سرمایه گذاران جوان در مقابل تورم

ساخت وبلاگ

ارسال شده توسط مرکز استقلال مالی |24 نوامبر 2022

توسط شیراز احمد ، Raymond James Ltd.

ویژه در مرکز استقلال مالی

تا همین اواخر سرمایه گذاران جوان به شدت نگران تورم نبودند. چرا آنها باید بوده اند؟برای مدت زمان طولانی آنقدر کم بود که می توانستیم با دقت بسیار خوبی که در گوشه و کنار بود ، حداقل از نظر هزینه زندگی پیش بینی کنیم. اما آن روزها مدتهاست که گذشته است.

به عبارت ساده ، تورم را می توان به عنوان افزایش عمومی قیمت آن مواد اصلی زندگی روزمره تعریف کرد. غذا. گاز. مسکنشما چه داریدو با افزایش این قیمت ها ، ارزش یک دلار خرید کاهش می یابد. هنگامی که این چیزها در سال 1 ٪ یا حتی کمتر در حال افزایش است ، سرمایه گذاران می توانند بر این اساس برنامه ریزی و استراتژی کنند. اما وقتی تورم به سرعت در حال افزایش است و بدون پایان چشمگیری ، این بسیار متفاوت است و اینجا جایی است که امروز خودمان را پیدا می کنیم.

شخصی با صدها هزار دلار برای سرمایه گذاری ، اما باید با پرداخت وام مسکن که ناگهان دو برابر می شود ، کشتی بگیرد ، در یک منطقه کاملاً جدید قرار دارد. این اتفاق در اوایل دهه 1980 رخ داد که نرخ وام مسکن تا 21 درصد پیش رفت. بسیاری از مردم خانه های خود را از دست دادند. اما حتی نرخ هایی مانند آن در مقایسه با نمونه های تاریخی از hyperinflatio n.

در دهه 1920 ، دهه معروف به بیست سالگی ، بورس سهام به ارتفاعاتی که قبلاً دیده نشده بود افزایش یافت و برای سرمایه گذاران آن را به عنوان قطار گرانشی و بدون پایان دید. اما این مورد در آلمان نبود که یک دولت تازه کار - جمهوری ویمر - به طرز ناامیدی در تلاش بود تا کشور را از شکست فاجعه بار خود در جنگ جهانی اول بیرون بیاورد. زمان لازم برای خوردن آن!

در نظر بگیرید که یک نان نان در برلین که در پایان سال 1922 160 مارک آلمانی هزینه کرده است ، 200 میلیون علامت یک سال بعد هزینه دارد. در اواخر سال 1923 یک دلار آمریکا بیش از چهار تریلیون علامت آلمانی ارزش داشت. نتیجه نهایی این بود که قیمت ها از کنترل خارج می شدند و هر کس با پس انداز یا درآمد ثابت هر آنچه را که داشت از دست داد. این به هیچ وجه راه را برای آدولف هیتلر و نازی ها هموار نکرد. بیایید فراموش نکنیم که قطار سنگین دهه بیست و یکم در نهایت در سقوط بازار سهام سال 1929 به اوج خود رسید که منجر به رکود بزرگ شد.

تورم هم می تواند به شما آسیب برساند و هم به شما کمک کند. بیایید ابتدا ببینیم که چگونه می تواند صدمه ببیند. با فرض اینکه شما در حال حقوق هستید ، این به معنای کمتری از قدرت خرید و پول اضافی برای پس انداز است زیرا نیازهای موجود در حال حاضر هزینه بیشتری دارند. بنابراین ، هر پس انداز "نقدی" که ممکن است در دست داشته باشید اکنون ارزش کمتری دارد. اما کسانی که با درآمد ثابت ، مانند بازنشستگان ، بیشترین رنج را دارند. و سپس ما جوانانی داریم که بدهی می گیرند تا به مدرسه بروند یا اولین خانه خود را خریداری کنند و اکنون با نرخ وام بالاتری روبرو هستند. تورم همه آنها را آزار می دهد.

چگونه تورم می تواند به شما کمک کند؟به طور کلی ، دستمزدها بالا می روند اگرچه شاید به اندازه نرخ تورم نباشد. به همین ترتیب ، درآمد ثابت با تورم ، دوباره برای مواردی مانند حقوق بازنشستگی ، ممکن است افزایش یابد اما احتمالاً به اندازه شما نمی خواهید. تورم همچنین به این معنی است که بدهی ها با نرخ ثابت اکنون ارزش کمتری دارند ، بنابراین این یک چیز خوب خواهد بود ، به خصوص اگر شما در سال گذشته با 2. 5 ٪ در وام مسکن قفل شده باشید و در صورت رسیدن تورم به 10 ٪ نیز بهتر به نظر می رسد.

