خواندن الگوهای شمعدانی در فارکس

ساخت وبلاگ

Christopher Lewis

در حالی که کل کتابهای اختصاص داده شده به موضوع وجود دارد ، با گذشت زمان بیشتر معامله گران متوجه می شوند که فقط چند شمعدان یا الگوهای شمعدانی فارکس وجود دارد که می توانند از آنها استفاده خوبی کنند. آرایه گیج کننده الگوهای شمعدانی احتمالی اغلب می تواند منجر به "فلج با تجزیه و تحلیل" شود. اگر می توانید الگوهای شمعدانی را که از آنها به عنوان سیگنال استفاده می کنید محدود کنید تا فقط چند مورد از بهترین الگوهای خود داشته باشید ، می توانید با اعتماد به نفس بیشتر تجارت کنید و از سبقت خودداری کنید. من در زیر نحوه شناسایی این الگوهای شمعدانی توضیح می دهم.

شمعدان ژاپنی چیست؟

شمعدان های ژاپنی فقط راهی برای نشان دادن گرافیکی نوسانات قیمت در طول زمان هستند. در کشورهای غربی ، معامله گران از نمودارهای نوار به همین روش استفاده می کردند ، اما شمعدان ژاپنی در دهه 1990 در سراسر جهان محبوب شد زیرا اکثر معامله گران این فرمت را آموزنده تر از نوار قدیمی می دانستند.

دقیقاً مانند یک نوار در یک نمودار قیمت ، هر شمعدان ژاپنی بسته به چارچوب زمانی از نمودار قیمت که در آن ظاهر می شود ، نوسانات قیمت را در یک نقطه تاریخی زمان نشان می دهد. به عنوان مثال ، در یک نمودار قیمت روزانه ، هر شمعدان یک روز را نشان می دهد. هر شمعدان با استفاده از قیمت های باز ، بالا ، پایین و پایانی خود کشیده می شود. ناحیه بین باز و بسته به صورت افقی با رنگ جامد پر شده و "بدن واقعی" نامیده می شود. هنگامی که نزدیک از باز بالاتر باشد ، شمعدان به رنگ صعودی (معمولاً سبز یا آبی) رنگ می شود. هنگامی که نزدیک از باز پایین است ، شمعدان به رنگ نزولی (معمولاً قرمز) رنگ می شود. اگر قیمت در طی دوره ای که شمعدان در حال شکل گیری بود ، بالاتر از بالاتر از نزدیک یا باز حرکت کند ، یک خط عمودی به سمت بالا از بدنه واقعی شمعدان امتداد می یابد تا به بالاترین نقطه ای که قیمت آن معامله می شود برسد. اگر قیمت در طی دوره ای که شمعدان در حال شکل گیری بود ، پایین تر از پایین نزدیک یا باز حرکت کند ، یک خط عمودی از پایین بدن واقعی به سمت پایین امتداد می یابد تا به پایین ترین نقطه ای که در آن قیمت معامله می شود برسد.

امروزه اکثر تحلیلگران فنی نمودارهای شمعدانی ژاپنی را آسانتر از نمودارهای نوار می دانند و بیان بیشتری از داستان در پشت نحوه حرکت قیمت ها.

با تمرین کافی ، شما قادر خواهید بود داستان را که با حرکت ده یا بیست شمعدان گذشته گفته می شود ، مشاهده کنید ، و این باعث می شود تجزیه و تحلیل شما از جدیدترین ، دو یا سه شمعدان قدرتمندتر باشد ، زیرا با نگاه طولانی تر-تاریخچه اصطلاح زمینه آنچه اکنون اتفاق می افتد را به شما می دهد ، که می تواند در قضاوت در مورد اینکه آیا لحظه درست است وارد یک تجارت طولانی یا کوتاه شود ، بسیار مفید است.

