و شرکت ها انجام می شود می تواند متفاوت باشد. در ایالات متحده ، هیچ قانون فدرال وجود ندارد که فرکانس را پرداخت کند ، به جز یک مورد که باید کارمندان را به صورت معمول و قابل پیش بینی پرداخت کند. پرداخت های مداوم اجباری به کارمندان ثبات و انعطاف پذیری زیادی می بخشد. با این حال ، در سطح ایالتی ، بیشتر ایالت ها به جز آلاباما ، فلوریدا و کارولینای جنوبی حداقل نیازهای فرکانس پرداخت دارند. برای اطلاعات بیشتر ، با مقررات دولتی در مورد فرکانس پرداخت مشورت کنید.

متداول ترین فرکانس های دوره پرداخت ، ماهانه ، نیمه ماه (دو بار در ماه) ، دو هفته (هر دو هفته) ، هفتگی و روزانه است. آنها در نمودار زیر توضیح داده شده است.

 

روزانههر روز ، معمولاً در پایان روز می پردازد. برخی از پیمانکاران کوتاه مدت از این طریق پرداخت می شوند.
هفتگیهر هفته یک بار ، معمولاً در روزهای جمعه پرداخت می کند. برای کارفرمایان با 52 هفته در سال نسبتاً پرهزینه است و در نتیجه هزینه های پردازش حقوق و دستمزد بالاتر است که دلیل اصلی آن کمتر از دو هفته یا نیمه ماه است.
دو هفتههر دو هفته یکبار پرداخت می کند ، که بیشتر سالها 26 بار در سال می رسد.
نیمه ماهانههر ماه دو بار ، معمولاً در روز پانزدهم و آخرین روز ماه پرداخت می کند. اگرچه متداول است ، به دلیل اختلاف در تاریخ های ماه به ماه منجر به تاریخ پرداخت متناقض خواهد شد.
ماهانهیک بار در ماه پرداخت می کند. معمولاً دوستانه ترین گزینه برای کارفرمایان است. در ایالات متحده خیلی رایج نیست

اطلاعات حقوق و دستمزد ایالات متحده

در ایالات متحده آمریکا ، طبق قانون استاندارد استاندارد کار (FLSA) ، کارمندان حقوق و دستمزد نیز اغلب به عنوان کارمندان معاف شناخته می شوند. این بدان معناست که آنها از حداقل دستمزد ، مقررات اضافه کاری و حقوق و حمایت های خاصی که معمولاً فقط به کارمندان غیر معاف اعطا می شوند ، معاف هستند. برای اینکه در ایالات متحده معاف باشد ، کارمندان باید حداقل 684 دلار در هفته (یا 35. 568 دلار سالانه) ، دریافت حقوق و دستمزد دریافت کنند و مسئولیت های شغلی را مطابق تعریف FLSA انجام دهند. برخی از مشاغل به طور خاص از مقررات FLSA ، از جمله بسیاری از کارگران کشاورزی و رانندگان کامیون مستثنی هستند ، اما اکثر کارگران به عنوان معاف یا غیر معاف طبقه بندی می شوند.

نرخ حداقل دستمزد فدرال 7. 25 دلار در ساعت است. با این حال ، ایالت ها ممکن است حداقل نرخ دستمزد خود را داشته باشند که بر نرخ فدرال غلبه می کند ، تا زمانی که بالاتر باشد. به عنوان مثال ، ولسوالی کلمبیا (DC) بالاترین نرخ همه ایالت ها را با 16. 50 دلار دارد و به جای نرخ فدرال ، از این رقم برای افراد دستمزد در آن حوزه قضایی استفاده می کند. از طرف دیگر ، جورجیا حداقل نرخ دستمزد خود را با 5. 15 دلار تعیین کرده است ، اما حداقل نرخ فدرال 7. 25 دلار آن را نادیده می گیرد.

عواملی که بر حقوق و دستمزد (و دستمزد) در ایالات متحده تأثیر می گذارد (بیشترین آمار مربوط به دفتر کار ایالات متحده در سال 2022 است)

در سه ماهه سوم سال 2022 ، میانگین حقوق یک کارمند تمام وقت در ایالات متحده 1،070 دلار در هفته است که به 55،640 دلار در سال می رسد. در حالی که این یک متوسط است ، به خاطر داشته باشید که با توجه به عوامل مختلف متفاوت خواهد بود. موارد زیر فقط تعمیم ها هستند و برای همه ، به ویژه در مورد نژاد ، قومیت و جنسیت صادق نیستند.

