تعطیلات و سرمایه گذاری: آیا کریسمس روی سرمایه گذاری سهام شما تأثیر می گذارد؟

ساخت وبلاگ

Does Christmas Affect Your Stock Investments

با نزدیک شدن به تعطیلات ، ممکن است تعجب کنید که آیا کریسمس روی سبد سرمایه گذاری شما تأثیر خواهد گذاشت یا خیر. پاسخ کوتاه بله ، ممکن است یک اثر وجود داشته باشد. اگرچه به دلایلی که ممکن است فکر کنید نیست. چگونگی تأثیر کریسمس (و سایر تعطیلات) در بورس اوراق بهادار کمتر در مورد حقایق اقتصادی سرد و بیشتر در مورد احساسات و روانشناسی بازرگانان است.

بگذارید شما را از طریق چگونگی تأثیر تعطیلات کریسمس بر بازار سهام ، آنچه ممکن است در نمونه کارها خود اتفاق بیفتد ، و چگونگی توصیه ما در این فصل تعطیلات را مدیریت کنید. بیایید شیرجه بزنیم

آیا تعطیلات بر بازار تأثیر می گذارد؟

بله ، تعطیلات می تواند در بازار سهام تأثیر بگذارد. اما برای عادلانه بودن ، همه چیز بر بازار تأثیر می گذارد.

تعطیلات ، سیاست ، آب و هوا ، جنگ ، بلایای طبیعی ، رویدادهای ورزشی - اگر این افراد را تحت تأثیر قرار دهد ، بر بازار تأثیر می گذارد. در حالی که برخی از معامله گران و تحلیلگران دوست دارند اعتقاد داشته باشند که بازار سهام یک ماشین کاملاً منطقی و کارآمد است ، به ندرت از این طریق رفتار می کند. بازار مجموع میلیون ها تصمیم تصمیم گرفته شده توسط انسان است. و انسانها همیشه منطقی نیستند.

در ابتدایی ترین سطح ، تعطیلات بر بازار تأثیر می گذارد زیرا بازار در تعطیلات بسته می شود. اگر بازار بسته باشد ، ما نمی توانیم تجارت کنیم (بیشتر). خیلی ساده. نمودار زیر تعطیلات استاندارد بازار را در طول سال نشان می دهد.

تعطیلات بازار

 • روز رئیس جمهور
 • روز استقلال
 • جمعه خوب
 • روز کارگر
 • روز یادبود
 • روز شکرگزاری
 • ماه ژوئن
 • روز کریسمس

اما همه این را می دانند. آنچه معامله گران واقعاً می خواهند بدانند این است که آیا تعطیلات فرصتی برای پول (یا از دست دادن) پول ارائه می دهد ، و چه کاری باید انجام دهیم تا از این فرصت استفاده کنیم. آیا تعطیلات الگوی قابل تکرار ایجاد می کند که می توانیم از آن استفاده کنیم تا ثروت خود را گسترش دهیم؟برخی می گویند بله ، برخی دیگر می گویند نه. داده ها بی نتیجه است.

بیایید در مورد اثرات تقویم صحبت کنیم.

اثرات تقویم چیست؟

معاملات سهام-مانند ورزش های حرفه ای-یک شرکت پرقدرت است. هر لبه ، هر چقدر هم که کوچک باشد ، ممکن است یک فرصت برنده باشد. و مانند ورزشکاران ، معامله گران سهام می توانند تحت تأثیر عواملی باشند که کمتر از علمی هستند. در حالی که یک معامله گر سهام بعید است که از شستن جوراب های خود مانند یک پارچ MLB در یک خط برنده خودداری کند ، اما او هنوز هم ممکن است مستعد تله های روانی مشابه باشد.

یک بحث مشترک در بین جوانب مثبت ، تأثیر اثرات تقویم است که نوعی ناهنجاری بازار است که نشان می دهد بازار بر اساس زمان سال رفتار پیش بینی می کند. در حالی که برخی از داده ها برای تهیه نسخه پشتیبان از ادعاها وجود دارد ، اثرات تقویم به دور از شرط مطمئن نیست.

همانطور که گفتیم ، بازار نشان دهنده روانشناسی معامله گران درگیر است. مردم با تقویم زندگی می کنند که در چرخه های روزانه ، ماهانه و سالانه فعالیت می کند ، بنابراین موظف است تاثیری در تصمیمات معامله گر داشته باشد. اما آیا پیش بینی عملکرد آینده مفید است؟این کاملاً واضح نیست

چگونه کریسمس بر بازار سهام تأثیر می گذارد

بازار همیشه در کریسمس بسته است (کریسمس یکشنبه امسال است ، بنابراین بازار به جای آن روز دوشنبه بسته می شود). اما فراتر از آن ، کریسمس یک زمان منحصر به فرد است زیرا چندین اثر تقویم در روزها و هفته های اطراف تعطیلات همگرا می شوند و تعطیلات کریسمس را به یک اثر تقویم "طوفان کامل" تبدیل می کنند.

