با Changpeng Zhao ، بنیانگذار و Ceoof Binance ، بزرگترین مبادله رمزنگاری جهان ملاقات کنید

ساخت وبلاگ

Siamak Masnavi

مقدار زیادی در مورد Binance شناخته نشده است ، راه اندازی چینی که تنها در چند ماه به بزرگترین مبادله رمزنگاری جهان تبدیل شد ، یا مردی که آن را ایجاد کرده است ، changpeng "cz" ژائو. در این مقاله ، ما ابتدا شرح حال مدیرعامل Binance را در اختیار شما قرار می دهیم ، و سپس از طریق "مصاحبه مجازی" از او سؤال می کنیم که چگونه او وارد رمزنگاری شد ، چگونه Binance شروع شد ، انگیزه پشت آن ، چگونه کار می کند ، چرا اوفکر می کند بسیار موفق است و برای آینده خود برنامه ریزی می کند. اطلاعات موجود در بیوگرافی و پاسخ به این سؤالات ناشی از مصاحبه واقعی ما با CZ نیست ، بلکه از پاسخ های جمع آوری شده وی در چند مصاحبه که در طی چند ماه گذشته به افراد مختلف در رسانه ها داده است ، به سؤالاتی داده است. به این ترتیب ، امیدوارم که بتوانیم تصویری دقیق تر و کامل تر از CZ و شرکتی که او ساخته است به شما ارائه دهیم. با تشکر ویژه از متیو هارون ، سردبیر و مدیرعامل پادکست "Crypto 101" مدیون است. قسمت پادکست که در آن مصاحبه فوق العاده ای با CZ Zhao انجام داد همان چیزی است که الهام بخش این مقاله است ، بیشتر پاسخ هایی که در زیر مشاهده خواهید کرد از این مصاحبه آمده است ، و من به شدت توصیه می کنم که پادکست عالی "Crypto 101" را بررسی کنیدبشر

CZ در جیانگسو ، چین ، در اطراف متولد شد. هر دو پدر و مادرش معلم بودند. در اواخر دهه 1980 ، احتمالاً در زمان اعتراضات در میدان Thiananmen پکن ، خانواده وی به ونکوور کانادا مهاجرت کردند. وی پس از اتمام دبیرستان ، برای تحصیل علوم کامپیوتر در دانشگاه مک گیل به مونترال نقل مکان کرد. پس از فارغ التحصیلی ، وی به توکیو رفت تا در شرکتی که در حال تهیه نرم افزار برای تطبیق سفارشات تجاری برای بورس اوراق بهادار توکیو است ، کار کند.

وی سپس در سال 2001 به نیویورک نقل مکان کرد تا در زمینه تجارت معاملات آتی در دفترچه تجارت بلومبرگ کار کند و به زودی به رئیس توسعه ارتقاء یابد. وی در زمان حضور در اینجا ، تیمی را مدیریت کرد که مسئولیت کل سکوی معاملات آتی در بلومبرگ را بر عهده داشته باشد.

پس از چهار سال ماندن در بلومبرگ ، در سال 2005 ، وی برای تبدیل شدن به بنیانگذار Fusion Systems ، به شانگهای نقل مکان کرد ، شرکتی با تمرکز بر ساخت سیستم های معاملاتی با کمبود کمان برای کارگزاران.

سپس ، در سال 2013 ، پس از یادگیری در مورد بیت کوین (BTC) از یک دوست سرمایه داری سرمایه داری ، وی به لندن رفت تا کار را در Blockchain به عنوان سومین عضو تیم کیف پول بیت کوین آغاز کند و خیلی زود رئیس فناوری شد. در حالی که در آنجا ، او با بن ریوز ، راجر ور ، آنتونی آنتونوپولوس و نیکلاس کری برای رشد سرویس blockchain. info همکاری کرد.

پس از گذشت حدود یک سال ، وی در ژوئن سال 2014 لندن را ترک کرد تا CTO Crypto Exchange Okcoin مستقر در پکن شود. در زمان حضور در Okcoin ، CZ با او یی ، که رئیس برند و بازاریابی در آنجا بود ، همکاری کرد.

هشت ماه بعد ، در فوریه 2015 ، وی اعلام کرد که اوککوین را ترک می کند ، و تا سپتامبر 2015 ، وی به شانگهای بازگشت تا بنیانگذار و مدیرعامل Bijietech شود ، شرکتی با تمرکز بر ارائه سیستم های مبادله مبتنی بر ابر برای تبادل اپراتورها.

