پیوندهای نظرسنجی "تتراد تاریک" مانند خودشیفتگی به خرید رمزنگاری

ساخت وبلاگ

(Yuichiro Chino/Getty Images)

از زمان اختراع بیت کوین در سال 2009 ، بازار جهانی cryptocurrency از هیچ چیز به ارزش 2 تریلیون دلار آمریکا افزایش یافته است. از قیمت 1 دلار در سال 2011 ، بیت کوین در آوریل 2021 به بیش از 63،000 دلار آمریکا افزایش یافت و اکنون در حدود 42000 دلار آمریکا حرکت می کند.

نوسانات بزرگ در قیمت های cryptocurrency رایج است و همین امر باعث می شود آنها به یک سرمایه گذاری بسیار سوداگرانه تبدیل شوند. چه نوع افرادی حاضر به ریسک پذیری هستند و چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در آنها می شود؟

ما یک نظرسنجی را انجام دادیم تا دریابیم. به طور خاص ، ما می خواستیم در مورد رابطه بین ویژگی های شخصیتی به اصطلاح "Tetrad" و نگرش به Cryptocurrency بدانیم.

تتراد تاریک

در روانشناسی ، "تتراد تاریک" به گروهی از چهار ویژگی شخصیتی اشاره دارد. اینها ماکیاولیالیسم ، خودشیفتگی و روانپزشکی هستند (با هم به عنوان "سه گانه تاریک" شناخته می شوند) ، به علاوه سادیسم.

آنها به دلیل خصوصیات "شر" خود "تاریک" خوانده می شوند: خودخواهی شدید و استفاده از دیگران بدون همدلی. تتراد تاریک نیز اغلب مربوط به رفتارهای ریسک پذیر است.

جذابیت cryptocurrency

ما دو حوزه اصلی تجدید نظر را شناسایی کردیم. اول ، ریسک های بالای و بازده بالقوه بالا در تجارت رمزنگاری ، آن را برای نوع افرادی که قمار را دوست دارند جذاب می کند.

دوم ، ارزهای رمزنگاری شده توسط دولت هایی مانند ارزهای سنتی یا "فیات" صادر یا پشتیبانی نمی شوند. این باعث می شود آنها برای افرادی که به دولت بی اعتماد هستند جذاب باشند.

شخصیت های خریداران رمزنگاری چیست؟

ما از 566 نفر خواسته ایم تا نظرسنجی های شخصیت آنلاین را انجام دهند و همچنین به سؤالات مربوط به نگرش خود به رمزنگاری پاسخ دهند و اینکه آیا آنها قصد سرمایه گذاری در آن را دارند یا خیر. از شرکت کنندگان ما ، 26 درصد گزارش دادند که آنها دارای رمزنگاری هستند و 64 درصد علاقه به سرمایه گذاری رمزنگاری را نشان می دهند.

ما صفات تتراد تیره آنها را با استفاده از تست های روانی استاندارد اندازه گیری کردیم. ما همچنین صفاتی را که ممکن است تتراد تاریک را به قضاوت در مورد رمزنگاری متصل کنیم ، اندازه گیری کردیم: ترس از دست رفتن (FOMO ؛ احساس اینکه دیگران چیزهای بهتری را از شما تجربه می کنند) ، مثبت بودن (تمایل به مثبت یا خوش بین در زندگی) و اعتقاددر نظریه های توطئه.

چرا مردم می خواهند رمزنگاری بخرند؟این فقط در مورد کسب درآمد نیست

یک دلیل مشترک برای سرمایه گذاری در Crypto امید به کسب بازده بالا است. فراتر از تمایل به ایجاد ثروت ، تحقیقات ما نشان می دهد که ویژگی های شخصیت تاریک نیز خرید رمزنگاری را هدایت می کند.

Machiavellianism به دلیل فلسفه سیاسی ایتالیا Niccolò Machiavelli نامگذاری شده است. افرادی که به این صفت بسیار ارزیابی می کنند ، در فریب و دستکاری بین فردی خوب هستند.

ماکیاولیان برای دستیابی به اهداف رویکردی محاسبه شده و از تصمیمات تحریک آمیز جلوگیری می کنند. آنها کمتر احتمال دارد که درگیر قمار مشکل شوند.

ماکیاولیان همچنین تمایل دارند که به توطئه های دولت اعتقاد داشته باشند. به عنوان مثال ، آنها غالباً معتقدند كه سیاستمداران معمولاً انگیزه های واقعی خود را فاش نمی كنند ، و سازمان های دولتی از نزدیک همه شهروندان را تحت نظر دارند.

