2023 اطلاع رسانی: 4 پیش بینی blockchain و crypto برای سال پیش

ساخت وبلاگ

پس از سقوط و فروپاشی FTX در ماه مه ، سال 2022 سالی بود که Crypto-Bubble پشت سر گذاشت ، بنابراین 2023 چه چیزی در فروشگاه برای blockchain و پول دیجیتال در شرکت دارد؟

28 دسامبر 2022

1: Regs Crypto در حال آمدن است

"با فروپاشی FTX ،" زمستان رمزنگاری "و شکستن PEG Terra Ust - 2022 سال چالش برانگیز برای بخش رمزنگاری بوده است. مصرف کنندگان به این کلاس دارایی بی ثبات جذب شدند که در مقایسه با بازارهای سنتی بازده شیب دار را ارائه می دادند. اما فروپاشی پس از آن به عنوان یادآوری قدرتمندی مبنی بر اینکه چرا مقررات مالی برای محافظت از مردم در نظر گرفته شده است ، خدمت کرده است.

"2023 خواستار قوانین دقیق تری خواهد بود که به مطالبات تبدیل می شود. دولت ها و تنظیم کننده ها متوجه خواهند شد که دیگر نمی توانند مصرف کنندگان را در صرافی های تحت نظارت قرار دهند که به نظر می رسد مجوز چاپ پول و ایجاد ضرر شدید برای کسانی که حداقل می توانند آن را تحمل کنند. علاوه بر این ، اندازه بازار cryptocurrency به میزان قابل توجهی رشد کرده است. اکنون می تواند به عنوان یک بیماری برای بقیه سیستم مالی عمل کند و نگرانی های تنظیم کننده هایی را که نیاز به عمل و کاهش خطرات با قوانین مناسب دارند ، ایجاد کند.

وی گفت: "شناخت نیاز به مقررات یک چیز است: طراحی ، موافقت با آن و اجرای آن کاملاً دیگری است. ما می توانیم از اتحادیه اروپا که در فضا رهبری می کند ، مثال بزنیم. لایحه تنظیم بازارهای آن در تنظیمات رمزنگاری به عنوان نمونه ای محکم از یک چارچوب نظارتی جامع است. "

گیلبرت وردیان ، مدیر عامل و بنیانگذار ، کمیت

وی گفت: "در حالی که در سالهای اخیر پذیرش رمزنگاری به سرعت در حال افزایش است ، این صنعت با فروپاشی اخیر FTX متزلزل شده است ، و بار دیگر نشان می دهد که فضای چقدر بی ثبات است. این یک بازار شکننده است و یک خطر سیستمیک قابل توجهی را نشان می دهد ، به ویژه که سقوط یک نشانه به طور قابل توجهی بر کل بازار تأثیر می گذارد.

وی گفت: "تنظیم رمزنگاری مسئولیتی است که باید توسط تنظیم کننده ها در سراسر جهان جدی گرفته شود و ما از بحث در مورد آینده بازار استقبال می کنیم. با این حال ، ترک رمزنگاری بدون تنظیم یک اشتباه جدی خواهد بود. با جذب رمزنگاری در بین سرمایه گذاران خرده فروشی و مؤسسات مالی (به ویژه در مدیریت دارایی) ، اثرات موج دار اجازه دادن به "سوزاندن رمزنگاری" همانطور که برخی استدلال کرده اند ، عواقب گسترده ای خواهد داشت.

وی گفت: "ما معتقدیم که در 12 ماه آینده یک حساب نظارتی خواهیم دید. ما دنیایی را پیش بینی می کنیم که مقررات به اندازه کافی پیچیده برای محافظت از سرمایه گذاران خرده فروشی و تبدیل رمزنگاری به یک سرمایه گذاری پایدار برای موسسات مالی باشد. "

مت اسمیت ، مدیرعامل ، استیلوی

2: همانطور که بانک ها به سمت سایر موارد استفاده از blockchain نگاه می کنند ، تقلا برای استخدام توسعه دهندگان DLT وجود خواهد داشت

وی گفت: "با تبدیل شدن به دنیای رمزنگاری و معقول تر ، فن آوری های لایه 2 که با عجله و ضعیف طراحی شده اند ، شروع به ناپدید شدن می کنند. شبکه های مفیدتر و قابل استفاده تر از همیشه دست نخورده تر ، قوی تر خواهند ماند. اعتیاد به مواد مخدره از بین می رود و علاقه مندان به رمزنگاری ممکن است توجه خود را به سایر موارد استفاده برای blockchain جلب کنند.

وی گفت: "آنها به احتمال زیاد به دنبال دارایی هایی با موانع کم ورود ، بخشی از جذابیت Crypto خواهند بود. Tokenisation دسترسی بهبود یافته به دارایی های غیرقانونی را ارائه می دهد. به عنوان مثال ، در مواردی که بودجه راه اندازی محدود به استخر کوچکی از "LPS" پیشرفته ، سموم سازی و چارچوب نظارتی مناسب می تواند سرمایه گذاران کوچکتر را قادر به فرصت های جدید و امیدوار کننده کند.

