درک استراتژی معاملات پاکت قیمت

ساخت وبلاگ

Understanding The Price Envelope Trading Strategy

اگر حرکت قیمت سهام را در بازار مشاهده کنید ، الگویی در آن پیدا خواهید کرد. حرکت قیمت به طور موقت نیست ، زیرا بیشتر مردم دوست دارند باور کنند. در عوض ، در یک محدوده حرکت می کند. ایجاد دامنه قیمت به معامله گران فنی کمک می کند تا شرایط بسیار بیش از حد و بیش از حد را شناسایی کنند. دامنه ای که از دو باند ساخته شده است ، بالا و پایین ، در برابر خط متوسط متحرک برای ایجاد یک پاکت قرار می گیرد.

بنابراین ، یک پاکت قیمت یک شاخص فنی است که به طور معمول در یک نمودار قیمت قرار می گیرد تا مرزهای بالایی و پایین را شناسایی کند. یک نمونه مشترک از یک پاکت ، میانگین متحرک است. در این وبلاگ ، ما می خواهیم بحث کنیم که پاکت قیمت در استراتژی تجارت چیست.

پاکت قیمت چگونه کار می کند؟

معامله گران از گروههای موسیقی معمولاً برای شناسایی دامنه قیمت استفاده می کنند. به گونه ای ترسیم می شود که 90 درصد از عمل قیمت در گروه انجام می شود. معامله گران باند را با افزایش نوسانات تنظیم می کنند. مرزهای فوقانی و پایین به ترتیب محدودیت قیمت بالا و پایین یک سهام را نشان می دهد. هنگامی که قیمت سهام به حد بالایی لمس می کند ، آن را به عنوان یک وضعیت بیش از حد نامیده می شود و باعث ایجاد سیگنال فروش می شود. برعکس ، هنگامی که قیمت به محدوده پایین تر کاهش می یابد ، وضعیت به یک وضعیت بیش از حد تغییر می یابد و باعث ایجاد سیگنال خرید می شود. در شرایط عادی ، قیمت در محدوده پرسه می زند.

با این حال ، پاکت قیمت متکی به خود نیست ، به این معنی که برای اعتبارسنجی یک روند ، باید با سایر نمودارهای فنی مطابقت داشته باشد. فرض کنید وقتی قیمت در خارج از محدوده حرکت می کند ، یک فرصت معاملاتی را شناسایی کرده اید ، بنابراین برای تأیید نقطه اوج واقعی با معیارهای حجم بررسی می کنید.

معامله گران از درصد های مختلفی برای شناسایی نقاط قیمت منحصر به فرد استفاده می کنند. برای سهام بی ثبات ، آنها از درصد بالاتری برای جلوگیری از سیگنال های معاملات Whipsaw استفاده می کنند.

نمونه پاکت قیمت

میانگین متحرک (MA) یک نمونه مشترک است که با استفاده از خطوط متوسط متحرک ساده یا نمایی ایجاد شده است. یک روش متداول از 50 روز متوسط حرکت ساده (SMA) برای اندازه گیری مرزهای بالا و پایین استفاده می کند. فرمولی که آنها استفاده می کنند موارد زیر است ،

حد بالایی = smanx x [1 + d ٪]

Lower Bound = Smanx X [1 - D ٪]

جایی که n تعداد دوره های مورد استفاده برای میانگین را نشان می دهد ، و D نشان دهنده مقدار انحراف است.

معامله گران از پاکت های قیمت برای گرفتن موقعیت طولانی یا کوتاه در بازار استفاده می کنند. به عنوان مثال ، هنگامی که سهام یا ETF در بالای قسمت بالایی به فروش می رسد ، آنها کوتاه می شوند.

شناسایی سیگنال های معاملاتی با استفاده از پاکت قیمت

در حین مطالعه پاکت قیمت ، در اینجا چند مورد را باید در خاطر داشته باشید.

