ادغام اتریوم: هر آنچه را که باید بدانید

ساخت وبلاگ

مدتی است که اصطلاح "ادغام" علاقه بسیاری را در جامعه رمزنگاری کم کرده است. ادغام Ethereum موضوعی است که در بخش Crypto در لب بازیکنان مهم قرار گرفته است ، و بسیاری از آنها افکار و دیدگاه های خود را در مورد یکی از مهمترین حرکات در تاریخ کوتاه فناوری blockchain ارائه داده اند.

ادغام اتریوم دقیقاً چیست؟

در 14 سپتامبر 2022 ، blockchain Ethereum از اثبات کار (POW) به اثبات سهام به عنوان روش اجماع (POS) خود منتقل می شود. Vitalik Buterin ، مخترع Ethereum ، در مورد این ارتقاء در وبلاگ های عمومی در ICO Ethereum در سال 2014 ، بسیار قبل از اولین شبکه در ژوئیه 2015 ، تأمل کردبه موازات دسامبر سال 2020. از آن زمان ، تأخیرهای مکرر با وجود این واقعیت که اتریوم با موفقیت موانع آزمایش بیشتری را پشت سر گذاشته است ، شور و شوق مکرر باعث کمبود شور و شوق شده است.

POS با واریز کننده های بومی شبکه blockchain با واریز آن به یک قرارداد هوشمند خصوصی ، "تأیید کننده" از شبکه blockchain "است. سپس ، اعتبار سنجی تصادفی برای تأیید هر بلوک جدید و دریافت پاداش تفویض شده انتخاب می شود.

از ETH 2. 0 → ادغام

این ادغام بخشی از چیزی است که قبلاً با عنوان "ETH 2. 0" شناخته می شد ، مجموعه ای از پیشرفت ها که جنبه های اساسی blockchain را بازسازی می کند. و برای بهبود مقیاس پذیری ، امنیت و بهره وری انرژی ، فاز دو از ارتقاء چند بخشی Ethereum در نظر گرفته شده است. این کار را از طریق به روزرسانی های Sharding و Rollup برای بهبود مقیاس پذیری انجام می دهد.

از اواخر سال 2020 ، هنگامی که پیکربندی آزمایش از blockchain Ethereum POS به نام زنجیره چراغ معرفی شد ، اتریوم به طور مداوم در حال توسعه است. از آنجا که ETH2 نسخه بعدی Ethereum است ، انتقال از ETH POW به ETH POS اصطلاح "ادغام" داده شد. با ادغام ، زنجیره POW و زنجیره چراغ برای ایجاد یک blockchain واحد ادغام می شوند.

روش اجماع POS نسبت به مکانیسم اجماع POW سازگار با محیط زیست است ، که در آن معدنچیان با هدر رفتن قدرت و انرژی عظیم محاسباتی برای تأیید بلوک های جدید می جنگند. علاوه بر اثر محیطی ، بسیاری احساس می کنند که تبدیل به POS با استفاده از عملکرد اعتبار سنج در دسترس همه افراد دارای اتر ، به جای کسانی که دارای تجهیزات معدن گران قیمت هستند ، خطر بیش از حد مرکز را کاهش می دهد.

چه چیزی پس از ادغام تغییر خواهد کرد؟

افراد و مشاغل بیشتری که قبلاً در صنعت رمزنگاری فعال نیستند ، می توانند وارد بازار اتریوم بویژه سرمایه گذاران نهادی شوند. پروتکل های DEFI ، NFTS و اکوسیستم Web3 اکنون برای میلیون ها نفر (و در نهایت میلیارد ها) از کاربران قابل دسترسی هستند. برای قیمت اتر ، این تقریباً اخبار خوب است.

این امر Ethereum را متحول خواهد کرد و آن را به عنوان پیشرو در صنعت اثبات سهام (POS) تبدیل می کند ، اما بدون دوره طولانی و پر هزینه توسعه آن نبوده است.

در زیر ، ما چند تأثیر بالقوه ادغام و شاخص های زنجیره ای را که ناظران ممکن است برای نظارت بر این پیامدها استفاده کنند ، بررسی خواهیم کرد.

