تجارت گزینه ها چیست؟تماس بگیرید و گزینه هایی را توضیح دهید

ساخت وبلاگ

ساده ترین استراتژی معاملات شامل خرید و فروش قراردادهای گزینه در بازار F& O است. این شامل دو طرف است ، یعنی نویسنده گزینه و خریدار. از نظر فنی نویسنده خطر بیشتری را به عهده می گیرد. از این رو او حق بیمه دریافت می کند ، که خریدار ملزم به پرداخت آن است. این تضمین می کند که اگر بازار نامطلوب باشد و گزینه های قرارداد بی ارزش منقضی شوند ، ضررهای نویسنده از حق بیمه دریافتی تجاوز نمی کند.

گزینه ها به "تماس" و "قرار دادن" تقسیم می شوند. و اکنون که می دانید گزینه ها چه گزینه هایی هستند و چگونه آنها با آینده متفاوت هستند ، بیایید با اصول تماس تماس بگیرید و گزینه هایی را قرار دهیم و سعی کنیم جریان روند آنها را درک کنیم. در اصل ، شما می دانید که گزینه های تماس وجود دارد و گزینه های خود را قرار می دهد. اگر مطمئن نیستید که بازار در آینده نزدیک به کجا می رود ، می توانید یکی از هرکدام را خریداری کنید و سعی کنید ضررهای خود را به حداقل برسانید. یا اگر فرض نسبتاً خاصی در مورد روند بازار آینده دارید ، بسته به حرکت بازار می توانید گزینه تماس یا گزینه ای را خریداری کنید.

درک اصول تماس و قرار دادن گزینه ها و یادگیری چگونگی کار می تواند برای معامله گران تازه وارد بازار مشتق مفید باشد ، بنابراین می توانند استراتژی های معاملاتی گزینه های مناسب را تدوین کنند. بیایید به جزئیات بپردازیم.

تماس بگیرید و گزینه ها را قرار دهید

تماس و گزینه های قرار دادن هر دو اوراق بهادار مشتق هستند. این بدان معنی است که آنها ارزش خود را از یک دارایی اساسی مانند سهام یا کالاها استخراج می کنند. گزینه ها اساساً قراردادهایی هستند که دو نهاد وارد آن می شوند ، جایی که خریدار قرارداد حق خرید یا فروش دارایی زیرین را دریافت می کند و فروشنده قرارداد موظف است آنچه را که خریدار انتخاب می کند انجام دهد.

گزینه های تماس به خریدار حق خرید دارایی زیرین را با قیمت خاص در یک روز از پیش تعیین شده می دهد. در همین حال ، فروشنده موظف است در صورت انتخاب خریدار از پیش تعیین شده ، دارایی را با قیمت از پیش تعیین شده در روز از پیش تعیین شده بفروشد.

به طور مشابه ، گزینه های قرار داده شده به خریدار این حق را می دهد که دارایی زیرین را با قیمت خاصی در یک روز از پیش تعیین شده بفروشد. در اینجا ، فروشنده وظیفه دارد اگر خریدار گزینه PUT تصمیم به استفاده از حق خود داشته باشد ، دارایی را با قیمت توافق شده در روز توافق شده خریداری کند.

گزینه تماس: یک مثال

گزینه تماس به خریدار گزینه حق خرید دارایی را می دهد. از طرف دیگر ، فروشنده این گزینه چنین حق را ندارد و توسط قرارداد گزینه موظف است دارایی را به خریدار بفروشد (اگر خریدار حق خرید خود را اعمال کند).

در ازای صرفه جویی در حقوق خود ، فروشنده گزینه مبلغ مشخصی را از خریدار گزینه ای که به عنوان "حق بیمه" نامیده می شود ، هزینه می کند. خودش در صورت عدم استفاده از گزینه خود ، خریدار را انجام نمی دهد.

بیایید به یک مثال نگاهی بیندازیم تا مفهوم گزینه های تماس را بهتر بشناسیم.