در اینجا تعدادی از اثرات تقویم که در اطراف کریسمس رخ می دهد آورده شده است:

اثر تجمع بابانوئل

ما یک اثر تقویم معروف به راهپیمایی بابانوئل داریم که نشان می دهد قیمت سهام در روزهای معاملاتی نهایی سال بعد از کریسمس و دو روز اول ژانویه افزایش می یابد.

دقیقاً مشخص نیست که چرا تجمع بابانوئل رخ می دهد ، اگرچه احتمالاً نتیجه چندین عامل است که هر یک از آنها ممکن است در سالهای مختلف تأثیر کم و بیش داشته باشند.

یکی از عوامل این است که معامله گران نهادی و سایر متخصصان تمایل دارند در این مدت به تعطیلات بروند ، که باعث کاهش حجم معاملات می شود و سرمایه گذاران خرده فروشی فردی را با تأثیر بیشتر بر بازار رها می کند. از آنجا که تعطیلات یک زمان خوش بینانه است ، افراد عادی به احتمال زیاد قیمت ها را خریداری و افزایش می دهند - بدون اینکه سرمایه گذاران نهادی بدبینانه در اطراف خود برای افزودن فشار منفی باشند.

برخی از داده ها برای تهیه نسخه پشتیبان از این ادعا وجود دارد-از سال 1950 ، قیمت سهام در این دوره 7 روزه به طور متوسط 1. 3 ٪ افزایش یافته است و بازده حدود 75 ٪ از زمان مثبت بوده است. در حالی که اینها شانس خوبی هستند ، به سختی شرط بندی مطمئن نیست.

اثر تعطیلات

اثر تعطیلات حاکی از آن است که قیمت سهام در هفته ها و روزهای منتهی به تعطیلات کاهش می یابد ، سپس ناگهان در روز قبل از تعطیلات - به ویژه در مورد شکرگذاری و کریسمس - دوباره برگشت.

باز هم ، دلایل دقیقاً مشخص نیست. بهترین توضیحات یک اثر روانی است که در آن روز قبل از تعطیلات مردم شادتر و خوش بین تر هستند. اگر در حال تماشای یک سهام سهام به سمت قیمتی هستید که دوست دارید ، فضای شادی در روز قبل از تعطیلات زمانی است که ممکن است خودتان را در خرید صحبت کنید.

اثر پایان سال

با نزدیک شدن به راهپیمایی بابانوئل ، اثر پایان سال اتفاق می افتد زیرا سرمایه گذاران مجدداً پرتفوی خود را برای اهداف مالیاتی تعادل برقرار می کنند. به طور کلی ، سرمایه گذاران می خواهند بازنده ها را از اوراق بهادار خود تخلیه کنند تا بتوانند از ضرر و زیان برای جبران سود سرمایه در اظهارنامه مالیاتی خود استفاده کنند. این "برداشت مالیات از دست دادن مالیات" نامیده می شود.

این اثر احتمالاً توسط سرمایه گذاران انفرادی که نسبت به چرخه مالیاتی سالانه حساس تر هستند هدایت می شود. تا زمانی که سهام خود را بفروشید ، ضرر و زیان یا دستاوردهای شما "تحقق نمی یابد". اما پس از فروش ، اکنون باید به IRS گزارش دهید که به دست آورده اید یا پول خود را از دست داده اید. قوانین مالیاتی به شما امکان می دهد ضررها را از مالیات سود سرمایه خود کسر کنید - یک جایزه خوب تسلیت که باعث می شود ضرر و زیان شما را از بین ببرد.

قیمت سهام نیز تحت تأثیر فصل خرید تعطیلات است ، زیرا بسیاری از مشاغل خرده فروشی تا کریسمس سودآور نمی شوند. اوراق بهادار که به شدت در سهام خرده فروشی سرمایه گذاری می شوند ممکن است در این زمان به ویژه تحت تأثیر قرار بگیرند - برای بهتر یا بدتر. این بسته به نتایج فصل خرید می تواند فشار خرید یا فروش را افزایش دهد.

اثر ژانویه

پس از فروش معامله گران سهام در ماه دسامبر ، آنها معمولاً می خواهند در ماه ژانویه وجوه خود را دوباره سرمایه گذاری کنند که این امر باعث افزایش فشار خرید و افزایش قیمت می شود. این جایی است که نام خود را می گیرد - اثر ژانویه.

همچنین ، معامله گران که جوایز کریسمس یا پایان سال را دریافت می کنند ، ممکن است سرمایه جدیدی برای سرمایه گذاری داشته باشند و قیمت های بیشتری را افزایش می دهند.

