تحول دیجیتال به بانکداری اصلی برخورد می کند

ساخت وبلاگ

با حرکت بانکها برای دیجیتالی کردن سکوی اصلی بانکداری خود ، باید در نظر بگیرند که چقدر سریع می خواهند تغییر ایجاد کنند و پیامدهای سفر نوسازی خود را درک کنند. گزارش ما پنج گزینه را برای بانکها در هنگام اجرای تحولات اصلی بانکی خود بررسی می کند.

محتوا را کاوش کنید

معضل میراث

بیشتر بانکهای برتر ایالات متحده عملیات اصلی بانکی خود را بر روی سیستم عامل های پیری انجام می دهند که در دهه 1980 و 1990 مستقر شده اند. این سیستم عامل ها یا خانه دار هستند و یا به شدت سفارشی شده اند که دیگر شبیه محصول اصلی فروشنده خریداری شده نیستند و به پیچیدگی در نگهداری اضافه می کنند. موسسات می دانند که این سیستم ها به نوسازی نیاز دارند ، اما تا همین اواخر خود را پیدا کرده اند که به دنبال سرمایه گذاری های گسترده زمان ، تلاش و پول هستند. از نظر تاریخی ، جایگزینی سیستم های بانکی اصلی یک کار گران قیمت بود که اغلب نمی تواند بازده سرمایه گذاری را در کوتاه مدت نشان دهد. جایگزینی کامل می تواند یک تلاش چند ساله و یک تعهد قابل توجه در منابع باشد. همچنین ریسک عملیاتی قابل توجهی به دلیل پیچیدگی اصلی تحول بانکی و اختلال احتمالی عملیات روزانه وجود دارد.

یکی دیگر از اشکالات تاریخی برای نوسازی این است که بیشتر سیستم عامل های میراث هنوز ممکن است برای انجام عملیات اصلی کافی باشند. بنابراین جای تعجب آور نیست که اکثریت قریب به اتفاق بانک ها به جای ساختن برنامه های مستقل یا اجرای فرآیندهای دستی برای پرداختن به شکاف ، سیستم های اصلی میراث خود را حفظ کرده اند.

بیشتر بانکهای بزرگ از بار رعایت مقررات و گزارش های گزارش شده به آنها در پی وقایع جهانی در اوایل دهه 2000 و بحران مالی سال 2008 ، بهبود یافته اند. پاسخ دادن به دستورالعمل های نظارتی ، بانک ها را ملزم به هدایت بخش بزرگی از بودجه خود می کند ومنابع به سمت انطباق بیش از یک دهه. اما با توجه به انطباق نظارتی ، بودجه بیشتری برای تمرکز بر تحول رشد محور برای افزایش قابلیت های دیجیتالی خود دارند.

ترک سیستم عامل های اصلی به تنهایی نیز غیرقابل توصیف است. امروزه بسیاری از بانک ها با انقضاء قراردادهای نگهداری و پشتیبانی و وصله ای از سفارشی سازی ها و ادغام های مستند ضعیف روبرو هستند که برای آشکار کردن دست و پا گیر هستند. بانک ها همچنین با منابع و بنابراین گران قیمت که از فن آوری های قدیمی تر ، مانند زبان مشترک تجارت گرا (COBOL) و سیستم های اصلی برخوردار هستند ، به طور فزاینده ای سر و کار دارند. در نهایت ، با توجه به سفارشی سازی سنگین اکثر سیستم عامل های میراث ، ارتقاء ممکن است تقریباً معادل اجرای یک پلتفرم کاملاً جدید باشد.

این همگرایی عوامل برای تغییر ، در دسترس بودن وجوه اختیاری ، پیشرفت در ارائه های نوسازی و یک گزاره کمتر واضح برای حفظ وضع موجود ، تحول و نوسازی بانکداری اصلی را ضروری می کند که بانک ها باید روی آن عمل کنند.

شما دیگر نیازی به شرط بندی بانک ندارید

موقعیت مرکزی سیستم های بانکی اصلی آنها را به یکی از مهمترین مؤلفه های معماری کلکینگ تبدیل می کند. هرگونه تغییر در این سیستم های اصلی در کل کانال ها و عملیات تأثیر خواهد گذاشت. در گذشته ، جایگزین کردن هسته به طور کامل تنها گزینه ارتقاء بود ، و باعث می شد یک بستر اصلی بانکداری یک تصمیم "Bet-the-Bank" به روز کند.

خوشبختانه ، به لطف پیشرفت های گسترده در فناوری اصلی بانکداری که از انواع راه حل ها پشتیبانی می کند ، تصمیم به مدرن سازی هسته یک بانک دیگر انتخاب باینری نیست (هیچ کاری یا جایگزینی کامل انجام ندهید). فروشندگان در حال ظهور اکنون شروع به ارائه نسل بعدی ، بانکداری مبتنی بر ابر و راه حل های مبتنی بر پیکربندی می کنند که می توانند مسیری متناوب و کم نظیر را برای بانک ها فراهم کنند. این سیستم عامل های نسل بعدی به بانک ها امکان می دهد تا ضمن ادامه بهره گیری از بستر میراث خود برای اکثر عملکردهای اصلی بانکداری ، نوآوری و رفع نیازهای مهم خود را برطرف کنند. فروشندگان میراث نیز در حال نوآوری هستند و گزینه های اضافی را برای تقویت سیستم عامل های موجود با ویژگی های انتخاب نسل بعدی فراهم می کنند.

