شاخص ترس و حرص

ساخت وبلاگ

از سال 2018 ، بازار cryptocurrency طیف وسیعی از "شاخص های جدید" را مشاهده کرده است. اینها شاخص هایی هستند که در تجزیه و تحلیل مالی سنتی استفاده نمی شوند.

نمونه ای از شاخص سنتی شاخص تمساح ویلیامز (WAI) است. ظهور تجزیه و تحلیل زنجیره ای ، حسن نیت سازمان هایی مانند Glassnode و تجزیه و تحلیل اجتماعی از Lunarcrush ، به سرمایه گذاران این امکان را داده است که بازار را در یک نور جدید مشاهده کنند. یکی از این شاخص های جدید رمزنگاری ، شاخص ترس و حرص و آز (FGI) است.

fear and greed index

شکل یک - FGI - 06/11/2020

شاخص ترس و حرص و طمع (FGI) چیست؟

FGI احساسات و احساسات یک رمزنگاری را تجزیه و تحلیل می کند. تجزیه و تحلیل انجام شده تعدادی از 100 را نشان می دهد ، که نشان دهنده احساسات / احساسات کلی در حال حاضر وجود دارد. داده های مربوط به شاخص ترس و حرص و آز (FGI) از منابع زیر جمع آوری می شود:

تجزیه و تحلیل انجام شده توسط جایگزین (سازندگان FGI) داده ها را مطابق شکل زیر پخش می کند.

FGI fear greed index data input composition

ترکیب ورودی داده FGI

دامنه FGI

همانطور که قبلاً گفته شد ، FGI در محدوده 0 - 100 کار می کند. هرچه مقدار بالاتر باشد ، حرص و آز بیشتر وجود دارد. هرچه ارزش پایین تر باشد ، ترس بیشتر وجود دارد. به طور کلی پنج کشور FGI وجود دارد:

  • حریص شدید
  • طمع
  • خنثی
  • ترس
  • ترس شدید

در زمان نوشتن ، احساسات بازار cryptocurrency در اطراف بیت کوین به حالت ترس شدید ترجمه می شود ، همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است.

Fear and greed index chart-extreme fear

شکل سه - وضعیت فعلی بیت کوین FGI

چرا FGI اهمیت دارد؟

با وجود الگوریتم های رسانه های اجتماعی که تاکنون وجود دارد و جمع آوری داده های موتور جستجو / استفاده از موتور ، می توان با دقت سنجی احساسات فعلی بازار را دشوار کرد. به عنوان مثال ، اگر یک کاربر در "توییتر Solana" قرار داشته باشد ، سرخوشی گسترده در سکوی رسانه های اجتماعی در ماه های اخیر این تصور را ایجاد می کند که بازار رمزنگاری در حالت حرص و طمع شدید است. این امر به دلیل ارائه خدمات موفقیت آمیز DEX اولیه Solana (IDO) و اقدامات قابل توجه قیمت مثبت در ماه های اخیر خواهد بود.

Solana-major positive price action

شکل چهار - Solana از ابتدای سال 2021 شاهد عمل مثبت قیمت مثبت بوده است

با این حال ، اگر یک کاربر در "EOS Twitter" قرار داشته باشد ، احتمالاً احساسات کلی بازار به طور قابل توجهی پایین تر خواهد بود. این احتمالاً به دلیل عدم عملکرد EO در مقایسه با اکثریت بازار رمزنگاری ، با EOS زیر سطح اوایل سال 2020 است.

EOS-lack of interest over the past 18 months

شکل پنج - EOS طی 18 ماه گذشته فقدان علاقه ای داشته است

با استفاده از شاخص ترس و حرص و آز ، می توان به طور دقیق درباره ترس و حرص و آز بازار رمزنگاری قضاوت کرد. اگرچه FGI حول بیت کوین می چرخد ، اما بازار به طور معمول BTC را دنبال می کند ، و Altcoins با توجه به علاقه فعلی ، حرکات BTC را اغراق می کند.

نحوه استفاده از شاخص ترس و حرص و آز (FGI)

به گفته جایگزین ، Extreme Fear فرصت خرید اصلی را ارائه می دهد در حالی که حرص و طمع شدید نشان می دهد که بازار برای اصلاح آماده است.

با این حال ، الیور پیج ، تحلیلگر AAX تشخیص داده است که بازار cryptocurrency می تواند دوره های طولانی از ترس شدید و حرص و آز شدید را تجربه کند. در این دوره ها (مشابه مناطق RSI) ، FGI در یک محدوده حرکت می کند.

