اسطوره پولشویی پولشویی و دستگاه اضافه کاری برای فروش روایت دروغین

ساخت وبلاگ

هفته گذشته ما یک وبلاگ منتشر کردیم که اسطوره ای را که اغلب توسط مخالفان صنعت ما تحت فشار قرار می گرفت ، رد می کرد که رمزنگاری "پناهگاهی" برای پولشویی غیرقانونی است. متأسفانه ، صنعت ما باید بارها و بارها به پرداختن به این مسائل ادامه دهد ، زیرا طرفین علاقه مند به گسترش اطلاعاتی یا عمداً با رها کردن زمینه های انتقادی ، از جمله اینکه رمزنگاری مؤثرتر از سیستم سنتی بانکی در هنگام نورپردازی نور خورشید است ، عموم مردم را گمراه می کنند. فعالیت غیرقانونی

متأسفانه ، ما این نوع مقالات گمراه کننده را به مناسبت به رسانه های معتبر تر مشاهده کرده ایم. یکی از نویسنده هایی که تعدادی از این مقاله های "مروارید بدون نفس" را منتشر کرده است ، امروز قطعه دیگری را اجرا کرد. و مانند آخرین مقاله آنها ، که توسط چندین شخص ثالث از جمله محور داستان آنها به طور وحشیانه مورد بررسی قرار گرفت ، این آخرین تکرار با دروغ ، جهش گسترده به نتیجه گیری است و به داده های ضعیف متکی است که می توانست با دستیابی به آنها بررسی شودبه یکی از شرکتهای اصلی تحلیلگر زنجیره ای مانند Chainalysis یا TRM.

ما به شدت پیشنهاد می کنیم که شما آن دسته از نویسندگان و صاحبنظرهایی را که داده های گیلاس را انتخاب می کنند ، نادیده بگیرید ، به "نشت" به راحتی غیرقابل توصیف از تنظیم کننده ها متکی باشید و به شهرت یا سود مالی به فرقه پارانویای رمزنگاری شوید. در عوض ، فقط به واقعیت ها نگاه کنید. نه صنعت ما و نه دوتایی کامل نیست ، اما ما طی سه سال گذشته با جهش و مرز رشد کرده ایم. Crypto یک فناوری کاملاً جدید است. و درست مانند بسیاری از تنظیم کننده ها و سیاست گذاران ، ما هنوز در حال کار با یک چارچوب نظارتی مناسب هستیم که باید به نظر برسد.

طبق گفته های زنجیره ای ، شرکتی که در تجزیه و تحلیل رمزنگاری و blockchain تخصص دارد ، از کلیه معاملات انجام شده با ارزهای رمزنگاری شده در سال 2021 ، 15 /0 ٪ با نوعی فعالیت غیرقانونی همراه بود. سازمان ملل متحد تخمین می زند که بین 2 تا 5 درصد از فیات سنتی (CASH) ، حدود 800 میلیارد دلار تا 2 تریلیون دلار به دلار فعلی آمریکا ، با نوعی فعالیت غیرقانونی همراه بوده است. Crypto فوق العاده شفاف ، بی نهایت بیشتر از اقتصاد سنتی نقدی است و این به خوبی مستند است. بنابراین شما به ما می گویید که مسئله واقعی در مورد پولشویی کجاست.

به جای اینکه همچنان پرونده خود را در اینجا استدلال کنیم ، ما یک بار دیگر مبادله کامل ایمیل را که با رویترز در زیر داشتیم منتشر کردیم. توجه به این نکته مهم است که ما به آنها فرصتی برای صحبت با دو بازپرس ارشد که باعث شده است تا گروه های جنایی هیدرا و لازاروس را از بین ببرد ، صحبت کنیم و پیشنهاد دادیم که اطلاعات UID و کیف پول را بررسی کنند که ادعا می کنند گزارش های خود را بر اساس آنها قرار داده اند. آنها هر دو را کاهش دادند.

پیشنهاد می کنیم تبادل ایمیل زیر را بخوانید و ذهن خود را در مورد اینکه آیا آنها صادقانه سعی کرده اند موضوع را روشن کنند یا ترس و paranoia clickbait را به خوانندگان خود بفروشند ، مطرح کنید.

تبادل ایمیل ما با رویترز

از: پاتریک هیلمن

ارسال شده: دوشنبه ، 23 مه ، 2022 10:19 صبح

به: برویک ، آنگوس (رویترز) ؛ویلسون ، تام (رویترز)

موضوع: [ext] سوالات رویترز برای binance

همانطور که در ایمیل قبلی خود اشاره کردیم ، رویترز در حال گزارش مقاله ای در مورد Binance است که تأثیر شکاف های گذشته در چک های ضد پولشویی Binance را ارزیابی می کند. این گزارش به دنبال مقاله ژانویه ما است که نشان می دهد Binance با وجود نگرانی های مطرح شده توسط چهره های ارشد شرکت ، چک های ضد پولشویی ضعیف را حفظ می کند ، در حالی که این امر قول پیروی سخت تر را داده است.

گزارش ما حاکی از آن است که Binance بین سالهای 2017 تا 2022 به عنوان مجرای برای شستشوی میلیارد ها دلار بودجه غیرقانونی خدمت کرده است. بر اساس بررسی داده های blockchain ، سوابق دادگاه و اظهارات اجرای قانون ، ما محاسبه کرده ایم که در این دوره معاملات پردازش شده Binance معاملات را پردازش می کنددر کل حداقل 2. 4 میلیارد دلار ناشی از هک ، کلاهبرداری در سرمایه گذاری و فروش غیرقانونی داروی آنلاین است. این مقاله طیف وسیعی از پرونده های مدنی و جنایی را در بر می گیرد و ما با مقامات اجرای قانون ، محققان و قربانیان جرم در نه کشور مصاحبه کرده ایم.