سیستم عامل های بانکداری اصلی در سه دسته گسترده قرار می گیرند:

  • سیستم عامل های میراث. این راه حل های "یک مرحله ای فروشگاه" است که بر روی یک سکوی اختصاصی یا بسته ، اغلب یک سیستم اصلی. آنها تمایل به اجرای پیچیده دارند و معمولاً یک مدل مبتنی بر مجوز چند ساله دارند.
  • سیستم عامل های خدمات گرا. این سیستم عامل ها طرح های مبتنی بر معماری خدمات (SOA) را ارائه می دهند و پردازش در زمان واقعی را فعال می کنند. این سیستم عامل ها به طور معمول به عنوان راه حل های نرم افزاری به عنوان یک سرویس (SAAS) میزبان ارائه می شوند ، به طور کلی از یک مدل مبتنی بر مجوز و اشتراک استفاده می کنند.
  • سیستم عامل های بومی ابر. اینها سیستم عامل هایی هستند که از معماری مبتنی بر میکروسرویس با رابط های برنامه نویسی برنامه (API) استفاده می کنند و دسترسی به سایر خدمات داخلی و خارجی را فراهم می کنند. آنها از پردازش در زمان واقعی پشتیبانی می کنند و از نظر طبیعت بومی بودن ابر ، به طور معمول دارای یک مدل اشتراک در هر استفاده هستند.

با وجود مجموعه بیشتری از راه حل های فناوری در دسترس آنها ، بانک ها اکنون طیف گزینه هایی را برای تغییر قابلیت های اصلی خود دارند. برای تعیین اینکه کدام گزینه برای آنها بهتر است ، بانک ها باید بر اساس پایداری پلت فرم موجود خود ، اشتها برای ریسک ، فوریت در تبدیل ، نیاز به نوآوری محصول و خدمات خود و پیچیدگی استراتژی داده های آنها ، مشخصات نوسازی خود را ایجاد کنند. بشر

گزینه های جدید برای بررسی

تأکید بر اهمیت یک استراتژی قوی مدیریت داده در سراسر بانک بسیار مهم است. این امر اطمینان حاصل می کند که یک مهاجرت داده های یک بار و ادغام داده های در حال انجام در آینده به طور هموار و با توجه به هرگونه بحث در مورد نوسازی هسته یا تحول دیجیتال صورت می گیرد-به ویژه هنگامی که چندین خط از مشاغل ، کانال ها و محصولات با همپوشانی قابل توجهی و سطوح مختلف وجود داردکیفیت داده. صرف نظر از گزینه نوسازی ترجیحی ، بانک ها باید وضعیت فعلی و نقشه راه خود را برای چگونگی پیش بینی دارایی های داده خود در جریان شرکت خود درک کنند. مدیریت داده ها به طور مؤثر فقط از منظر کارآیی و دقت عملیاتی لازم نیست. این همچنین فرصتی را از نظر تجربیات ثروتمندتر مشتری ، فرصت های فروش بهتر متقابل و سایر جریان های درآمد کسب درآمد خارجی که بانک ها باید در نظر بگیرند ، ارائه می دهد ، زیرا آنها آرزو می کنند که به حداکثر دست و پنجه نرم برای ضرب المثل دست یابند. علاوه بر این ، اتخاذ داده های بتونی و استراتژی بانکی دیجیتال ، بانک ها را به افزودن قابلیت های پیشرفته تحلیلی به محیط موجود در فناوری اطلاعات خود مجهز می کند و آنها را قادر می سازد تا بینش های واقعی را برای هدایت تصمیم گیری بهینه بدست آورند. ما به پنج گزینه اصلی برای بانک ها نگاه می کنیم:

کدام مسیر برای بانک شما مناسب است؟

تصمیم در مورد جایگزینی ، تقویت ، مجدداً فاکتور یا تبدیل مجدد هسته پیچیده است. از آنجا که هر بانکی متفاوت است ، یک رویکرد یک اندازه متناسب با آن بد نیست. در عوض ، تجزیه و تحلیل عمیق از زیرساخت های فعلی ، پویایی بازار ، نیازهای مشتری و قابلیت های سازمانی لازم است. رویکرد ما شامل کار از طریق مجموعه ای از نکات کلیدی تصمیم گیری است که منجر به تصمیم آگاهانه می شود. پاسخ به این نکات تصمیم گیری به یک بانک کمک می کند تا با تعادل ریسک ، محرک های تجاری و قابلیت های فعلی ، کدام گزینه را برای آن بهترین کار کند.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 23 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 4:17