پنج اشتباه تجاری مشترک و نحوه جلوگیری از آنها

ساخت وبلاگ

دستورالعمل های ساده و ظریف می تواند به معامله گران مشتاق اجازه دهد تا منحنی یادگیری را پیشرفت کنند و در یک دوره نسبتاً کوتاه سازگار شوند.

بیشتر معامله گران در احترام به این قوانین اساسی و در عین حال اساسی ناکام هستند:

 • روند را دنبال کنید.
 • روی دستان خود بنشینید تا روند پیگیری شود.
 • ضررها را در اسرع وقت ممکن کاهش دهید.
 • اجازه دهید برندگان تا زمانی که از نظر منطقی امکان پذیر باشند ، اجرا شوند.
 • نشانگر خود را (KYI) بدانید.

در این مقاله ، ما اصول اولیه را با استفاده از برخی از نمونه ها بررسی خواهیم کرد تا نحوه این دستورالعمل ها معامله گران را از مشکل دور کند.

روند را دنبال کنید

AUDNZD 4H chart - Pepperstone MT4 with Sentiment Trader (Smart Trader Tools)

"نمودار AUDNZD 4H - Pepperstone MT4 با Trader Sentiment (ابزارهای معامله گر هوشمند)"

بیشتر معامله گران خرده فروشی به دنبال روندها مشکل دارند. بیشتر اوقات ، هنگامی که یک روند در حال توسعه است ، معامله گران خرده فروشی در حال مبارزه با آن هستند و سعی در انتخاب تاپ و پایین دارند. این یک عادت تکراری است که معامله گر احساسات Pepperstone به روشی منظم نشان می دهد.

 • هنگامی که یک صعود مشخص (مشهود) وجود دارد ، احساسات خرده فروشی کوتاه خواهد بود زیرا معامله گران خرده فروشی سعی در محو شدن این تجمع دارند
 • هنگامی که یک روند نزولی تعریف شده (مشهود) وجود داشته باشد ، احساسات خرده فروشی تا زمانی که معامله گران خرده فروشی تلاش می کنند "چاقوهای در حال سقوط" را بگیرند.

نمودار بالا مثال خوبی است. برای کل ماه فوریه 2017 ، AUDNZD به طور پیوسته در حال افزایش است. به مدت چهار هفته پشت سر هم ، AUDNZD اوج های بالاتری و پایین تر از آن داشته است. و با این حال ، Trader Sentiment چه چیزی را به ما نشان می دهد؟تنها 19 ٪ از بازرگانان خرده فروشی طولانی هستند ، از این رو 81 ٪ از معامله گران خرده فروشی در حال مبارزه با این روند هستند!

AUDNZD daily, 1h, 5min charts - Pepperstone MT4

"Audnzd Daily ، 1H ، 5min نمودارهای - Pepperstone MT4"

بدیهی است ، بسیاری از معامله گران در شناسایی یک روند مشکل دارند. و این قابل درک است: بسته به اینکه یک معامله گر به نمودارهای خود نگاه می کند ، چندین روند می توانند در یک جفت ارز در یک زمان همزیستی شوند!

دیدن روند ارزی در یک جهت در تمام بازه های زمانی بسیار نادر است. این اتفاق می افتد ، هنگامی که حرکت قوی است یا توسط اخبار رانده می شود ، اما جریان و جریان بازار تمایل به سردرگمی معامله گران است که از چندین قاب زمانی استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، در نمودار بالا ، به نظر می رسد AUDNZD در بازه زمانی روزانه به سمت بالا گرایش پیدا می کند ، اما به نظر می رسد در بازه زمانی 1H به سمت پایین گرایش پیدا می کند و تا حد زیادی در بازه زمانی 5min محدود است.