چگونه Staking شبکه را ایمن می کند؟و چرا اینقدر گران است؟

میلیاردها دلار برای محافظت از شبکه Ethereum POS هزینه می شود تا آن را ایمن ، پایدار و مقیاس پذیر کند. ارزش کل اتر که تاکنون سرمایه گذاری شده است از 13 میلیون ETH فراتر رفته است. به عبارت دیگر ، قبل از ادغام ، کاربران (همچنین به عنوان اعتبار سنج نیز شناخته می شوند) قبلاً اتریوم خود را جمع کرده و بیش از 29 میلیارد دلار در امنیت شبکه کمک کرده اند.

مقدار اتریوم که حتی در این زمان - Solana - در صدر ارزش بازار بزرگترین شبکه POS است. با این حال ، همه این اعتبار سنج ها واقعاً غیرمتمرکز نیستند زیرا برخی از آنها توسط مبادلات متمرکز ، متولیان و استخرها مانند لیدو و موشک نگهداری می شوند. پرداخت اعتبار سنج ها ممکن است در حال حاضر جذاب به نظر نرسد ، اما از 4 ٪ به 10 ٪ صعود می کند.

با این حال ، این همه پیاده روی در پارک برای اعتبار سنجی با توجه به مسائل فنی احتمالی با چنین انتقال قابل توجهی نیست. سهم اعتبار سنج ممکن است برای رفتار بد کاهش یابد. به عنوان مثال ، اعتبار سنج ها ممکن است برای کارهای نامشخص مجازات شوند. آنها همچنین می توانند به دلیل پیشنهادات تکراری ، پیشنهادات رقابتی یا رأی مضاعف ، نمونه هایی از جرائم قابل شستشو ، مانند خرابی (مجازات آفلاین در هنگام بیش از 1/3 گره ها آفلاین) از شبکه اخراج شوند.

افزایش پول سونوگرافی

حذف معدنچیان از اکوسیستم اتریوم نیز چیزی است که باید در نظر بگیرد زیرا ضرورت پرداخت پاداش های بزرگ بلوک دیگر مشکلی نخواهد داشت و به طور قابل توجهی تولید ETH جدید را کاهش می دهد. در طی فرایند ، هزینه های کاربر تا حدی سوخته و تا حدی به اعتبار سنج ها توزیع می شود. این تکنیک سوختگی اتر است که در چنگال سخت لندن - EIP 1559 - که بیش از 2. 25 میلیون ETH یا بیش از 5. 6 میلیارد دلار سوزانده شده است ، استفاده می شود.

این میزان تورم را از 4 ٪ ب ه-1 ٪ کاهش می دهد ، در نتیجه باعث می شود که افتتاح اتر در همه جا فعالیت شبکه رشد کند. این منجر به اصطلاح "پول سونوگرافی" می شود ، که برخی از آنها قبلاً با نام مستعار اتریوم بودند.

برای رسیدگی به مشکلات مقیاس پذیری ، برنامه اولیه در نظر گرفته شده برای عملیات Sharding قبل از ادغام انجام می شود. با این حال ، با معرفی راه حل های مقیاس بندی لایه 2 ، تمرکز از اثبات کار به اثبات سهام از طریق ادغام تغییر یافته است.

استراتژی های Sharding دائماً در حال تغییر هستند. با این حال ، فن آوری های لایه 2 برای مقیاس بندی پردازش معاملات محبوب تر می شوند. بنابراین ، این ممکن است لازم نباشد. امروزه ، روشهای Sharding بیشتر به تعیین نحوه تقسیم وظیفه ذخیره داده های تماس فشرده شده از قراردادهای Rollup به طور مساوی توجه دارند. اجرای اثبات سهام یک ضرورت برای گسترش ظرفیت شبکه است.

در مورد اسطوره های ادغام اتریوم چیست؟

همه چیزهایی که در مورد ادغام می شنوید درست نیست. در اینجا تعدادی از اسطوره های رایج از بین رفته اند.

