بازار سهام: چیست و چگونه تجارت را شروع کنیم

ساخت وبلاگ

All about the stock market and how to start trading on it – Official Olymp Trade Blog

آیا شما تازه وارد دنیای تجارت هستید و تعجب می کنید که از کجا شروع کنید؟این مقاله به شما کمک می کند تا با تجهیز دانش اساسی شما را تجهیز کنید و شما را در جهت درست برای پیشبرد تحصیلات خود نشان دهید. اول از همه ، قبل از اینکه بدانیم بازار سهام چیست ، باید بدانیم اصطلاح "سهام" به چه معنی است. بنابراین ، سهام چیست؟بیایید پرش کنیم

برای به دست آوردن جزئیات و توضیحات بیشتر با کلمات زیر خط و نقاط سبز تعامل داشته باشید.

زمینه اضافی برای تصاویر.

توضیحات و تعاریف اصطلاحات.

سهام چیست؟

شرکت های دولتی سهام خود را برای به دست آوردن سرمایه و پیدا کردن سرمایه گذاران علاقه مند به تجارت خود صادر می کنند. این به جمع آوری بودجه و رشد شرکت کمک می کند. خرید سهام یا سهام سهام به معنای خرید یک قطعه کوچک از یک شرکت است. وقتی سهام خریداری می کنید ، به عنوان یک مالک آن شرکت می شوید. به عنوان مثال ، اگر یک شرکت 100 سهم دارد و شما یکی از آنها را خریداری می کنید ، شما 1 ٪ از آن شرکت را دارید.

شرکت ها برای اولین بار در آنچه که به عنوان یک پیشنهاد اولیه عمومی یا IPO گفته می شود ، سهام را صادر می کنند. همراه با فروش سهام ، شرکتی که این فرآیند را طی می کند متوقف می شود و در عوض به یک شرکت عمومی تبدیل می شود. بنابراین ، اگر یک شرکت بخواهد پول جمع کند ، آنها سهام را به افراد ارائه یا صادر می کند. این افراد همچنین به عنوان سرمایه گذار شناخته می شوند و پس از خرید سهام یک شرکت ، بخشی از آن شرکت را در اختیار دارند. این سرمایه گذاران می توانند با فروش سهام به دیگران با قیمت بالاتر از آنچه برای آنها خریداری کرده اند ، سود کسب کنند.

بورس سهام چیست؟

اتصال خریداران و فروشندگان ، بورس اوراق بهادار مبادله ای است که خرید و فروش سهام را تسهیل می کند و در آنجا شرکت ها سهام خود را برای خرید و فروش افراد لیست می کنند. بنابراین ، یک بورس اوراق بهادار را می توان به عنوان بازاری تصور کرد که سهامداران برای سهام تجارت جمع می شوند. حدود 60 بورس اوراق بهادار در جهان وجود دارد. برخی از مهمترین آنها بورس اوراق بهادار نیویورک ، NASDAQ ، بورس سهام شانگهای و بورس اوراق بهادار لندن است. بورس اوراق بهادار نیویورک بزرگترین بورس سهام در جهان است.

چیزهایی که باید قبل از خرید سهام در نظر بگیرید

سرمایه گذاران فقط یک روز از خواب بیدار نمی شوند و سهام خریداری نمی کنند. آنها ، اول از همه ، قدرت کلی شرکتی را که می خواهند در آن سرمایه گذاری کنند و در مورد مدیریت شرکت بیاموزند ، تجزیه و تحلیل می کنند. به این یک تحلیل اساسی گفته می شود. در اینجا برخی از مواردی که هنگام سرمایه گذاری در یک شرکت در نظر گرفته می شوند:

گزارش های سالانه ، سه ماهه و پایداری ایده روشنی از آنچه شرکت در آن کار می کند و به کجا هدایت می شود ، ارائه می دهد.

ترازنامه یک شرکت به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا در صورت وجود ، بدهی شرکت چقدر بدهی داشته باشند.

شرکت ها در گزارش های سالانه و سه ماهه بیان شده ، شرکت ها صورتهای درآمد خود را به صورت سه ماهه گزارش می دهند ، که به سرمایه گذاران این امکان را می دهد تا درک کنند که درآمد و فروش آن چگونه در حال رشد است.

صورت جریان نقدی

این بخش از گزارشگری مالی یک شرکت به سرمایه گذاران کمک می کند تا حرکت پول نقد وارد و خارج از شرکت را تجزیه و تحلیل کنند.