  • قیمت سهام در خطوط متوسط در حال حرکت به جلو و عقب حرکت می کند. این عمل نامیده می شود
  • وقتی قیمت از حد بالایی حرکت می کند ، یک روند بالا را نشان می دهد
  • وقتی قیمت زیر باند پایین حرکت می کند ، نشانگر نزولی است

هنگامی که قیمت از بالا یا پایین تر از محدوده ها سفر می کند ، مدتی در آن منطقه می ماند و فرصت های تجاری را ایجاد می کند ، اگرچه همیشه یک تئوری قابل اعتماد نیست. بنابراین برای ایمن بودن ، به ترتیب از بین رفتن خود را دقیقاً در بالای یا پایین تر از مرزهای فوقانی و پایین قرار دهید.

هنگام تجارت در خط روند ، قاعده شست استفاده از پاکت نامه پیشنهاد می کند - (الف) وقتی قیمت زیر باند پایین حرکت می کند و (ب) در هنگام حرکت قیمت بالاتر از حد بالایی ، موقعیتی را باز می کند.

صعود هنگامی اتفاق می افتد که قیمت بین باند فوقانی و خط MA در بازار روند حرکت می کند. به طور مشابه ، رو به پایین آمدن هنگامی اتفاق می افتد که قیمت زیر خط MA اما بالاتر از باند قیمت پایین تر باشد. هنگامی که قیمت به همراه پایین آمدن قیمت از زیر باند پایین یا بالاتر از خط میانگین متحرک عبور می کند ، کوتاه بروید و از بازار خارج شوید. به طور همزمان ، در حالی که موقعیتی را در رو به پایین قرار می دهید ، متوقف کردن از بین رفتن را بالاتر از جدیدترین سطح قرار دهید. برعکس ، شما باید هنگام طولانی شدن در صعود ، موقعیت خود را معکوس کنید.

نتیجه

پاکت قیمت ابزاری مهم در استراتژی تجارت شما است. این سر و صدا را صاف می کند و به شما امکان می دهد الگوی گسترده تری را در بازار مشاهده کنید. هنگامی که خط متوسط در حال حرکت به سمت بالا حرکت می کند ، یک صعود را نشان می دهد. با وجود یک باند قیمت در محل ، می توانیم مسیری را که روند تغییر می کند تأیید کنیم. اگر گروهها نیز به سمت بالا حرکت کنند ، صعود را ایجاد می کند. پاکت نامه یک نمایش بصری را به معامله گران ارائه می دهد تا نکته دقیقی را که احساسات بازار در حال تبدیل شدن است ، کشف کنند.

حساب DEMAT رایگان را باز کنید!

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

به مشتریان 1 CR+ ما بپیوندید

مقاله های اخیر
مقالات مرتبط
مقوله های مرتبط

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

Enjoy Zero Brokerage on Equity Delivery

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

لینک را برای بارگیری برنامه دریافت کنید

شرکت ما از نظر مشتریان فعال در NSE از سال های 2018-19 یکی از بزرگترین خانه بروکینگ خرده فروشی کامل در هند از نظر مشتریان فعال در NSE است. ما یک شرکت خدمات مالی با رهبری فناوری هستیم که خدمات کارگزاری و مشاوره ای ، بودجه حاشیه ، وام علیه سهام را ارائه می دهد. بیشتر بدانید

کارگزاران سهام می توانند اوراق بهادار را به عنوان حاشیه مشتری فقط از طریق تعهد در سیستم سپرده گذاری W. E. F. بپذیرند. 1 سپتامبر 2020.

  • شماره تلفن همراه و شناسه ایمیل خود را با کارگزار سهام/واریز سهام خود به روز کنید و OTP را مستقیماً از واریز در شناسه ایمیل و/یا شماره تلفن همراه خود دریافت کنید تا تعهد ایجاد کنید.
  • 20 ٪ یا "var + elm" را بپردازید که هر کدام بالاتر از حاشیه پیش فرض ارزش معامله برای تجارت در بخش بازار نقدی باشد.
  • سرمایه گذاران ممکن است لطفاً به سؤالات متداول مبادله (سؤالات متداول) صادر شده از مرجع دایره ای NSE/INSP/45191 مورخ 31 ژوئیه 2020 و NSE/insp/45534 مورخ 31 آگوست 2020 و سایر دستورالعمل های صادر شده از هر از گاهی در این رابطه مراجعه کنند.
  • اوراق بهادار/MF/اوراق قرضه خود را در صورتحساب حساب تلفیقی صادر شده توسط NSDL/CDSL هر ماه بررسی کنید.< SPAN> شماره تلفن همراه و شناسه ایمیل خود را با کارگزار سهام/شرکت کننده سپرده گذاری خود به روز کنید و OTP را مستقیماً از سپرده گذاری در شناسه ایمیل و/یا شماره تلفن همراه خود دریافت کنید تا تعهد ایجاد کنید.

