ما اتریوم صعودی می کنیم

ساخت وبلاگ

بازارهای رمزنگاری در ماه فوریه دستاوردهای چشمگیری داشته اند. شاخص های رمزنگاری ما دستاوردهای قابل توجهی در سکه های قرارداد هوشمند مانند اتریوم به سکه های متاور نشان می دهد. نکته مهم این است که این امر به این دلیل است که بازار افزایش یافته و افزایش یافته است و بانک مرکزی اروپا در سال 2022 به افزایش بالقوه محور است. این رمزنگاری می تواند حتی با شرایط نقدینگی محکم تر مورد انتظار ، تجمع کند و نشان می دهد که عوامل کلان می تواند کمتر از گذشته بر آنها تأثیر بگذارد. ما این را در همبستگی بین سهام اتریوم و فناوری مشاهده می کنیم - این هفته از اوج 75 ٪ در هفته گذشته به 60 ٪ در این هفته کاهش یافته است (نمودار 2).

برای معیارهای خاص اتریوم ، تصویر مثبت تر شده است:

 • ارزش گذاری ها جذاب هستند ، با یک امتیاز MVRZ Z در حال حاضر در 1. 18. ورود به اتریوم ETF نیز برگشته است.
 • در بازارهای مشتقات ، آتی علاقه باز در حال افزایش است. در حال حاضر ، حدود 80 ٪ از کل بهره باز تحت سلطه آتی های دائمی است که نرخ بودجه آنها به طور متوسط مثبت است. این نشان دهنده تعصب جهت دار برای صعود در بازارهای اهرمی است.
 • نسبت تماس تلفنی از شیب اخیر خود شروع شده است-در حال حاضر حدود 0. 35 (نمودار 3) است. این بسیار پایین تر از فروش ماه مه-ژوئیه 2021 است.
 • نرخ هش همچنان به ثبت نام های جدید تمام وقت ادامه می یابد ، هزینه گاز در حال کاهش است و سودآوری عرضه سکه دوباره در حال افزایش است.

دو معیار دیگر ما خنثی هستند. ما اخیراً تغییرات کوچکی را در تراز کلی مبادله مشاهده می کنیم و هنوز شاهد ظرافت در هاودلرها هستیم که کمتر از یک سال سکه نگه داشته اند. همچنین ، تعداد آدرس ها با حداقل 32 ETH (اعتبار سنجی بالقوه برای ETH 2. 0) به آرامی در حال افزایش است. ما در بخش بعدی معیارهای اتریوم را در بخش بعدی توضیح می دهیم ، با ضمیمه توضیح هر یک.

از این منحصر به فرد لذت می برید؟برای اطلاعات بیشتر در خبرنامه رایگان ما ثبت نام کنید.

به طور کلی ، ما هنوز فکر می کنیم که پس زمینه کلان برای رمزنگاری منفی است ، اما معیارهای زنجیره ای/جریان ما مثبت تر شده است (پنج سیگنال صعودی و دو سیگنال خنثی). در تعادل ، بنابراین ما از Neutral (نمودار 1) به اتریوم می چرخیم.

تقاضای نهادی: اتریوم صعودی

متریک مورد نظر ما برای ردیابی تقاضای نهادی ، جریان به ETERAM ETF است. جریان پس از طلسم جریان های عظیم بازگشتند (نمودار 4). این اتریوم صعودی است ، اما ، همانطور که چند ماه گذشته نشان داد ، گاهی اوقات می توان بازگشت به جریان را با بازده شدید به بیرون زدگی برآورده کرد. بنابراین ما در مورد این روایت محتاط هستیم. برای اعتماد به نفس بیشتر ، ما می خواهیم یک دوره پایدار از جریان را ببینیم ، اما علائم مثبت هستند.

تقاضا برای نقدینگی و فعالیت مبادله: اتریوم خنثی

هفته گذشته شاهد تعصب مداوم برای خروجی ها بود که جریان خالص در پنج روز از هفت روز گذشته (نمودار 5) بود. با افزایش قیمت ها ، 24262 سکه خالص در طی یک هفته گذشته مبادلات باقی مانده است. این اتریوم صعودی است.

طولانی مدت ، تغییر 30 روزه در تراز ارز ، نوسانات موجود در عرضه را که در ماه مبادله ماه در ماه برگزار می شود ، نشان می دهد. نسبت به 30 روز گذشته ، تعادل مبادله اخیراً در حال نوسان است (نمودار 6).

