بیت کوین برای این لحظه ساخته شد. پس چرا رونق نمی گیرد؟

ساخت وبلاگ

مدتهاست که در مواقع نامشخص از طرفداران خود به عنوان یک پرچین ایمن ، ارزش بیت کوین در هفته های اخیر به طور پیوسته کاهش یافته است.

برای هر دوست یک داستان ارسال کنید

به عنوان یک مشترک ، شما 10 مقاله هدیه ای برای ارائه هر ماه دارید. هرکسی می تواند آنچه را که به اشتراک می گذارید بخوانید.

به این مقاله بدهید به این مقاله این مقاله را ارائه دهید

Kevin Roose

سالها ، بیت کوین که توسط شکاک در مورد ارزش رمزنگاری مورد سؤال قرار می گرفتند ، با گفتن پاسخ می دهند: فقط صبر کنید.

صبر کنید تا تورم رخ دهد ، و مردم به دنبال پارک کردن پس انداز خود در یک دارایی دیجیتال پایدار که ارزش آن را از دست نمی دهد ، می پردازند. صبر کنید تا جنگ آغاز شود ، و اقتدارگرایان شروع به تصرف دارایی و تحمیل کنترل سرمایه به شهروندان خود می کنند. صبر کنید تا بانک های بزرگ و شرکت های فناوری شروع به سانسور مخالفان برای دیدگاه های سیاسی خود کنند. سپس خواهید دید که چرا ما به یک ارز دیجیتال ناشناس بدون تابش ، غیر متمرکز و ناشناس نیاز داریم.

بیش از بیشتر ارزهای رمزنگاری شده ، بیت کوین توسط بسیاری از هواداران آزادیخواه خود به عنوان نوعی بیمه روز رستاخیز دیده می شد ، نوعی "طلای دیجیتال" که می تواند منبع ثبات باشد زیرا جهان پر هرج و مرج تر و غیرقابل پیش بینی می شود.

خوب ، هرج و مرج اینجا است. در ایالات متحده ، تورم با سرعت ترین سرعت در دهه ها در حال افزایش است ، و VIX-به اصطلاح ترس از استفاده از وال استریت برای اندازه گیری نوسانات پیش بینی شده در بورس-بیش از 80 درصد افزایش یافته است. ماه گذشته ، دولت کانادا با تهدید به یخ زدن حساب های بانکی خود ، به تهدید کاروان اعتراضی کامیون داران ضد واکسن پاسخ داد و خواستار نوعی پول است که مشمول تشنج دولت نیست. تهاجم روسیه به اوکراین با تحریم های وحشیانه ای روبرو شد که روبل را تانک کرده و اقتصاد روسیه را ویران کرده است ، و بسیاری از شرکت های آمریکایی از روسیه خارج شده اند و دسترسی به شهروندان خود را برای دسترسی به حساب های بانکی خود ، استفاده از کارت های اعتباری یا حتی ارسال به آن غیرممکن می کند. رسانه های اجتماعی

به عبارت دیگر ، این یک طوفان کامل از وقایع اقتصادی و ژئوپلیتیکی است که از لحاظ تئوری باید برای بیت کوین عالی باشد.

اما بیت کوین رونق نگرفته است. در حقیقت ، حتی به عنوان تحلیلگران وال استریت در مورد احتمال آرمگدون هسته ای فکر می کنند ، قیمت رمزنگاری به طور پیوسته کاهش یافته است. قیمت بیت کوین در ماه گذشته 10 درصد کاهش یافته است و اتر ، دومین سکه رمزنگاری محبوب ، تقریباً 15 درصد کاهش یافته است.

استفاده روزانه از ارزهای رمزپایه ، روشی را که انتظار دارید انتخاب نمی کند. حجم معاملات بیت کوین پس از حمله روسیه به اوکراین افزایش یافت ، اما از آن زمان نسبتاً مسطح باقی مانده است ، و این نشان می دهد که مردم عجله نمی کنند که برای تجارت و هریونیا (ارز اوکراین) برای ارزهای دیجیتالی تجارت کنند. به نظر نمی رسد که الیگارشی روسی با وجود ترس های اولیه که ممکن است ، از Crypto برای فرار از تحریم ها به طور گسترده استفاده کنند.

اعطا می شود ، رمزنگاری کاملاً از این وقایع غایب نبوده است. در کانادا ، برخی از کامیون داران از طریق اهدای رمزنگاری پول جمع می کردند (در حالی که برخی دیگر کیف پول های رمزنگاری شده خود را به عنوان بخشی از سرکوب ضبط کردند) ، و طبق گزارش ها ، دولت اوکراین نزدیک به 100 میلیون دلار کمک مالی رمزنگاری کرده است. و هنوز هم خیلی زود است که بگوییم ، با اطمینان ، که رمزنگاری در مراحل بعدی درگیری روسیه مفید نخواهد بود.

اما به نظر نمی رسد که بیت کوین تاکنون نقش مهمی در پرده جهانی ما داشته باشد. کدام سوال واضح را ایجاد می کند: چرا نه؟

یک احتمال این است که رمزنگاری هنوز هم برای استفاده افراد عادی بسیار گیج کننده و بسیار دشوار است ، به خصوص در طول جنگ. دسترسی به اینترنت در بسیاری از مناطق اوکراین لکه دار است و گزارش ها حاکی از آن است که حتی نخبگان این کشور در تلاشند تا دارایی های خود را به رمزنگاری تبدیل کنند.

یکی دیگر از احتمال ، محبوب در میان بدبینان بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده ، این است که بیت کوین هنوز بیش از حد بی ثبات است تا به عنوان یک پرچین در برابر بی ثباتی اقتصادی و سیاسی مفید باشد.