سرانجام ، در ژوئیه سال 2017 ، CZ Bijietech را ترک کرد تا بنیانگذار و مدیرعامل تمام وقت مبادله جدید "Crypto Pure Crypto" (بر خلاف مبادله رمزنگاری مبتنی بر فیات) به نام Binance (نام کوتاه "امور مالی باینری") شود. وی به عنوان CTO ، معمار ارشد ، VP مهندسی ، مدیر محصول افرادی که وی برای موقعیت های مشابه در Bijietech استخدام کرده بودند ، انتخاب کرد: راجر وانگ ، جیمز هافباوئر ، پل جانکناس ، آلن یان و سانی لی.

CZ معتقد بود که یک مبادله رمزنگاری خالص می تواند سریعتر از یک مبادله رمزنگاری مبتنی بر فیات به دلیل عدم برخورد با بانک ها و تحت فشار کمتری از تنظیم کننده های مالی حرکت کند و احساس کرد که در نهایت ، چنین مبادلات بسیار بزرگتر و مهمتر از آن خواهد بودمبادلات مبتنی بر فیات. تیم Binance چهار مشکل در مبادلات رمزنگاری موجود را که می خواستند به آن بپردازند ، دید: معماری ضعیف فنی ، سکوی ناامن ، نقدینگی ضعیف در بازار ، خدمات ضعیف مشتری و درونی شدن ضعیف (و پشتیبانی از زبان).

اگرچه Binance بودجه ای از سرمایه گذاران مختلف فرشته (مانند راجر ور) جمع آوری کرده بود ، اما فروش ICO برای توکن های "BNANCE COIN" (BNB) بین 1 ژوئیه 2017 و 21 ژوئیه 2017 انجام شد و تقریباً 15 میلیون دلار از طریق این فروش جمع آوری شد. نشانه های BNB مبتنی بر ERC بر روی blockchain Ethereum اجرا می شود. 200 میلیون نشانه ایجاد شده است (و این تعداد هرگز افزایش نمی یابد) و به شرح زیر اختصاص داده شده است: 50 ٪ برای ICO ، 40 ٪ برای تیم بنیانگذار و 10 ٪ برای سرمایه گذاران فرشته. و در 14 ژوئیه 2017 ، معاملات به صورت زنده بر روی نسخه 0. 1 نسخه مبتنی بر وب Binance انجام شد. این طرح در ابتدا فقط از جفت های معاملاتی برای BTC ، ETH ، LTC ، NEO و BNB پشتیبانی می کند ، با سایر سکه های اضافه شده در آینده ، مشروط بر اینکه آنها سه مورد را برآورده کنند: اعتبار قوی ، پایه کاربر و نقدینگی.

کمتر از هشت ماه بعد ، CZ موفق شده بود این استارتاپ را به بزرگترین مبادله رمزنگاری جهان (با ارزش معامله شده) تبدیل کند ، به اندازه کافی شناخته شده و موفق شود تا بتواند روی جلد مجله Forbes به عنوان سومین ثروتمندترین مرد در Crypto فرود بیاید (با یکثروت شخصی که در حال حاضر تصور می شود حدود 2 میلیارد دلار ارزش دارد) ، و Binance را تنها در سه ماهه دوم زندگی شرکت های خود به سود 200 میلیون دلار رساند.

اکنون زمان آن رسیده است که چند سؤال را برای بنیانگذار و مدیرعامل Binance قرار دهیم.

چرا تا سال 2017 صبر کردید تا یک مبادله رمزنگاری را شروع کنید

"وقتی من در سال 2013 برای اولین بار در معرض ارزهای رمزنگاری شدم ، واقعاً می خواستم مبادله رمزنگاری را انجام دهم ، اما همه چیز کاملاً جدید بود ...

من Okcoin را در سال 2015 ترک کردم. در آن زمان می خواستم یک مبادله رمزنگاری انجام دهم. Poloniex قبلاً آنجا بود ... بنابراین ، من به آن نگاه کردم. بازار هنوز بسیار کوچک بود. ما تصمیم گرفتیم که بازار به اندازه کافی بزرگ نباشد.