ما ماکیاولیان را مانند Crypto در درجه اول پیدا کردیم زیرا آنها به سیاستمداران و سازمان های دولتی بی اعتماد هستند. بسیاری از هواداران رمزنگاری بر این باورند که دولت ها فاسد هستند و رمزنگاری از فساد دولت جلوگیری می کند.

اعتماد به نفس و مثبت

خودشیفتگی یک ویژگی شخصیتی خود محور است که با احساس امتیاز و غلبه بر دیگران مشخص می شود. خودشیفتگان بیش از حد سازگار هستند و مایل به انجام کارهایی مانند سرمایه گذاری های خطرناک در بازار سهام و قمار هستند.

خودشیفتگان تمایل دارند که روی جنبه مثبت زندگی تمرکز کنند. ما به دلیل ایمان زیاد در آینده ، خودشیفتگان مانند Crypto را پیدا کردیم و به دلیل اعتماد به نفس آنها زندگی خود بهبود می یابد.

روانپزشکی تکانشی مانند رمزنگاری

روانپزشکی یک ویژگی شخصیتی ضد اجتماعی بی پروا و تحریک آمیز است. افراد روانی اغلب به دلیل عدم هوش و همدلی عاطفی ، درک ، درک یا پرداختن به احساسات را دشوار می کنند.

ماهیت بی پروا روانپزشکی باعث می شود که آنها در برابر استرس و اضطراب مقاوم تر شوند. در نتیجه ، روانپزشکان مانند تحریک و ریسک پذیری مانند. آنها مستعد اعتیاد به قمار و قمار هستند.

ما دریافتیم که روانی های تحریک آمیز مانند رمزنگاری ، زیرا آنها می ترسند از سرمایه گذاری پاداش هایی که دیگران تجربه می کنند ، از دست ندهند.

سادیسم چگونه درگیر است؟

سادیسم روزمره مربوط به شخصیتی است که از رنج دیگران برخوردار است. سادیست ها غالباً رفتارهای پرخاشگری و بی رحمانه را نشان می دهند. به عنوان مثال ، سادیست ها برای لذت بردن دیگران را در اینترنت ترول می کنند.

در نگاه اول ، خرید رمزنگاری بعید است به دیگران آسیب برساند. با این حال ، ما سادیست ها را مانند Crypto پیدا کردیم زیرا آنها نمی خواهند پاداش های سرمایه گذاری را نیز از دست بدهند. از نظر آنها ، شاید هم از دیدن درد دیگران و هم ترس از دست رفتن مربوط به خودخواهی باشد.

بر خلاف خودشیفتگان ، ما هم روانپزشکان را پیدا کردیم و سادیست ها در مورد چشم انداز آنها فاقد مثبت هستند ، که این امر باعث می شود که تمایل آنها به رمزنگاری باشد.

dark tetrad chart listing the four traits

(وس کوه/مکالمه ، CC by-ND)

در بالا: صفات شخصیتی تاریک تتراد بر مثبت بودن ، عقاید توطئه و ترس از دست دادن تأثیر می گذارد ، که به نوبه خود بر نگرش به رمزنگاری تأثیر می گذارد.

یک لنز روانی

مطالعه cryptocurrency از طریق لنزهای روانشناختی تتراد تاریک ، بینشی در مورد اینکه چرا مردم می خواهند رمزنگاری بخرند ، ارائه می دهد. ما پیشنهاد نمی کنیم که همه افراد علاقه مند به Crypto صفات تتراد تیره را نشان دهند.

ما فقط زیر مجموعه ای از افراد علاقه مند به رمزنگاری را که این صفات را دارند ، مطالعه کردیم. اگر اتفاق می افتد که بیت کوین یا نگهدارنده رمزنگاری دیگری باشید ، ممکن است آنها را به نمایش بگذارید یا نمی توانید.

اگر می خواهید بدانید که چگونه برای صفات Tetrad Dark نمره می گیرید ، می توانید آزمایش شخصیت Triad Dark Triad و تست سادیسم را بصورت آنلاین انجام دهید.

این مقاله از مکالمه تحت مجوز Creative Commons منتشر شده است. مقاله اصلی را بخوانید.< Pan> در بالا: صفات شخصیتی تتراد تاریک بر مثبت بودن ، عقاید توطئه و ترس از دست دادن تأثیر می گذارد ، که به نوبه خود بر نگرش به رمزنگاری تأثیر می گذارد.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 54 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 3:20