هنگام تجارت از زاویه خرده فروشی ، ساده نگه داشتن چیزها به طور کلی بهترین است ، بنابراین در اینجا سه پیشنهاد برای شناسایی یک روند وجود دارد:

 • برای شناسایی روند به یک چارچوب زمانی (معمولاً روزانه) پایبند باشید. تایم فریم‌های کوچک‌تر را می‌توان برای «بزرگ‌نمایی» برای ورود بهتر و مکان‌یابی توقف استفاده کرد، اما روند باید از یک تایم فریم اولیه به طور مداوم شناسایی شود.
 • از Pepperstone’s Sentiment Trader استفاده کنید و منتظر بمانید تا «جمعیت» از نظر ساختاری در سمت اشتباه حرکت قرار بگیرد. هنگامی که Sentiment Trader شروع به نشان دادن قرائت های زیر 40% (در یک روند صعودی) یا بالای 60% (در یک روند نزولی) می کند، به احتمال زیاد یک روند پایدار ظاهر شده است و معامله گران باید فقط به دنبال ورودی های مطابق با روند باشند.

نمودار روزانه USDJPY - Pepperstone MT4 با Sentiment Trader

 • جهت خالص غیرتجاری را از گزارش تعهد معامله گران دنبال کنید. نهادهای غیرتجاری چیزی جز حساب‌های سفته‌بازی بزرگی نیستند که از روندهای بلندمدت پیروی می‌کنند.

نمودار AUDUSD با موقعیت خالص تعهد معامله گران در بالا موقعیت خالص غیرتجاری را به رنگ سبز نشان می دهد. خطوط عمودی نشان‌دهنده معامله‌گران غیرتجاری است که خالص را بلند (سبز) یا خالص کوتاه (قرمز) می‌گردانند.

پیروی از نهادهای غیرتجاری یک بار دیگر یک روش غیر اختیاری برای شناسایی یک روند است. با این حال، استفاده از گزارش COT به تنهایی دارای اشکالاتی است.

 • این فقط برای FX Majors قابل اجرا است.
 • در یک عصر جمعه با داده های مربوط به سه شنبه قبل منتشر می شود.

خوشبختانه راهی برای دور زدن این محدودیت ها وجود دارد. نهادهای غیرتجاری در شناسایی روند خود بسیار فنی هستند و می توان آنها را به طور منطقی به سه بازه زمانی تقسیم کرد.

 • 13 هفته یا 65 روز (تقریباً یک سه ماهه کاری).
 • 26 هفته یا 120 روز (تقریباً نیم سال).
 • 52 هفته یا 240 روز (تقریباً یک سال).
 • با همپوشانی این میانگین‌های متحرک در نمودار روزانه، همیشه می‌توانید به طور تقریبی متوجه شوید که شرکت‌های غیرتجاری چه می‌کنند.

روی دستان خود بنشینید تا زمانی که روندی برای دنبال کردن وجود داشته باشد

دومین دستورالعمل کلیدی، که به معاملات روند مرتبط است، این است که "روی دستان خود بنشینید" و از معامله خودداری کنید، مگر اینکه/تا زمانی که روند مشخصی وجود داشته باشد.

GBPUSD Daily Chart - Pepperstone MT4

"نمودار روزانه GBPUSD - Pepperstone MT4"

در نمودار بالا، کابل به وضوح در حال حاضر روندی ندارد. بنابراین، بهترین موضع چیست؟اگر پاسخ دادید "مثل پنکیک صاف بمانید"، درست می گویید. بدون یک روند مشخص، هیچ مزیتی برای معاملات روند وجود ندارد.

البته روشهای جایگزین مختلفی برای تجارت وجود دارد که فقط به عنوان یک لبه به روند متکی نیستند. با این حال ، معامله گران خرده فروشی اغلب مشاغل پاره وقت یا تمام وقت دارند که باعث کاهش میزان زمان صفحه نمایش در اختیار آنها می شود. علاوه بر این ، محدودیت زمان میزان تجزیه و تحلیل قبل از دوره را که می تواند قبل از کشیدن ماشه انجام شود ، کاهش می دهد.

نکته آخر این است که معامله گران خرده فروشی بهتر است روی پاهای خود سبک باشند. روش تجزیه و تحلیل را ساده نگه دارید و معیارهای ماشه را به همان اندازه ساده نگه دارید.