نحوه خواندن الگوهای شمعدانی در فارکس

هنگامی که چندین الگوی شمعدان مهم را یاد گرفتید ، احساس می کنید که آنها را در تجارت فارکس خود امتحان کنید. با این حال ، مراقب بودن مهم است ، زیرا به راحتی می توان آنها را مورد توجه قرار داد و آنها را در همه جا پیدا کرد ، که می تواند منجر به سبقت شود. بهترین کار این است که به نمودارهای تاریخی قیمت فارکس برگردید و به الگوهای شمعدانی که واقعاً از چشمان شما پرش می کنند ، نگاه کنید. آیا آنها می توانند تجارت موفقی را برای شما ایجاد کنند؟وقتی به مجموعه های موفقیت آمیز شمعدان نگاه می کنید ، آیا آنها مشترک هستند؟به احتمال زیاد خواهید فهمید که بهترین الگوهای شمعدانی نسبتاً بزرگ و بسیار واضح و آسان برای خواندن بودند. نکته دیگر که بسیار مهم است درک این است که الگوهای شمعدانی که در سطح پشتیبانی و مقاومت کلیدی اتفاق می افتد ، یا در اوج های شدید و پایین ، بسیار بیشتر از الگوهای موجود در وسط هیچ جا به طور خاص ایجاد می کنند.

الگوهای شمعدان فارکس که در زیر توضیح داده شده است ، همه الگوهای شمعدان معکوس فارکس هستند که می توانند نشان دهند که احتمالاً قیمت آن به نوبه خود مهم است. اگر می توانید با موفقیت این معکوس های احتمالی را با موفقیت شناسایی کنید ، برای باز کردن معاملات با احتمال دادن پاداش خوب و سودآور به ریسک ، نقاط ورود دارید. این الگوهای شمعدانی همچنین می تواند به عنوان سیگنال های مداوم در هنگام ناکامی در تولید معکوس مورد استفاده قرار گیرد و قیمت شروع به حرکت فراتر از عمل قیمت آنها در جهت روند بلند مدت می کند.

اکنون بیایید به مهمترین الگوهای شمعدان ژاپنی در فارکس نگاه کنیم. اینها را بیاموزید ، و در راه درک عملکرد قیمت به خوبی خواهید بود.

چکش/ستاره تیراندازی

مانند بسیاری از شمعدان ها ، این الگوی دارای نسخه صعودی و نزولی است. صعودی آن را چکش خوانده می شود همانطور که به نظر می رسد. نزولی آن ستاره تیراندازی نامیده می شود. چکش دارای یک فتیله طولانی در نزولی است اما تقریباً در همان سطح باز و بسته می شود. این افتتاحیه فروش اولیه را به همراه خواهد داشت ، اما در پایان خریداران باز می گردند و قیمت ها را بسیار بالاتر و به سطح تقریباً بدون تغییر فشار می دهند. این نشان می دهد که فروشندگان نتوانسته اند قیمت ها را کاهش دهند و ممکن است فرسودگی برای فروشندگان در نظر بگیرد. اینها مهمترین مواردی هستند که در پایان یک روند نزولی و اغلب می توانند یک تغییر روند را نشان دهند.

شمعدان های چکش نیز به عنوان میله های پین شناخته می شوند.

چکش معکوس

ستاره تیراندازی (یا چکش معکوس) دقیقاً برعکس چکش است. چکش معکوس ، همانطور که انتظار دارید ، معکوس شمعدان چکش است. به عبارت ساده ، این یک "چکش وارونه" است. این امر بر روی بازگرداندن یا به سمت پایین پایین آمدن شکل می گیرد و نشان می دهد که خریداران وارد بازار شده اند ، اما نتوانستند به دستاوردها بپردازند. با این حال ، هنگامی که بازار به اطراف می چرخد و بالای آن فتیله را می گیرد ، این یک نشانه بسیار قوی است. این نشان می دهد که خریداران نه تنها در طی یک شمعدان تلاش کردند تا بالاتر بروند بلکه برگشتند و حتی برای غلبه بر آن مقاومت کوتاه مدت نیز سخت تر فشار آوردند.

توجه کنید که در نمودار قیمت زیر ، "چکش معکوس" پس از یک شمعدان بسیار نزولی شکل گرفت. یک زن و شوهر از شمع بعد ، بازار یک زن و شوهر سازند شبه معکوس تر تشکیل داده بود ، و پس از آن که بازار بالاتر از بالای هفته شمعدان با پیکان بود ، بازار به صعود رسید. این نشان می دهد که خریداران در آن مقطع زمانی چقدر مقاوم بوده اند.

به طور معمول ، از دست دادن توقف در پایین چکش معکوس قرار می گیرد.

