2. 03 شرایط معاملاتی رمزنگاری مشترک

ساخت وبلاگ

این درس تلفیقی از متداول ترین شرایط تجارت رمزنگاری است.

هنگامی که شروع به ورود به فضای رمزنگاری می کنید ، به احتمال زیاد هنگام خواندن مقاله یا رسانه های اجتماعی ، کلمات یا اصطلاحات "ناآشنا" را می بینید. ممکن است نگاهی به چنین اصطلاحات رمزنگاری که اغلب در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند ، ترسناک باشد. برخی از آنها اصطلاحات فنی و مخفف هستند و برخی دیگر از کلمات یا عبارات عامیانه سرچشمه گرفته اند که به طور گسترده در جامعه رمزنگاری مورد استفاده قرار می گیرند.

قبل از یادگیری جنبه های مختلف فنی مانند تجزیه و تحلیل نمودار ، آشنایی با این شرایط معاملاتی برای معامله گران جدید ضروری است. همچنین به شما کمک می کند تا از آخرین اخبار بازار رمزنگاری پیروی کنید.

این درس تلفیقی از متداول ترین شرایط تجارت رمزنگاری است.

فومو

FOMO از ترس از دست رفتن مخفف است. از آن برای توصیف احساسات سرمایه گذاران استفاده می شود.

معامله گران غالباً از ترس از فرصت های سودآوری که منجر به خرید دارایی توسط گروهی از سرمایه گذاران می شود ، احساس ترس می کنند. خرید یا فروش دارایی توسط گروه بزرگی از مردم به دلیل FOMO می تواند بر اساس کارهایی که اکثر مردم با دارایی های خود انجام می دهند منجر به بازارهای گاو نر و خرس شود.

فود

FUD مخفف ترس ، عدم اطمینان و شک است. معمولاً برای توصیف وضعیت بازار مالی استفاده می شود.

FUD در بازار رمزنگاری بسیار رایج شده است. این از توسط برخی از افراد شناخته شده به عنوان فودسترها (غیر مؤمنان رمزنگاری) برای بی اعتبار کردن یک شرکت ، محصول یا پروژه خاص به عنوان یک استراتژی استفاده می شود. آنها اطلاعات گمراه کننده ای را برای ایجاد عدم اطمینان و ترس در بازار برای به دست آوردن یک مزیت ، مانند سودآوری از فروش کوتاه ، پخش می کنند.

کله

داور مخفف انجام تحقیقات خود است. به طور کلی برای مشاوره به سرمایه گذاران برای انجام تحقیقات خود به جای دنبال کردن سایر معامله گران استفاده می شود.

از آنجا که ارزهای رمزنگاری بسیار بی ثبات هستند ، بستگی به پیش بینی ها ، ایده ها و نظرات افراد دیگر دارد. دیور به طور گسترده ای در جامعه مورد استفاده قرار می گیرد تا به سرمایه گذاران بگوید که بدون بسته به توصیه های خارجی ، تحقیق و تصمیم گیری در مورد خودشان را انجام دهند.

DD

DD مخفف دقت کافی است. DD تحقیقاتی است که قبل از انجام توافق با طرف دیگر توسط شخص یا مشاغل انجام شده است.

اصطلاح DD نه تنها در صنعت رمزنگاری بلکه در سناریوهای مختلف دیگر نیز استفاده می شود. برای جلوگیری از پرچم های قرمز بالقوه ، مشاغل لازم است قبل از پیوستن به سایر اشخاص ، DD را انجام دهند. هنگامی که سرمایه گذاران رمزنگاری در حال کاوش در بازار هستند ، آنها باید DD را انجام دهند تا قبل از سرمایه گذاری تمام خطرات احتمالی را مورد توجه قرار دهند.

هودل

Hodl مخفف نگه داشتن زندگی عزیز است. این یک استراتژی خرید و نگه داشتن دارایی ها برای مدت طولانی است.

برای معامله گران جدید بسیار ممکن است که فکر کنند اصطلاح HODL اشتباه غلط است. در ابتدا ، این اصطلاح در یک پست محبوب به نام I Hodling در انجمن Talk Bitcoin در سال 2013 ظاهر شد. این اشتباه غلط شد ، اما بعداً سرمایه گذاران از آن به عنوان یک استراتژی استفاده کردند. سرمایه گذارانی که با وجود غرق شدن ، دارایی های خود را برای مدت طولانی نگه می دارند ، Hodlers نامیده می شوند.

