ساختار و سازماندهی بازارهای اسپانیا

ساخت وبلاگ

بازار اوراق بهادار اسپانیا طی 30 سال گذشته روند جدی و گسترده ای از تغییر و رشد را پشت سر گذاشته است. سیستم ها و سازمان های فنی و فنی فعلی بازار توانسته اند حجم زیادی از سرمایه گذاری را هدایت کنند تا بازارها شفاف تر ، مایع و کارآمدتر شوند.

مقررات فعلی اسپانیا در مورد بازارهای اوراق بهادار و ابزارهای مالی عمدتاً از مقررات اروپایی تشکیل شده است که به تدریج به قانون اسپانیا منتقل شده اند. از دستورالعمل خدمات سرمایه گذاری در سال 1993 (ISD) تا اصلاحات اساسی در سال 2018 ، مستلزم استفاده از MIFID II و آیین نامه MIFIR ، مقررات با پیچیدگی بازارها ، خدمات و ابزارهای مالی سازگار شده است.

تغییرات اساسی در ساختار و عملکرد بازارهای اوراق بهادار اروپا طی سه دهه گذشته پدید آمده است. محیط تجاری جدید اکنون برای رقابت بیشتر باز است ، جایی که بازارهای تنظیم شده در کنار سایر مفاهیم تازه ایجاد شده ، به ویژه تسهیلات تجاری چند جانبه (MTF) وجود دارند.

بازارهای تنظیم شده

بخشنامه بازار ابزارهای مالی (MIFID) بازار تنظیم شده را به عنوان معیار اصلی می شناسد و نیاز به الزامات مجوز سخت برای بازارهای تنظیم شده و همچنین اپراتورها و واسطه ها را تعیین می کند.

بازارهای تنظیم شده اسپانیا به عنوان به شرح زیر به بازارهای ثانویه رسمی شناخته می شوند: بورس سهام ، بازار درآمد ثابت عمومی و خصوصی ("AIAF") و بازار آینده و گزینه ها ("MEFF"). همه این بازارها توسط BME اداره می شوند.

Spanish Securities Market

عدالت

بازار سهام تنظیم شده اسپانیا توسط بورس اوراق بهادار اداره می شود و بر روی پلت فرم تجارت الکترونیکی "SIBE" که توسط BME به عنوان یک اتصال برای چهار بورس سهام کشور ساخته شده است ، که به عنوان یک بازار واحد فعالیت می کنند ، فعالیت می کند.

بازار مبتنی بر یک مدل است که با سفارشات ، یک دفترچه الکترونیکی واحد و یک سیستم تطبیق تجارت بر اساس اولویت قیمت زمان عمل می کند. ضمانت نامه ها ، گواهینامه ها و صندوق های مبادله ای (ETF) علاوه بر سهام معامله می شوند. در برخی از بخش ها ، بازار دارای کارگزاران متخصص است که نقدینگی را تأمین می کنند.

آینده و گزینه ها

بازار مشتقات "meff" معاملات آتی و گزینه های مربوط به زیربنای سهام شخصی ، به شاخص IBEX35 and و چندین شاخص سهام دیگر اروپا را معامله می کند. مشتقات MEFF ابزاری را برای مدیریت ریسک و ایجاد و محافظت از اوراق بهادار که می توانند با هر پروفایل سرمایه گذاری سازگار باشند ، به سرمایه گذاران ارائه می دهند.

از زمان بحران مالی در سال 2008 ، بازارهای مشتق در معرض نظارت دقیق قرار گرفته اند و فشار نظارتی بر روی و بالا قرار گرفته است. به همین دلیل است که پس از معرفی MIFID II در سال 2018 ، بازارهای مشتقات برای اولین بار توسط یک آیین نامه هدف قرار گرفته اند که هدف آن پیشرفت در خطر و شفافیت سیستمیک است.

درآمد ثابت

از ژانویه سال 2018 ، بازار درآمد ثابت "AIAF" که توسط BME اداره می شود ، تنها بازار تنظیم شده اسپانیا است که علاوه بر بدهی های خصوصی ، بدهی های عمومی را که توسط دولت های ایالتی و منطقه ای و محلی صادر شده است ، پذیرفته و معامله می کند.