اگر بتوانید تا پایان هفته به سؤالات ما در زیر پاسخ دهید و هر چیزی را که ممکن است از آن غافل شویم ، تشکر کنیم.

هدف ما این است که به طور کامل موقعیت Binance را در مقاله منعکس کنیم و اطمینان حاصل کنیم که گزارش ما دقیق است. اگر دوست دارید در مورد این سؤالات بحث کنید ، ما از انجام این کار بسیار خوشحال خواهیم شد.

پرسش

از بررسی داده های blockchain ، سوابق دادگاه و اظهارات توسط اجرای قانون ، رویترز محاسبه کرده است که معاملات پردازش شده با حداقل 2. 4 میلیارد دلار ناشی از هک ها ، کلاهبرداری های سرمایه گذاری و فروش غیرقانونی داروی آنلاین بین سالهای 2017 و 2022. رویترز این محاسبه را با دو پیشرو به اشتراک گذاشتبنگاههای تحلیل صنعت ، که با تخمین موافقت کردند. این محاسبه شامل ده ها مورد کوچک و موارد بزرگ زیر است: 780 میلیون دلار در بازار هیدرا ، 840 میلیون دلار از طرح Finiko Ponzi ، 100 میلیون دلار از پرونده کلاهبرداری طوفان سایبری پاکستان و 381 میلیون دلار از پرونده شرط بندی غیرقانونی Wazirx.

آیا Binance این محاسبه را دقیق می داند؟اگر اینطور نیست ، می توانید توضیح دهید که نادرستی ها در کجا نهفته است؟

آیا Binance اظهار نظر دیگری در مورد این رقم دارد؟

Chainalysis ، یک شرکت تحقیقاتی blockchain ، در گزارشی در سال 2020 نتیجه گرفت که Binance فقط در سال 2019 ، بیش از هر مبادله رمزنگاری ، بودجه جنایی به مبلغ 770 میلیون دلار دریافت کرده است. پس از آن ، آقای ژائو زنجیره ای را به توییتر به "آداب و رسوم بد تجارت" متهم کرد.

چرا آقای ژائو زنجیره ای را به "آداب و رسوم بد تجارت" متهم کرد؟

آیا Binance گزارش Chainalysis را دقیق دانست؟اگر اینطور نیست ، لطفاً می توانید به نادرستی ها اشاره کنید؟

مقاله ما که در ژانویه منتشر شد ، نشان داد که Binance با وجود نگرانی های مطرح شده توسط چهره های ارشد شرکت ، چک های ضد پولشویی ضعیف را حفظ می کند ، در حالی که این امر قول پیروی سخت تر را داده است. در پاسخ به آن مقاله ، Binance گفت که این گزارش "به طرز وحشیانه ای منسوخ شده است".

آیا Binance در مورد مقاله ژانویه ما اظهار نظر دیگری دارد؟گزارش از چه راهی منسوخ شده است؟

در طی یک تماس ویدیویی در سال 2020 با کارمندان ، آقای ژائو گفت که قوانین مشتری شما "متأسفانه الزامی" برای تجارت Binance است.

چرا آقای ژائو اظهار داشت كه قوانین KYC "متأسفانه الزامی" است؟آیا او هنوز این دیدگاه را در اختیار دارد؟

آیا آقای ژائو در مورد این بیانیه اظهار نظر دیگری دارد؟

گزارش ما حاکی از آن است که در بعضی مواقع ، تیم انطباق Binance با بار کاری خود دست و پنجه نرم کرده است. در ژانویه سال 2019 ، آقای ژائو از سایر ادارات خواسته است تا به تیم مربوط به تیم انطباق کمک کنند که به دلیل تعداد بسیار زیاد کاربران جدید ، چک های پیش زمینه را انجام دهند. یکی از اعضای تیم از همکاران شکایت کرد که یک کاربر با ارسال سه نسخه از همان رسید از یک وعده غذایی در یک رستوران هندی توانست یک حساب کاربری را باز کند.

آیا Binance نظری در مورد این گزارش دارد؟

تیم انطباق Binance در ژانویه سال 2019 چند کارمند داشت؟الان چند نفر دارد؟

گزارش ما حاکی از آن است که در اواخر سال 2017 ، آقای ژائو از استراتژی جدیدی برای مرحله بعدی توسعه Binance رونمایی کرد. آقای ژائو گفت: "برای افزایش سهم بازار ما و هیچ چیز دیگری ، همه چیز را انجام دهید."آقای ژائو گفت که این "هدف واحد برای کل شرکت" پیش از سود ، درآمد و راحتی است.

چرا آقای ژائو این استراتژی جدید را تحریک کرد؟

این استراتژی جدید چگونه بر اجرای انطباق Binance تأثیر گذاشت؟

آیا انطباق در زمان راه اندازی این استراتژی ، اولویت پایین تر از سهم بازار برای Binance بود؟

آیا آقای ژائو در مورد این اظهارات اظهارنظر دیگری دارد؟

توری های تاریک

رویترز داده های مفصلی را در مورد معاملات مشتری Binance در سایت های "Darknet" بررسی کرد. براساس این داده ها ، Binance از سال 2017 تا 2022 ، 780 میلیون دلار ارزش فروش مواد مخدر را در بزرگترین بازار Darknet در جهان ، یک سایت زبان روسی به نام Hydra ، پردازش کرده و آن را به محبوب ترین مبادله اصلی در بین کاربران هیدرا تبدیل کرده است.