بیدل

Buidl از اصطلاح Hodl گرفته شده است. این برای توصیف افرادی که بدون توجه به نوسانات قیمت ، ساخت اکوسیستم رمزنگاری و blockchain را ادامه می دهند.

Buidl برای توضیح ذهنیت افرادی که هدف از این فناوری به توده ها هستند ، استفاده می شود و آنها به تغییرات قیمت بازار اهمیتی نمی دهند. Buidlers به سمت چشم انداز خود در تغییر جهان با نوآوری های blockchain و cryptocurrency با یک ذهنیت طولانی مدت تلاش می کند.

ROI

ROI مخفف بازده سرمایه گذاری است. از آن برای اندازه گیری عملکرد یک سرمایه گذاری استفاده می شود.

ROI محاسبه میزان سود یا ضرر سرمایه گذاران از سرمایه گذاری اصلی خود را آسان می کند. به این ترتیب ، ما می توانیم به راحتی عملکرد سرمایه گذاری های مختلف را با هم مقایسه کنیم و تصمیمات بهتری بگیریم.

ROI = ارزش ارز - هزینه اصلی /هزینه اصلی

زن

ATH مخفف با ارزش تمام وقت است. از آن برای صحبت در مورد ارزش بالای یک دارایی استفاده می شود.

قیمت دارایی ها در حال تغییر به سمت بالا یا پایین هستند. هنگامی که یک دارایی از ارزش بالای قبلی خود عبور کرده است ، شناخته شده است که به یک ATH جدید رسیده است. هر سرمایه گذار که آن دارایی را در هر مقطع زمانی خریداری کرده است ، در دوره ATH سود خواهد داشت.

کله

ATL برای همه زمان کم است.

این اصطلاح دقیقاً برعکس ATH است. از ATL برای توصیف ارزش کم زمان دارایی استفاده می شود. وقتی یک دارایی به پایین ترین ارزش برسد ، پیش بینی رفتار آن در آینده دشوار خواهد بود زیرا هیچ سابقه ای فراتر از ATL وجود نخواهد داشت. خرید دارایی در یک دوره ATL ممکن است خطرناک باشد.

AML

AML مخفف شستشوی ضد پول است. این به قوانین و مقررات در صنعت مالی اشاره دارد که هدف آنها از بین بردن کلاهبرداری های احتمالی است.

قوانین AML مانع از شستن پول غیرقانونی خود می شود. موسسات مالی مانند بانک ها و همچنین سیستم عامل های تنظیم شده با رمزنگاری ، معاملات مشتریان خود را رصد می کنند و هرگونه فعالیت مشکوک کوچک را گزارش می کنند. رویه های AML باعث می شود که مجرمان منابع واقعی درآمد خود را پنهان کنند.

kyc

KYC مخفف مشتری شما است. دستورالعمل های KYC اطمینان حاصل می کنند که موسسات مالی هویت مشتریان خود را تأیید می کنند.

دستورالعمل های KYC بخشی از سیاست گسترده تر AML است. بورس اوراق بهادار و سیستم عامل های معاملاتی باید قوانین ملی و بین المللی KYC و AML را رعایت کنند تا خطر پولشویی و کلاهبرداری به حداقل برسد.

نهنگ

اصطلاح "نهنگ" برای پرداختن به افراد یا اشخاصی که مقدار زیادی از دارایی در صنعت رمزنگاری دارند ، استفاده می شود.

نهنگ های بیت کوین اصطلاحی است که به دارندگان دارای مقادیر زیادی در دارایی دیجیتال اشاره دارد. از آنجا که کاملاً ناشناس نیست ، می توانیم آدرس هایی را مشاهده کنیم که تعداد زیادی بیت کوین را در خود جای داده است. نهنگ ها توانایی کنترل قیمت بازار را دارند زیرا درصد عظیمی از سکه ها را در اختیار دارند.

ماه/به ماه

"ماه" یا "به ماه" برای توضیح افزایش قیمت یک رمزنگاری استفاده می شود.