برخی از شرکت ها درصدی از درآمد خود را به عنوان یک جایزه به سهامداران می پردازند که به عنوان سود سهام شناخته می شود. هنگامی که سرمایه گذاران نسبت به تاریخ سود سهام یک شرکت احساس مثبت می کنند ، ممکن است خرید سهام آن را در نظر بگیرند.

داده های دیگری که سرمایه گذاران به آن نگاه می کنند شامل نسبت P/E شرکت ، نسبت PEG ، ROE ، رشد EPS و موارد دیگر است.

نحوه شروع سهام معاملات

با شروع سهام یک شرکت تجارت در بورس سهام و قانون عرضه و تقاضا شروع می شود ، ارزش سهام آن در حال نوسان است - یعنی بی ثبات می شود و بالا و پایین می رود. با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی ، می توانیم پیش بینی کنیم که آیا قیمت سهام در آینده در یک زمان خاص بالا یا پایین خواهد بود یا خیر.

کارگزاران زیادی در آنجا وجود دارند که بسترهای تجاری را برای تجارت و پیش بینی قیمت سهام فراهم می کنند. با تجارت سهام با این کارگزاران ، ما در واقع سهام "خرید" مانند سرمایه گذاران را که قبلاً در مورد آنها بحث کرده بودیم نیستیم. درعوض ، ما پیش بینی می کنیم که قیمت سهام یک شرکت احتمالاً در آینده نزدیک خواهد بود و آیا این امر بالا یا پایین خواهد رفت. تجارت المپ یکی از این کارگزاران است. تمام دارایی های تجارت المپ مشتقات هستند ، بنابراین به جای اینکه باید 150 دلار برای خرید یک سهم از اپل هزینه کنید ، معامله گران می توانند به اندازه 1. 50 دلار سرمایه گذاری کنند.

مراحل بعدی

اکنون که می دانید بازار سهام چیست ، آیا از سهام معاملات هیجان زده اید؟اگر احساس می کنید هنوز به اندازه کافی نمی دانید که آزمایش استراتژی های مربوط به یک نسخه آزمایشی را شروع کرده اید ، مقاله های مربوط به نحوه انتخاب سهام و نکات برتر تجارت المپ را برای کسب درآمد در بورس سهام بررسی کنید.

تجارت المپ بهترین فضا را برای تجارت در سهام شرکت های مختلف ارائه می دهد. با ارائه یک حساب آزمایشی رایگان با حداکثر 10،000 واحد برای مبتدیان برای تمرین استراتژی های معاملاتی قبل از ورود به بازار سهام واقعی ، تجارت المپ همه چیز مورد نیاز برای بدست آوردن یک معاملهگر مبتدی را مانند یک حرفه ای فراهم می کند. کانال YouTube این پلتفرم پر از فیلم هایی است که به مبتدیان در مورد استراتژی های مختلف معاملاتی ، شاخص ها و نوسان ساز آموزش می دهد ، در حالی که وبلاگ تجارت المپیک با توضیحات عمیق ، معامله گران جدید و باتجربه را راهنمایی می کند. همه این منابع آموزشی کاملاً رایگان است.

با تجارت المپ ، تجارت و کنترل آینده مالی خود را بیاموزید ، تجارت کنید و کنترل خود را انجام دهید. یک تجربه معاملاتی شاد داشته باشید!

هشدار ریسک: محتوای این مقاله مشاوره سرمایه گذاری را تشکیل نمی دهد ، و شما مسئولیت فعالیت تجاری و/یا نتایج معاملاتی خود را به عهده دارید.

نسبت قیمت به درآمد. با تقسیم قیمت سهام فعلی یک شرکت با درآمدهای خود ، نشان می دهد که آیا سهام یک شرکت بیش از حد ارزش یا کم ارزش در بازار است.

نسبت قیمت/درآمد به رشد. با تقسیم نسبت P/E یک شرکت بر اساس نرخ رشد درآمد خود برای نشان دادن ارزش سهام یک شرکت در بازار ضمن اینکه در نرخ رشد خود وجود دارد.

بازده حقوق صاحبان سهام. با تقسیم سود خالص یک شرکت بر کل وجوهی که در آن سرمایه گذاری شده اند برای نشان دادن اینکه مدیریت یک شرکت در حال تولید سود است ، پیدا شده است.

سود هر سهم. با تقسیم سود یک شرکت توسط سهام برجسته خود برای نشان دادن بازده سرمایه گذاری سهامداران.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 22 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 11:47