معاملات روند متناسب با این لایحه است زیرا فقط هر روز چند دقیقه طول می کشد تا روند کیفیت در بازار را در هر زمان معین فیلتر کند.

ضررها را در اسرع وقت ممکن و برندگان سوار بر

آیا تا به حال تجارت باخت را انجام داده اید ، فکر می کنید که بازار "باید" باید دیر یا زود چرخید؟این یک نقض مستقیم یک قاعده است که ما به سادگی نمی توانیم نادیده بگیریم: خسارات را به سرعت کاهش دهید. به همین روش ، ما باید به دنبال این باشیم که تا زمانی که از نظر منطقی ممکن باشد ، معاملات برنده خود را نگه داریم.

روند نظارت بر تجارت شما پس از ورود اولیه "مدیریت تجارت" نامیده می شود. مدیریت تجارت منطقه ای است که در کتابهای تجاری کلاسیک به تفصیل پوشش داده نمی شود. این همه در مورد ورودی ها و خروج ها است. اما چگونه می توانیم طرحی را تدوین کنیم که به ما کمک می کند تا در اسرع وقت ممکن ضرر را کاهش دهیم ، اما زودتر نیستیم؟و چگونه می توانیم بدانیم چه موقع باید نگه داریم؟

ایده اصلی این است که به بازار اجازه دهید وقتی که خوب باشد ، و چه زمانی زمان آن رسیده است. ابزارهای ساده ای که می توانند در مدیریت موفقیت آمیز به تجارت کمک کنند عبارتند از:

"نمودار روزانه AUDNZD - Pepperstone MT4"

در نمودار بالا ، ما یک ورودی برک آوت (خط آبی) فرض کرده ایم و نقاط مقاومت بالقوه را بالاتر از ورودی برجسته کرده ایم. برای معامله گر آماده ، این نقاط مقاومت "دلایلی برای خروج از تجارت" است. اما آیا راه بهتری وجود دارد؟

AUDNZD 1H chart - Pepperstone MT4

"نمودار Audnzd 1H - Pepperstone MT4"

در نمودار بالا ، ما از تجزیه و تحلیل اوج/فرورفتگی ساده ، در کنار سطح نوسان قبلی از نمودار روزانه ، برای کمک به مدیریت تجارت خود استفاده کردیم. تا زمانی که قیمت همچنان به چاپ پایین تر در بازه زمانی کوتاه مدت (مطابق با تعصب روزانه ما) ادامه دهد ، ما تجارت را به صورت زنده نگه می داریم. وقتی مقاومت قاطع (Triple Top) را در یک سطح کلیدی مشاهده می کنیم ، کمترین میزان را مشاهده می کنیم و توقف خود را به صورت تهاجمی دنبال می کنیم.

بدون ساختار مداوم برای مدیریت معاملات خود ، این یک تلاش برای حفظ احساسات خود در خلیج و "تجارت آنچه می بینید" خواهد بود.

نشانگر خود را بدانید (KYI)

نمودارهای این مقاله تاکنون هیچ شاخصی جدا از خطوط پشتیبانی و مقاومت نشان نداده است. اما برخی از معامله گران ترجیح می دهند شاخص های فنی را در نمودار خود پوشانده و به تصمیم گیری کمک کنند.

این خوب است ، اما بسیاری از معامله گران در دام "پوشش" نمودارهای خود با شاخص های فنی ، بدون دانستن:

 • آنچه در واقع شاخص ها نشان می دهد.
 • نحوه ساخت شاخص ها.

متأسفانه ، بدون دانستن این موضوع ، استفاده صحیح از هر نشانگر غیرممکن است و می دانید چه زمانی ممکن است این شاخص سیگنال های کاذب ارائه دهد. شاخص های فنی ابزاری هستند. بدون درک خوب از آنچه که "ابزار" شما دقیقاً چه کاری انجام می دهد ، نمی دانید چه موقع یا چگونه می توانید از آن استفاده کنید.

