تحریم ها تهدید به فلج کردن صنعت رمزنگاری چند میلیارد دلاری روسیه

ساخت وبلاگ

thumbnail

سکوهای معدن روشن شده در داخل قفسه ها در مزرعه معدن cryptocurrency cryptouniverse در Nadvoitsy ، روسیه فعالیت می کنند.

به گفته کارشناسان ، تحریم هایی که به روسیه در مورد حمله بی پروا کشور به اوکراین تحمیل شده است ، می تواند مانع رشد بخش رمزنگاری چند میلیارد دلاری آن شود.

این هفته ، مقامات آمریكا شركت معدن بیت کوین روسیه Bitriver را در آخرین دور تحریم های خود با هدف صدمه زدن به اقتصاد روسیه هدف قرار دادند. اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری می گوید که این نگران است که روسیه ممکن است از ذخایر وسیع نفت و سایر منابع طبیعی خود با استخراج رمزنگاری فشرده قدرت به عنوان راهی برای جمع آوری بودجه و دستیابی به تحریم های غربی سود ببرد.

دیوید کارلایل ، معاون رئیس جمهور سیاست و امور نظارتی در شرکت انطباق Crypto Elliptic ، در یک یادداشت از طریق ایمیل گفت: "این یک سیگنال قدرتمند از OFAC است که از هر ابزاری در زرادخانه خود برای جلوگیری از فرار روسیه از تحریم ها از طریق رمزنگاری استفاده می کند."

این تحریم ها Bitriver و شرکت های تابعه مختلف آن را فلج می کند و آنها را از دسترسی به مبادلات رمزنگاری ایالات متحده یا تجهیزات معدن منع می کند. Crypto Mining - فرایند اعتبارسنجی معاملات جدید ارز دیجیتال - به رایانه های تخصصی نیاز دارد که انرژی زیادی مصرف می کنند.

این اقدام نشان می دهد که مقامات ایالات متحده "عمیقاً نگران این هستند که روسیه بتواند از منابع طبیعی خود برای انجام معدن رمزنگاری برای فرار از تحریم ها استفاده کند" ، چیزی که ایران و کره شمالی در گذشته مشارکت کرده اند.

بهره برداری احتمالی تولید بیت کوین برای فرار تحریم روسیه همچنان یک نگرانی اساسی برای تنظیم کننده های جهانی از جمله صندوق بین المللی پول است.

How Wall Street leaed to love bitcoin

"معدن رمزنگاری ، در حالی که هیچ جا در نزدیکی جایگزینی برای دارایی های منجمد شده توسط تحریم های روسیه ، از" رمپ های "فیات به Crypto" و "Crypto-to-Fiat" در مبادلات ارز مجازی متمرکز جلوگیری می کند ، از این طریق با عبور از نمایش تحریم ها با استفاده از نمایش مجازات ها، گفت: "آناند سیتیان ، مشاور در كرول و مورینگ و وكیل سابق دادگاه در بخش كیفری بخش توقیف دارایی وزارت دادگستری و بخش پولشویی.

بازار رمزنگاری روسیه

به طور جداگانه ، Binance ، بزرگترین مبادله رمزنگاری جهان ، گفت که این سرویس در پاسخ به موج پنجم تحریم های اتحادیه اروپا در مسکو ، خدمات خود را برای کاربران روسی محدود می کند.

این شرکت گفت که از حساب های دوتایی روسیه با بیش از 10،000 یورو پول دیجیتال جلوگیری می شود و از ساخت سپرده یا معاملات جلوگیری می شود و فقط می تواند صندوق ها را پس بگیرد.

Binance در به روزرسانی در وب سایت خود گفت: "در حالی که این اقدامات به طور بالقوه برای شهروندان عادی روسیه محدود کننده است ، Binance باید همچنان صنعت را در اجرای این تحریم ها هدایت کند.""ما معتقدیم که همه صرافی های اصلی دیگر باید به زودی از همان قوانین پیروی کنند."

روسیه محل زندگی در بازار عظیم رمزنگاری است. کرملین تخمین می زند که روس ها تقریباً 10 تریلیون روبل (124 میلیارد دلار) دارایی دیجیتال دارند.

هنوز مشخص نیست که این داده ها از کجا آمده است ، اما شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد روس ها به عنوان جایگزینی برای روبل روی می آورند زیرا در پاسخ به انزوا اقتصادی کشور سقوط می کند.

براساس داده های CryptoCompare ، حجم معاملات رمزنگاری شده با روبل در ماه مارس به 111. 4 میلیارد روبل (1. 4 میلیارد دلار) رسیده است که بسیار بالاتر از ماه های اولیه است.

فعالیت در ماه آوریل غرق شده است ، و کل حجم ماه به تاریخ فقط به 19. 2 میلیارد روبل رسیده است. Binance محبوب ترین مبادله برای حجم روبل-کریپتو در ماه مارس بود که 77 ٪ از معاملات را به خود اختصاص می داد.

در شش ماه منتهی به مارس 2022 ، طبق گفته CryptoCompare ، حجم معاملات روبل کریپتو در صدر 420 میلیارد روبل یا بیش از 5 میلیارد دلار قرار گرفت.

سومین مرکز استخراج بیت کوین

در همین حال ، آمار دانشگاه کمبریج نشان می دهد که این کشور یک نیروگاه در زمینه معدن رمزنگاری است.

در آگوست سال 2021 ، روسیه حدود 11 ٪ از قدرت پردازش جهانی مورد استفاده برای مینتینگ واحدهای جدید بیت کوین را به خود اختصاص داده است ، به گفته مرکز کمبریج برای امور مالی جایگزین ، و آن را به سومین قطب معدن در پشت قزاقستان تبدیل کرده است.

با توجه به ناآرامی های سیاسی قزاقستان منجر به خاموش شدن اینترنت شد که معدنچیان بیت کوین را به صورت آفلاین کوبیدند ، این احتمال وجود دارد که اکنون سهم روسیه از این بخش حتی بیشتر باشد.

با این حال ، می تواند به عنوان خروج معدنچیان از روسیه به "استان" - قزاقستان ، قرقیزستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان و ازبکستان - جایی که ممکن است "از گاز رشته ای استفاده کنند تا عملیات خود را از آن استفاده کند ،" چارلز هایرتر ، مدیرعامل CryptoCompare ، ، استفاده کند. به CNBC گفت.

هیتر گفت ، دولت روسیه با دارایی های دیجیتال "رابطه عشق و نفرت" دارد. در حالی که بانک مرکزی روسیه در تلاش است تا ممنوعیت استفاده و استخراج ارزهای رمزنگاری شود ، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین می خواهد به جای آن آنها را تنظیم کند.

به گفته هایر ، رژیم روسیه و الیگارشی آن "ممکن است دارایی های دیجیتالی را راهی برای تأمین بودجه فعالیت های خارج از روسیه بدانند."

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 41 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 14:13