آیا Binance در مورد این رقم نظری دارد؟آیا Binance آن را دقیق می داند؟اگر اینطور نیست ، می توانید توضیح دهید که چگونه نادرست است؟

آیا Binance آگاه بود که کاربران هیدرا برای پردازش معاملات از Binance استفاده می کنند؟اگر چنین است ، برای اطمینان از استفاده از آن برای پردازش بودجه مربوط به HYDRA ، چه اقداماتی انجام داد؟

آیا Binance اظهار نظر دیگری در مورد HYDRA دارد؟

در ماه آوریل ، وزارت دادگستری ایالات متحده سرورهای هیدرا را توقیف کرد و مدیر ادعا شده خود را متهم کرد. وزارت دادگستری گفت: هیدرا در کل حدود 5. 2 میلیارد دلار رمزنگاری برای فروش مواد مخدر دریافت کرده است.

آیا Binance در مورد تحقیقات وزارت دادگستری در مورد HYDRA اظهار نظری دارد؟

آیا در مورد هیدرا توسط ایالات متحده یا مقامات آلمانی با Binance تماس گرفته شده است؟چگونه Binance به درخواست های اطلاعاتی پاسخ داد؟

در انجمن های زبان روسی هیدرا ، که ما قبل از بسته شدن سایت بررسی کردیم ، از آنجا که مشتریان سال 2018 توصیه می کردند از Binance برای پرداخت فروشندگان استفاده کنند ، با استناد به ناشناس بودن Binance در آن زمان با اجازه دادن به آنها فقط در یک آدرس ایمیل ، به مشتریان خود اجازه می داد. یکی از کاربران نوشت: "این سریعترین و ارزانترین روشی است که من امتحان کردم."معامله گران ده ها پیام را در سال 2021 و اوایل سال 2022 در مورد استفاده از HYDRA در چت تلگرام جامعه روسیه Binance مبادله کردند. یکی سال گذشته نوشت: "هیدرا رونق دارد."

آیا Binance آگاه بود که کاربران هیدرا برای پردازش معاملات از Binance استفاده می کنند؟

آیا Binance در مورد این پست ها نظر دیگری دارد؟

براساس گزارشی از دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد ، هیدرا در دسترس بودن مواد مخدر در روسیه را افزایش داده و تقاضای روانی های مصنوعی مانند متامفتامین و مپدرون را افزایش داده است. مرگ و میر ناشی از مصرف بیش از حد بین سالهای 2018 و 2020 ، با مواردی از عفونت های مرتبط با مواد مخدر مانند هپاتیت مزمن C در حال افزایش است. اداره اجرای مواد مخدر ایالات متحده گفت: خدمات هیدرا "ایمنی و سلامت جوامع را به دور و گسترده تهدید می کند."

آیا Binance در مورد تأثیر هیدرا در روسیه و ادعاهای خاص دو آژانس مواد مخدر نظری دارد؟

یکی از کاربران هیدرا به ما گفت که در سال 2019 شروع به خرید مپدرون و کتامین در هیدرا کرد تا به مقابله با اختلال دو قطبی خود کمک کند. دوستانی که از هیدرا استفاده می کردند ، گفتند که Binance امن ترین راه برای پرداخت فروشندگان است. او گفت که برخی از آنها از اطلاعات شخصی جعلی برای باز کردن حساب های binance استفاده کردند ، اما وی نسخه ای از گذرنامه خود را بارگذاری کرد. Binance هرگز هیچ یک از پرداخت های خود را مسدود یا پرس و جو نکرد. او گفت ناشناس بودن سیستم این کار را آسان کرده است. او تا زمان بسته شدن آن به استفاده از Hydra و Binance ادامه داد.

آیا Binance در مورد حساب این شخص نظری دارد؟

آیا Binance آگاه بود که کاربران هیدرا از Binance استفاده می کردند؟

گزارش ما حاکی از آن است که Binance از خطر مالی غیرقانونی در روسیه آگاه بوده است. بخش انطباق Binance با استناد به ارزیابی های نامشخص پولشویی توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده ، در سال 2020 به روسیه رتبه ریسک "شدید" را اختصاص داد. در چنین مواردی ، طبق یک سند رتبه بندی ریسک که توسط بخش انطباق Binance تولید شده است ، سیاست شرکت نیاز به عدم پذیرش کاربران ندارد. گزارش های وزارت امور خارجه از سال 2019 و 2020 ، بدون ذکر هیدرا یا Binance ، هشدار داد كه سازمان های قاچاق مواد مخدر در روسیه از ارزهای مجازی برای شستشوی درآمد استفاده می كنند.

به کدام ارزیابی های وزارت امور خارجه ایالات متحده ، بخش انطباق Binance اشاره داشت؟

چه اقداماتی برای کاهش خطر مالی غیرقانونی و پولشویی در روسیه انجام داد؟

آیا Binance در مورد این گزارش اظهار نظر دیگری دارد؟

Binance روسیه را برای گسترش در سال 2018 هدف قرار داد و در بیانیه مطبوعاتی گفت که جامعه رمزنگاری آن "بیش فعالی" است. مقاله ما که در ماه آوریل منتشر شده است ، تلاش های مفصل Binance برای تسلط بر بازار رمزنگاری روسیه. Binance از زمان حمله این کشور به اوکراین به ارائه خدمات محدود در روسیه ادامه داده است.

آیا Binance از استفاده خود توسط کاربران Hydra آگاه بود در حالی که بازار خود را در روسیه در حال رشد بود؟

آیا Binance اظهارنظر دیگری در مورد بازار روسیه خود دارد؟

لازاروس

گزارش ما حاکی از آن است که یک گروه هک کره شمالی که به عنوان لازاروس شناخته می شود ، از Binance برای شستشو برخی از رمزنگاری های سرقت شده استفاده کرده است. دولت آمریكا و سازمان ملل متحد لازاروس را به انجام سرقت سایبری برای تأمین بودجه برنامه سلاح های هسته ای کره شمالی متهم كرده اند. Chainalysis تخمین زده است که لازاروس از سال 2017 تا 2020 رمزنگاری به ارزش 1. 75 میلیارد دلار به سرقت برده است که سپس از طریق مبادلات مختلف جریان پیدا کرده است. زنجیره ای مبادلات را مشخص نکرد.