و در سال 2017 ، ما تصمیم گرفتیم که اکنون بازار به اندازه کافی بزرگ است و می خواهیم یکی از آنها را انجام دهیم. بنابراین ، من همیشه سیستم های مبادله ای را انجام داده ام. بنابراین ، من در سمت فنی بوده ام. به مدت دو سال و نیم قبل از Binance ، من یک راه اندازی فناوری را با ارائه سیستم های تبادل به سایر مبادلات اجرا کردم و ما یک بستر برای 30 مبادله دیگر ارائه دادیم. در طی این دو سال و نیم ، ما سیستم خود را صیقل دادیم. بنابراین ، سیستم Binance در دوازده روز پس از ICO قبل از راه اندازی توسعه نیافته است. این فقط امکان پذیر نیست

و ما از بسیاری جهات خوش شانس بودیم. من توانستم شریک تجاری خود را ، او یی ، بلافاصله پس از ICO جذب کنم. او خیلی انگلیسی صحبت نمی کند. انگلیسی او محدود است. او برخی صحبت می کند ، اما ارزش های او ... بسیار با آنچه می خواهیم انجام دهیم مطابقت دارد. او یک جستجوگر آزادی است. او همچنین در بازاریابی بسیار قوی است. و او احتمالاً یکی از CMO های برتر است که می توانید در چین استخدام کنید. بنابراین او تیم ما را تکمیل کرد زیرا قبل از اینکه تیم فنی و محصول خوبی داشته باشم ، اما ما در عملیات بازاریابی خود بسیار ضعیف بودیم ...

و سپس ما از بسیاری روش های دیگر خوش شانس شدیم. فقط حوادث تصادفی اتفاق افتاد. ما گاهی صدمه می دیدیم ، اما گاهی اوقات ، معلوم شد که برای ما خوب است. "

چگونه از عدم موجود بودن به شماره یک شب یک شب رفتید؟

"چیزهای زیادی وجود دارد که برخی از آنها کنترل کردیم ، و چیزهای زیادی که ما انجام ندادیم. خیلی خوش شانس بود ... بنابراین ، من معتقدم که محصول ما از نظر سرعت موتور برتر است ، که به مردم تجربه بسیار روان می بخشد ... ما در ابتدا در سرورها ضعیف بودیم ، اما ما گرفتار شدیم ... من فکر می کنم سرورهای ما ، اگرچه نهایده آل ، در صنعت نسبتاً مناسب و معقول هستند و بهتر از بیشتر ... فلسفه ما این است که ما همیشه از سرمایه گذاران محافظت می کنیم. بنابراین ما هیچ کاری دیوانه وار انجام نمی دهیم. هر وقت اتفاقی بیفتد ، ما دیدگاه سرمایه گذار را می گیریم. بنابراین من فکر می کنم فلسفه از طریق سازمان فیلترها را نشان می دهد ، در مکان های کوچک ظاهر می شود و افراد مختلف بخش های مختلفی از آن را می گیرند. به همین دلیل ما در صنعت شهرت نسبتاً مناسبی کسب کرده ایم. "

چگونه با مقیاس بندی سایت مقابله کردید؟

"بنابراین در واقع ما در ژانویه با کمی مشکل روبرو شدیم. بنابراین سیستم ما در واقع خوب بود ، اما در سمت پشتیبانی مشتری به مشکلات بسیار سنگینی رسید ... زیرا شما فقط می توانید خیلی سریع افراد را استخدام کنید. و زمان انتظار از یک روز به دو هفته رفت. بنابراین ما در آن دوره شکایتی داشتیم. و سپس ما گردش کار خود را ساده کردیم ، افراد بیشتری را استخدام کردیم و بنابراین این مشکل را تحت کنترل گرفتیم. از نظر سیستم ، ما همیشه خیلی سریع بودیم ... زیرا ما به مدت دو سال و نیم روی یک سیستم با کارایی بالا کار کرده بودیم. و ما به نوعی برنامه ریزی شده برای آن. "

چه نوآوری های فن آوری Binance را به میز می آورد؟

ما یک موتور تطبیق بسیار سریع داریم که در C/C ++ نوشته شده است. و این می تواند تا 1. 4 میلیون معاملات در ثانیه پردازش کند. همه چیز دیگر در جاوا نوشته شده است ... ما کارهای زیادی را در سمت UI انجام دادیم. بنابراین ، من فکر می کنم همه می توانند UI ما را با مشتری رایانه شخصی قابل مقایسه باشند ... ما بهینه سازی های زیادی را در آنجا انجام دادیم ... انجام این کار در یک مرورگر وب بسیار سخت است. "

