چگونه کروناویروس گسترش می یابد؟

ساخت وبلاگ

با مواردی از COVID-19 که در سراسر جهان گزارش شده است ، مقامات بهداشتی متمرکز بر کند شدن گسترش هستند. با درک چگونگی گسترش Coronavirus ، می توانید قدم های درستی بردارید تا بیمار نشوید و دیگران را آلوده کنید.

انتقال شخص به فرد

کارشناسان معتقدند که ویروسی که باعث ایجاد Covid-19 می شود ، عمدتا از شخص به فرد دیگر گسترش می یابد. روش های مختلفی وجود دارد که می تواند اتفاق بیفتد:

 • قطرات یا آئروسل. این رایج ترین انتقال است. هنگامی که یک فرد آلوده سرفه می کند ، عطسه می کند ، یا مذاکرات می کند ، قطرات یا ذرات ریز به نام آئروسل ها ویروس را از بینی یا دهان خود به هوا منتقل می کنند. هرکسی که در فاصله 6 فوت از آن شخص قرار دارد می تواند آن را به ریه های خود نفس بکشد.
 • انتقال هوا. تحقیقات نشان می دهد که ویروس می تواند تا 3 ساعت در هوا زندگی کند. اگر کسی که آن را نفس می کشد و شما آن را نفس می کشد ، می تواند وارد ریه های شما شود.
 • انتقال سطحیک روش کمتر متداول زمانی است که شما سطحی را لمس می کنید که کسی که ویروس دارد سرفه یا عطسه کرده است. ممکن است یک میز یا doorknob که آلوده است را لمس کنید و سپس بینی ، دهان یا چشم خود را لمس کنید. این ویروس می تواند به مدت 2 تا 3 روز در سطحی مانند پلاستیک و فولاد ضد زنگ زندگی کند. برای متوقف کردن آن ، تمام پیشخوان ها ، دستگیره ها و سایر سطوح شما و خانواده تان را چندین بار در روز تمیز و ضد عفونی کنید.
 • مدفوع-اورل. مطالعات همچنین حاکی از آن است که ذرات ویروس را می توان در مدفوع افراد آلوده یافت. اما کارشناسان مطمئن نیستند که آیا این عفونت می تواند از طریق تماس با مدفوع فرد آلوده گسترش یابد. اگر آن شخص از حمام استفاده کند و دست خود را بشوید ، می تواند چیزهایی و افرادی را که لمس می کنند آلوده کند.

این ویروس اغلب از طریق افرادی که علائم دارند گسترش می یابد. اما می توان بدون نشان دادن هیچ نشانه ای از آن عبور کرد. برخی از افرادی که نمی دانند آلوده شده اند می توانند آن را به دیگران بدهند. به این گسترش بدون علامت گفته می شود. همچنین می توانید قبل از توجه به هرگونه نشانه ای از عفونت ، به نام Prymptomatic ، آن را منتقل کنید.

گسترش در سطح جامعه

بعضی اوقات ، یک فرد می تواند نحوه برخورد ویروس را ردیابی کند زیرا می داند که با کسی که بیمار است در تماس بوده اند. در موارد دیگر ، علت آن ناشناخته است. گسترش جامعه زمانی است که شخصی ویروس را بدون هیچ گونه تماس شناخته شده ای با یک بیمار بیمار می کند.

حیوانات خانگی و Covid-19

چند حیوان خانگی برای کرونوویروس جدید مثبت آزمایش کرده اند. همه این حیوانات علائم بیماری نداشتند ، اما برخی از آنها علائم خفیف داشتند. حیوانات ممکن است ویروس را از تماس نزدیک با انسانهایی که آلوده شده بودند ، گرفتار کرده باشند.

مقامات بهداشت عمومی می گویند که آنها هنوز در حال مطالعه Covid-19 هستند اما به نظر می رسد که انسان می تواند آن را به حیوانات خانگی منتقل کند اما به احتمال زیاد حیوانات خانگی می توانند آن را به انسان منتقل کنند.

