چه چیزی باید در مورد تحریم های اقتصادی و چگونگی تأثیر آنها بر روسیه بدانیم

ساخت وبلاگ

تحریم های ایالات متحده به منظور جلوگیری از حمله روسیه از حمله به اوکراین است.

رئیس جمهور جو بایدن اظهاراتی در مورد تحولات در اوکراین و روسیه ارائه می دهد و مجازات های علیه روسیه را از اتاق شرقی کاخ سفید ، 22 فوریه 2022 ، در واشنگتن دی سی اعلام می کند.

رئیس جمهور جو بایدن در پاسخ به تصمیم رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین برای به رسمیت شناختن مناطق دونتسک و لوهانسک تحت کنترل جدایی طلب در اوکراین به عنوان کشورهای "مستقل" و حمله به اوکراین ، رئیس جمهور جو بایدن دو موج مجازات علیه روسیه اعلام کرد.

بایدن روز سه شنبه تحریم ها را آغاز کرد و هشدار داد که می توانند شدیدتر شوند. پس از حمله روسیه به اوکراین ، بایدن روز پنجشنبه تحریم ها را افزایش داد ، هرچند مجازات کامل اقتصادی اوکراین و دیگران خواستار تحریم های خود پوتین نیستند.

بایدن گفت: "پوتین متجاوز است. پوتین این جنگ را انتخاب کرد. و اکنون او و کشورش عواقب آن را به همراه خواهند داشت."

بیشتر: به روزرسانی های روسیه و اوکراین

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه در اوایل این هفته به تلویزیون دولتی روسیه گفت كه روسیه قبلاً "به" تحریم ها "عادت كرده بود و معتقد است كه بدون توجه به آنچه انجام می دهد ، تحریم های بیشتری بر مسكو اعمال می شود.

وی گفت: "اینكه همكاران [غربی] ما در تلاش هستند تا مقصر این مقصر روسیه بخاطر عدم توافق نامه های مینسک باشند ، ما نیز می فهمیم."متوقف نخواهید شد و تا زمانی که آنها امکانات خود را برای مجازات به اصطلاح روسیه خسته نکرده اند ، آرام نمی شوند. "

تحریم های اقتصادی چیست؟

تحریم های اقتصادی توسط شورای روابط خارجی به عنوان عقب نشینی تجارت عرفی و روابط مالی برای اهداف سیاست خارجی و امنیتی تعریف می شود. این تحریم ها می تواند جامع باشد ، که فعالیت اقتصادی را با کل کشور ممنوع می کند ، یا هدف قرار می گیرد که معاملات توسط افراد ، مشاغل یا گروه های خاص را مسدود می کند.

این محدودیت ها بر روی افراد یا اشخاص قرار می گیرد و مانع از انجام کار با کشور برای تحمیل آن تحریم ها می شود. تحریم هایی که توسط دولت ایالات متحده اعمال می شود ، فرد یا اشخاصی را از سیستم مالی آمریکا قطع می کند ، به این معنی که آنها دیگر نمی توانند در ایالات متحده آمریکا تجارت کنند و تمام دارایی های آنها تحت صلاحیت ایالات متحده یخ زده است.

رئیس جمهور جو بایدن اظهاراتی در مورد تحولات در اوکراین و روسیه ارائه می دهد و مجازات های علیه روسیه را از اتاق شرقی کاخ سفید ، 22 فوریه 2022 ، در واشنگتن دی سی اعلام می کند.

آمریکایی ها و مشاغل آمریکایی همچنین از انجام تجارت با این موسسات ممنوع هستند ، مگر اینکه توسط وزارت امور خارجه وزارت خزانه داری ایالات متحده کنترل دارایی های خارجی را مجاز کند.

تحریم ها با هدف اختلال در توانایی شخص یا نهاد از توانایی انجام وظایف اساسی در سیستم مالی بین المللی است. آنها بسته به سیاست خارجی و اهداف امنیت ملی توسط دولت ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرند.

ایالات متحده چه تحریم هایی را به روسیه تحمیل کرد؟

به گفته وزارت خزانه داری ، تحریم های جدیدی در بزرگترین بانکهای روسیه در روز پنجشنبه قرار گرفت که تقریباً 80 ٪ از کل دارایی های بانکی در روسیه را به خود اختصاص داده است.