هنگامی که قیمت یک دارایی به سمت بالا می رود یا به سرعت در حال افزایش است ، ما می گوییم که "این ماه در حال ماه است" یا "به ماه می رود." برخی از عبارات رایج استفاده شده در جامعه عبارتند از: "بیت کوین به ماه می رود" ،"قیمت ها در حال ماه هستند" ، و غیره

پمپ و زباله

اصطلاح رمزنگاری "پمپ و زباله" یک طرح دستکاری در صنعت است.

هنگامی که کلاهبرداران یک cryptocurrency خریداری می کنند ، با گسترش اطلاعات دروغین ، قیمت آن را به صورت مصنوعی باد می کنند. پس از خرید سکه توسط توده ها ، قیمت آن افزایش می یابد یا پمپ می شود. سپس کلاهبرداران شروع به فروش یا ریختن سکه می کنند. این به عنوان طرح "پمپ و زباله" شناخته می شود.

لیمو

لامبو برای لامبورگینی ، یک ماشین ورزشی مجلل ایتالیایی ، کوتاه است. در روزهای اولیه رمزنگاری وقتی سرمایه گذاران می نوشتند "چه زمانی لامبو؟"

این اصطلاح زمانی پدیدار شد که با سرمایه گذاری در حرکات بازار بیت کوین ، تعداد کمی از سرمایه گذاران رمزنگاری یک ماشین لامبورگینی را به دست می آورند. معامله گران از این اصطلاح استفاده می کنند که هیجان زده می شوند از سرمایه گذاری های رمزنگاری خود سود زیادی کسب کنند.

بازو

Rekt عامیانه اینترنتی برای "خراب" است که به معنای آسیب دیده یا خراب شدن است.

در جامعه رمزنگاری ، اصطلاح Rekt به شخصی اشاره دارد که به دلیل تجارت اشتباه ، مبلغ بالایی را از دست داده است. علاوه بر این ، Rekt همچنین به دارایی دیجیتالی اشاره دارد که ارزش خود را از دست داده است.

کیسه

صاحبان کیسه سرمایه گذاران هستند که علی رغم عملکرد ضعیف سکه ، مقادیر زیادی رمزنگاری را در خود جای می دهند.

صاحبان کیسه دارایی های خود را حتی در صورت کاهش قیمت و ناچیز می فروشند. آنها معتقدند که دارایی با وجود ضررهای فوری در دراز مدت عملکرد خوبی دارد. از آنجا که ارزهای رمزنگاری شده جریان اصلی دارند ، این رفتار کاملاً رایج شده است.

با این درس ، ما در مورد شرایط تجارت مشترک بحث کردیم که به شما در درک بازار کمک می کند ، به دنبال اخبار و رمزگشایی معنای واقعی وقتی جامعه به این عبارات اشاره می کند.

این ماده مشاوره سرمایه گذاری را تشکیل نمی دهد ، و همچنین برای خرید هر دارایی رمزنگاری ، پیشنهاد یا درخواست دیگری نیست.

این ماده فقط برای اهداف اطلاع رسانی و آموزشی عمومی است و تا این حد ، هیچ گونه ضمانتی در رابطه با قابلیت اطمینان ، صحت ، کامل بودن یا صحت مطالب یا نظرات موجود در اینجا نمی توان ضمانت کرد.

اظهارات خاص در این ماده آموزشی ممکن است مربوط به انتظارات آینده باشد که مبتنی بر دیدگاه ها و فرضیات فعلی ما باشد و شامل عدم قطعیت هایی است که می تواند باعث شود نتایج ، عملکرد یا وقایع واقعی با آن بیانیه ها متفاوت باشد.

BB Trade Estonia OU و نمایندگان آن و کسانی که مستقیم یا غیرمستقیم با BB Trade استونی کار می کنند ، هیچ مسئولیتی ناشی از این مقاله را نمی پذیرند.

لطفاً توجه داشته باشید که سرمایه گذاری در دارایی های cryptocurrency علاوه بر فرصت های توضیح داده شده در بالا ، خطرات را نیز به همراه دارد.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 859 تاريخ : چهارشنبه 9 فروردين 1402 ساعت: 12:20