Stochastic indicator and Donchian channel

در نمودار بالا ، ما یک شاخص تصادفی (14،3،3) و یک کانال 14 دوره Donchian را درج کرده ایم. بسیاری از معامله گران اهمیت بیشتری را نسبت به شاخص ها نسبت به آنچه شایسته است نسبت می دهند. ما می خواهیم این نکته را در زیر اثبات کنیم.

یک نوسان ساز تصادفی فقط می گوید: "اکنون قیمت در مقایسه با دوره بازگشت" است. در مثال ما ، ما یک نگاه 14 دوره ای داریم ، بنابراین ما فقط در مقایسه با دامنه 14 شمع گذشته ، یک درصد خواندن درصد از موقعیت قیمت را ایجاد می کنیم.

برای محاسبه نوسان ساز تصادفی ، ابتدا در مورد تعداد دوره ها (٪ k دوره) تصمیم بگیرید که در محاسبه گنجانده شود. در مثال ما از 14 دوره استفاده کردیم ، اما بسته به ترجیحات شخصی شما می تواند تغییر کند.

سپس با مقایسه آخرین قیمت بسته شدن با محدوده معامله شده در دوره انتخاب شده ، ٪ k را محاسبه کنید:

cl = بستن [شمع فعلی] - کمترین پایین [در دوره بازگشت]

HL = بالاترین سطح [در دوره بازگشت] - کمترین پایین [در دوره بازگشت]

٪ d را با هموار سازی ٪ k محاسبه کنید. فرمول اصلی از میانگین حرکت 3 دوره ساده استفاده شده است ، اما بر اساس بازه زمانی که شما در حال تجزیه و تحلیل هستید ، می تواند متنوع باشد.

خودشه! این همه یک نوسان ساز تصادفی است. این اطلاعات بیشتری از آنچه می توانید با چشمان خود دریافت کنید به شما نمی دهد. برای روشن تر این نکته ، کانال Donchian را مشاهده کنید.

یک کانال Donchian به سادگی بالاترین و کمترین کمترین دوره بازگشت را ردیابی می کند (14 دوره در مثال ما). جای تعجب نیست که خوانش های بیش از حد/فراگیر در این تصادفی با "لمس" کانال دونچیان همراه است. به بیان ساده ، هر دو شاخص به ما می گویند وقتی ما در خارج از محدوده تعیین شده توسط دوره بازگشت ، در حال حرکت هستیم!

اگر تصمیم به استفاده از شاخص ها گرفتید ، حتماً آنها را در داخل بشناسید. چه چیزی به شما کمک می کند "ببینید"؟قدرت آنها چیست و ضعف آنها چیست؟

با یادگیری شاخص های خود در خارج ، بینش بسیار بیشتری نسبت به پوشیدن آنها در نمودار و "اعتماد به آنها کورکورانه" کسب خواهید کرد.

بیش از شما

در این مقاله ، ما پنج اشتباه تجاری مشترک را مجدداً مورد بررسی قرار داده ایم و راه حل های آسان برای رفع آنها ارائه داده ایم. تجارت از زاویه خرده فروشی به وضوح ذهن نیاز دارد ، بنابراین سود سهام را پرداخت می کند تا روند تجزیه و تحلیل ساده و ظریف باشد.

با تمیز نگه داشتن نمودارها ، به دنبال روندهای آشکار ، و نشستن روی دست ها در صورت عدم وجود روند. با کاهش سریع ضرر و اجازه دادن به سود. و با دانستن اینکه چرا از شاخص های خاصی استفاده می کنید ؛شما می توانید تجارت خود را منطقی نگه دارید و هنگام تصمیم گیری در بازارها ، آرامش خاطر را به دست آورید.

همه اینها باعث می شود تجارت منضبط و مداوم ، بر خلاف تجارت عاطفی یا "قمار" ، که به حسابهای معاملاتی آسیب می رساند.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 74 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 13:53