"Staking 32 ETH برای عملکرد گره لازم است."این مورد نیست. هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد که چه کسی می تواند نسخه تأیید شده خود را از Ethereum همگام سازی کند (یعنی یک گره را اجرا کنید).

"هزینه های گاز پس از ادغام نیز به طور قابل توجهی مقرون به صرفه تر خواهد بود" نیز نادرست است. ادغام تغییر در روش اجماع است ، نه افزایش ظرفیت شبکه ، و منجر به ارزان تر قیمت بنزین نمی شود.

"معاملات پس از ادغام سریعتر خواهد بود" نیز نادرست است. با وجود برخی تنظیمات جزئی ، سرعت معامله در لایه 1 یکسان خواهد بود.

"شما ممکن است ETH را پس از وقوع ادغام پس بگیرید."این هنوز نادرست است. ادغام در حال حاضر از برداشت های از بین بردن پشتیبانی نمی کند. برداشت های استیک در به روزرسانی آینده شانگهای مجاز خواهد بود.

"تا زمان ارتقاء شانگهای ، اعتبار سنج ها در صورت مجاز بودن برداشت ، هیچ پاداش ETH دریافت نمی کنند."نادرستنکات مربوط به هزینه/MEV به یک حساب MainNet کنترل شده با اعتبار سنج اعتبار داده می شود و فوراً در دسترس خواهد بود.

"هنگامی که برداشت ها مجاز است ، همه استاکر یکباره ترک می شوند."همچنین نادرست است. خروجی اعتبار سنج به دلایل امنیتی نرخ کنترل می شود.

"بعد از ادغام ، سه گانه در APR STAKED افزایش خواهد یافت."نادرستبرآوردهای اخیر انتظار می رود 50 ٪ افزایش در آوریل پس از ادغام ، به جای افزایش 200 ٪ افزایش یابد.

"ادغام باعث خرابی زنجیره ای خواهد شد."این نادرست استبه روزرسانی ادغام در نظر گرفته شده است تا امکان انتقال یکپارچه به اثبات سهام را فراهم کند.

Staking و آینده ارتقاء شبکه Ethereum

یکی از اولین موضوعات این است که آیا ادغام باعث افزایش فعالیت ضرب و شتم blockchain Ethereum خواهد شد.

بیش از 30 میلیارد دلار اتر در زنجیره Beacon Pos قرار گرفته است و حتی قبل از آنکه جایگزین شبکه Ethereum POW شود ، آن را به بزرگترین blockchain POS با ارزش تبدیل می کند. Staking نیاز به نصب نرم افزار و سخت افزار تخصصی دارد که ممکن است از طرف دیگر خریداری شود. بسیاری دیگر با افزودن ETH به استخر استخر ، جمع شده اند. استخرهای استیک به طور مشابه با استخرهای معدن کار می کنند زیرا چندین کاربر ممکن است منابع خود را جمع کنند تا شانس انتخاب خود را برای پیشنهاد یک بلوک جدید و تقسیم پاداش ها افزایش دهند.

پس از ادغام ، Staking به دلایل مختلف به گزینه ای جذاب تر تبدیل می شود. پس از اجرای رسمی POS ، و POW به گذشته منتقل می شود ، احتمالاً کاربران احساس راحتی بیشتری می کنند. این واقعیت که Ethereum POS سازگار با محیط زیست خواهد بود ممکن است سرمایه گذاران را با فداکاری به پایداری اطمینان دهد. این امر به ویژه در مورد سرمایه گذاران نهادی صادق است.