در طول فروش گسترده تر ، این متریک افزایش مواد در تراز مبادله را نشان داد-بیشتر از آن در ماه مه-ژوئیه 2021. این تضاد با دینامیک بیت کوین ، که افزایش بسیار کمتری در تراز مبادله در طی فروش اخیر در مقابل ماه مه-ژوئیه 2021 داشت. این نشان می دهد که سرمایه گذاران بیشتری ترجیح می دهند در طول فروش فعلی سکه ها را در ظرفیت مایع نگه دارند. ژوئیه 2021 یکی ، که نزولی است. با این حال ، از اواسط ژانویه به بعد ، بزرگی تغییرات به میزان قابل توجهی کاهش یافته است ، که سازنده است.

کوتاه مدت ، تعصب برای جریان وجود دارد. طولانی مدت ، ما ماه در ماه در طول فروش فعلی از ماه مه-ژوئیه 2021 ، ماه های بیشتری را مشاهده کرده ایم. با هم ، ما این را اتریوم خنثی می دانیم.

فعالیت آینده: اتریوم صعودی

Futures Open Open One اخیراً روند صعودی را افزایش داده است. در حال حاضر حدود 8. 3 میلیارد دلار است - طی دو هفته گذشته 18 ٪ و در هفته 8 ٪ (نمودار 7). حدود 6. 7 میلیارد دلار (80 ٪) از این موارد ناشی از قراردادهای آتی دائمی است ، بنابراین اکثریت زیادی از اهرم ها در دائمی قرار دارند.

نرخ بودجه دائمی تعصب جهت سرمایه گذاران را نشان می دهد. ما می توانیم نرخ بودجه را به عنوان هزینه برگزاری اتریوم از طریق آینده دائمی تفسیر کنیم. نرخ بودجه مثبت حاکی از پرداخت شورت های طولانی مدت است (معامله گران برای حفظ موقعیت های طولانی باز می پردازند) و برعکس. آنها پس از گذشت چند بار در طی چند هفته گذشته ، به قلمرو مثبت بازگشتند (نمودار 8).

به طور کلی ، بخش عمده ای از بهره باز در قراردادهای آتی دائمی قرار دارد ، که به نظر می رسد با افزایش نرخ بودجه به آرامی در حال افزایش است. این اتریوم صعودی است.

Hodlers: اتریوم خنثی

میانگین حرکت 30 روزه روزهای سکه از بین رفته (CDD) همچنان فعالیت کمی نشان می دهد ، و این نشان می دهد حرکت خاموش سکه های قدیمی تر (نمودار 9). برای تأیید این موضوع ، تقسیم هاودلرها را به کسانی که کمتر از یک سال در آن برگزار شده اند و آنهایی که برای یک سال یا بیشتر نشان می دهند ، نشان می دهد که نسبت دوم اخیراً در حال افزایش است (نمودار 10). با توجه به همبستگی بین

یک بروزرسانی مهم به اکوسیستم Ethereum در Q1/Q2 در سال جاری پیش بینی شده است: سوئیچ رسمی پروتکل اجماع از اثبات کار تا اثبات سهام. اثبات سهام ، کاربران را ملزم می کند تا 32 ETH را به عنوان یک اعتبار سنج (مشابه معدنچیان) در شبکه بدست آورند. ما تعداد آدرس ها را با حداقل 32 ETH در جریان ادغام نظارت می کنیم زیرا این اعتبار سنج های بالقوه برای ETH 2. 0 است-در حال حاضر 107،762 وجود دارد و این به آرامی در حال افزایش است (نمودار 11).

در تعادل ، ما این معیارهای هودلر را به عنوان اتریوم خنثی می بینیم.

سود و زیان سرمایه گذار: صعودی اتریوم

سودآوری کلی اکوسیستم اتریوم شروع به بهبودی سالم می کند. درصد عرضه در گردش در سود (PSIP) اکنون 80 ٪ (نمودار 12) است - در طی دو هفته گذشته 10pp.

سود/ضرر غیر واقعی خالص (NUPL) به 0. 5 باز می گردد (نمودار 13). فشار بالاتر از 0. 5 در صورت ادامه حرکت قیمت ، از نظر تاریخی صعود بیشتری نشان داده است - ما این موضوع را از نزدیک مشاهده خواهیم کرد.

SOPR پس از پایین بودن در نیمه دوم ژانویه و شروع فوریه (نمودار 14) به سطح بالاتر از یک باز می گردد. این نشانگر بازگشت به سودهای تحقق یافته به طور کلی است.