این اثر به ویژه در سهام کلاه های کوچک قابل توجه است ، این همان چیزی است که سرمایه گذاران خرده فروشی احتمالاً خریداری می کنند. در نتیجه ، سهام کلاه های کوچک تمایل دارند که از بازار کلی در ژانویه-بعضی اوقات-پیشی بگیرند. در سالهای 1982 ، 1987 ، 1989 و 1990 ، سهام بزرگ کلاه در ژانویه از سهام کلاه های کوچک بهتر عمل کرد. بنابراین ، دوباره شرط مطمئن نیست.

اثر دوشنبه

سرانجام ، ما اثر دوشنبه را داریم که شبیه به اثر تعطیلات است. در این حالت ، قیمت سهام در روز دوشنبه کمتر از جایی که روز جمعه بسته می شود ، باز می شود.

هیچ کس نمی داند که چرا این دقیقاً اتفاق می افتد ، اما به احتمال زیاد واقعیت روانشناختی ساده ای را نشان می دهد که مردم در جمعه ها شادتر و خوش بین تر هستند و روزهای دوشنبه. همان سرمایه گذاری سهام که به نظر می رسید یک ایده عالی قبل از آخر هفته ممکن است وقتی خود را به کار خود در روز دوشنبه بکشید ، خیلی عاقلانه به نظر نرسد.

باز هم ، بازار یک دستگاه نیست. این فقط مردم است ، و مردم از نظر عاطفی عمل می کنند.

استراتژی سرمایه گذاری کریسمس: از اعتیاد به مواد مخدره خودداری کنید

ما فقط پنج اثر تقویم جداگانه را ذکر کردیم که گاهی اوقات - اما نه همیشه - بر قیمت سهام در حدود کریسمس تأثیر می گذارد. و برای پیچیده تر کردن امور ، کریسمس یکشنبه است و بازار روز دوشنبه بسته می شود.

بنابراین این همه به چه معنی است؟

 • آیا قیمت ها روز سه شنبه به دلیل تأثیر دوشنبه کاهش می یابد؟
 • یا اینکه لغو می شود زیرا واقعاً دوشنبه نیست؟
 • یا با اثر بابا نوئل لغو می شود؟
 • این اثرات تقویم چگونه تعامل خواهد داشت و چگونه بر قیمت سهام تأثیر می گذارد؟هیچ کس ایده ای ندارد.

البته ، پس از واقعیت ، توضیح آسان خواهد بود که چه اتفاقی می افتد و چرا. عقب نشینی در بورس همیشه 20/20 است. از هر تحلیلگر بپرسید ، آنها همیشه قادر خواهند بود که چرا حرکت بازار اتفاق افتاده است ، اما این از قبل استفاده زیادی نمی کند.

نکته این است که ، شما می توانید در مورد همه اینها به آجیل بروید ، بنابراین توصیه ما این است: در اعتیاد به مواد مخدره گرفتار نشوید.

تلاش برای بازی در بازار کار سختی است ، و حتی در طول تعطیلات نیز سخت تر است ، بنابراین بهتر است فقط بازار را از حاشیه تماشا کنید. سعی نکنید در هرج و مرج بخرید و بفروشید - به هر حال در دراز مدت اهمیتی نخواهد داشت.

یک استثناء در صورتی که قصد دارید سهام را برای اهداف برداشت مالیات از دست بدهید. اما باز هم ، این بخشی از یک استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت است ، نه تلاشی برای بازی در بازار برای ایجاد سریع.

از فصل تعطیلات لذت ببرید!

امیدواریم که این مقاله به آنچه می توانید انتظار داشته باشید در بازار کریسمس در بازار مشاهده کنید ، روشن شود. در حالی که ما به برخی از تأثیراتی که ممکن است مشاهده کرده ایم ، می دانید که این همیشه یک تحلیل پس از واقعیت است. آنچه صادق است این است که هیچ کس نمی داند در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد - در بازار یا هر چیز دیگری.

درعوض ، ما توصیه می کنیم به استراتژی خود پایبند باشید ، چند روز در مورد بازار فراموش کنید و از تعطیلات با عزیزانتان لذت ببرید!

شما همیشه می توانید از طریق کریسمس و تا سال 2023 به بازار توجه کنید تا ببینید که آیا هر یک از این تأثیرات تحقق می یابد یا خیر. ردیابی عملکرد بازار و خود آنها همیشه ابزاری عالی برای هر سرمایه گذار است.

StockMarketeye ، پلت فرم نرم افزار ردیابی سهام ما ، به روزرسانی های زمان واقعی را به شما می دهد تا بتوانید انگشت خود را روی نبض بازار نگه دارید.

به ما اطلاع دهید که آیا شما هر یک از تعطیلات ، کریسمس و سایر جلوه های فصلی را مشاهده می کنید!

آن را به صورت رایگان امتحان کنید!

نرم افزار ما را به صورت رایگان و به مدت 30 روز امتحان کنید. هیچ کارت اعتباری یا ایمیل لازم نیست. فقط بارگیری ، نصب و اجرا کنید.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 42 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 2:32