آیا Binance در مورد این گزارش و برآورد زنجیره ای اظهار نظری دارد؟

چه اقداماتی برای جلوگیری از استفاده از لازاروس برای استفاده از Binance برای شستشوی رمزنگاری به سرقت رفته انجام شده است؟

در سپتامبر سال 2020 ، لازاروس وارد مبادله رمزنگاری اسلواکی به نام Eterbase شد و ارز مجازی به ارزش 5 میلیون دلار به سرقت برد. روز بعد ، هکرها با استفاده از ایمیل فقط برای شناسایی ، ده ها حساب Binance ناشناس را باز کردند و در مدت 30 دقیقه تقریباً نیمی از رمزنگاری دزدیده شده Eterbase را معامله کردند.

آیا Binance در مورد هک Eeterbase و استفاده از هکرها از Binance برای شستشوی برخی از پول اظهار نظری دارد؟

پس از انتشار اخبار مربوط به هک Eterbase ، آقای ژائو توییت کرد: "آنچه را که می توانیم انجام دهیم انجام خواهیم داد."اما هنگامی که Eterbase در 10 سپتامبر 2020 به مرکز پشتیبانی Binance ایمیل ارسال کرد ، یکی از اعضای تیم Binance به این شرکت گفت که Binance نمی تواند هیچ اطلاعات حساب را به اشتراک بگذارد.

پس از توییت آقای ژائو ، Binance برای کمک به Eeterbase چه کاری انجام داد؟

آیا Binance به اشتراک گذاری داده های حساب با Eterbase کاهش یافت و اگر چنین است؟

آیا Binance نظر دیگری دارد؟

Eterbase شکایتی کیفری را در سپتامبر 2020 به آژانس ملی جنایات اسلواکی ، که درخواست اطلاعات از Binance را داد ، ارسال کرد و در نامه ای گفت که این بودجه توسط "مهاجمان ناشناس متحد تحت گروه هک لازاروس" به سرقت رفته است. Binance کاهش یافت و به پلیس گفت که آنها نمی توانند حساب های متصل به هک را شناسایی کنند. ماه ژوئیه بعد ، پس از درخواست پلیس دیگر ، Binance سوابق آژانس را در 24 حساب ارسال کرد و گفت که آنها "بیش از نه ماه" خالی بوده اند زیرا "دارایی ها فوراً معامله می شدند."

چرا Binance در ابتدا نمی تواند حساب های متصل به هک را شناسایی کند؟

آیا Binance در مورد حساب حادثه ای که توسط پلیس و Eterbase داده شده است ، اظهارنظر دیگری دارد؟

سوابق حسابی که بایننس برای پلیس اسلواکی ارسال کرد، نشان می‌دهد تنها اطلاعات شخصی که بایننس در اختیار دارندگان حساب داشت، آدرس‌های ایمیل پروتونمیل آن‌ها بود، که بسیاری از آنها بر اساس نام‌های معروفی مانند «bejaminfranklin» و «garathbale» نوشته شده بودند. در عرض نیم ساعت پس از باز کردن بیشتر حساب‌ها، هکرهای لازاروس یک "بررسی امنیتی" نامشخصی را انجام دادند که به آنها امکان برداشت رمزارز را می‌داد. سپس هر حساب بخش‌هایی از وجوه دزدیده شده را به کمتر از دو بیت کوین تبدیل می‌کند که محدودیت برداشت برای یک حساب اصلی است.

"بررسی امنیت" حساب شامل چه چیزی است؟چگونه بایننس می تواند یک بررسی امنیتی در حساب های ناشناس انجام دهد؟

آیا بایننس نظر بیشتری در مورد این تراکنش ها دارد؟

یک سند انطباق بایننس در سال 2020 می گوید که صرافی به دلیل تحریم های ایالات متحده نباید هیچ تجارتی را برای کاربران کره شمالی ارائه دهد. اما گزارش ما نشان می دهد که دارندگان حساب Lazarus از شبکه های خصوصی مجازی برای پنهان کردن مکان دستگاه های خود استفاده می کنند.

آیا بایننس آگاه بود که کاربران کره شمالی از VPN برای دسترسی به Binance استفاده می کنند؟

آیا بایننس اقداماتی را برای جلوگیری از استفاده کاربران مستقر در کره شمالی یا جاهای دیگر از VPN برای دسترسی به پلتفرم خود انجام داده است؟اگر چنین است، لطفاً می توانید جزئیات را ارائه دهید.

آیا بایننس در مورد استفاده از VPN ها نظر بیشتری دارد؟

Eterbase قادر به ردیابی یا بازیابی وجوه نبوده است. پس از هک، فعالیت خود را متوقف کرد و بعداً اعلام ورشکستگی کرد. بنیانگذار Eterbase، رابرت اوست، می‌گوید: «بایننس نمی‌دانست چه کسی پول را از طریق صرافی آنها جابه‌جا می‌کند.»

بایننس چگونه به اظهارات آقای آکست پاسخ می دهد؟

آیا بایننس نظر بیشتری در مورد Eterbase دارد؟

در ماه آوریل، پس از هک دیگری که لازاروس در آن بیش از 600 میلیون دلار از پروژه بلاک چین رونین به سرقت برد، آقای ژائو در توییتر گفت که مقدار نامشخصی از پول به بایننس منتقل شده است. آقای ژائو گفت بایننس تقریباً 6 میلیون دلار بازیابی کرده است.