این ادغام همچنین زمینه ای را برای پیشرفت های آینده اتریوم فراهم می کند. ETH که مستقیماً روی زنجیره چراغ قرار می گیرد ، نمی تواند از قرارداد خارج شود. برخی از سیستم عامل های Staking دارایی های مایع و مصنوعی را ارائه می دهند که مانند رسید به ETH ethed کاربران عمل می کنند ، اگرچه این مصنوعی ممکن است لزوماً یک PEG 1: 1 را با ETH حفظ نکنند. در حالی که ادغام فوراً این مسئله را تغییر نمی دهد ، یک به روزرسانی آینده به نام ارتقاء شانگهای به کاربران اجازه می دهد اتر را ترک کنند و نقدینگی بیشتری را برای استیکرها ارائه می دهند و به طور کلی به یک گزاره جذاب تر می پردازند. سایر پیشرفت های مقیاس پذیری مانند Sharding ، که هدف آن کاهش هزینه های گاز و سرعت بخشیدن به معاملات است ، پس از ادغام نیز در افق قرار دارند.

در مجموع ، این اصلاحات ، با شروع ادغام ، باید ETH را به یک دارایی مطلوب تر تبدیل کند و با گسترش آن.

موقعیت یابی اتریوم خود را به عنوان یک سرمایه گذاری نهادی مناسب

علاوه بر افزایش عمومی در معرض خطر ، ما در جستجوی سرمایه گذاران نهادی مانند JP Morgan خواهیم بود تا فعالیت های اتریوم خود را شروع یا تقویت کنیم.

ما قبلاً بحث کرده ایم که چگونه مقادیر دارایی های رمزنگاری مانند بیت کوین بیشتر با سهام فنی و سایر دارایی های پرخطر و پرخطر در ارتباط بوده است. قیمت ETH ممکن است پس از ادغام از دیگر ارزهای رمزنگاری شود زیرا مشوق های تحریک کننده آن باعث می شود آن را با ابزارهایی که دارای حق بیمه هستند ، مانند اوراق قرضه و کالاها قابل مقایسه باشد. حدس زده شده است که اعتبار سنج ها ممکن است بازده سالانه 10 تا 15 ٪ در ETH را از مشوق های تحریک و هزینه های معامله پیش بینی کنند ، حتی در این احتمال که قیمت ETH بتواند صعود کند ، که باعث افزایش سود از نظر ارز فیات می شود.

این بازده ممکن است اتریوم را جایگزین جذاب برای اوراق بهادار برای سرمایه گذاران نهادی کند. اگرچه طی 12 ماه گذشته افزایش یافته است ، اما عملکرد اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا از سپتامبر 2022 3. 5 ٪ است.

داده ها حاکی از آن است که تعداد کیف پول های حداقل 1 میلیون دلار ETH ، که می توان از آن به عنوان استیکرهای نهادی یاد کرد ، به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

جالب خواهد بود که تماشا کنیم که آیا تعداد استیکرهای به اندازه نهادی پس از ادغام با سرعت بیشتری رشد می کنند ، زیرا اتریوم خود را به عنوان یک فرصت قابل استفاده برای تولید POS اثبات می کند.

معدنچیان Ethereum باید حرکت کنند ، اما بعید است که بیت کوین یک جایگزین باشد

انتقال از POW به POS مستلزم تنظیم در فعالیت های معدن است. در حال حاضر ، تعداد زیادی از دارایی های معدن کارگران معدن و استخرهای معدن در بسیاری از blockchains ، به طور پویا نرخ هش خود را بسته به الگوهای بازار تقسیم می کنند. با این حال ، اکثر معدن ، روی بیت کوین و اتریوم متمرکز است.

چندین سرویس مبتنی بر blockchain Ethereum از قدرت GPU های توزیع شده برای انجام کارهای محاسباتی خاص به روشی غیر متمرکز استفاده می کنند و به صاحبان GPU با نشانه های ETH یا ERC-20 پاداش می دهند. بنابراین ، آیا این بدان معناست که میلیون ها GPU های تولیدکننده یک بار تولید ناگهان متوقف می شوند و صاحبان خود را از این فرصت برای سودآوری از cryptocurrency محروم می کنند؟شاید لزوماً نباشد. دو حالت زیر را در نظر بگیرید:

  • یک سرویس پخش ویدئویی غیر متمرکز است که صاحبان GPU را با پول برای رمزگذاری بیش از حد جبران می کند. خدمات مشابهی را برای تولید گرافیک سه بعدی ارائه می دهد و به صاحبان GPU اجازه می دهد با به اشتراک گذاشتن سخت افزار خود با دیگران ، درآمد کسب کنند.