تحریم های جدید همچنین نخبگان و خانواده های روسیه را هدف قرار داده و توانایی روسیه در جمع آوری بودجه را با افزودن ممنوعیت های اضافی مربوط به بدهی جدید و عدالت شرکتهای بزرگ دولتی روسیه و مؤسسات مالی بزرگ خصوصی محدود می کند.

ایالات متحده همچنین روز پنجشنبه کنترل صادرات را در تلاش برای جلوگیری از ورود روسیه از قادر به وارد کردن فناوری هایی مانند نیمه هادی ها یا نرم افزارها ، که برای ایجاد صنایع پیشرفته و ارتش لازم است ، به کار گرفته است. ایالات متحده به دنبال این بود که روسیه را از وارد کردن این فناوری های تولید شده در هر نقطه از جهان ، تا زمانی که حاوی مؤلفه های توسعه یافته آمریکایی باشند ، مسدود کند.

تام گراهام ، متخصص روسیه در شورای روابط خارجی ، به ABC News گفت: "تعداد نیمه هادی های زیادی در جهان وجود ندارند که یک جزء آمریکایی ندارند."

بیشتر: بایدن تحریم های جدیدی را در مورد بانک های روسیه ، نخبگان اما هنوز در مورد خود پوتین اعلام نکرد

این به دنبال موج اولیه تحریم هایی است که بر روی دو موسسه مالی دولتی روسیه و پنج نخبگان متصل به کرملین در روز سه شنبه ، که این بانک را برای توسعه و امور اقتصادی خارجی ، که به عنوان Vnesheconombank (VEB) شناخته می شود ، هدف قرار داده است. شرکت (PSB) به همراه 42 شرکت تابعه خود.

این تحریم ها ، که مؤسسات اختصاصی برای جمع آوری بودجه و بخش دفاعی روسیه را هدف قرار می داد ، به جای مؤسساتی که روس های معمولی از آن استفاده می کنند ، شدیدترین گزینه موجود نبودند. به گفته جولیا فریدلندر ، یک مقام سابق وزارت خزانه داری که در سیاست تحریم کار می کرد ، این یک تاکتیک بود.

فریدلندر ، که هم اکنون عضو شورای آتلانتیک است ، گفت: "ایده این است که شما نمی توانید همه گزینه های خود را به یکباره منفجر کنید.""اگر اکنون تمام آتش سوزی خود را منفجر کنید ، پس انگیزه روسیه برای عقب نشینی چیست؟"

به گفته وزارت خزانه داری ایالات متحده ، VEB برای توانایی روسیه در جمع آوری بودجه بسیار مهم است و PSB برای بخش دفاعی روسیه بسیار مهم است. این دو موسسه و شرکتهای تابعه آنها دارایی های ترکیبی را به ارزش ده ها میلیارد دلار در اختیار دارند.

وزارت خزانه داری روز سه شنبه در بیانیه ای گفت: "اقدام امروز توانایی روسیه در تأمین مالی قراردادهای مربوط به دفاعی و جمع آوری بودجه جدید برای تأمین مالی فعالیت خود در برابر اوکراین را محدود می کند."

وسایل نقلیه زرهی روسیه در یک ایستگاه راه آهن در منطقه نه چندان دور از مرز روسیه و اوکراین ، در منطقه Rostov-on-Don ، روسیه ، 23 فوریه 2022 بر روی سکوهای راه آهن بارگیری می شوند.

VEB ، که توسعه اقتصادی ملی روسیه را تأمین می کند ، دارای دارایی 53 میلیارد دلار است که به گفته وزارت خزانه داری ، آن را به یکی از پنج موسسه مالی برتر روسیه تبدیل کرده است. برخی از شرکتهای تابعه مجاز VEB شامل بانک ها و سایر شرکت های مالی ، تولید کنندگان مؤلفه های الکترونیکی و یک گروه معدن زغال سنگ در روسیه و سه کشور دیگر هستند.

به گفته وزارت خزانه داری ایالات متحده ، PSB ، هشتمین بانک بزرگ روسیه ، توسط دولت برای تأمین مالی بخش وزارت دفاع و دفاعی روسیه تعیین شده است. IT تقریباً 70 ٪ از قراردادهای دفاعی روسیه را ارائه می دهد و بانکداری و امور مالی شخصی را برای پرسنل نظامی روسیه فراهم می کند.