20 ٪ یا "var + elm" را بپردازید که هر کدام بالاتر از حاشیه پیش فرض ارزش معامله برای تجارت در بخش بازار نقدی باشد.

سرمایه گذاران ممکن است لطفاً به سؤالات متداول مبادله (سؤالات متداول) صادر شده از مرجع دایره ای NSE/INSP/45191 مورخ 31 ژوئیه 2020 و NSE/insp/45534 مورخ 31 آگوست 2020 و سایر دستورالعمل های صادر شده از هر از گاهی در این رابطه مراجعه کنند.

اوراق بهادار/MF/اوراق قرضه خود را در صورتحساب حساب تلفیقی صادر شده توسط NSDL/CDSL هر ماه بررسی کنید. شماره تلفن همراه و شناسه ایمیل خود را با کارگزار سهام/شرکت کننده سپرده گذاری خود دریافت کنید و OTP را مستقیماً از سپرده گذاری در شناسه ایمیل و/یا شماره تلفن همراه خود دریافت کنیدتعهد ایجاد کنید.

حساب DEMAT رایگان را باز کنید!

از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

به مشتریان 1 CR+ ما بپیوندید

"از معاملات غیرمجاز در حساب معاملات/DEMAT خود جلوگیری کنید. شماره های تلفن همراه/شناسه ایمیل خود را با کارگزاران سهام/شرکت کننده سپرده گذاری خود به روز کنید. هشدارها/اطلاعات مربوط به معامله خود را دریافت کنید/کلیه بدهی ها و سایر معاملات مهم در حساب تجارت/DEMAT مستقیماً از مبادله/CDSL در پایان روز. به نفع سرمایه گذاران صادر شده است. ""KYC یک بار تمرین است در حالی که در بازارهای اوراق بهادار انجام می شود - هنگامی که KYC از طریق واسطه ثبت شده SEBI (کارگزار ، DP ، صندوق متقابل و غیره) انجام شود ، هنگام نزدیک شدن به واسطه دیگر ، دیگر نیازی به انجام همان فرآیند ندارید.""نیازی به صدور چک توسط سرمایه گذاران در هنگام عضویت در IPO نیست. فقط شماره حساب بانکی را بنویسید و به فرم درخواست وارد شوید تا در صورت تخصیص ، به بانک خود اجازه پرداخت پرداخت را وارد کنید. هیچ نگرانی برای بازپرداخت به عنوان پول در حساب سرمایه گذار باقی مانده است.""ما می دانیم که برخی از مشاوران سرمایه گذاری ممکن است به اعضای عمومی از جمله مشتریان ما نزدیک شوند ، نمایندگی از این که آنها شرکای ما هستند ، یا نشان می دهد که مشاوره سرمایه گذاری آنها بر اساس تحقیقات ما است. لطفاً توجه داشته باشید که ما هیچ شخص ثالثی را برای ارائه هر یک از آنها درگیر نکرده ایمخدمات مشاوره سرمایه گذاری از طرف ما. ما گزارش های تحقیقاتی خود یا داده های شخصی یا مالی مشتریان خود را با اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذاریم و هیچ شخصی را مجاز به نمایندگی از ما به هر روشی نکرده ایم. افرادی که بر اساس چنین توصیه هایی سرمایه گذاری می کنندتمام یا بخشی از سرمایه گذاری های خود را به همراه هزینه ای که به چنین افراد بی پروا پرداخت می شود ، از دست دهید. لطفاً در مورد هر تماس تلفنی که ممکن است از افراد نماینده برای چنین مشاوران سرمایه گذاری دریافت کنید ، محتاط باشید. از طریق پیوندهای پست الکترونیکی ، WhatsApp یا پیام کوتاه پرداخت نکنید. لطفاً اطلاعات شخصی یا مالی خود را با هیچ شخص بدون Verificat مناسب به اشتراک نگذاریدیونهمیشه از طریق یک کارگزار ثبت نام شده تجارت کنید. "" "" "" با علاقه عمومی توسط Angel One Limited (که قبلاً با عنوان Angel Broking Limited شناخته می شد) صادر شده و دارای دفتر ثبت شده خود در 601 ، طبقه ششم ، ستاره Ackruti ، Central Road ، Midc ، Andheri East ، Mumbai - 400093، تلفن: +91 22 4000 3600 ، نمابر: + 91 22 2835 8811. "