آلوده شدن چقدر آسان است؟

بسیاری از کارشناسان می گویند که نوع Omicron Covid به نظر می رسد عفونی تر از فشار غالب قبلی ، Delta است. CDC این موضوع را تأیید نکرده است. اما آژانس پیش بینی کرده است که احتمالاً Omicron راحت تر از ویروس اصلی SARS-COV-2 پخش می شود.

محققان می گویند که به طور متوسط ، هر شخصی که COVID-19 را دارد ، آن را به 2 یا 2. 5 نفر دیگر منتقل می کند. یک مطالعه می گوید که تعداد حتی بیشتر است و یک فرد بیمار بین 4. 7 تا 6. 6 نفر دیگر آلوده شده است.

در مقایسه ، کسی که آنفولانزا دارد احتمالاً آن را به طور متوسط 1. 1 تا 2. 3 نفر دیگر می دهد. اما ممکن است یک نفر با سرخک آن را به 12 تا 18 نفر دیگر گسترش دهد.

تحقیقات نشان داده است که اگرچه کودکان تمایل به آلوده شدن به Coronavirus را کمتر اوقات و علائم خفیف تری نسبت به بزرگسالان دارند ، اما هنوز هم می توانند آن را بگیرند و گسترش دهند. برخی به شدت بیمار شده اند و حتی درگذشتند.

آیا می توانم از مواد غذایی ، بسته ها یا مواد غذایی تحویل آلوده شوم؟

بسیار بعید است که شما Covid-19 را از بسته ها ، مواد غذایی یا مواد غذایی بدست آورید. نکته مهم این است که تماس خود را با افراد دیگر محدود کنید. اگر خرید خود را انجام می دهید ، سعی کنید حداقل 6 فوت از دیگران در فروشگاه فاصله داشته باشید. این ممکن است همیشه امکان پذیر نباشد ، بنابراین ماسک صورت را نیز بپوشید. اگر از سرویس تحویل استفاده می کنید ، در صورت امکان ، آنها را از مواد غذایی ، مواد غذایی یا بسته های خارج از درب خود خارج کنید.

حداقل 20 ثانیه قبل و بعد از آوردن چیزها به خانه خود دستان خود را بشویید. اگر می خواهید ، می توانید بسته بندی های پلاستیکی ، فلز یا شیشه ای را با صابون و آب پاک کنید. سپس میزهای کانتر و هر چیز دیگری که شما یا کیف های خود را لمس کرده اید ، تمیز و ضد عفونی کنید.

صاف کردن منحنی

اصطلاح "صاف کردن منحنی" اغلب در اوایل بیماری همه گیر به عنوان راهی برای نشان دادن در دسترس بودن درمان پزشکی در یک مکان در مقابل تعداد عفونت ها استفاده می شد.

ممکن است شما یک نمودار با عنوان "صاف کردن منحنی" را نشان دهید که یک منحنی بلند ، باریک و یک منحنی کوتاه و گسترده با یک خط از طریق آن نشان می دهد. این نشان می دهد که تعداد زیادی از بیمارستان های بیمار در یک منطقه خاص می توانند در یک زمان درمان کنند. منحنی بلند از بالای خط رفت. این بدان معناست که بسیاری از افراد به یکباره بیمار بودند و احتمالاً آن منطقه برای همه افرادی که به معالجه نیاز داشتند ، تختخواب بیمارستان کافی نداشته باشد. منحنی مسطح تر نشان داد که چه اتفاقی افتاده است که گسترش ویروس کند شد. همین تعداد افراد ممکن است بیمار شوند ، اما عفونت ها در مدت زمان طولانی تری اتفاق افتاد ، بنابراین بیمارستان ها می توانند افراد بیشتری را معالجه کنند.

