چگونه می توان یک بازار NFT را در Solana توسعه داد؟

ساخت وبلاگ

اگرچه ممکن است NFT ها مانند یک روند گذر به نظر برسند ، اما آنها به عنوان یک کلاس دارایی مهم ظاهر می شوند. به گفته The Guardian ، بازار NFT از 100 میلیون دلار در سال 2020 به 22 میلیارد دلار در سال 2021 افزایش یافته است. این امر به وضوح به محبوبیت در حال رشد NFT ها در بین سازندگان و کلکسیونرها در سراسر جهان اشاره دارد.

سازندگان انفرادی و همچنین شرکتهای بسیاری از صنایع از جمله صنایع موسیقی ، سرگرمی و محصولات مصرفی ، به طور جدی به دنبال راه هایی برای سرمایه گذاری در روند رو به رشد NFT هستند. در حالی که برخی از فروشندگان کشف کرده اند که کار با سیستم عامل های شخص ثالث مقرون به صرفه است و دسترسی آسان به مشتریان موجود را ارائه می دهد ، بسیاری از آنها عاشق عرض جغرافیایی و کنترل هستند که با داشتن یک بازار NFT همراه است.

اگرچه تعداد زیادی blockchains توسعه بازارهای NFT را تسهیل می کند ، اما این بینش دلایلی را برای ساخت شما در Solana ایجاد می کند. همچنین یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی ایجاد اولین بازار NFT خود در این blockchain منبع باز ارائه می دهد. با این حال ، قبل از اینکه شما را از طریق راهنمای توسعه Solana NFT بکشیم ، در اینجا برخی از اصول NFT و Solana برای ایجاد درک خود در اینجا آورده شده است.

بازار NFT چیست؟

بازارهای NFT شبیه به سیستم عامل های تجارت الکترونیکی هستند زیرا هر دو اجازه تجارت کالا را می دهند. تنها تفاوت این است که در حالی که سیستم عامل های تجارت الکترونیکی در کالاهای ملموس سروکار دارند ، اما بازاریابی بازار در دارایی های دیجیتالی است که به عنوان NFT نیز شناخته می شوند. بنابراین ، بازارهای NFT یک هدف بسیار خاص را ارائه می دهند: تسهیل خرید ، فروش و تجارت کلکسیون و دارایی های دیجیتال.

برای اطمینان از اینکه کاربران در تجارت NFT با هیچ موانعی روبرو نیستند ، توسعه دهندگان بازار NFT برخی از ویژگی های پذیرفته شده و توصیه شده در سطح جهانی را در بازارهای NFT ایجاد می کنند.

بهترین ویژگی های یک بازار NFT

کیف پول

هر معامله NFT باید از طریق کیف پول رمزنگاری انجام شود. به همین دلیل ممکن است یک کیف پول رمزنگاری یکی از مهمترین مؤلفه های یک بازار NFT در نظر گرفته شود. برای معاملات یکپارچه ، کاربر باید بتواند کیف پول رمزنگاری خود را با بازار NFT همگام سازی کند. Metamask و Coinbase برخی از محبوب ترین کیف پول های NFT هستند که امروزه شناخته شده اند.

پنجره

NFT هایی که در یک بازار ذکر شده اند باید شامل کلیه اطلاعات مربوطه ، از قیمت ، مالک و توضیحات به روش پرداخت ارجح باشند. بازارهای NFT با یک پنجره مغازه شانس بیشتری برای ایجاد فروش خواهد داشت.

یک فرآیند ساده از ثبت نام

یک موتور جستجوی قوی باید برای بازار NFT در دسترس باشد. این به کاربران امکان می دهد تا به سرعت NFT های مربوط به موسیقی ، فیلم یا عکاسی را جستجو کنند. الگوریتم جستجو باید بتواند هدف و هدف کاربر را تشخیص دهد و اطلاعات صحیح را در زمان واقعی ارائه دهد.

یک ویژگی جستجو

بازارهای NFT باید قادر به ضبط ، ذخیره و نمایش همه تاریخچه کاربر باشند. این شامل داده های معاملاتی و تاریخچه معاملات علاوه بر NFT های تأیید شده ، خریداری شده و فروخته شده است. این ویژگی نیاز به مدیریت جامع کاربر دارد تا روی سیستم عامل فعال شود.

تاریخچه کاربر

بازارهای NFT باید قادر به ضبط ، ذخیره و نمایش همه تاریخچه کاربر باشند. این شامل داده های معاملاتی ، تاریخچه معاملات علاوه بر NFT های تأیید شده ، خریداری شده و فروخته شده است. این ویژگی نیاز به مدیریت جامع کاربر دارد تا روی سیستم عامل فعال شود.

هشدارها

براساس تاریخچه معامله و جستجو کاربر ، بازار NFT باید قادر به ارسال هشدارها و اعلان ها به کاربران باشد. اگر NFT جدید ذکر شده باشد ، کاربر باید بتواند یک اعلان فوری دریافت کند تا بتواند در مورد اقدام بعدی خود تصمیم بگیرد.