  • سن-شخص نزدیک به سالهای اوج درآمد خود ، که 40-55 است ، به طور کلی حقوق بالاتری خواهد داشت. مردان 45 تا 54 ساله بالاترین درآمد سالانه را با 72،696 دلار داشتند و زنان بیشترین درآمد را بین 35 تا 44 با 56472 دلار کسب کردند.
  • آموزش - هرچه سطح تحصیلات به دست آمده بالاتر باشد ، حقوق آنها بیشتر می شود. کارگران 25 یا بالاتر بدون مدرک دبیرستان در مقایسه با 45. 032 دلار برای فارغ التحصیلان دبیرستان ، درآمد متوسط 35. 984 دلار داشتند. کارگران با حداقل مدرک لیسانس به طور متوسط سالانه 81،432 دلار درآمد کسب می کردند.
  • تجربه - به طور کلی ، هرچه شخص دیگری در حرفه خود باشد ، تجربه بیشتر یا توانایی درک شده آنها یا مهارت آنها با ارزش تر است ، حقوق آنها بیشتر می شود.
  • نژاد و قومیت - مردان سیاه پوست در مقایسه با مردان سفید پوست 61. 984 دلار ، حقوق متوسط 47. 944 دلار کسب کردند. این اختلاف برای زنان سیاه پوست در مقایسه با زنان سفید پوست کمتر است: 43،160 دلار و 51،480 دلار. مردم اسپانیایی و آسیایی هر دو جنس به ترتیب 44،772 دلار و 74. 984 دلار درآمد کسب کردند.
  • جنسیت - خانمها به طور متوسط 60،528 دلار حقوق کسب کردند و زنان 50492 دلار درآمد کسب کردند. به طور کلی زنان کمتر از مردان پرداخت می شوند و این تفاوت را به عنوان شکاف پرداخت جنسیت می نامند. دلایل زیادی وجود دارد که این شکاف پرداخت وجود دارد ، از جمله تبعیض ، صنعت خاص ، مادری و نقش های جنسیتی.
  • صنعت - صنعت حتی در نقش های مشابه ، بر دستمزدهای پرداخت شده نیز تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، همه چیز دیگر برابر است ، یک منشی دفتر در یک سیستم مدارس دولتی به احتمال زیاد حقوق کمتری نسبت به یک صندوق پرچین خصوصی می دهد. این همچنین شامل ثبات نسبی صنایع و شرکت ها و روندهای پیش بینی شده آنها است.
  • موقعیت مکانی - مکان های متفاوت دارای منابع و خواسته های متفاوتی برای موقعیت ها هستند و متوسط حقوق در هر منطقه این امر را منعکس می کند. به خاطر داشته باشید که هنگام مقایسه حقوق باید هزینه زندگی را ذکر کرد. در بعضی موارد ، شغلی که حقوق بالاتری را ارائه می دهد ممکن است پس از هزینه زندگی در یک مکان متفاوت ، برابر با کل کمتر باشد.
  • متفرقه- در میزان کمتری ، حقوق و دستمزد نیز تحت تأثیر عملکرد کلی شرکت ها است. در طی سالها سود بالا ، یک شرکت ممکن است تصمیم بگیرد که مبلغ بالاتر از متوسط حقوق را برای متقاضی شغل با اعتبار عالی بپردازد. همچنین ، در برخی از مشاغل ، از کارگران انتظار می رود که مسئولیت شغلی را در شرایط کار خطرناک ، مانند دست زدن به مواد شیمیایی خطرناک در یک مرکز تحقیقاتی ، کار در یک معدن زیرزمینی با وجود سموم بالقوه یا گشت زنی در یک بخش بسیار خطرناک شهر به عنوان یک شهر انجام دهند. افسر پلیس. چنین مشاغل را می توان با حقوق بالاتر در قالب پرداخت خطر جبران کرد. به همین ترتیب ، افرادی که ساعات تغییر کمتری کار می کنند ، مانند "تغییر قبرستان" ، که در ساعات اولیه صبح می گذرد ، می توانند به دلیل هزینه های اجتماعی و جسمی بالاتر کار در خارج از ساعات عادی ، حق بیمه ای کسب کنند. بشر

11 تعطیلات سالانه فدرال در ایالات متحده آمریکا

 

ژانویهروز سال نو ، تولد مارتین لوتر کینگ جونیور.
فوریهتولد واشنگتن
ممکن استروز یادبود
ژوئنروز ملی استقلال ژوئن
جولایروز استقلال
سپتامبرروز کارگر
اکتبرروز کلمبوس
ماه نوامبرروز جانبازان ، روز شکرگذاری
دسامبرروز کریسمس

اگرچه 11 تعطیلات فدرال در ایالات متحده وجود دارد ، اما شرکت ها به طور معمول برای 6 تا 11 تعطیلات زمان مرخصی می دهند. به طور کلی ، فقط کارمندانی که در شاخه ای از دولت فدرال کار می کنند از تمام تعطیلات فدرال بهره مند می شوند. کارمندانی که برای کارفرمایان خصوصی کار می کنند مشمول سیاست کارفرمای خود هستند. همچنین ، مگر اینکه در قرارداد یا توافق نامه چانه زنی جمعی بیان شود ، یک کارفرما موظف نیست به یک کارمند اضافی مانند اضافه کاری برای کار در تعطیلات فدرال پرداخت کند.