معیارهای انتخاب برای ICO چیست؟

"برای ICO ، ما در واقع ICO را ترجیح می دهیم یک نمونه اولیه را داشته باشیم که بتوانیم با آن بازی کنیم ... لازم نیست عمومی باشد ... و ما می خواهیم یک تیم بسیار قوی را ببینیم. و ما می خواهیم یک تیم اختصاصی را ببینیم. ما نمی خواهیم تیم هایی را ببینیم که چندین سکه انجام می دهند ... و داشتن یک تیم مشاوره قوی واقعاً کمک می کند. "

هدف از نشانه BNB چیست؟

"نشانه ما سه مزیت دارد.

اولین فایده این است که شما یک توازن توکن BNB در Binance دارید ، وقتی تجارت می کنید ، به جای پرداخت هزینه معاملات با استفاده از هر آنچه که تجارت می کنید ، ما از سکه Binance شما هزینه کمیسیون دریافت می کنیم و 50 ٪ تخفیف را با ارزش بازار دریافت می کنید ... تخفیف در طی یک دوره پنج ساله کمتر می شود. بنابراین ، سال بعد ، تخفیف 25 ٪ است ...

دومین فایده ای که در کاغذ سفید قول داده ایم. هر سه ماهه از 20 ٪ از سود خود برای خرید سکه ها با ارزش بازار استفاده می کنیم. و ما آن را بازپرداخت و نابود خواهیم کرد. و ما تا صد میلیون سکه دوتایی را نابود خواهیم کرد ، نیمی از کل سکه های موجود ... از نظر مالی ، به همان روش سود سهام عمل می کند ...

سومین کاری که ما انجام می دهیم این است که وقتی مبادله غیرمتمرکز را انجام می دهیم ، از سکه BNB به عنوان "گاز" یا برای پرداخت هزینه در آن blockchain استفاده می شود. "

علاوه بر چین ، مشکل دیگری با تنظیم کننده ها وجود دارد؟

وی گفت: "در 23 مارس ، FSA ژاپن هشداری را برای ما اعلام كرد كه آنها ما را به طور غیرقانونی در ژاپن عمل می كردند. به طوری که نامه هشدار دهنده بیرون آمد و در واقع در وب سایت FSA در ژاپن به زبان ژاپنی ارسال شد. بنابراین بسیاری از کاربران آسیایی از آن آگاه بودند. خوشبختانه ، در همان روز ، من با بلومبرگ مصاحبه ای انجام دادم و گفتم که ما در حال حاضر برنامه هایی برای انتقال به مالت داریم و بنابراین ما فقط می خواهیم این کار را انجام دهیم. و تا ساعت 4 بعد از ظهر آسیا ، من حدس می زنم که اروپا از خواب بیدار می شود ، و نخست وزیر مالت فقط توییت کرد - به MaltaBinance خوش آمدید. "بنابراین ، من فکر می کنم این اولین نخست وزیر یک کشور است که از یک تجارت رمزنگاری استقبال کرده است. بنابراین قیمت سکه به جای پایین آمدن ، در واقع بالا رفت ... قیمت سکه Binance بالا رفت و قیمت بیت کوین بالا رفت. و ... این چیزی است که ما برنامه ریزی کرده ایم. ما با مالت در مورد جابجایی به آنجا و تثبیت صحبت های بسیار خوبی داشتیم ، اما من هرگز تصور نمی کردم که نخست وزیر برای ما صدای جیر جیر کند ... خیلی خوش شانس در آنجا ... بعد از آن ، من همه را متقاعد کرده ام که به مالت بروند زیرا ما می خواهیمبه اقتصاد آنجا کمک کنید. بنابراین ، من اکنون نقش خود را انجام می دهم. "

آینده Binance چیست؟

ما می خواهیم به رشد صنعت کمک کنیم. خود Binance در حال حاضر بسیار سودآور است ، و ما هنوز یک تیم بسیار کوچک هستیم. فکر می کنم اگر با اندازه تیم مقایسه کنید ، سودآوری ما واقعاً از طریق سقف است. من فکر نمی کنم هیچ تیم دیگری اندازه ما این سودآور باشد. بنابراین ما دیگر با پول تحریک نمی شویم. تیم بسیار ثروتمند است.