بازار درآمد ثابت طیف گسترده ای از دارایی ها و محصولات سازگار با نیازهای صادرکنندگان و سرمایه گذاران را با طیف گسترده ای از امکانات از نظر بلوغ و استراتژی های جمع آوری کمک های مالی برای صادرکنندگان و از نظر مدیریت دارایی برای سرمایه گذاران پذیرفته و معامله می کند.

مانند بازارهای سهام عدالت ، بازارهای درآمد ثابت پس از معرفی MIFID II از نظر شفافیت ، اجرای و حفاظت ، در حال تحولات اساسی هستند. دستورالعمل جدید تعهدات شفافیت را قبل و بعد از اجرای معاملات برای قیمت سهام و حجم با توجه به اوراق بهادار درآمد ثابت تعیین می کند.

امکانات معاملاتی چند جانبه (MTFS)

تسهیلات معاملاتی چند جانبه توسط یک شرکت خدمات سرمایه گذاری یا توسط یک شرکت حاکم بر بازار ثانویه رسمی اداره می شود و هدف منحصر به فرد شرکت آنها باید مدیریت سیستمی باشد که مطابق با قوانین غیر اختلال ، جمع آوری چندین شخص ثالث را تسهیل می کندخرید و فروش منافع در ابزارهای مالی.

علاوه بر بازارهای تنظیم شده ، تسهیلات معاملاتی چند جانبه در اسپانیا فعالیت می کند و هر دو سهام را که در بازارهای تنظیم شده (بورس اوراق بهادار) و اوراق بهادار بدهی عمومی به همراه درآمد ثابت خصوصی یا بدهی شرکت ها ذکر شده است ، تجارت می کنند.

در زیر امکانات اصلی تجارت چند جانبه است:

رشد BME یک بازار اوراق بهادار است که به سمت کلاه های کوچک که مایل به گسترش و سهام با ویژگی های خاص است ، با مجموعه ویژه ای از مقررات که به طور خاص برای آنها طراحی شده است ، با هزینه ها و فرآیندهای متناسب با ویژگی های آنها است. در این روش شرکت ها مزایای یک بازار را دارند: بودجه ، دید ، نقدینگی و غیره علاوه بر گسترش شرکت ها ، سایر بخش های سهام BME MTF دارای انواع دیگری از شرکت ها مانند SICAVS (طرح های سرمایه گذاری جمعی باز) ، REITS (واقعی است. اعتماد سرمایه گذاری املاک) ، VCFS (شرکت های سرمایه گذاری سرمایه گذاری) و HFS (صندوق های تامینی). این بازار در سال 2006 برای شرکتهای کوچکتر ایجاد شده است که در غیر این صورت قادر به دستیابی به بازارهای ابعاد دیگر نبودند.

MARF (بازار درآمد ثابت جایگزین) ، که در سال 2013 تأسیس شده است ، به طور انحصاری سرمایه گذاران نهادی را هدف قرار می دهد و اوراق بهادار درآمد ثابت را از کلاه های متوسط که معمولاً در بازارهای سهام معامله نمی شوند ، فراهم می کند. این ابتکار عمل برای هدف اصلی انتقال وجوه به شرکت هایی که به دنبال نیازهای انعطاف پذیر تر و رویه های مسئله سریعتر در این بازار نسبت به بازارهای تنظیم شده اجرا شده اند ، در نتیجه تسهیل فرآیندهای تأمین مالی.

هر دو رشد BME و MARF تسهیلات تجاری چند جانبه هستند که به ترتیب توسط BME Sistemas de Negociación و BME Renta Fija اداره می شوند. و هر دو تسهیلات تجاری در گروه BME یکپارچه شده اند.

آنها همچنین امکانات تجاری چند جانبه هستند که تابع قوانینی هستند که توسط MIFID I و MIFID II ، LATIBEX و SENAF تعیین شده اند.

Latibex ، ایجاد شده در سال 1999 ، تنها بازار جهانی به طور انحصاری برای سهام آمریکای لاتین است که در سیستم الکترونیکی بورس اوراق بهادار اسپانیا (SIBE) به یورو معامله می شود ، و بنگاه ها همان اطلاعاتی را که آنها به موسسات نظارت بر بازارهای خود ارائه می دهند ، به بازار ارائه می دهنداز مبدا

SENAF یکی دیگر از معاملات تسهیلات چند جانبه در بدهی های عمومی اسپانیا - معاملات نقطه ای ، repos و repos معکوس است. این سرمایه گذاران نهادی را هدف قرار می دهد.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 41 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 0:29