چگونه از خود محافظت کنیم

واکسن های COVID-19 در دسترس است ، و شما را به واکسیناسیون تشویق می کنید. شما هنوز هم باید سعی کنید تماس خود را با افراد دیگر محدود کنید. دستورالعمل های CDC نشان می دهد:

 • اگر می توانید از خانه کار کنید.
 • اگر قصد دارید به جایی با مقادیر بسیار زیاد Covid بروید ، از سفر خودداری کنید. این امر به ویژه در صورتی که شما یا شخصی که با او زندگی می کنید مسن تر است یا وضعیت سلامتی دارید که احتمال بیماری جدی Covid-19 را افزایش می دهد.
 • به جای حضوری با خانواده و دوستان از طریق تلفن و رایانه بازدید کنید.
 • اگر بیرون می روید ، سعی کنید حداقل 6 فوت (تقریباً دو طول بازو) از مردم بایستید.
 • اگر کاملاً واکسینه نشده اید ، همیشه در مکانهای عمومی داخلی ماسک بپوشید. این برای افراد 2 ساله و بالاتر پیش می رود.
 • اگر به طور کامل واکسینه شده اید ، اگر در منطقه ای با مقادیر قابل توجهی یا زیاد Covid هستید ، یک ماسک را در مکان های عمومی بپوشید. غالبا.
 • اگر بیمار هستید ، در یک اتاق خواب جداگانه به دور از دیگران در خانه خود بمانید.
 • در صورت امکان خرید خود را ، به خصوص برای مواد غذایی یا مواد مخدر به صورت آنلاین انجام دهید.
 • اگر حیوان خانگی شما تب ، سرفه دارد یا علائم احتمالی Covid-19 را دارد ، با دامپزشک خود تماس بگیرید. اگر PET برای ویروس مثبت آزمایش کند ، دامپزشک شما ممکن است توصیه کند که آنها را در خانه جدا کنید. سعی کنید نگران نباشید - بیشتر حیوانات خانگی موارد خفیف از covid را دریافت می کنند و به طور کامل بهبود می یابند.
 • زباله های حیوان خانگی را به درستی تمیز کنید. بعد از آن دست خود را بشویید و بعد از آنکه آنها را لمس کنید ، غذای آنها یا اسباب بازی های آنها را لمس کنید.
 • اگر علائم COVID-19 را دارید ، تماس با حیوان خانگی خود را محدود کنید. این بدان معناست که بدون غذا خوردن ، چرت زدن ، بوسیدن ، لیسیدن ، به اشتراک گذاشتن غذا یا خوابیدن در همان تختخواب. اگر نمی توانید شخص دیگری از حیوانات خود مراقبت کنید ، وقتی در اطراف آنها هستید ، ماسک صورت بپوشید و قبل و بعد از تعامل با آنها دستان خود را بشویید.

به نظر می رسد محدود کردن اجتماعات بزرگ ، از مردم بخواهید که از خانه کار کنند و گاهی اوقات مدارس ، رستوران ها و تئاترها را نزدیک کنند. اما کارشناسان بهداشت می گویند این بهترین راهها برای کندی گسترش ویروس است. از آنجا که بعضی از مکان ها این قوانین را راحت می کنند ، به خاطر داشته باشید که ویروس از بین نرفته است. مراقب تماس خود با دیگران باشید.

چه موقع قرنطینه یا منزوی کردن

برای جلوگیری از گسترش کرونوویروس ، افرادی که بیمار هستند ، نیاز به خود دوقلو دارند یا از کسانی که خوب هستند دوری می کنند. از آنجا که ممکن است بلافاصله علائم را نشان ندهید ، اگر می دانید که با کسی که COVID-19 را دارد ، در تماس بوده اید ، باید خود پنجم نیز باشید.

 • در خانه بمانید.
 • بازدید کننده ندارید
 • دستان خود را اغلب با صابون و آب گرم بشویید.
 • وسایل شخصی مانند ظروف ، ظروف و حوله ها را به اشتراک نگذارید.
 • سطوح لمس شده مکرر مانند پیشخوان ، doorknobs ، تلفن و کنترل از راه دور را تمیز کنید.

اگر برای Covid-19 مثبت آزمایش کرده اید ، خود را جدا کنید. در صورت امکان در خانه ای که جدا از همه افراد دیگر است ، در خانه بمانید. از تماس با افراد دیگر و حیوانات خانگی خودداری کنید. وقتی مجبورید در نزدیکی افراد دیگر باشید ، ماسک صورت بپوشید.