سرمایه گذاری در بازار اوراق بهادار منوط به ریسک بازار است ، قبل از سرمایه گذاری تمام اسناد مرتبط را با دقت بخوانید. ما فقط برای اهداف تجاری مشروع ، برای تماس با شما و ارائه اطلاعات و آخرین به روزرسانی های مربوط به محصولات و خدمات ما ، جمع آوری ، حفظ و استفاده از اطلاعات تماس شما را برای اهداف تجاری مشروعیت جمع آوری ، حفظ و استفاده می کنیم. ما اطلاعات تماس شما را به اشخاص ثالث نمی فروشیم یا اجاره نمی دهیم. لطفاً توجه داشته باشید که با ارسال جزئیات فوق الذکر ، شما به ما اجازه می دهید حتی اگر ممکن است تحت DND ثبت نام کنید ، با شما تماس بگیریم. ما برای مدت 12 ماه با شما تماس خواهیم گرفت. Angel One Limited (که قبلاً به عنوان Angel Broking Limited شناخته می شد) ، دفتر ثبت شده: 601 ، طبقه 6 ، ستاره Ackruti ، جاده مرکزی ، MIDC ، Andheri East ، Mumbai - 400093. تلفن: 080-47480048. CIN: L67120MH1996PLC101709 ، SEBI Regn. شماره: INZ000161534-BSE Cash/F& O/CD (شناسه عضو: 612) ، NSE Cash/F& O/CD (شناسه عضو: 12798) ، MSEI Cash/F& O/CD (شناسه عضو: 10500) ، مشتقات کالایی MCX (شناسه عضو: 12685) و مشتقات کالاهای NCDEX (شناسه عضو: 220) ، CDSL Regn. شماره: In-DP-384-2018 ، PMS Regn. شماره: INP000001546 ، تحلیلگر تحقیق Sebi Regn. شماره: INH000000164 ، مشاور سرمایه گذاری Sebi Regn. شماره: ina000008172 ، amfi regn. شماره: ARN-77404 ، ثبت نام PFRDA No. 19092018. فقط برای طرح ملی بازنشستگی (NPS) مربوط به شکایت مربوط به [ایمیل محافظت شده] برای مسائل مربوط به حملات سایبری ، با ما با شماره +91-8045070444 تماس بگیرید یا از طریق ایمیل به ما ایمیل بزنید [از طریق ایمیل محافظت می شود]

  • حق چاپ - کلیه حقوق محفوظ است
  • حساب DEMAT رایگان را باز کنید!
  • از کارگزاری صفر در تحویل سهام لذت ببرید

به مشتریان 1 CR+ ما بپیوندید

لیستی از

بهترین سهام ما برای سرمایه گذاری اکنون

با دقت از پوشش خوب تحقیق شده انتخاب شده است

اهداف قیمت روشن و پتانسیل قوی

بر اساس اوراق بهادار شما ، برای ضرب و شتم بازارها

حداقل هزینه کارگزاری

اوراق بهادار/MF/اوراق قرضه خود را در صورتحساب حساب تلفیقی صادر شده توسط NSDL/CDSL هر ماه بررسی کنید. شماره تلفن همراه و شناسه ایمیل خود را با کارگزار سهام/شرکت کننده سپرده گذاری خود دریافت کنید و OTP را مستقیماً از سپرده گذاری در شناسه ایمیل و/یا شماره تلفن همراه خود دریافت کنیدتعهد ایجاد کنید.

با ARQ Prime ، یک موتور سرمایه گذاری مبتنی بر قاعده تصمیمات هوشمندانه بگیرید

تجارت یا سرمایه گذاری در هر نقطه ، در هر زمان با برنامه یا سیستم عامل های وب ما

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 95 تاريخ : جمعه 4 فروردين 1402 ساعت: 1:00