فرض کنید که سیمان های Ambuja در Rs تجارت می کنند. 200 امروز. در آینده نزدیک ، یک ماه پایین خط بگویید ، انتظار دارید که قیمت این سهام افزایش یابد. بنابراین ، شما می خواهید امروز قیمت فعلی را قفل کنید ، بنابراین می توانید در آینده با این قیمت پایین خریداری کنید.

با این حال ، شما از نظر طبیعت نیز محتاط هستید ، بنابراین می خواهید نتیجه جایگزین را نیز به حساب آورید - اگر به جای آن قیمت ها سقوط کنند ، چه می شود؟بنابراین ، اساساً ، شما می خواهید انتخاب (و نه تعهد) برای خرید سهم در Rs. 200 در آینده.

در اینجا وجود دارد که یک قرارداد گزینه ها می تواند کمک کند. و این نوع قرارداد گزینه ها - روشی که به شما حق خرید دارایی را با قیمت از پیش تعیین شده ، در تاریخ آینده می دهد - به عنوان گزینه تماس شناخته می شود.

در همین حال ، RAM ، یک معامله گر دیگر ، 100 ٪ مطمئن است که قیمت سهام Ambuja Comes در آینده نزدیک کاهش می یابد. به عبارت دیگر ، او مشتاق است که به قراردادی بپردازد که به او کمک می کند یک ماه بعد در Rs سهم را بفروشد. 200 ، از آنجا که او معتقد است قیمت ها در آن زمان بسیار پایین تر خواهد بود.

بنابراین ، این دو نفر وارد یک قرارداد می شوند. شما یک گزینه تماس از RAM خریداری می کنید. به عبارت دیگر ، شما حق خرید سهم سیمان های Ambuja را از او در Rs خریداری می کنید. 200 یک ماه از الان. تا آن زمان ، شما انتظار دارید که قیمت بالاتر از Rs باشد. 200. RAM ، در عین حال ، به شما حق خرید سهم سیمان های Ambuja را در Rs می فروشد. 200

این قیمت (200 روپیه) به عنوان اعتصاب قیمت گزینه شناخته می شود.

در اینجا ، شما خریدار قرارداد گزینه ها و خریدار دارایی هستید. و RAM فروشنده قرارداد گزینه ها و فروشنده دارایی است.

در نتیجه فروش حق خرید سهم ، RAM به طور مؤثر خود را موظف می کند تا سهام خود را در این فرآیند بفروشد. و ، به عنوان جبران خسارات هرگونه ضرر و زیان که ممکن است متحمل شود اگر تصمیم به استفاده از گزینه خود ندارید ، RAM به شما مبلغ حق بیمه ای را به شما می دهد. 20

 • در پایان یک ماه ، اگر قیمت بالاتر از Rs باشد. 200 (می گویند 250 روپیه) ، شما حق خود را برای خرید سهم با قیمت پایین تر - در این حالت Rs اعمال خواهید کرد. 200
 • اما در پایان یک ماه ، اگر قیمت پایین تر از Rs باشد. 200 (می گویند 180 روپیه) ، شما حق خرید سهم را با قیمت بالاتر - در این حالت Rs استفاده نخواهید کرد. 200
 • با این حال ، از آنجا که شما گزینه خود را اعمال نکرده اید ، رام حق بیمه ای را که پرداخت کرده اید برای ورود به قرارداد به عنوان جبران خسارت نگه می دارد.
 • هرچه تصمیم بگیرید ، رام ، که فروشنده قرارداد است ، موظف است از طریق آن پیروی کند و مطابق آن عمل کند.

گزینه را قرار دهید: یک مثال

بنابراین ، گزینه Put چیست؟بر خلاف گزینه تماس ، یک گزینه Put به خریدار گزینه حق فروش دارایی را می دهد. از طرف دیگر ، فروشنده این گزینه چنین حقی ندارد و در صورتی که شخص دیگر تصمیم بگیرد حق فروش خود را اعمال کند ، توسط قرارداد گزینه برای خرید دارایی موظف است.