GPU چندین برنامه غیر کریپتوگرافی دارد ، از جمله پردازش برای مراکز داده ، رایانه های بازی و سایر تجهیزات سنگین. علیرغم سقوط اخیر فعالیت های زنجیره ای ، ارزشمند خواهد بود که ببینیم آیا این شبکه های قابل مقایسه به دلیل ورود صاحبان GPU که به دنبال گزینه های عملکرد پس از ادغام هستند ، دچار افزایشی می شوند. این احتمال وجود دارد که برخی از معدنچیان ممکن است GPU های خود را به بازیکنان صنعت بفروشند.

در همین حال ، با شکوفایی صنایع کاربردی در بازار گاو نر 20-1920 ، شبکه Ethereum با حجم معامله بزرگ بیش از حد بارگذاری شد و هزینه های معامله افزایش یافت. این پروتکل های دیگر مانند Binance Chain ، Solana و Avalanche را قادر به سرقت سهم بازار Ethereum می کند.

اعلام تاریخ پیش بینی شده برای به روزرسانی ، ابهام را از بین می برد و پیش بینی می کند که اتریوم تسلط بازار را به دست می آورد. از آن زمان ، قیمت اتر دو برابر شده است ، و حجم گزینه های اتر برای اولین بار از گزینه های بیت کوین پیشی گرفته است ، با این که نسبت تماس ها (وضعیت صعودی) حدود 4 تا 5 برابر بیت کوین است.

مزایا چیست؟

در اینجا مهمترین مزایای ادغام موفقیت آمیز وجود دارد:

  • بهره وری از شبکه اتریوم را بهبود بخشید
  • کاهش مصرف انرژی بیش از 99 ٪
  • کار با هزینه کمتری از آنجا که اعتبار سنج ها برای انجام سرمایه گذاری های مهم سخت افزاری لازم نیست.
  • صدور اتر تقریباً 90 ٪ کاهش می یابد زیرا درصد از هزینه های معامله سوخته می شوند (از بین می روند).
  • مشارکت در امنیت شبکه آسان تر می شود
  • تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دارایی های خود را جمع کنید و هزینه معاملات را بدست آورید

با توجه به این مزایا ، منطقی است که فرض کنیم اتر در آینده نزدیک از بیت کوین بهتر خواهد بود. قیمت اتر در BTC اکنون فقط 45 ٪ عقب مانده از تمام وقت خود و 10 ٪ پایین تر از سطح سالانه خود در ماه دسامبر است.

اگر دومین سیستم بزرگ blockchain بتواند با موفقیت به اثبات سهام بپردازد ، تأثیر آن در بحث در مورد شایستگی نسبی اثبات سهام در مقابل روشهای اثبات کار تأثیر خواهد گذاشت. این ممکن است به دلیل مصرف انرژی زیاد ، افکار عمومی را حتی در برابر blockchain های اثبات کار (از جمله بیت کوین) تغییر دهد. اگر اتر بتواند بیت کوین را "تلنگر" کند و به رمزنگاری غالب تبدیل شود ، تسلط بیت کوین به ناچار کاهش می یابد.

و گرچه رویکرد دقیق اتریوم به بروزرسانی تأخیرهای اساسی را ایجاد کرده است ، اما همچنین اطمینان می دهد که خطرات فنی تا زمانی که به روزرسانی زنده می شود ، به طور قابل توجهی مورد توجه قرار می گیرد.

خطرات چیست؟

علیرغم رویکرد دقیق تیم توسعه اتریوم در استفاده از به روزرسانی اثبات سهام ، فن آوری های جدید همیشه امکان نقص و مشکلات را دارند.

عملکرد قیمت اتر ممکن است مستعد سوء تفاهم گسترده از آنچه ادغام به دست می آورد ، باشد. انتقال به یک شبکه اثبات سهام تنها اولین مرحله در نقشه راه Ethereum است. و گرچه تاریخ قطعی است و احتمال تأخیر در آینده حداقل است ، تأخیر غیر منتظره تأثیر منفی بر قیمت اتر خواهد داشت.