کوین روز و کیسی نیوتن میزبان Hard Fork هستند ، پادکست که باعث می شود دنیای سریع در حال تغییر فناوری باشد. مشترک شوید و گوش دهید.

جیمی نگوین ، رئیس انجمن بیت کوین ، یک گروه تجارت Cryptocurrency گفت: "جوامع بیت کوین و رمزنگاری در تمام این سالها روایت کاذب را به فروش می رساند که قرار است بیت کوین یک پناهگاه امن از بازارهای مالی سنتی باشد."(گروه وی یک بیت کوین اسپینوف ، بیت کوین SV را ترویج می کند که خود را به عنوان یک نسخه مفیدتر از cryptocurrency می داند.)

آقای نگوین استدلال می کند ، بیت کوین محکوم است ، زیرا پردازش معاملات می تواند کند و گران باشد و باعث می شود برای پرداخت هزینه ها کمتر مفید باشد. وی گفت: "و بنابراین بسیاری از هواداران بیت کوین مجبور بودند این استدلال را مطرح کنند که منظور از آن است که یک دارایی ذخیره باشد."

کوین ورباچ ، استاد مطالعات حقوقی و اخلاق تجاری در مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا ، نظریه دیگری را شناور کرد. به گفته وی ، نخستین و آوازترین پذیرندگان بیت کوین ، آزادیخواهان بودند که رمزنگاری را نوعی بیمه نامه در برابر فشار خون بالا و فساد دولت می دیدند. اما نوسانات قیمت اخیر در بازارهای رمزنگاری ، افزایش دلالان را به خود جلب کرد که بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری را عمدتاً به عنوان سرمایه گذاری مشاهده می کردند و کمتر به پیامدهای سیاسی آنها اهمیت می دادند.

وی گفت: "به ویژه در مورد بیت کوین ، لفاظی های فوق العاده ای وجود دارد که نشان می دهد این امر عمدتاً وسیله ای برای فرار از سیستم ارز فیات صادر شده توسط دولت است.""و با این حال ، بیشتر فعالیت ها ، مطابق با اساساً هر مطالعه دقیق که انجام شده است ، عمدتاً مردم حدس می زنند."

یکی دیگر از توضیحات احتمالی برای کم کاری بیت کوین ، که توسط جو ویسنتال در بلومبرگ شناور شد ، این است که هرج و مرج هر دو روش را کاهش می دهد ، و این اتفاقاتی که می تواند در کوتاه مدت "برای بیت کوین" خوب باشد - تورم ، تحریم ها ، درگیری ژئوپلیتیک ی-همچنین می تواند برای بیت کوین در دراز مدت بد باشد ، زیرا آنها می توانند توجه تنظیم کننده ها را به خود جلب کنند.

"تا آنجا که داستان کامیون ساز کانادایی به عنوان صعودی برای بیت کوین دیده می شود (زیرا باعث می شود مردم در مورد راه های پرداخت بدون موجودات تنظیم شده فکر کنند) این نیز برای بیت کوین نزولی است (زیرا توجه بازیگران ایالتی را که می خواستند به عقب برگردند ، جلب کردچنین پرداختی) ، "او نوشت.

توضیحات دیگری نیز در آنجا وجود دارد. سام بانكمن سرخ شده ، مدیر اجرایی Crypto Exchange FTX ، در توییتر گفت كه در حالی كه او فکر می كرد كه بیت کوین در یک محیط سیاسی و اقتصادی با ثبات تر "بهتر عمل خواهد کرد" ، وی حدس زد که این اختلاف تا حدودی مربوط به پوشش منفی رسانه ها از رمزنگاری استبشر

وی نوشت: "عناوین در ماه گذشته در واکنش به اظهارات این صنعت ، مستقل از محتوای واقعی بوده اند ، که فکر می کنم سرنوشت های قابل توجهی را ایجاد کرده است."

اما شاید جالب ترین منظره از سودمندی Crypto در زمان های ناپایدار مستقیم از دولت اوکراین باشد.

روز سه شنبه ، من در مورد Crypto به الکس بوریاکوف ، معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین سؤالی را مطرح کردم. از زمان حمله روسیه ، آقای بوریاکوف و تیمش - به رهبری وزیر دیجیتال این کشور ، میخیلو فدوروف - به طور شبانه روزی کار می کنند تا کمکهای مالی رمزنگاری شده برای ارتش اوکراین را هماهنگ کنند. ده ها میلیون دلار ارزش بیت کوین ، اتر و سایر ارزهای رمزنگاری شده به این آدرس ها ارسال شده است و از این پول برای خرید لوازم نظامی از جمله جلیقه های ضد گلوله و عینک های دید در شب استفاده شده است.

آقای بوریاکوف ، که از یک مکان ناشناخته در اوکراین در یک کنفرانس ویدیویی به میزبانی شرکت اطلاعاتی مصنوعی [I] صحبت می کرد ، گفت که یکی از مزیت های استفاده از رمزنگاری برای جمع آوری پول ، چقدر سریع می توان بودجه را پرداخت کرد.

وی گفت: "در شرایطی مانند این ، جایی که بانک ملی کاملاً کار نمی کند ، Crypto به انجام نقل و انتقالات سریع کمک می کند ، آن را خیلی سریع انجام می دهد و تقریباً بلافاصله نتیجه می گیرد."

اما به نظر می رسید آقای بوریاکوف نسبت به اهمیت بیش از حد رمزنگاری برای علت اوکراین احتیاط کرده است.

آقای بوریاکوف گفت: "من فکر نمی کنم Crypto نقش عمده ای را ایفا کند.""اما نقش آن در این درگیری از نظر کمک به ارتش ما ضروری است."

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 47 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 1:30