در ازای تسلیم شدن مؤثر از حقوق خود ، فروشنده گزینه مبلغ مشخصی را از خریدار گزینه ای که به عنوان "حق بیمه" نامیده می شود ، هزینه می کند. باز هم ، این مبلغ "حق بیمه" را به عنوان نوعی سپرده امنیتی که توسط فروشنده گزینه شارژ می شود ، در نظر بگیریددر صورت عدم استفاده از گزینه خود ، خود را غرامت کند.

بیایید یک بار دیگر نمونه ای از سیمان های Ambuja را بپذیریم تا سعی کنیم گزینه های قرار داده شده را درک کنیم.

بار دیگر فرض کنید که سیمان های Ambuja در Rs تجارت می کنند. 200 امروز. در آینده نزدیک ، یک ماه پایین خط بگویید ، انتظار دارید قیمت این سهام کاهش یابد. بنابراین ، شما می خواهید امروز قیمت فعلی را قفل کنید ، بنابراین می توانید در آینده با این قیمت بالا بفروشید.

با این حال ، دوباره ، با احتیاط بودن از طبیعت ، می خواهید نتیجه جایگزین را نیز به حساب بیاورید - اگر به جای آن قیمت ها افزایش یابد ، چه می شود؟بنابراین ، اساساً ، شما می خواهید انتخاب (و نه تعهد) سهم را در Rs بفروشید. 200 در آینده.

باز هم ، یک قرارداد گزینه ها می تواند در اینجا مفید باشد. و این نوع قرارداد گزینه ها - موردی که به شما حق می دهد دارایی را با قیمت از پیش تعیین شده ، در تاریخ آینده ، به عنوان یک گزینه قرار دهید.

در همین حال ، RAM ، یک معامله گر دیگر ، 100 ٪ مطمئن است که قیمت سهام Ambuja در آینده نزدیک افزایش می یابد. به عبارت دیگر ، او مشتاق است که به قراردادی بپردازد که به او کمک می کند یک ماه بعد در Rs سهم را خریداری کند. 200 ، از آنجا که او معتقد است قیمت ها در آن زمان بسیار بیشتر خواهد بود.

بنابراین ، این دو نفر وارد یک قرارداد می شوند. شما یک گزینه Put از RAM خریداری می کنید. به عبارت دیگر ، شما حق فروش سهم سیمان های Ambuja را در Rs خریداری می کنید. 200 یک ماه از الان. تا آن زمان ، شما انتظار دارید که قیمت پایین تر از Rs باشد. 200. رام ، در عین حال ، این حق را به شما می فروشد که سهم سیمان های Ambuja را در Rs بفروشید. 200

در اینجا ، شما خریدار قرارداد گزینه ها و فروشنده دارایی هستید. و RAM فروشنده قرارداد گزینه ها و خریدار دارایی است.

در نتیجه فروش حق فروش سهم ، RAM به طور مؤثر خود را موظف به خرید سهام از شما در این فرآیند می کند. و ، به عنوان جبران خسارات هرگونه ضرر و زیان که ممکن است متحمل شود اگر تصمیم به استفاده از گزینه خود ندارید ، RAM به شما مبلغ حق بیمه ای را به شما می دهد. 20

 • در پایان یک ماه ، اگر قیمت پایین تر از Rs باشد. 200 (می گویند 180 روپیه) ، شما حق خود را برای فروش سهم با قیمت بالاتر - در این حالت Rs اعمال خواهید کرد. 200
 • اما در پایان یک ماه ، اگر قیمت بالاتر از Rs باشد. 200 (می گویند 250 روپیه) ، شما حق خود را برای فروش سهم با قیمت پایین تر - در این حالت Rs اعمال نمی کنید. 200
 • با این حال ، از آنجا که شما گزینه خود را اعمال نکرده اید ، رام حق بیمه ای را که پرداخت کرده اید برای ورود به قرارداد به عنوان جبران خسارت نگه می دارد.
 • هرچه تصمیم بگیرید ، رام ، که فروشنده قرارداد است ، موظف است از طریق آن پیروی کند و مطابق آن عمل کند.