حمایت کردن

بازارهای NFT باید شامل یک سیستم جامع پشتیبانی مشتری از طریق چت/تماس زنده یا یک مرکز دانش باشد تا اطمینان حاصل شود که به تمام سؤالات کاربر به درستی پاسخ داده شده است.

داشتن مؤلفه های فوق اطمینان حاصل می کند که بازار NFT شما یک تجربه معاملاتی NFT بدون درز را به کاربران شما ارائه می دهد. اکنون که شما بینشی از ساختار و کار در بازارهای NFT کسب کرده اید ، اجازه دهید بحث کنیم که چرا Solana باید بستر مورد نظر شما برای توسعه بازار NFT باشد.

Solana چیست و چرا باید بازار NFT خود را در Solana توسعه دهید؟

Solana ، یک شبکه blockchain منبع باز ، مدل اجماع انقلابی POH را نشان می دهد که سرعت معاملات را سرعت می بخشد. این شبکه برای میزبانی برنامه های غیر متمرکز و مقیاس پذیر طراحی شده است. از نظر سرعت پردازش معاملات سریعتر از بسیاری از blockchains میراث مانند اتریوم است و هزینه گاز را به میزان قابل توجهی کمتر می کند. کارآفرینان ، سرمایه گذاران و سازندگان محتوا همگی نه تنها برای ایجاد NFT بلکه برای ایجاد بازار برای تسهیل معاملات NFT به سمت سولانا می روند. علاوه بر این ، مقررات استاندارد و مینینگ Solana NFT به سازندگان این امکان را می دهد تا به همان اندازه که می خواهند انعطاف پذیر باشند. بگذارید به برخی از مزایایی که یک بازار Solana NFT می تواند به تجارت شما برساند ، بررسی کنیم.

معاملات در ثانیه

blockchain Solana می تواند تقریباً 2500 معاملات در ثانیه را پردازش کند. این امتیاز با سرعت فوق العاده چشمگیر خود ، که اجازه می دهد معاملات فوراً در هر بازار NFT انجام شود. TPS ، با این حال ، یک متریک بی ثبات است که در حال تغییر است.

هزینه در هر معامله

Solana به لطف توان بالا و هزینه معاملات پایین 0. 00025 دلار ، بستر ایده آل برای ایجاد NFTS و بازارهای NFT در اندازه های مختلف است.

بدون مسئله Mempool

سولانا هیچ مسئله ای از Mempool رنج نمی برد. Mempool به منطقه ای اشاره می کند که معاملات پردازش شده قبل از پذیرش منتظر هستند. معاملات فوری به دلیل این ویژگی در بازارهای Solana NFT امکان پذیر است.

یک محیط در حال گسترش

اکوسیستم Solana همچنان به رشد خود ادامه می دهد ، که امکان دستیابی به DAPP های متعدد ، قراردادهای هوشمند و سکه های بدون احتقان شبکه را فراهم می کند.

برنامه نویسی نسیم است

blockchain Solana از نرم افزار Rust استفاده می کند ، که باعث می شود برنامه ریزی و ایجاد برنامه های متنوع آسانتر شود. Solana یک بستر انعطاف پذیر برای ساخت بازارهای NFT ، DAPP ها و سایر راه حل ها است.

یک بازار NFT مقیاس پذیر و سریع را با استفاده از Solana راه اندازی کنید

شرکت توسعه بازار Solana NFT

چگونه می توان یک بازار NFT را در Solana ایجاد کرد؟

ایجاد و تأمین اعتبار یک کیف پول SOL

برای توسعه یک بازار NFT ، ابتدا باید یک کیف پول مرورگر ایجاد کنید. از آنجا که Solana از طیف وسیعی از کیف پول مرورگر پشتیبانی می کند ، می توانید با استفاده از هر بستر سازگار مورد نظر خود ، یکی را ایجاد کنید. پس از ایجاد آن ، کیف پول خود را با نشانه های SOL تأمین کنید.

جعل و کلون کردن مخزن متاپلکس

مخزن Metaplex را به حساب GitHub خود چنگ بزنید ، به طوری که می توان آن را به راحتی در صفحات GitHub میزبانی کرد. در مرحله بعد ، تمام پرونده های Metaplex را روی سیستم خود کپی کنید.

  • یک پوشه دسک تاپ ایجاد کنید و آن را "mynftmarketplace" نامگذاری کنید
  • بعد ، مکان پوشه را کپی کنید.
  • فهرست را به پوشه در خط فرمان تغییر دهید

اکنون ، مخزن را بر روی پوشه ای که ایجاد کرده اید کلون کنید

انجام اقدامات فوق به شما کمک می کند تا با کلون کردن تمام پرونده های مخزن Metaplex به پوشه خود ، یک مخزن را در حساب GitHub خود تنظیم کنید.

تغییر آدرس GitHub استقرار

مراحل زیر به شما کمک می کند تا بازار خود را بصورت آنلاین و بصورت آنلاین انجام دهید.

  • ابتدا باید آدرس استقرار را به نام کاربری GitHub خود تغییر دهید.
  • بعد ، آدرس کیف پول فروشگاه خود را تغییر دهید.