پس از بروزرسانی ، یک احتمال کوچک وجود دارد که تنظیم کننده ها ممکن است اتر را به عنوان یک امنیت ببینند. این غیرممکن است ، با توجه به اینکه اکثر سیستم های blockchain اکنون اثبات سهام هستند. بنابراین Ethereum اولین کسی نیست که این عملکرد را ارائه می دهد. علاوه بر این ، چنین اقدامات نظارتی مضر با موضع گیری عموماً مناسب و حمایتی تنظیم کننده های غربی مغایرت دارد. با این حال ، توجیهات قانونی تا حدودی مبهم است و درب را برای اقدامات نظارتی خودسرانه باز می کند.

قابل توجه ترین خطر در آینده نزدیک این احتمال است که ادغام معاملات را سریعتر ، ارزانتر انجام ندهد و این پیشرفت حداقل برای یک سال تأثیر کامل نخواهد داشت. از طرف دیگر ، پتانسیل میان مدت ارائه شده توسط یک ارتقاء کامل و کامل از (با حاشیه قابل توجه) پلت فرم قرارداد هوشمند گسترده استفاده شده بسیار زیاد است.

روند بازار پیرامون ادغام

آینده اتریوم با انقضا فراتر از تاریخ ادغام برنامه ریزی شده ، با تخفیف به قیمت بازار معامله شده است-مهمترین کسری از زمان سقوط مارس 2020. این ممکن است به عنوان بازیکنان بازار در نظر گرفته شود که خود را برای "خرید شایعه ، فروش اخبار" قرار می دهند ، و این نشان می دهد که اخبار مطلوب قبلاً قیمت گذاری شده است.

با این حال ، این احتمال بیشتر است که روند نزولی آینده اتر نتیجه یک معامله داوری (آینده بلند/آینده کوتاه) با هدف سودآوری از چنگال پیش بینی شده نسخه اثبات کار اتریوم است. معدنچیان برجسته می خواهند سیستم اصلی را نگه دارند و ارز جدیدی را به دارندگان اتر اختصاص دهند.

نتیجه

سرانجام ، ادغام معادل جایگزین موتورهای یک هواپیمای پرواز است که به نظر می رسد برای ذهن انسان غیرقابل تصور است. با این حال ، موفقیت ادغام پیروزی برای هر شخص ، نهاد و سازماندهی در اکوسیستم blockchain خواهد بود زیرا این فرصت ها را حتی بیشتر برای منافع بشریت به روش های غیرقابل تصور برای اکثر مردم باز می کند.

این ادغام به عنوان یکی از مهمترین و در انتظار وقایع در بخش رمزنگاری در نظر گرفته می شود. این برنامه برای 14 سپتامبر برنامه ریزی شده است. شمارش معکوس آغاز شده است و پیش بینی قابل لمس است. این سؤال باقی مانده است ، "آیا ما آماده آن هستیم؟

تأثیر ادغام در بازارهای رمزنگاری با داده های زنجیره ای آغاز می شود. این ادغام ممکن است تأثیرات قابل توجهی در قیمت ETH و مطلوبیت عمومی به عنوان دارایی داشته باشد ، که به نوبه خود تأثیر می گذارد ، معدن و تصویب نهادی ارزهای رمزنگاری شده است. اگرچه پیش بینی پاسخ های دقیق بازار یا چگونگی تلفظ آنها دشوار است ، اما اقدامات زنجیره ای که در بالا ذکر شد ممکن است در ردیابی آنها پس از ادغام کمک کند.< Pan> این ادغام به عنوان یکی از معنادارترین و در انتظار وقایع در بخش رمزنگاری در نظر گرفته می شود. این برنامه برای 14 سپتامبر برنامه ریزی شده است. شمارش معکوس آغاز شده است و پیش بینی قابل لمس است. این سؤال باقی مانده است ، "آیا ما آماده آن هستیم؟

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 26 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 17:41