شمعدان صخره ای/نزولی

شمعدان درگیر به سادگی شمعدانی است که مورد قبلی را کاملاً درگیر می کند. همچنین به عنوان "شمعدان خارج" شناخته می شود ، اگرچه برخی از تحلیلگران بین شمعدان های درگیر در جایی که بدن واقعی بدن واقعی شمعدان قبلی و شمعدان های خارج را درگیر می کند ، تمایز قائل می شوند. برای ایجاد یک شمعدان در خارج از کشور ، در یک بازه زمانی بالاتر ، معمولاً نیاز به یک جلسه وحشی و بی ثبات دارد. این شمع نمایانگر یک مبارزه جدی است که سرانجام توسط گاوها یا خرس ها پیروز شد. اگر شمع در 20 ٪ آخر دامنه بسته شود ، قوی تر است تا محکومیت قوی را نشان دهد. به عبارت دیگر ، در یک شمعدان مشروبات الکلی نزولی ، می خواهید آن را در 20 ٪ پایین دامنه آن نزدیک ببینید. این شمعدان ها غالباً نشان می دهند که با ایجاد حرکت ، حرکتی در جهت ورود شمعدان وجود دارد.

Inverted Hammer

Doji رایج ترین از همه شمعدان ها یا الگوهای شمعدانی است که در این مقاله به تفصیل است. یک Doji به سادگی یک شمعدان نامعلوم N است. به نوعی ، ستاره تیراندازی و چکش هر دو شکل تخصصی از Doji ساده هستند ، که فقط با این واقعیت که آنها فرسودگی را نشان می دهند ، متفاوت است. یک doji واقعی شمعدانی است که دامنه آن را نمی تواند در یک جهت یا جهت دیگر شکست بخورد. انواع مختلفی از dojis وجود دارد ، اما در پایان همه آنها به معنای یکسان هستند: بی احتیاطی. اگر این بی احتیاطی را بدست آوریم ، فقط منطقی است که وقتی قیمت در نهایت حرکتی فراتر از دامنه Doji انجام دهد ، این به معنای چیزی است. در گرافیک پیوست شده ، می توانید شمعدان Doji را تشکیل دهید ، و سپس برک آوت در جلسه بعدی نشانگر حرکت بالاتر است.

Bearish Engulfing Candlestick

ماوروبوزو

"Marubozu" به معنای "مرد طاس" به زبان ژاپنی است. شمعدان Marubozu به سادگی یکی از مواردی است که در نزدیکی آن فتیله ای ندارد. در حالی که می تواند در جهت دیگر فتیله داشته باشد ، باید در یک شمع بسیار زیاد یا بسیار کم باشد. ایده پشت شمعدان "مرد طاس" این است که "مو" (فتیله) ندارد.

وقتی در مورد این شمعدان فکر می کنید ، منطقی است که این مهم است ، زیرا نشان می دهد که معامله گران مایل بودند بازار را از یک جهت سوق دهند و شاید مهمتر از آن ، به آن موقعیت آویزان شوند زیرا احساس نمی کردند نیازی به سودآوری ندارندبشردر نمودار قیمت زیر ، می بینید که یک شمع Marubozu وجود دارد که توسط فلش ذکر شده است. این واقعیت که بازار در پایین شمعدان بسته شده است نشان می دهد که حرکت واقعی به سمت نزولی تغییر می کند. اگر در آن طرف شمعدان ضرر متوقف کنید ، بازار باید نگرش خود را به طور کامل تغییر دهد تا شما را از موقعیت خارج کند.

در حالی که مدتی این کار را انجام داد و مطمئناً سعی در معکوس کردن مسیر داشت ، می بینید که سرانجام شمعدان در مثال نشان داده شده در زیر می تواند به یک حرکت بسیار بزرگتر به سمت نزولی منجر شود. این شمعدان ها خیلی نادر نیستند ، اما باید به آنها توجه زیادی کرد زیرا اغلب اتفاق نمی افتد. این امر به ویژه در صورتی که یک بازه زمانی روزانه مانند این یا حتی هفتگی را ببینید ، صادق است. این نشان می دهد که بسیاری از معامله گران از یک جهت بسیار مطمئن هستند.

معکوس سه شمع

یک الگوی اساسی اما به طرز شگفت آور مؤثر ، "معکوس سه نوار" است که به عنوان "معکوس سه شمع" نیز شناخته می شود. به عبارت ساده ، این الگویی متشکل از سه شمعدان متوالی است که نشان دهنده وارونگی در برابر روند قیمت غالب است. آنها می توانند یا صعودی یا نزولی باشند ، اما نمونه ای که در نمودار قیمت زیر نشان داده شده است ، وارونگی نزولی است.