چه مقدار از وجوه هک شده به بایننس منتقل شد؟

آیا بایننس وجوه اضافی را بازیابی کرده است؟

آیا بایننس توسط لازاروس برای تبادل وجوه دزدیده شده در هر هک دیگری استفاده شده است؟

مونرو

از سال 2017 ، Binance به معامله گران در پلتفرم خود اجازه داده است تا Cryptocurrency Monero را خریداری و بفروشند ، که آدرس های دیجیتالی فرستنده ها و گیرنده ها را مبهم می کند و به کاربران ناشناس بودن نزدیک به کاربران ارائه می دهد. راهنمای مبتدی برای مونرو که توسط Binance تألیف شده و در حال حاضر در وب سایت Binance موجود است می گوید: مونرو "مطلوب برای کسانی است که به دنبال محرمانه بودن مالی واقعی هستند."داده های معاملاتی Binance نشان می دهد که اکنون معاملات Monero به ارزش بیش از 200 میلیون دلار در روز ، بسیار بیشتر از سایر مبادلات را پردازش می کند.

چرا Binance تصمیم گرفت به معامله گران اجازه دهد مونرو را بخرند و بفروشند؟

آیا Binance قصد دارد به تجارت مونرو ادامه دهد؟

آیا Binance در مورد تجارت Monero خود اظهارنظر دیگری دارد؟

سازمان های اجرای قانون در سراسر جهان هشدار داده اند که ناشناس بودن مونرو آن را به ابزاری بالقوه برای پولشویی تبدیل می کند. وزارت دادگستری ایالات متحده ، در گزارشی در سال 2020 ، اظهار داشت كه استفاده از "ارزهای رمزنگاری شده ناشناس" مانند مونرو را "یك فعالیت پرخطر كه نشانگر رفتار جنایی احتمالی است" در نظر گرفت.

آیا Binance با نظر وزارت دادگستری ایالات متحده درباره مونرو موافق است؟

چه اقداماتی برای کاهش چنین "فعالیت پرخطر" انجام شده است؟

آقای ژائو مانند مونرو به نفع "سکه های حریم خصوصی" صحبت کرده است. آقای ژائو در طی یک تماس ویدیویی در سال 2020 با کارمندان گفت که حریم خصوصی بخشی از "آزادی مالی" مردم است. آقای ژائو به مونرو اشاره نکرد ، اما گفت Binance سایر پروژه های سکه حریم خصوصی را تأمین کرده است.

نظر آقای ژائو درباره مونرو چیست؟آیا نظر وی از سال 2020 تغییر کرده است؟

آیا آقای ژائو در مورد مونرو و سکه های حریم خصوصی اظهار نظر دیگری دارد؟

در انجمن های Darknet که ما بررسی کردیم ، ده ها کاربر در مورد خرید Monero در Binance برای خرید داروهای غیرقانونی نوشتند. یکی نوشت که مونرو برای هر کسی که مواد مخدر را در وب تاریک خریداری می کند ضروری است.

آیا Binance آگاه بود که کاربران Binance از Monero برای خرید مواد مخدر در وب تاریک استفاده می کنند؟اگر چنین است ، برای جلوگیری از چنین استفاده چه اقداماتی انجام داد؟

گزارش ما حاکی از آن است که هکرها برای تبدیل بودجه سرقت شده به مونرو از Binance استفاده کرده اند. در آگوست سال 2020 ، هکرها یک کیف پول cryptocurrency متعلق به یک مرد استرالیایی به نام استیو کوالسکی را با فریب وی در بارگیری بدافزار ربودند. آنها 1400 بیت کوین را که در کیف پول برگزار کرده بود ، به ارزش 16 میلیون دلار در آن زمان حذف کردند. محققان استخدام شده توسط آقای کووالسکی بیشتر بیت کوین های خود را از طریق یک سری کیف پول به چهار حساب binance ، که در آن سکه ها برای مونرو رد و بدل شده بودند ، ردیابی کردند ، طبق گزارش های شهادت و تجزیه و تحلیل blockchain که به عنوان بخشی از شکایت مدنی مداوم ارائه شده است آقای کوالسکی که سال گذشته علیه BINANCE ارائه شدو احزاب دیگر در شهرستان میامی-داد ، فلوریدا.

آیا Binance در مورد پرونده آقای کوالسکی نظری دارد؟

آیا Binance در مورد تحقیقات آقای کوالسکی در مورد سرقت وجوه وی اظهارنظر دارد؟

تحقیقات آقای کوالسکی نشان داد که یک مشاور نرم افزاری ایالات متحده به نام براندون نگ ، سپس در فلوریدا زندگی می کند ، صاحب حساب های Binance بود. آقای نگ به دادگاه شهادت داد كه یك شریک بازرگانی رمزنگاری ، كه او فقط با نام کاربری Moneytree به صورت آنلاین می شناخت ، بیت كوهین را در حسابهای Binance خود واریز كرد. آقای نگ گفت ، Moneytree به او یک کمیسیون 1 ٪ پرداخت کرد تا بیت کوین را به مونرو در Binance تبدیل کند و سپس آن را به عقب برگرداند.

آیا Binance اظهار نظری در مورد فعالیت تجاری Monero آقای Ng در Binance دارد؟

آیا Binance اظهار نظر دیگری در مورد آقای Ng دارد؟

معاملات Monero آقای NG پیش از این زنگ هشدارهایی را در بورس Crypto Poloniex ایجاد کرده بود ، جایی که وی نیز یک حساب کاربری داشت. در اواسط سال 2019 ، طبق گزارش سوابق Poloniex که به دادگاه ارائه شد ، حساب Poloniex آقای Ng پس از پرچم گذاری "قرار گرفتن در معرض خطر" در معرض پولشویی به دلیل برداشت مونرو در مجموع بیش از 1 میلیون دلار ، منجمد شد.