سایر کشورها تعداد متفاوتی از تعطیلات عمومی دارند. کامبوج بیشترین روزها را در یک سال در جهان قرار داده است که روزهای غیرقانونی ، همانطور که توسط قانون تعیین شده است ، در 28 سالگی ، و پس از آن سریلانکا در 25 سالگی قرار دارد. به یاد داشته باشید که ورودی "تعطیلات در سال" را برای محاسبه تنظیم صحیح تنظیم کنیدنتیجه

روزهای تعطیلات ، یا وقت مرخصی (PTO)

به طور سنتی در ایالات متحده ، روزهای تعطیلات کاملاً جدا از تعطیلات ، برگهای بیمار و روزهای شخصی بود. امروزه ، رایج تر است که همه آنها را در سیستمی به نام Pa w-Time Off (PTO) ادغام کنیم. PTO استخر روزهایی را فراهم می کند که یک کارمند می تواند برای مرخصی شخصی ، مرخصی بیمار یا روزهای تعطیلات از آن استفاده کند. از همه مهمتر ، دلایل مرخصی لازم نیست که متمایز شود. دیگر نیازی به اشتباه نیست که آیا غیبت را به عنوان مرخصی بیمار یا شخصی تعیین می کند ، یا مجبور است از مدیر بخواهید از یک روز تعطیلات به عنوان یک روز بیمار استفاده کند. با این حال ، برخی از نقاط ضعف در ترکیب آنها وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر یک کارمند به مدت یک هفته بسیار بیمار شود و باید پنج روز مرخصی بگیرد ، کل استخر PTO آنها با پنج روز غایب کاهش می یابد ، که ممکن است آنها را مجبور به تجدید نظر در تعطیلات یک هفته ای که در ابتدا برنامه ریزی کرده بودند ، تجدید نظر کنند.

در ایالات متحده آمریکا ، قانون استانداردهای کار منصفانه (FLSA) نیازی به کارفرمایان ندارد که به کارمندان خود هر وقت تعطیلات را مرخصی ، پرداخت یا بدون پرداخت بدهند. بنابراین ، هنگام مصاحبه و تصمیم گیری بین مشاغل ، ممکن است عاقلانه باشد که در مورد سیاست PTO هر کارفرمای بالقوه سؤال کنید. با این گفته ، متوسط آمریکایی حدود 10 روز PTO در سال می گیرد. 25 ٪ پایین درآمد دستمزد فقط به طور متوسط چهار روز تعطیلات پرداخت شده در سال دریافت می کند. اکثر شرکت ها تمایل دارند سیاستی را ایجاد کنند که میزان PTO یک کارمند را هر چند سال یکبار به عنوان انگیزه ای برای حفظ کارگران افزایش می دهد.

بیشتر کارفرمایان (بیش از 75 ٪) به دلایل مفید تمایل به ارائه روزهای تعطیلات یا PTO دارند. آنها می توانند به جلوگیری از فرسودگی کارکنان ، حفظ روحیه کارمندان کمک کنند ، یا برای هر موقعیت معقولی که مرخصی لازم باشد ، مانند موارد اضطراری پزشکی ، نیازهای خانواده و البته تعطیلات واقعی مورد استفاده قرار می گیرد. گذشته از این ، کشورهای اروپایی که کارفرمایان حداقل 20 روز در سال تعطیلات را ارائه می دهند ، وظیفه دارند ، در حالی که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا تا 25 یا 30 روز می روند. برخی دیگر از کشورهای توسعه یافته در سراسر جهان زمان تعطیلات تا چهار تا شش هفته در سال یا حتی بیشتر دارند.

نحوه افزایش حقوق

تعداد بسیار کمی از مردم در جهان وجود دارند که از حقوق بالاتری استقبال نمی کنند ، و تعداد بیشماری از راه هایی وجود دارد که شخص می تواند سعی در انجام این کار داشته باشد. در حالی که قطعاً ساده تر از آنچه گفته می شود ، مطمئناً امکان پذیر است.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 31 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 22:36