توجه داشته باشید که چگونه بازار مدتی در صعود بوده است و چندین روز صعودی را پشت سر هم نشان می دهد. به سه شمعدان در دایره نگاه کنید ، در روز اول فشار روشنی به صعود نشان می دهد و به دنبال آن تلاش دیگری در روز دوم و سپس سرانجام در روز سوم یک فروش است. وقتی معامله گران می بینند که شمعدان اولیه به نزولی شکسته شده است ، آنها شروع به فروش می کنند ، زیرا این نشان می دهد که حرکت از صعودی به Bearish معکوس شده است. از دست دادن توقف به طور معمول در طرف دیگر شمعدان میانی قرار می گیرد ، زیرا شکستن بالاتر از آنجا ، میزان قابل توجهی از حرکت را در برابر الگوی بالقوه نشان می دهد.

این یک الگوی شمعدانی است که به ویژه در سطح پشتیبانی و مقاومت حساس است ، بنابراین اگر بتوانید چنین الگویی را پیدا کنید که با یک پشتیبانی یا سطح مقاومت در یک نمودار بلند مدت نیز در هم تنیده باشد ، به احتمال زیاد مؤثر است.

3 Bar Reversal

افکار نهایی

روش های مختلفی وجود دارد که معامله گران می توانند این الگوهای شمعدان فارکس را برای ورودی های تجاری یا خروج در هنگام ظاهر شدن در نمودار قیمت زنده بازی کنند. او محتاط ترین روش این است که منتظر بمانیم تا قبل از هرگونه اقدام ، شمع بعدی را ببندد. معامله گرانی که پرخاشگرتر هستند ، به محض اینکه شمعدان به سمت صعود یا نزولی شکسته می شود ، تجارت را قرار می دهند ، اما همانطور که در نمونه شمعدان Doji در بالا مشاهده کردید - این امر می تواند معامله گر را به وضعیت Whipsaw تبدیل کند. با انتظار نزدیک ، معامله گر اطمینان بیشتری می داد که حرکت صعودی ایجاد شده است. همچنین توجه داشته باشید ، مانند همه موارد مربوط به تجزیه و تحلیل فنی ، هرچه بازه زمانی بالاتر که در آن یکی از این شمعدان ها یا الگوهای شمعدانی ظاهر می شود ، بیشتر باشد ، احتمالاً قابل اطمینان تر خواهد بود.

بسیاری از این الگوهای شمعدانی که در بالا به شرح زیر است ، نسبتاً شناخته شده است ، و البته می تواند پیشگویی های خودآموز باشد زیرا بسیار شناخته شده و قابل مشاهده است. با این حال ، هیچ حرکت قیمت حتی نزدیک به 100 ٪ تضمین نشده است ، بنابراین انتظار ندارید که هیچ الگوی شمعدانی هرگز "گواهی مرده" باشد. الگوهای شمعدانی می توانند به شما بگویند که بازار به کجا می خواهد برود ، یا گاهی اوقات جایی که نمی خواهد برود. به همین دلیل ، شما نمی توانید بیش از حد به شمعدان های کامل بپردازید ، بلکه آنچه را که آنها به طور کلی سعی می کنند از نظر تمایل قیمت به سمت حرکت بعدی خود به شما بگویند ، بخوانید. در حالی که الگوهای اساسی وجود دارد که می توانید با آنها به صورت سفت و سخت کار کنید ، مقدار مشخصی از هنری وجود دارد که به نمودارهای خواندن می رسد که فقط از طریق تمرین و تجربه می توان آن را به طور کامل آموخت.

کدام الگوی شمعدان قابل اطمینان است؟

اگر الگوی شمعدانی عمده ای در سطح مهمی از پشتیبانی یا مقاومت ایجاد می کنید ، شانس آن در قابل اعتماد بودن بسیار قوی تر است. این مهمترین چیزی است که باید به خاطر بسپارید ، که گاهی اوقات خود الگویی نیست که اهمیت زیادی داشته باشد ، جایی است که الگوی رخ می دهد. به طور کلی ، ستاره های تیراندازی یا شمعدان های چکش احتمالاً بیشتر قابل اطمینان ترین الگوهای شمعدان در فارکس را تشکیل می دهند.

آیا الگوهای شمعدان در فارکس کار می کنند؟

آره. در هر بازاری که نسبتاً مایع است ، الگوهای شمعدانی نسبتاً مفید هستند. از آنجا که فارکس یکی از مایع ترین بازارهای جهان است ، الگوهای شمعدانی تمایل دارند که در فارکس به خوبی کار کنند.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 81 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 19:19