به عنوان مثال ، بین 06/11/2020 - 15/01/2021 ، شاخص ترس و حرص و آز برای BTC Illustrated پشتیبانی در سطح 82 FGI و مقاومت در سطح 95. این یک "حریص شدید" بود.

fgi values

شاخص های ترس و حرص و آز (FGI) طی 12 ماه گذشته

پس از شکستن سطح 82 FGI ، BTC متعاقباً شاهد اصلاح اساسی بود و از 39K دلار به 28. 5 کیلو دلار رسید.

BTC/USDT chart

شکل هفت - نمودار BTC / USDT

علاوه بر داشتن دوره های حرص و آز شدید ، BTC همچنین می تواند مدت طولانی ترس شدید داشته باشد.

به عنوان مثال ، بین اواسط ماه مه تا اواخر ماه ژوئیه ، BTC در منطقه 30 - 10 FGI گیر افتاد. در طول این مدت ، BTC شاهد ادامه عمل منفی قیمت بود.

BTC/USD price chart

شکل هشت - نمودار BTC / USD

پس از شکستن مقاومت 30 FGI ، BTC شاهد تجدید حیات بود و به ادامه پوسیدگی عملکرد قیمت که BTC را از 55K دلار به 29 کیلو دلار کاهش داد ، پایان داد. BTC از 29K دلار به 52K دلار افزایش یافت ، در حالی که BTC و Altcoins شاهد اقدامات مثبت قابل توجهی قیمت هستند ، به خصوص در مورد Luna Token.

نحوه استفاده از شاخص ترس و حریص (FGI) - نتیجه گیری

کاربران FGI باید تشخیص دهند که امواج ترس و حرص و آز به جای سنبله دیده می شوند. فروش هنگامی که بازار cryptocurrency وارد وضعیت ترس شدید می شود ، می تواند باعث شود کاربر یک اجرای صعودی نمایی را از دست بدهد. به همین ترتیب ، اگر کاربر هنگام ورود بازار از ترس شدید خریداری کند ، کاربر می تواند به راحتی در تخریب بیش از حد ارزش ارزهای رمزنگاری شود. درعوض ، کاری که کاربران باید در عوض انجام دهند استفاده از شاخص Fear & Greed برای بررسی مقاومت در برابر احساسات و وقفه های پشتیبانی است. این کار به کاربران امکان می دهد تغییر احساسات ورودی را در بازار مشاهده کنند.

نتیجه گیری FGI

FGI به کاربران این امکان را می دهد تا احساسات فعلی یک بازار را به طور مؤثر ببینند. با این حال ، توسط بسیاری از تأثیرگذار رمزنگاری رسانه های اجتماعی سوء استفاده می شود. به ضرر خود ، کاربران اجازه می دهند احساسات خود را با پست های FGI دستکاری کنند (تأثیرگذار که به عنوان مثال سعی در ترسیم لایک دارند). کاری که کاربران باید در عوض انجام دهند بزرگنمایی ، ارزیابی روند کلان FGI و تلاش برای قرار دادن خود بر اساس سایر تحلیل های بازار است. مانند همه شاخص ها ، شاخص ترس و حرص و طمع نباید به خودی خود استفاده شود.

این مقاله را به اشتراک بگذارید

Aax Trends بر روند بازار متمرکز است و رویدادها و عوامل اساسی را در فضای رمزنگاری تجزیه و تحلیل می کند. از Defi ، NFTS گرفته تا GameFi و Metaverse ، AAX جواب همه چیز را در صنعت دارایی های دیجیتال دارد.< Span> FGI به کاربران امکان می دهد احساسات فعلی یک بازار را به طور مؤثر مشاهده کنند. با این حال ، توسط بسیاری از تأثیرگذار رمزنگاری رسانه های اجتماعی سوء استفاده می شود. به ضرر خود ، کاربران اجازه می دهند احساسات خود را با پست های FGI دستکاری کنند (تأثیرگذار که به عنوان مثال سعی در ترسیم لایک دارند). کاری که کاربران باید در عوض انجام دهند بزرگنمایی ، ارزیابی روند کلان FGI و تلاش برای قرار دادن خود بر اساس سایر تحلیل های بازار است. مانند همه شاخص ها ، شاخص ترس و حرص و طمع نباید به خودی خود استفاده شود.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 69 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 14:47