آیا Binance آگاه بود که Poloniex آقای Ng را به این ترتیب پرچم گذاری کرده است؟چرا Binance همین کار را نکرد؟

آیا Binance در مورد تجارت وی اظهار نظر دیگری دارد؟

محققان و وکلای خصوصی آقای کوالسکی بلافاصله پس از سرقت با Binance تماس گرفتند ، قبل از اینکه آقای نگ وجوه را تبدیل کند ، و بارها و بارها از Binance خواسته است که حسابهای آقای نگ را به طور دائم یخ بزند. ارتباطات حاکی از آن است که دوتایی کاهش یافته و به آقای نگ اجازه می دهد تا بیت کوین سرقت شده را برای مونرو طی چند ماه مبادله کند. یکی از اعضای تیم Binance به یکی از محققان خصوصی آقای کوالسکی در یک پیام تلگرام گفت که "اگرچه به احتمال زیاد مسیرهای منتهی به این حساب مخرب است" ، Binance نمی تواند ثابت کند که حساب ها "تسهیل شستشو" است. هنگامی که بازپرس همچنان ادامه داشت ، عضو تیم وی را برای "چندین مسئله با لحن شما" به او داد.

آیا Binance در مورد ارتباطات خود با تیم تحقیق آقای کوالسکی نظری دارد؟

موارد کلاهبرداری

مقامات پلیس در چهار کشور به رویترز گفتند که در بین مشتری رو به رشد Binance در سالهای اخیر گروه های جرم و جنایتی سازمان یافته بودند. به گفته پلیس در آلمان ، محققان شروع به دیدن جنایتکاران در اروپا در سال 2020 کردند تا برخی از درآمد حاصل از طرح های کلاهبرداری سرمایه گذاری را که بیش از 750 میلیون یورو از قربانیان ، که بسیاری از آنها بازنشسته شده اند ، از طریق وب سایت های معاملاتی جعلی به سرقت برده اند. مقامات گفتند که سایر کلاهبرداری های سرمایه گذاری که افراد در ترکیه ، انگلیس و پاکستان را هدف قرار می دهند ، از Binance نیز استفاده کرده اند.

آیا Binance از این طرح های کلاهبرداری سرمایه گذاری آگاه است؟

چه اقداماتی برای مقابله با چنین طرح هایی انجام شده است؟

آیا Binance در مورد استفاده از کلاهبرداران اظهار نظر دیگری دارد؟

یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در وین ، ابتکار عمل برای بازیابی صندوق های اروپایی ، که از قربانیان کلاهبرداری سرمایه گذاری پشتیبانی می کند ، از افرادی که پس انداز سرقت شده به رمزنگاری تبدیل شده است ، 220 شکایت دریافت کرده است. این سازمان می گوید ، تقریباً دو سوم پولی را که از طریق Binance قیف شده بود ، از دست داد و بالغ بر 8 میلیون دلار بود.

آیا Binance از این سازمان و یافته های آن آگاه است؟

آیا Binance نظری در مورد این گزارش دارد؟

مأموران پلیس و وکلا به ما گفتند که برای قربانیان کلاهبرداری سخت تر است که بودجه ای را که از طریق مبادله رمزنگاری عبور می کنند ، از بودجه ای که از طریق یک بانک عبور می کنند ، بازیابی کنند. مصرف کنندگان می توانند از بانک ها بخواهند که پول را مسدود یا بازپرداخت کنند. وب سایت Binance می گوید Binance مستلزم اجرای قانون است تا چنین درخواستی را انجام دهد و قربانیان برای امضای توافق نامه های عدم افشای به عنوان شرط انجماد دارایی ها. ابتکار عمل برای بازیابی صندوق های اروپا می گوید که از روند Binance برای بازیابی وجوه سرقت شده بدون هیچ گونه موفقیت پیروی کرده است.

آیا Binance می تواند تأیید کند که ابتکار عمل برای بازیابی صندوق های اروپا در مورد وجوه سرقت شده با آن تماس گرفته است؟

چرا Binance به قربانیان نیاز دارد تا توافق های عدم افشای اطلاعات را امضا کنند؟

چرا Binance به اجرای قانون نیاز دارد تا درخواست های مسدود یا بازپرداخت وجوه سرقت شده را انجام دهد؟

آیا Binance در مورد اقدامات خود برای مقابله با کلاهبرداری اظهار نظر دیگری دارد؟

در اواخر سال 2019 ، کنراد آلبر ، وکیل بازنشسته در آلمان ، بیشتر پس انداز خود را بر روی یک سکوی تجاری به نام Grandefex سرمایه گذاری کرد. در ژوئن گذشته ، هنگامی که از Grandefex خواست تا سود مورد انتظار خود را به او پرداخت کند ، دریافت که پول وی به رمزنگاری تبدیل شده و به Binance منتقل شده است. آقای آلبر نامه ای به Binance ارسال کرد ، اما گفت که او هرگز نشنیده است. پرونده وی اکنون توسط دفتر دادستان بادن-بیدن تحت بررسی است.