وزارت خزانه داری گفت ، روس های تأثیرگذار و اعضای خانواده آنها که در حلقه درونی پوتین قرار دارند و اعتقاد بر این است که در "کلپوکراسی" رژیم روسیه - از جمله رئیس و مدیرعامل PSB - شرکت می کنند.

آیا تحریم ها تأثیر خواهد گذاشت؟

کارشناسان به ABC News گفتند که ایالات متحده و متحدین آن به دنبال بزرگترین بانکهای روسیه در موج دوم تحریم ها اعلام شدند که تأثیر بیشتری بر اقتصاد آن خواهد گذاشت.

"نتیجه نهایی این است که این تحریم ها تأثیر قابل توجهی در اقتصاد کلی روسیه خواهد گذاشت و متوسط روس ها هزینه را احساس می کنند."، در بیانیه ای پنجشنبه گفت."این تحریم ها سیستم مالی داخلی روسیه را هدف قرار می دهد و باعث می شود بانک مرکزی روسیه به ادامه نرخ پیاده روی بپردازد."

ایالات متحده اعلام کرد که می خواهد تأثیر تحریم ها بر روس های معمولی را به حداقل برساند و محدودیت های کمتری را در بزرگترین بانک کشور ، Sberbank ، که حقوق بازنشستگی و حقوق زیادی را بر عهده دارد ، قرار دهد. روسی معمولی به طور مستقیم تحت تأثیر قرار نمی گیرد ، اما احتمالاً آنها از تأثیرات بسیاری از اقتصاد ضعیف رنج می برند.

رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین رئیس جلسه شورای امنیت از طریق ویدئو کنفرانس در محل زندگی Novo-Agaryovo در خارج از مسکو ، 11 فوریه 2022 است.

ماریا شاگینا ، کارشناس تحریم در موسسه امور بین الملل فنلاند ، گفت: "تمام ایده این است که اقتصاد را از نظر مالی بی ثبات کند.""تأثیر غیرمستقیم در کل سیستم بازگردد."

جفری شوت ، یک کارشناس تجارت در موسسه اقتصاد بین المللی پترسون ، گفت که کنترل صادرات یک گام مهم برای "تخریب" اقتصاد روسیه در طولانی مدت است.

وی گفت: "این کنترل های صادراتی تأثیر فوری بر توانایی های روسیه نخواهد داشت.""آنها تأثیر فاسد بر توسعه و رشد صنعت و ارتش روسیه خواهند گذاشت. این آسیب به مرور زمان می رسد."

شوت گفت این استراتژی است که در طول جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین در سال 2019 کار کرده است. ایالات متحده کنترل صادرات را بر غول فناوری چینی Huawei تحمیل کرد ، که در جلوگیری از قطعات دسترسی شرکت برای ساخت تلفن های هوشمند و سایر فناوری ها موفق بوده است.

بیشتر: همانطور که پوتین به حمله اوکراین نگاه می کند ، ترامپ اقدامات خود را به عنوان "نبوغ" ستایش می کند

اندرو لوشن ، افسر سابق سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) مأموریت ویژه نظارت ویژه در اوکراین ، در اوایل این هفته ، در حال آماده سازی برای تحریم ها است. بنا بر گزارش ها ، Sberbank توانایی زنده ماندن بدون دسترسی به نرم افزار غربی را آزمایش کرده است. این کشور همچنین صدها میلیارد ذخایر ارزهای خارجی و در یک صندوق ثروت ملی دارد.

لوسن ، همکار مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، به ABC News گفت: "اقتصاد روسیه از سال 2014 برای تحریم خود تلاش کرده است.""اما در پایان روز ، نگرانی من این است که روسیه فقط شهروندان خود را وادار به محکم کردن کمربندهای خود کند و فقط با این پروژه ساختمان امپراتوری که برای خودش در اوکراین تعیین شده است ، پیش خواهد رفت."

وی سؤال كرد كه آیا تحریم های محدودی كه در اوایل این هفته اعمال شده است ، برای جلوگیری از روسیه كافی خواهد بود.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 49 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:54