وی گفت: "ما قبلاً شرکتهای مستقر مانند State Street ، JP Morgan و HSBC را برای دارایی های دیجیتالی منصوب کرده اند و متخصصان توزیع Ledger Technology (DLT) را به عنوان پروژه های توکین سازی توزیع می کنند. در سال 2023 این مهارت ها به طور فزاینده ای مورد تقاضا قرار می گیرند زیرا بنگاه های خدمات مالی ارزش blockchain را در تقویت عملکرد خود و افزودن درآمد جدید به خط پایین خود درک می کنند.

وی گفت: "این چالش در یافتن افراد مناسب است: فقط حدود 1 درصد از توسعه دهندگان دانش تخصصی لازم برای همکاری با فناوری های دفترچه دیجیتال را دارند ، با توجه به اینکه هر یک از آنها قوانین و زبانهای منحصر به فردی دارند. یک توسعه دهنده که در یک DLT خاص آموزش دیده می تواند بیش از 100000 پوند در سال هزینه کند ، اما مهارت های آنها همیشه به سایر DLT ها قابل انتقال نیست و یا دوباره قابل استفاده در پروژه های غیر DLT است. "

گیلبرت وردیان ، مدیر عامل و بنیانگذار ، کمیت

3: پس از برخی از مباحث سیاسی ، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی غالب خواهند شد

وی گفت: "نوزده نفر از کشورهای G20 اکنون در حال خلبانی پروژه های CBDC هستند ، به این معنی که دولت ها باید به عنوان بخشی از آموزش گسترده تر در مورد مزایای بالقوه CBDC ، نگرانی های عمومی را در مورد حریم شخصی فردی برطرف کنند.

وی گفت: "ما پیش بینی سیاسی بیشتری در مورد این موضوع ، به ویژه در ایالات متحده ، جایی که سناتورهای آزادیخواه و جمهوری خواه قبلاً علیه معرفی CBDC ها صحبت کرده اند. موقعیت آنها در تضاد با شیوع CBDC در چین است ، جایی که یوان دیجیتال دیده شده است که حجم معاملات از 14 میلیارد دلار فراتر رفته است. با این حال ، ملل دموکراتیک با تغییر جهان باید به رقابت بپردازند و CBDC ها بخشی از تجارت بین المللی ، تأمین مالی و تسویه حساب های مرزی شوند.

"2023 شاهد تمرکز بیشتر در ساخت زیرساخت های CBDC است که از حمایت از مصرف کننده ، حفظ حریم خصوصی و قابلیت همکاری برخوردار است. اما سیاسی شدن مداوم CBDC ها ممکن است یک مانع باقی بماند. "

گیلبرت وردیان ، مدیر عامل و بنیانگذار ، کمیت

4: سایبر برای قراردادهای هوشمند و blockchain قدم می گذارد

وی گفت: "ما می بینیم که پاداش های فضل حتی بزرگتر در سال 2023 برای هکرهای اخلاقی در فضای Web3 به یک هنجار تبدیل می شود ، زیرا سهام در بزرگترین سال برای هک های رمزنگاری در حال افزایش است. از فروپاشی اخیر FTX گرفته تا هک های متعدد قرارداد هوشمند که امسال دیده ایم (بیشترین تعداد در یک ماه ، تا به امروز ، در ماه اکتبر) ، تنظیم کننده ها و سازمان ها به طور یکسان متوجه پروژه های cryptocurrency شده اند که به طرز فجیعی فاقد امنیت هستند.

"آسیب پذیری بحرانی در یک پروژه Web3 می تواند به معنای پرداخت عظیم برای یک بازیگر مخرب و تأثیر جدی مالی بر هزاران نفر باشد. این معقول است که پاداش به هکرها باید در هنگام این که این پول زیاد در معرض خطر است ، با آسیب احتمالی مطابقت داشته باشد. Coinbase نمونه ای عالی از سازمانی است که قبلاً این تغییر را پیش بینی می کند: اخیراً 250 هزار دلار هکر برای شناسایی یک آسیب پذیری بحرانی پرداخت کرده است. من انتظار دارم که در آینده جوایز حتی بیشتری برای آسیب پذیری های Web3 ببینیم. "

Dane Sherrets ، Solutions Architect ، Hackerone

متأسفانه "هک های پل" ، متأسفانه در طول سال 2022 رایج بودند و خسارات تخمین زده شده به میلیاردها پوند رسیده است. پل ها راهی برای تسهیل انتقال اطلاعات و دارایی ها از یک blockchain به دیگری هستند ، بنابراین این هک ها اعتماد عمومی را به سودمندی blockchain تهدید می کنند.

وی گفت: "پل ها نسبت به شبکه های اصلی کمتر شرکت کننده و اپراتور دارند و آسیب پذیری های بیشتری را برای حمله ارائه می دهند. علاوه بر این ، پل ها به طور معمول با قراردادهای هوشمند طراحی می شوند که در هر زنجیره اجرا می شوند. این کد قرارداد هوشمند غالباً توسط تعداد کمی از توسعه دهندگان نوشته می شود ، و بسیاری از اوقات توسط نگهدارنده نرم افزار گره blockchain یا سایر متخصصان خارجی به طور کامل بررسی ، آزمایش یا تأیید نمی شود. در نتیجه ، قراردادهای هوشمند ممکن است دارای اشکالات و آسیب پذیری هایی برای بهره برداری باشند.

"در سال 2023 ، ما شاهد معرفی گسترده برخی از این اصول امنیت سایبری و راه حل های حضانت ایمن - با مقررات مربوط به آن خواهیم بود."

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 165 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:58