آیا Binance نامه ای از آقای آلبر دریافت کرد؟آیا پاسخ داد؟

آیا در مورد پرونده وی توسط Binance توسط مقامات تماس گرفته شده است؟

آیا Binance اظهار نظر دیگری در مورد این پرونده دارد؟

در اکتبر گذشته ، یک واحد سایبری در شهر آلمانی Braunschweig با مقامات بلغارستان برای حمله به یک مرکز تماس ، که توسط شرکتی به نام Dortome BG ، در پایتخت صوفیه اداره می شود ، هماهنگ کرد ، که پلیس اعلام کرد صدها سیستم عامل معاملات آنلاین جعلی را اداره می کند. آنها شواهدی به دست آوردند ، از جمله یک بانک اطلاعاتی که نشان می دهد اپراتورها در کل 94 میلیون یورو سپرده گرفته اند. پس از این عملیات ، پلیس گفت که آنها پول را از طریق یک سری از حساب های بانکی به Binance و Kraken ردیابی کردند.

آیا با این واحد سایبرپولیس با Binance تماس گرفته شده است؟آیا Binance از این تحقیقات جنایی آگاه است؟

چه اقداماتی برای مقابله با چنین طرح های کلاهبرداری سرمایه گذاری انجام شده است؟

آیا Binance نظر دیگری دارد؟

پلیس آلمان اعلام کرد که آنها سوابق حساب Binance را درخواست کردند ، که مأموران گفتند Binance سه تا شش ماه بعد ارائه می دهد. در آن زمان ، پلیس اعلام كرد كه این بودجه از مدتها قبل پس گرفته شده یا به یك سرویس اختلاط ارسال شده است. افسران گفتند که اطلاعات شخصی که توسط Binance در حساب ها برگزار می شود یا جعلی یا سرقت شده از قربانیان بود. در نتیجه ، پلیس گفت که آنها در تلاش برای پیشرفت هستند.

آیا Binance در مورد گزارش پلیس آلمان در مورد تحقیقات و تعامل آنها با Binance اظهارنظر دارد؟

آیا Binance آگاه است که اطلاعات شخصی برای باز کردن حساب ها ممکن است جعلی یا به سرقت رفته از قربانیان کلاهبرداری باشد؟

آیا Binance اظهار نظر دیگری در مورد این پرونده دارد؟

آنگوس برویک

تامسون رویترز

از: پاتریک هیلمن

تاریخ: سه شنبه ، 24 مه 2022 ساعت 8:32 صبح

موضوع: پاسخ: سوالات رویترز برای binance

به: برویک ، آنگوس (رویترز)

CC: ویلسون ، تام (رویترز)

از آنجا که شما در مورد لازاروس و هیدرا می نویسید ، بدیهی است که می خواهید با Tigran Gambaryan و Matt Price صحبت کنید-هر دو عامل ارشد در آن دو پرونده پرونده کار می کردند و اکنون هدایت تیم سایبر-مزارع ما هستند-

آنها اجرای قانون سابق فدرال هستند ، بنابراین برخی از مناطق مجبور به محدودیت هستند. به عنوان مثال ، آنها نمی توانند هیچ اطلاعاتی را که می تواند بر کارهای مربوط به ادامه کار تأثیر بگذارد ، به اشتراک بگذارند.

با این حال ، اگر بتوانیم یک بحث 15 دقیقه ای را برای تهیه برخی از کارهای اساسی در اختیار داشته باشیم ، می توانیم 45 دقیقه بعد را صرف مکالمه پس زمینه و پیگیری با سایر اظهارات کتبی در صورت نیاز کنیم.

آنها قادر خواهند بود به شما در درک بهتر این موارد کمک کنند. در مورد سایر سؤالات ، من آنها را مرور می کنم و می بینم که چه کاری می توانیم انجام دهیم. طول آن 14 صفحه است و بیشتر سؤالات چند سال به وجود می آید ، بنابراین اگر واقعاً به دنبال پاسخ های اساسی هستید ، حداقل به یک هفته نیاز خواهیم داشت.

از: برویک ، آنگوس (رویترز)

تاریخ: سه شنبه ، 24 مه 2022 ساعت 9:40 صبح

موضوع: پاسخ: [ext] پاسخ: سوالات رویترز برای binance

به: پاتریک هیلمن

CC: ویلسون ، تام (رویترز)

با تشکر از بازگشت به ماما بسیار خوشحال می شویم که با Tigran و مت مکالمه می کنیم. با این حال ، مانند آخرین بار ، ما فقط می توانیم این کار را به صورت ضبط انجام دهیم ، زیرا ما می خواهیم پاسخ های Binance را با انتساب در داستان منعکس کنیم. لطفاً به ما اطلاع دهید که آیا این امکان پذیر خواهد بود. با توجه به سوالات ما ، ما از پاسخ شما تا پایان هفته قدردانی می کنیم.

آنگوس برویک

تامسون رویترز

از: پاتریک هیلمن

تاریخ: سه شنبه ، 24 مه 2022 ساعت 11:47 صبح

موضوع: پاسخ: [ext] پاسخ: سوالات رویترز برای binance

به: برویک ، آنگوس (رویترز)

CC: ویلسون ، تام (رویترز)

بنابراین شما با آنها صحبت نخواهید کرد مگر اینکه طبق شرایط شما باشد؟حتی با هزینه دقت داستان شما؟به نفع خوانندگان شما ، من نمی دانم چگونه به آن پاسخ دهم غیر از این که از شما بخواهد که دوباره به این خط سخت و غیر ضروری که می گیرید ، تجدید نظر کنید.

چگونه می توان گفتگوی خارج از رکورد را دنبال کرد و به دنبال یک گفتگوی پشتی با پاسخ های نوشتاری نوشته شده برای داستان شما بدتر از هیچ مکالمه ای نیست؟

آیا ما واقعاً باید این کار را دوباره انجام دهیم ، جایی که چندین نفر در داستان شما (یعنی Navalny) نمایش داده می شوند و باید بعد از آن بیرون بیایند و گزارش خود را تصحیح کنند؟چرا فقط تلاش اضافی انجام نمی دهیم و اولین بار آن را درست می کنید؟

با توجه به ماهیت حساس اطلاعاتی که آنها مربوط به تحقیقات احتمالی در حال انجام است ، آنها به ثبت نمی روند و خطر سوء استفاده از اطلاعات متعاقب آن را دارند. این یک روش استاندارد برای افرادی است که به اطلاعات حساس دسترسی داشته اند زیرا می تواند شخصاً پیامدهای قانونی برای آنها وجود داشته باشد.