بنابراین اساساً ما می خواهیم آزادی ثروت ، آزادی سرمایه گذاری و آزادی دارایی را گسترش دهیم. بنابراین ، این مأموریت ما است. ما می خواهیم این آزادی را ارتقا دهیم. هنگامی که ما این نوع مأموریت را داریم ، چیزهای دیگر در جای خود قرار می گیرند ... به عنوان مثال ، در ابتدا گفتیم که می خواهیم حاشیه و معاملات آتی را انجام دهیم ، اما از خودمان خواسته ایم که آیا این کارها را برای گسترش آزادی انجام می دهیم؟نه ، آنها واقعاً نیستند ؛آنها فقط یکی دیگر از سازهای مالی هستند که مردم با آنها بازی می کنند و با آنها قمار می کنند. بنابراین ، ما گفتیم که می خواهیم این کار را به حالت تعلیق درآوریم. سپس گفتیم DEX (مبادله غیر متمرکز) ... آیا این کمک می کند؟بله ، این کار را انجام می دهد. بنابراین ما آن را به جلو حرکت دادیم. ما در حال توسعه هستیم و افراد دیگری را برای توسعه مبادلات غیر متمرکز تبلیغ می کنیم.

ما صندوق خودمان را به نام Binance Labs داریم که یک انکوباتور فناوری blockchain است. من به تیم آزمایشگاه گفتم که Binance در پروژه ها سرمایه گذاری خواهد کرد ، اما ما یکی از آن وجوه هستیم که به بازده نگاه نمی کنیم. ما فقط می خواهیم در پروژه هایی که به صنعت کمک می کنند سرمایه گذاری کنیم ، هر چیزی که مربوط به زیرساخت باشد ، به خصوص کیف پول ، بلاکچین های سریعتر ، تجارت الکترونیک ، دروازه های پرداخت ... حتی چت غیر متمرکز ، رسانه های اجتماعی غیر متمرکز ، حتی اتومبیل های بدون راننده غیر متمرکز یا شرکت های مانند Uber.

بنابراین ، اساساً ، رویکرد ما این است که ما مانند چند میلیون دلار سرمایه گذاری کمی سرمایه گذاری خواهیم کرد ، و سپس افراد دیگر را برای سرمایه گذاری دعوت خواهیم کرد. بیشتر اوقات که Binance سرمایه گذاری می کند ، افراد دیگر می خواهند از آنها پیروی کنند ، زیرا آنها می دانند که ما اقتصاد توکن را برای این سکه فهمیدیم ، ما به آنها کمک خواهیم کرد تا ICO را انجام دهند ، ما به آنها کمک خواهیم کرد تا لیست کنند ، و آنها نقدینگی خواهند داشت ... ما نمی دانیم "T می خواهیم سهامدار اکثریت در هر یک از این نمادها باشیم ... ما فقط درصد کمی می خواهیم. "

به نظر شما کدام قسمت از فضای رمزنگاری بیشترین تأثیر را خواهد داشت؟

"بنابراین ، من فکر می کنم در حال حاضر مردم روی مبادلات متمرکز شده اند. در واقع چند مبادله دیگر وجود دارند که از قبل بسیار تأثیرگذار هستند و آنها مشکلی را برطرف می کنند که تاکنون از آن اجتناب کرده ایم ، که تبدیل فیات به کریپتو است. بنابراین ، Coinbase این کار را به خوبی انجام می دهد. Bitfinex رویکرد کمی متفاوت را در پیش گرفته است ، یک رویکرد بین المللی تر. شرکتی وجود دارد که دو بار هک شد ، اما دو بار از مردگان برگشت. و در واقع آنها بسیار قوی هستند.

و بازار کیف پول در حال حاضر کمی تقسیم شده است. ما یک کیف پول واحد را نمی بینیم که یک رهبر فوق العاده است. بنابراین ، امیدوارم که کسی در آنجا ظهور کند ... بنابراین ما در واقع سعی در سرمایه گذاری در چندین شرکت در آن بخش داریم ...