مانند نمونه فوق الذکر ویمر آلمان ، دوره های تورم فراری بالا می تواند منجر به تحولات چشمگیر اجتماعی شود. در واقع ، همانطور که گفته شد ، بیش از حد تورم یکی از دلایلی بود که نازی ها به قدرت رسیدند. اما ما می توانیم فراتر از آن برگردیم. در چین ، در سال 1900 ، شورش بوکسور وجود داشت که یک شورش دهقانان بود که حداقل تا حدودی با افزایش قیمت مواد غذایی شروع به کار کرد. کافی بود که سلسله چینگ را پایین بیاوریم. و ما حتی می توانیم هنگام افزایش تورم به امپراتوری روم برگردیم ، یک بار دیگر برای مواردی مانند غذا ، به پایین آمدن همه چیز کمک کرد.

وقتی سرمایه گذاری می شود هدف کلی باید آهسته و پایدار و قابل اعتماد از نمونه کارها شما باشد. به طور کلی ، نوسانات عمده - به هر صورت - برای بازارها و ثبات اقتصادی بد است. و این ما را به واقعیت امروز می رساند. بیشتر جوانان در زندگی خود فقط نرخ بهره پایین ، همراه با رشد اقتصادی بالا را می شناسند. در حقیقت ، این تنها چیزی است که ما از سال 2008 می شناسیم وقتی بحران مالی بزرگ را پشت سر گذاشتیم. نمودار زیر رشد S& P 500 (نارنجی) و TSX (قرمز) را نشان می دهد. دهه گذشته جزو بهترین بازه های زمانی در تاریخ اخیر بوده است.

تغییر عوامل اقتصادی به همین دلیل است که شما باید یک برنامه مالی داشته باشید که دائماً به روز شود تا بتوانید تنظیماتی را انجام دهید. به مربی فکر کنید که باید در حین بازی تغییراتی ایجاد کند تا کاری را انجام دهد که حریف انجام می دهد ، و به ذکر عناصر طبیعی نیست. اگر ما در مورد یک مسابقه فوتبال جام جهانی صحبت می کنیم و ناگهان باران می بارد یا باد می شود ، ممکن است آن مهاجمان سریع در یک تیم دیگر به اندازه سریع نباشند. بنابراین همه چیز می تواند و اراده تغییر کند. می توانید روی آن حساب کنید.

چه کسی می توانست در سال گذشته جنگ در اوکراین را پیش بینی کند و چگونه این امر بر دنیای جغرافیایی سیاسی تأثیر می گذارد؟چهار سال پیش چه کسی می توانست Covid را پیش بینی کند و چگونه این امر بر زنجیره های تأمین تأثیر می گذارد؟خوب ، من می دانم که بیل گیتس گفت که ما باید انتظار همه گیر را داشته باشیم و اکنون به عقب نگاه کنیم ، احتمالاً باید به او گوش فرا داده ایم ، اما پس از آن مردم تمایل دارند که وقتی اوضاع خوب پیش می رود ، شکایت کنند. این طبیعت انسانی است

عقب نشینی همه چیز است. اما وقتی صحبت از پول و سلامت مالی شما می شود ، من نمی توانم به اندازه کافی اهمیت داشته باشم که قدم های محکم در آن انجام شود تا به شما در رسیدن به جایی که می خواهید بروید کمک کنید. در اینجا چند نکته خاص وجود دارد که می توانید از این مقاله دور شوید و به تنهایی پیاده سازی کنید.

  1. تهاجمی بدهی های خود را پرداخت کنید. من می دانم که سرمایه گذاری برای آینده همیشه ایده خوبی است ، با این حال ، از منظر برنامه ریزی مالی ممکن است شما در دوره های تورم بالا با کاهش بدهی بهتر خدمت کنید زیرا بازده واقعی (بازده پس از تورم) در سرمایه گذاری های بدون ریسک در حال حاضر منفی است ،چه رسد به اینکه برای سرمایه گذاری های خطرناک بالاتر منفی باشد.
  2. بر روی هزینه های غیر ضروری گیره کنید. من می دانم که این داروی سبک "باکلی" است (طعم وحشتناک اما کار می کند). کاهش هزینه های ماهانه و سالانه شما می تواند به شما در جذب شوک های افزایش نرخ کمک کند ، یعنی در قالب افزایش مسکن و هزینه انرژی بسیاری از کانادایی ها با آن روبرو هستند.
  3. درآمد بیشتری کسب کنید! من می دانم که ساده تر از آن است که گفته شده است ، اما این یک فرصت خوب برای مذاکره برای این افزایش ، شروع یک فشار جانبی است ، و یا در نظر گرفتن صعود ، تا بتوانید در مسیر شغلی انتخابی خود به سمت بالا حرکت کنید.

شیراز احمد یک مشاور مالی و مدیر نمونه کارها با ثروت Sartorial از Raymond James Ltd.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 92 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:05