علاوه بر این ، شما باید برای مواردی که در سؤالات شماره 1 ، #7 ، #11 ، #26 ، #27 ، #30 ، #31 ، #33 ، #34 و #35 انجام می دهید ، معاملات و آدرس های کیف پول ارائه دهید. ما خوشحالیم که تیم پزشکی قانونی داخلی داده ها را مرور کرده و پاسخ های جامع برای هر یک از سؤالات شما برای اطمینان از صحت ارائه می دهد.

باز هم ، من می خواهم سعی کنم و به شما کمک می کنم یک داستان دقیق بنویسید.

لطفاً علاوه بر این که به من اطلاع دهید که آیا مایل به ملاقات با محققان در زمینه پس زمینه با اظهارات مکتوب نوشته شده در فهرست هستند ، لطفاً معاملات و آدرس های کیف پول را به اشتراک بگذارید.

از: برویک ، آنگوس (رویترز)

تاریخ: چهارشنبه ، 25 مه 2022 ساعت 5:29 صبح

موضوع: پاسخ: [ext] پاسخ: سوالات رویترز برای binance

به: پاتریک هیلمن

CC: ویلسون ، تام (رویترز)

متأسفیم که Binance درخواست ما برای مصاحبه را رد کرده است. همانطور که قبلاً توضیح دادیم ، ما نمی توانیم متعهد شویم که یک جلسه توجیهی را در مورد پس زمینه نگه داریم زیرا این امر اخلاقی نیست که بتوانیم اطلاعات مهم را از یک مقاله خودداری کنیم.

با توجه به سؤالات خاص که شما به آن اشاره کردید ، در ایمیل قبلی ما با محاسبات Binance از جریان پول غیرقانونی بر اساس گزارش ما به اشتراک گذاشتیم. این سؤالات به تجزیه و تحلیل داده های blockchain ، اسناد دادگاه و اظهارات اجرای قانون استناد می کنند ، و همچنین یک تفکیک برای نشان دادن کمک های اصلی در کل کلی ارائه می دهند. ما امیدواریم که Binance بر اساس درک کامل از تجارت خود به این ارقام پاسخ دهد.

ما منتظر پاسخ شما تا پایان هفته هستیم.

آنگوس برویک

تامسون رویترز

از: پاتریک هیلمن

تاریخ: پنجشنبه ، 26 مه 2022 ساعت 9:12 صبح

موضوع: پاسخ: [ext] پاسخ: سوالات رویترز برای binance

به: برویک ، آنگوس (رویترز)

CC: ویلسون ، تام (رویترز)

ما سؤالات شما را با زنجیره ای به اشتراک گذاشته ایم و آنها در کنار اعدادی که شما نقل می کنید ایستاده اند و نه ما. من به شما پیشنهاد می کنم حداقل به آنها دسترسی پیدا کنید زیرا به وضوح نمی فهمید که قرار گرفتن در معرض "غیرمستقیم" به چه معنی است و نه نحوه کار سپرده ها در blockchain.

باز هم، ما بسیار خوشحالیم که یک ساعت کامل را با مردم خود به شما می دهیم، اما باید در پس زمینه باشد. و لطفا سعی نکنید و این را به عنوان یک تصمیم "اخلاقی" نادرست معرفی کنید. ما بار گذشته با سردبیران شما صحبت کردیم و آنها به وضوح می‌دانستند که رویترز صدها مصاحبه پیش‌زمینه‌ای را روزانه انجام می‌دهد -- پس بیایید باور نکنیم. شما امسال 10000 کلمه بر روی ما نوشتید و این کار را بدون انجام اساسی ترین تلاش برای درست کردن داستان انجام دادید.

در نهایت، همانطور که در اولین تماس شما اشاره کردم، تا روز دوشنبه قادر به دریافت پاسخ کامل شما نخواهیم بود. شما 14 صفحه سوال طولانی چند پاراگراف را ارسال کرده اید که به چهار سال قبل بازمی گردد (که اکثر آنها گیج کننده و پرپیچ و خم هستند) و از به اشتراک گذاشتن هر گونه منبع داده ای که در سوالات خود ذکر می کنید خودداری می کنید. دریافت پاسخ شما در کمتر از یک هفته غیرمنطقی و غیرممکن است.

از: برویک ، آنگوس (رویترز)

تاریخ: پنجشنبه، 26 می 2022، ساعت 11:46 صبح

موضوع: پاسخ: [ext] پاسخ: سوالات رویترز برای binance

به: پاتریک هیلمن

CC: ویلسون ، تام (رویترز)

متشکرم پاتریک، دوشنبه خوب خواهد شد. ما مشتاقانه منتظر پاسخ Binance هستیم.

آنگوس برویک

تامسون رویترز

از: برویک ، آنگوس (رویترز)

تاریخ: جمعه، 27 می 2022، ساعت 6:41 صبح

موضوع: RE: [EXT] پاسخ: سوالات رویترز برای Binance

به: پاتریک هیلمن

CC: ویلسون ، تام (رویترز)

در ادامه سؤالات قبلی ما، در اینجا خلاصه کامل محاسباتی است که به آن رسیدیم تا در نظر بگیرید. لطفا اگر نظری در مورد این تفکیک و موارد ذکر شده دارید با ما در میان بگذارید.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 32 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 19:25