برای توسعه زنجیره ای ... این بخش بسیار شلوغ است زیرا اکنون انجام ICO ها بسیار آسان است ... فکر می کنم برنده در آنجا کمتر مشخص است. "

آیا امکان داشتن نوعی بیمه برای مبادلات وجود دارد؟

"در حال حاضر ، هیچ شرکت بیمه ای وجود ندارد که بتواند از این نوع اندازه اطمینان حاصل کند ... اکثر شرکت های بیمه نمی دانند که چگونه می توانند بازده ریسک را در این نوع بیمه محاسبه کنند. بنابراین ، هنوز هیچ مدل کسب و کار بیمه وجود ندارد. اما من فکر می کنم که با پیشرفت زمان ، ما در ردیابی بازیکنان بد پیشرفته تر می شویم. بنابراین ، ما با چندین سازمان اجرای قانون در سراسر جهان در ردیابی هکرها و سرقت ها و مواردی از این دست کار می کنیم. بنابراین ، اکنون تعداد بیشتری از آنها وجود دارد ...

به عنوان یک کاربر ، باید در انتخاب نوع مبادلهایی که می خواهید استفاده کنید بسیار مراقب باشید. و همچنین تصمیمی وجود دارد که شما باید اتخاذ کنید: آیا می توانید سکه ها را ایمن تر نگه دارید؟اگر می توانید ، پس باید ... فکر می کنم با بالغ شدن صنعت ، امنیت کیف پول های خرده فروشی و امنیت صرافی ها همه بهبود می یابد. در حال حاضر ، ما یکی از دقیق ترین مکانیسم های امنیتی را داریم که می توان تصور کرد. بنابراین ، من فکر می کنم فعلاً ، این خوب است. "

نظر شما در مورد سلامت بازار چیست؟

وی گفت: "من در واقع یک تحلیلگر فنی خیلی قوی یا حتی یک تحلیلگر نیستم. من یک منظره بسیار طولانی دارم. من شخصاً فکر می کنم انتخاب بالاترین نقطه از قیمت بیت کوین و مقایسه آن با هم اکنون کمی ناعادلانه است. اگر میانگین قیمت بیت کوین را در طول هفت سال گذشته مقایسه کنید ، یا یک سال بیت کوین 1000 دلار بود ... این به اوج شلیک شد و سپس اصلاح کمی انجام داد. و این یک اصلاح بزرگ از نظر مالی سنتی است ، اما برای رمزنگاری ، زیرا کلاه بازار کوچکتر است ، بسیار معمول است. بنابراین من اصلاً نگران آن نیستم. من بارها این را تجربه کرده ام. من فکر می کنم اگر شما در نمای شش ماه ، یک سال ، سه سال ، پنج ساله برگزار کنید ، این افت چند سال بعد قابل توجه نخواهد بود زیرا بیت کوین از آن زمان بسیار بالاتر خواهد بود. بنابراین ، اگر به نمودار قبلی نگاه کنید ، مانند می گویند قبل از ماه نوامبر ، همین حالا ، قیمت ما بالاترین زمان است و شما نمی توانید غوطه های قبلی را ببینید زیرا اکنون در نمودار فشرده شده اند زیرا قیمت آن بسیار بالا استحالا ... من اصلاً نگران آن نیستم. "

و سرانجام ، چگونه می توانید خیلی سریع ثروتمند شوید؟

"تا زمانی که مقالات فوربس فکر کردم" من واقعاً ثروتمند هستم! "سبک زندگی من خیلی تغییر نکرده است. من هنوز در همان نوع آپارتمان زندگی می کنم ... من هیچ لوکس ندارم. من ساعت ندارممن ماشین ندارممن واقعاً خانه ندارم. من اجاره کردم. من احساس می کنم که رمزنگاری بسیار بیشتر از آن است که اگر خانه بخرم. بنابراین ، من نمی خواهم سرمایه گذاری های خود را در یک خانه قرار دهم ...

کسب درآمد بیشتر اکنون مرا شادتر نخواهد کرد. کاری برای من نخواهد کرد. این فقط یک عدد است ... من می دانم که به عنوان یک انسان چیزی که معنا دارد کمک به انسانهای دیگر است ... کاری که من می توانم انجام دهم نسبتاً معنی دار است ، که باعث آزادی ثروت می شود. من معتقدم که با ترویج Crypto ، که یک دارایی آزادتر ، وسیله نقلیه سرمایه گذاری آزاد است ، ما به افراد عادی کمک خواهیم کرد که خیلی راحت تر به آزادی مالی برسند ... ما شاهد سرعت پیشرفت یک بار دیگر خواهیم بود و بیشتر افراد قادر به دستیابی به آزادی مالی هستندآسان تر."

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 29 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:20