احتمالاً نمی توانید از منحنی بازده به زمان بازار استفاده کنید

ساخت وبلاگ

به نظر می رسد وارونگی منحنی عملکرد (هنگامی که نرخ بهره بلند مدت پایین تر از نرخ بهره کوتاه مدت است) یکی از معدود شاخص های رکود اقتصادی است که در واقع "کار می کند". هیچ کس نمی داند که آیا در آینده به "کار" ادامه خواهد داد ، اما حتی اگر می دانید رکود اقتصادی در حال آمدن است ، ممکن است به شما کمک نکند که بازار سهام را به همان اندازه که فکر می کنید ، به شما کمک کند.

در یک قطعه اخیر در Fortune ، من به یک مقاله تحقیقاتی جدید نگاه کردم که بیان می کند چه اتفاقی می افتد وقتی از سهام خارج می شوید و وقتی منحنی عملکرد معکوس می شود ، به دارایی های ایمن منتقل می شوید. نتایج می تواند تو را شگفت زده کند.

یکی از بزرگترین شگفتی ها برای شرکت کنندگان در بازار امسال ، حرکت بزرگی در نرخ بهره بوده است. هنگامی که وال استریت ژورنال در ماه ژانویه 69 اقتصاددان را نظرسنجی کرد ، هیچ کس پیش بینی نکرد که نرخ خزانه داری 10 ساله تا ژوئن زیر 2. 5 ٪ کاهش یابد (نرخ واقعی آن در آن زمان به 2 ٪ نزدیکتر بود). پیش بینی متوسط این گروه از متخصصان 3 ٪ بود. در حال حاضر 10 سال نزدیک به 1. 7 ٪ است.

10 سال معیاری است که بیشتر مردم هنگام سنجش محیط نرخ بهره به آن نگاه می کنند اما وقتی بازده حرکت می کند ، هرگز این کار را به صورت موازی در کل سررسیدهای مختلف انجام نمی دهند. بنابراین حتی وقتی 10 سال در سال 2019 مانند سنگ کاهش یافته است ، سایر قسمت های منحنی عملکرد به همان اندازه ، مهمترین آنها ، نرخ هایی که در مدت زمان کوتاه تر هستند ، حرکت نکرده اند. در اینجا نگاهی به چگونگی تغییر سررسوهای مختلف در خزانه داری ایالات متحده از ابتدای سال 2019 آورده است:

شما متوجه می شوید که 3 ماه از بازده های T T T بیش از 10 سال و 2 سال فراتر رفته است در حالی که 30 سال به سرعت به آستانه 2 ٪ نزدیک می شود. در یک محیط "عادی" انتظار داریم نرخ های بلند مدت بالاتر از نرخ های کوتاه مدت باشد تا این واقعیت ساده باشد که سرمایه گذاران باید با بیرون رفتن بیشتر در طیف بلوغ ، ریسک بیشتر یا نوسانات خود را در اوراق خود بپذیرند.

تفاوت بین نرخ بلند مدت و نرخ کوتاه مدت منحنی عملکرد نامیده می شود. در یک محیط اقتصادی سالم ، باید شیب دار به سمت بالا باشد. هنگامی که سرمایه گذاران اوراق قرضه از کند شدن اقتصاد نگران می شوند ، تمایل به معکوس دارد ، جایی که اوراق قرضه کوتاه مدت بیشتر از اوراق قرضه بلند مدت به دست می آورد. با بازگشت به اواخر دهه 1970 ، یک منحنی عملکرد معکوس یک نشانگر قابل اعتماد برای رکود اقتصادی است:

این سیگنال در یک برنامه مشخص کار نکرده است اما هر بار که خزانه داری 10 ساله کمتر از خزانه 2 ساله به دست آمده است ، در نهایت رکود اقتصادی نشان داده شده است. میانگین زمان تاخیر تقریباً 17 ماه از زمان معکوس عملکرد تا شروع رکود اقتصادی است ، اما زمان نتایج می تواند متفاوت باشد.

دوره های رکود اقتصادی به طور معمول برای بورس سهام عالی نیست ، بنابراین وارد محیطی می شویم که اوراق قرضه کوتاه مدت بیشتر از اوراق قرضه بلند مدت به دست می آورد ، سرمایه گذاران تعجب می کنند که این برای سهام آنها چه معنی دارد.

یوجین فاما و کن فرانسوی اخیراً یک مقاله تحقیقاتی در مورد موضوعی به نام منحنی بازده معکوس و بازده سهام مورد انتظار منتشر کردند. FAMA و فرانسوی مجموعه داده های خود را به سال 1975 بازگرداندند ، در بین 11 بازار عمده سهام و اوراق قرضه برای تعیین اینکه آیا یک منحنی بازده معکوس می تواند بازار سهام را پیش بینی کند که صورتحساب های خزانه کوتاه مدت (یک پروکسی برای پول نقد) را پیش بینی کند. آنها شش گسترش عملکرد مختلف را با هم مقایسه کردند و در صورت معکوس هر یک از این منحنی های عملکرد ، از سهام به پایین خط T تغییر کردند. سپس آنها در دوره های بعدی ، دو ، سه و پنج ساله به بیرون نگاه کردند تا ببینند هنگام جابجایی از سهام به پول نقد چه اتفاقی افتاده است.

نتیجه گیری این دوتایی بیان می کند که "ما هیچ مدرکی پیدا نمی کنیم که منحنی های بازده معکوس پیش بینی می کنند که سهام برای دوره های پیش بینی یک ، دو ، سه و پنج سال صورتحساب خزانه داری را کاهش می دهد."آنها سه شاخص گسترده بازار را با استفاده از بازار سهام ایالات متحده ، بازار سهام جهانی و جهان سابق ایالات متحده مقایسه کردند. بازار سهام. استراتژی تعویض رفتن از سهام به پول نقد ، یک استراتژی خرید و نگه داشتن طولانی را در هر 24 مورد با استفاده از بازارهای ایالات متحده و جهانی انجام داد. سیگنال منحنی عملکرد همچنین در 19 از 24 جهان سابق جهان تحت تأثیر قرار گرفت. پشتی

هیچ کس نمی داند که آیا منحنی بازده به عنوان یک شاخص اقتصادی قابل اعتماد در پیش می رود. این واقعیت ساده ممکن است که سرمایه گذاران اکنون از این سیگنال آگاه هستند ، می تواند سودمندی آن را به جلو تغییر دهد.

اما حتی اگر یک منحنی بازده معکوس خود را به عنوان یک شاخص رکود اقتصادی قابل اعتماد اثبات کند ، داده ها لزوماً به شما امکان نمی دهد که به طور مداوم در بورس سهام استفاده کنید. بازار سهام و اقتصاد به ندرت در مرحله قفل با یکدیگر حرکت می کنند. بنابراین ، در حالی که یک منحنی عملکرد معکوس می تواند به این معنی باشد که ما در چند سال آینده رکود اقتصادی را مشاهده می کنیم ، این باعث نمی شود زمان بازار سهام آسانتر شود.

این قطعه در ابتدا در Fortune منتشر شد. با اجازه دوباره در اینجا ارسال شد.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 23 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 3:43