اگر علائم شما بدتر شد ، قبل از ورود به پزشک یا بیمارستان با پزشک یا بیمارستان تماس بگیرید. برای دریافت کمک پزشکی ، دستورالعمل های آنها را دنبال کنید.

خود را جدا کنید تا فرصتی وجود نداشته باشد که بتوانید ویروس را پخش کنید. پزشک شما می تواند به شما بگوید چه موقع متوقف می شود.

منابع نمایش

UPTODATE: "Coronavirus Disease 2019 (COVID-19): اپیدمیولوژی ، ویروس و پیشگیری" ، "بیماری Coronavirus 2019 (COVID-19): سندرم التهابی چند سیستم در کودکان."

سازمان بهداشت جهانی: "گزارش وضعیت Coronavirus 2019 (COVID-19)-73" ، "گزارش مأموریت مشترک WHO-China در مورد بیماری Coronavirus 2019 (COVID-19)."

پاتوژن ها: "SARS-Cov-2 و Coronavirus Disease 2019: آنچه تاکنون می دانیم."

بهداشت و درمان هارتفورد: "چگونه از Covid-19 در سوپر مارکت جلوگیری کنیم."

CDC: "موارد در ایالات متحده" ، "چگونه گسترش می یابد" ، "جلوگیری از شیوع بیماری Coronavirus 2019 در خانه ها و جوامع مسکونی" ، "توصیه در مورد استفاده از پوشش های پارچه ای ، به ویژه در زمینه های انتقال قابل توجه جامعه ،""Coronavirus و سفر در ایالات متحده" ، "اگر حیوانات دارید" ، "توصیه های سفر Covid-19 توسط مقصد" ، "نوع Omicron: آنچه شما باید بدانید" ، "آنچه باید در مورد Covid-19 و حیوانات خانگی بدانید ،"" راهنمای شما برای ماسک "،" چگونه از خود و دیگران محافظت کنیم "،" به روزرسانی های CDC و کوتاه شدن منزوی و دوره قرنطینه توصیه شده برای جمعیت عمومی. "

انتشار خبر ، CDC.

سازمان جهانی سلامت حیوانات: "سؤالات و پاسخهای مربوط به بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19)."

دانشکده بهداشت عمومی پستاندار کلمبیا: "بهداشت عمومی برای" صاف کردن منحنی "راهپیمایی می کند."

دانشکده پزشکی هاروارد: "مرکز منابع Coronavirus".

پزشکی جانس هاپکینز: "Coronavirus ، فاصله اجتماعی و خود قرنطینه."

Kaiser Health News: "صاف کردن منحنی و فاصله اجتماعی: درک اقدامات شدید که متخصصان در مورد آنها صحبت می کنند."

Michigan Health: "مسطح کردن منحنی Covid-19: منظورش چیست و چگونه می توانید کمک کنید؟"

انتشار خبر ، انستیتوی ملی بهداشت.

رادیو عمومی ویسکانسین: "فاصله اجتماعی در ویسکانسین: سوالات شما ، پاسخ داد."

مجله پزشکی نیوانگلند: "آئروسل و ثبات سطح SARS-COV-2 در مقایسه با SARS-COV-1."

هفتگی CDC چین: "یادداشت هایی از این زمینه: جداسازی 2019-NCOV از یک نمونه مدفوع یک مورد تأیید شده آزمایشگاهی از بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19)."

MEDRXIV: "رمان Coronavirus ، 2019-NCOV ، بسیار مسری و عفونی تر از آنچه در ابتدا تخمین زده می شود."

UC Davis Health: "نوع Omicron: آنچه ما تاکنون در مورد این فشار Covid-19 می دانیم."

جانس هاپکینز: "نوع Covid Omicron: آنچه شما باید بدانید."

مرکز پزشکی دانشگاه روچستر: "Omicron در حال گسترش است: این چیزی است که دانشمندان ما می دانند."

کلینیک مایو: "کارشناس کلینیک مایو در مورد آخرین نوع Omicron بحث می کند."

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 72 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 13:42