فعالیت معدن: اتریوم صعودی

نرخ هش مسیر صعودی خود را ادامه می دهد و اوج های تمام وقت بیشتری را ثبت می کند (نمودار 15). از ابتدای سال 2022 8 ٪ افزایش یافته و از ابتدای سال 2021 240 ٪ حیرت انگیز است. اتریوم اغلب به دلیل هزینه های بالای معامله مورد انتقاد قرار می گیرد ، اما میانگین قیمت گاز پرداخت شده در هر معامله به طور متوسط طی هفته گذشته کاهش یافته است (نمودار16)

نرخ هش بالاتر و هزینه های پایین تر معامله اتریوم صعودی است.

defi: صعودی اتریوم

ما مقدار کل قفل شده (TVL) را در امور مالی غیر متمرکز (DEFI) ردیابی می کنیم - مجموع کلیه دارایی های سپرده شده در پروتکل های DEFI ، که بسیاری از آنها از اتریوم به عنوان پروتکل اساسی استفاده می کنند. هرچه محصولات Defi بیشتر ایجاد شود ، Ethereum بیشتر در سیستم DEFI قفل می شود و از بازار وسیع خارج می شود. این کاهش در عرضه باید منجر به افزایش قیمت اتریوم شود.

کل TVL در طول فروش به عنوان سیستم عامل های قرارداد هوشمند و سکه های Defi به طور کلی متحمل شد ، بسیار سخت مورد اصابت قرار گرفت. با این حال ، همان بخش ها در بهبودی بعدی خوب عمل می کنند. بر این اساس ، به نظر می رسد TVL بهبودی خود را آغاز کرده است. Ethereum در حال حاضر تسلط قابل توجهی را حفظ می کند ، با 123 میلیارد دلار TVL 208 میلیارد دلار به تنهایی از زنجیره اتریوم (نمودار 17). پنج زنجیره برتر در طول هفته گذشته به جز Fantom (نمودار 18) در TVL افزایش یافته است.

خط پایین

ما چارچوبی را برای درک دینامیک جریان و ریزساختار بازارهای اتریوم معرفی کرده ایم. هفت معیار اصلی عبارتند از:

 1. تقاضای نهادی: بازگشت ورود به ETF. صعودی اتریوم.
 2. تقاضای نقدینگی: تغییرات کوچک در تعادل مبادله اخیراً. اتریوم خنثی.
 3. فعالیت آتی: نرخ بودجه مثبت و افزایش علاقه باز است. صعودی اتریوم.
 4. رفتار هودلر: افزایش سهم هودلر طولانی مدت و تعداد اعتبار سنج های بالقوه ETH 2. 0 به آرامی در حال افزایش است. اتریوم خنثی.
 5. P& L از سرمایه گذاران: افزایش سودآوری عرضه و سود تحقق بخش زنجیره ای. صعودی اتریوم.
 6. فعالیت معدن: افزایش نرخ هش و میانگین هزینه گاز. صعودی اتریوم.
 7. فعالیت DEFI: TVL شروع به بازیابی می کند و Ethereum تسلط خود را حفظ می کند. صعودی اتریوم.

ضمیمه

تقاضای نهادی

شاید بزرگترین وسیله نقلیه نهادی برای Ethereum ، Ethe Trust با قیمت بیش از 27 میلیارد دلار در دارایی باشد. این سرمایه گذاری فقط در ETH سرمایه گذاری می کند ، و بسیاری از سرمایه گذاران ، به ویژه نهادی ، که نمی توانند ETH را مستقیماً نگه دارند ، می توانند از طریق سرمایه گذاری در مقیاس خاکستری قرار بگیرند. در نتیجه ، اگر اعتماد با حق بیمه به قیمت ETH معامله شود ، ممکن است حاکی از "بیش از حد" تقاضا از موسسات باشد ، اما اگر با تخفیف معامله شود ، "بیش از حد" عرضه می کند. از طرف دیگر ، تخفیف ممکن است نشان دهد که سرمایه گذاران روش های دیگری برای قرار گرفتن در معرض ETH ، چه از طریق ETF و چه مستقیماً ETH پیدا کرده اند. بنابراین ما به چگونگی تغییر تخفیف در ماه های اخیر برای سنجش علاقه سرمایه گذاران توجه می کنیم. از طرف دیگر ، سرمایه گذاران ممکن است از وسایل نقلیه دیگر برای قرار گرفتن در معرض مانند ETF یا نگه داشتن ETH مستقیم استفاده کنند. ما وزن بیشتری را در جریان ETF نسبت به حق بیمه خاکستری قرار می دهیم.

تقاضا تقاضا

یکی دیگر از معیارهای قریب به اتفاق cryptocurrency این است که آیا سرمایه گذاران مایل به نگه داشتن آن به صورت غیرقانونی (به عنوان مثال ، یک کیف پول خصوصی) هستند یا یک فرم مایع (به عنوان مثال ، در یک مبادله) را ترجیح می دهند. اولی پیشنهاد می کند که سرمایه گذاران صعودی باشند ، زیرا از عدم توانایی فروش به راحتی راحت هستند. در مقابل ، نگه داشتن آن به صورت مایع نشان می دهد که سرمایه گذاران نزولی هستند ، زیرا ترجیح می دهند بتوانند به راحتی بفروشند.