این جایی است که باید آدرس عمومی کیف پول مرورگر شما اضافه شود ، بنابراین به فروشگاه بگویید که چه کسی به اداری دسترسی دارد.

راه اندازی و استقرار بازار NFT

این آخرین مرحله قبل از بازار Solana شما برای NFT زنده است! در اینجا مراحلی است که شما باید دنبال کنید:

در خط فرمان ، فهرست را به پوشه JS تغییر دهید.

اکنون ، شما باید تمام وابستگی ها را نصب کنید ، که برای آن باید این دستور را اجرا کنید

این دستور بارگیری وابستگی های مورد نیاز برای کار با کد است. هنگامی که مخزن Metaplex را کلون کردید ، بسته ها بارگیری نشد ، فقط کدی را دریافت کردید که مشخص می کند چه بسته ها/وابستگی های مورد نیاز شما را نشان می دهد.

لحظه ای طول می کشد تا همه بارگیری ها انجام شود. پس از اتمام ، دستور خروجی انجام شده در پایان را ارائه می دهد.

برای بررسی اینکه آیا همه وابستگی ها به درستی کار می کنند ، باید دستور زیر را اجرا کنید:

اکنون می توانید قبل از آنکه حرکات بارگذاری شده در صفحات GitHub بارگذاری شود ، می توانید بازار NFT خود را آزمایش کنید.

برای بررسی اینکه وابستگی ها وجود دارد و به هدف خود خدمت می کند ، باید این دستور را اجرا کنید:

تدوین کامل ممکن است چند دقیقه طول بکشد. پس از اتمام تدوین ، ترمینال می گوید "با موفقیت کامپایل شده است". اکنون ، شما فقط باید به LocalHost مراجعه کنید: 3000/#/ برای بررسی بازار تازه تنظیم شده NFT! مرحله بعدی شامل اتصال به بازار به صورت زنده برای اتصال آن با کیف پول و برای مینینگ NFT است.

پرونده های پروژه را با این دستور بسازید:

پس از اتمام ، خروجی "انجام شده" را دریافت می کنید. اکنون می توانید پوشه ساخت را که در داخل پوشه JS تولید شده است ، مشاهده کنید.

فهرست را به پوشه وب تغییر دهید

استقرار شامل اجرای دستور Undermentioned در حالی که در داخل بسته ها/پوشه وب است:

پس از اتمام ، باز هم خروجی "انجام شده" را مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد استقرار موفقیت آمیز بوده است. دستور فوق سایت بازار را به مخزن GitHub شما مستقر می کند. این بدان معنی است که بازار شما بالاخره زنده است. اکنون می توانید بروید و بازار NFT خود را در Solana blockchain ، میزبانی شده در صفحات Github مشاهده کنید.

پینوشت

NFT در مدتی گذشته شاهد افزایش آگاهی و محبوبیت بوده است. حجم جهانی معاملات مربوط به NFT با هر سال گذشته بدون رشد در حال رشد است.

محبوبیت به سرعت در حال رشد NFTS و ارزیابی های بی سابقه ای ، توسعه بازار NFT را به یک فرصت سرمایه گذاری امیدوارکننده تبدیل کرده است. کسانی که پتانسیل NFTS را تشخیص می دهند می خواهند به آن ضربه بزنند. به همین دلیل است که ما اکنون بیش از هر زمان دیگری مردم مایل به ایجاد بازارهای NFT هستیم.

با این حال ، داشتن یک بازار NFT کافی نیست ، برای جذب فروشندگان و خریداران به کیفیت نیاز دارید. انتخاب شما از یک blockchain برای توسعه بازار NFT شما باید به خوبی فکر شود. اگر به دنبال ایجاد یک بازار NFT بسته بندی شده با مقیاس پذیری عالی هستید ، انتخاب Solana بهترین شرط بندی خواهد بود. دلیل این که Solana یک بستر blockchain بسیار مورد نظر برای توسعه NFT Marketplace است به این دلیل است که طراحی معماری هوشمند آن به آن اجازه می دهد تا کیفیت و قیمت مناسب را ارائه دهد.

اگر به دنبال راه اندازی یک بازار قوی NFT هستید و در جستجوی توسعه دهندگان متخصص برای رسیدگی به پروژه خود هستید ، بلافاصله با ما تماس بگیرید. توسعه دهندگان بازار NFT ما از تخصص مناسبی برای کمک به شما در شروع سفر به سمت تسلط بر بازار رو به رشد NFT برخوردار هستند.< Pan> با این حال ، داشتن یک بازار NFT کافی نیست ، برای جذب فروشندگان و خریداران به کیفیت نیاز دارید. انتخاب شما از یک blockchain برای توسعه بازار NFT شما باید به خوبی فکر شود. اگر به دنبال ایجاد یک بازار NFT بسته بندی شده با مقیاس پذیری عالی هستید ، انتخاب Solana بهترین شرط بندی خواهد بود. دلیل این که Solana یک بستر blockchain بسیار مورد نظر برای توسعه NFT Marketplace است به این دلیل است که طراحی معماری هوشمند آن به آن اجازه می دهد تا کیفیت و قیمت مناسب را ارائه دهد.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 37 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:20