تجارت گزینه ها چیست؟

معاملات گزینه ها عمل خرید و فروش گزینه ها در مبادله مربوطه است. هنگامی که گزینه ای را خریداری می کنید ، بسته به نوع گزینه هایی که معامله کرده اید ، حق خرید یا فروش دارایی زیرین را خریداری می کنید. به عنوان مثال ، اگر گزینه تماس را خریداری می کنید ، در اصل به این معنی است که شما حق خرید دارایی زیرین را خریداری می کنید. به همین ترتیب ، اگر گزینه ای را خریداری می کنید ، در اصل حق فروش دارایی زیرین را خریداری می کنید.

بنابراین ، معاملات گزینه ها شامل تجارت حق خرید یا فروش دارایی اساسی است. از آنجا که گزینه ها نیز ابزارهای مالی هستند ، می توان آنها را بین خریداران و فروشندگان تقریباً مانند سایر اوراق بهادار معامله کرد. اگر مبتدی در تجارت گزینه ها هستید ، خواهید فهمید که چندین استراتژی معاملاتی وجود دارد که می تواند به شما در انجام معاملات آگاهانه در بازار مشتقات کمک کند.

استراتژی های معاملاتی گزینه ها چیست؟

استراتژی های معاملاتی گزینه ها تکنیک هایی هستند که شامل خرید همزمان و فروش قراردادهای گزینه های مختلف به منظور بهینه سازی سود و به حداقل رساندن هزینه ها هستند. بسته به استراتژی معاملاتی گزینه ها ، شما مجبور به خرید و/یا فروش تماس و/یا گزینه های خود هستید. مشخصات قراردادها ممکن است بر اساس استراتژی متفاوت باشد.

برخی از استراتژی های معاملاتی گزینه های متداول شامل موارد زیر است.

 • فراخوانی تحت پوشش
 • پوشانده شده
 • تماس گاو نر گسترش یافته است
 • خرس گسترش یافته است
 • پروانه آهنی
 • چرب

ما بیشتر در مورد این استراتژی های معاملاتی گزینه ها در فصل های آینده بحث خواهیم کرد.

معاملات گزینه برای مبتدیان: مواردی که باید در خاطر داشته باشید

بنابراین ، ما جواب "تجارت گزینه ها را چیست؟" را مشاهده کرده ایم و اکنون در مورد استراتژی های معاملات گزینه ها نیز بیشتر می دانید. اگر به تازگی با تجارت گزینه ها شروع کرده اید ، در اینجا همان چیزی است که شما باید در نظر داشته باشید.

 • درک اصول تجارت گزینه ها بسیار مهم است.
 • قبل از ورود به تجارت ، یک استراتژی معاملاتی مناسب ایجاد کنید.
 • صبر در تجارت گزینه ها بسیار مهم است.
 • ممکن است استراتژی های معاملاتی گزینه های زیادی در دسترس باشد ، اما شما باید بر اساس اهداف معاملاتی و شرایط بازار ، مناسب را انتخاب کنید.

پیچیدن

با این کار ، ما به انتهای این فصل در مورد اصول تماس و گزینه ها رسیده ایم. مفهوم آینده ، گزینه های تماس ، و گزینه های قرار دادن اکنون به نظر نمی رسد پیچیده یا گیج کننده باشد ، اینطور است؟در دو فصل بعدی ، ما گزینه تماس و گزینه ای را انتخاب خواهیم کرد و روی محاسبه بازپرداخت هایی که احتمالاً با تجارت آن در بورس سهام دریافت می کنید ، تمرکز خواهیم کرد. تا آن زمان ، با ما همراه باشید!< Pan> معاملات گزینه های مبتدیان: چیزهایی که باید در خاطر داشته باشید

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 66 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 23:59