بنابراین ، جریانهای بزرگ بر روی مبادلات رمزنگاری نشان می دهد که سرمایه گذاران می خواهند منابع خود را به شکل مایع تری تبدیل کنند و دلالت بر نزولی بیشتر دارند.

هودلرها

در چارچوب مقدماتی جریان بیت کوین ما ، "Hodlers" و "Hodling" را توضیح دادیم. هودلینگ به استراتژی های خرید و نگهدارنده در زمینه بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری اشاره دارد. کسانی که برای مدت طولانی هودل می کنند ، طرفداران سخت هستند.

ما می توانیم Hodlers را با توجه به مدت زمانی که ETH برگزار کرده اند ، طبقه بندی کنیم. ما هاودلرهای بلند مدت یا سرسخت را به عنوان کسانی که ETH را پنج یا بیشتر از سال قبل خریداری کرده اند تعریف می کنیم و از آن زمان تاکنون آن را نگه داشته ایم ، Hodlers میان مدت به عنوان کسانی که 6-12 ماه پیش خریداری کرده اند ، و Hodlers کوتاه مدت را به عنوان کسانی که 3- خریداری کرده اند6 ماه پیش

متریک روزهای سکه تخریب شده (CDD) به عنوان تعداد سکه ها در یک معامله ضرب شده توسط تعداد روزهایی که از آخرین سکه ها سپری شده اند تعریف شده است. بنابراین ، افزایش CDD نشان می دهد که سکه های قدیمی تر (روزهای بیشتر از بین می روند) و برعکس.

سود و ضرر

 • درصد عرضه سود (PSIP). این سهم از عرضه ETH در گردش در سود را ردیابی می کند. این درصد ETH در گردش است که قیمت فعلی آن بالاتر از آخرین بروز معامله (حرکت) است.
 • سود و زیان غیر واقعی خالص (NUPL). این نسبت سود غیر واقعی نسبت به کل سرمایه در بازار است. در حالی که PSIP فقط بر این است که آیا سکه های ETH در سود هستند یا خیر ، NUPL روی اندازه سود تمرکز دارد. بنابراین ، ما می توانیم وضعیتی داشته باشیم که PSIP کم باشد - یعنی سهم کم عرضه در سود است - اما اگر اندازه آن سود بزرگ باشد ، NUPL می تواند زیاد باشد.
 • نسبت سود خروجی صرف شده (SOPR). در حالی که PSIP و NUPL بر سودهای غیر واقعی یا مارک به بازار تمرکز می کنند ، این اندازه گیری بر سود تحقق یافته متمرکز است. SOPR ارزش تحقق یافته معامله ای است که بر اساس ارزش در شروع (یا ایجاد) تقسیم می شود - ساده تر ، قیمت فروخته شده با قیمت پرداخت شده تقسیم می شود. اگر SOPR بالاتر از یک باشد ، سرمایه گذاران در کل سود را درک کرده اند ، در حالی که زیر یک نفر به این معنی است که آنها ضرر و زیان را درک کرده اند. در صعودهای گسترده ، SOPR مقدار قابل توجهی از زمان بالاتر از یک را می گذراند ، در حالی که برعکس برای پایین آمدن وسیع صادق است.

وقتی SOPR در حال افزایش است ، فروشندگان به طور فزاینده ای در حال تحقق سود هستند. برعکس هنگام سقوط درست است. یک تجمع قیمت با روند SOPR مسطح تر نشان می دهد که سرمایه گذاران هنوز سود خود را با این تجمع تحقق نمی بخشند. عدم تمایل سرمایه گذاران به فروش و تحقق سود ممکن است به این دلیل باشد که آنها معتقدند که قیمت بیشتر افزایش می یابد ، که این صعودی خواهد بود. در عین حال ، سود بیشتر می تواند پیش از اصلاح باشد. به طور معمول ، خرید به عنوان SOPR در دوره های صعودی در یک دوره صعودی حرکت می کند ، یک استراتژی سودآور است.

فعالیت استخراج معادن

قدرت محاسبات برای بازار رمزنگاری بسیار مهم است. معدنچیان از سخت افزار محاسبات پیشرفته برای حل مشکلات پیچیده ای که تأیید معاملات ETH (و سایر سکه ها) در دفترچه عمومی یا blockchain را تأیید می کند ، استفاده می کنند. معدنچیان بخاطر تلاش خود از سکه های جدید پاداش می گیرند. اندازه گیری پیچیدگی مشکلات و بنابراین عملکرد محاسباتی مورد نیاز برای حل آنها ، میزان هش است. هرچه این نرخ بالاتر باشد ، برای حفظ blockchain عملکرد محاسباتی بیشتری لازم است. این نرخ بسته به تقاضای رمزنگاری می تواند نوسان داشته باشد.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 81 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:08