سهام در مقابل گزینه

ساخت وبلاگ

تفاوت اصلی بین سهام و گزینه در این است که سهام نمایانگر سهام است که توسط شخص در یک یا چند شرکت در بازار نگهداری می شود و نشانگر مالکیت یک شخص در آن شرکت ها بدون تاریخ انقضا است. در مقابل ، گزینه ها ابزار تجاری هستند که نشان دهنده انتخاب سرمایه گذار برای خرید یا فروش یک دارایی اساسی بر اساس نوع گزینه ای است که باید قبل از تاریخ انقضا اجرا شود.

سهام به عنوان یک محصول سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری مستقیم در سهام یک شرکت با خرید سهام آن شرکت خاص است. بنابراین ، این مالکیت بخشی در یک شرکت را نشان می دهد و شما را به بخشی از درآمد و دارایی های آن شرکت می دهد. سهام شرکت ها ، معمولاً در دو نوع: سهام مشترک و سهام ترجیحی.

Stock-vs-Option

شما می توانید از این تصویر در وب سایت ، الگوهای و غیره خود استفاده کنید ، لطفاً پیوند انتساب را در اختیار ما قرار دهید که چگونه می توان انتساب را ارائه داد؟لینک مقاله برای لینک پیوند برای مثال: منبع: سهام در مقابل گزینه (wallstreetmojo.com)

  • سهام مشترک: سهام مشترک حق دارد سهم متناسب آن از سود یا ضررهای یک شرکت را داشته باشد. سهامداران هیئت مدیره را انتخاب می کنند. این هیئت تصمیم می گیرد که آیا برخی یا تمام این سود را به عنوان سود سهام به سهامداران بازگرداند یا ارسال کند.
  • سهام ترجیحی: این سهامدار سهامدار سهامدار یک شخص ، شرکت یا موسسه ای است که صاحب یک یا چند سهام یک شرکت است. آنها صاحبان این شرکت هستند ، اما مسئولیت آنها محدود به ارزش سهام آنها است. بیشتر در زمان های از پیش تعیین شده سود سهام خاصی دریافت کنید. این سود سهام معمولاً باید قبل از سود سهام سهام مشترک پرداخت شود. اگر شرکت ورشکسته شود ، سهام ترجیحی سهام سهامدار سهامدار سهام ارجح ، سهمی است که در دریافت سود سهام در مقایسه با سهام مشترک از اولویت برخوردار است. نرخ سود سهام بسته به شرایط مسئله می تواند ثابت یا شناور باشد. همچنین ، سهامداران ترجیحی به طور کلی از حق رأی لذت نمی برند. با این حال ، ادعاهای آنها قبل از سهام سهامداران مشترک در زمان انحلال تخلیه می شود. بیشتر از سهامداران مشترک برای بازپرداخت پتانسیل سرمایه گذاری خود ، بیشتر بخوانید.
  • هنگامی که یک خریدار برای خرید سهام با قیمت خاص توسط یک تاریخ خاص وارد یک قرارداد می شود ، گزینه ای در نظر گرفته می شود.
  • گزینه ای در نظر گرفته می شود که خریدار گزینه برای فروش سهام با قیمت توافق شده در یا قبل از تاریخ خاص ، قراردادی را برای فروش سهام با قیمت توافق شده انجام دهد.
فهرست مطالب

سهام در مقابل اینفوگرافیک گزینه

Stock Purchase vs Stock Options

شما می توانید از این تصویر در وب سایت ، الگوهای و غیره خود استفاده کنید ، لطفاً پیوند انتساب را در اختیار ما قرار دهید که چگونه می توان انتساب را ارائه داد؟لینک مقاله برای لینک پیوند برای مثال: منبع: سهام در مقابل گزینه (wallstreetmojo.com)

تفاوت های کلیدی

  • این شبیه به 2 نفر است که در مورد ارزش سهام آینده در برابر یکدیگر شرط بندی می کنند. شخصی که حدس می زند که قیمت سهام پایین می آید ، گزینه های سهام (معروف به گزینه های نوشتن) را به شخص دیگر (دارنده گزینه) می فروشد که حدس می زند که قیمت سهام بالا می رود.
  • این به خریدار اجازه می دهد تا سهام را با قیمت ثابت خریداری کند ، هر چقدر هم که ارزش سهام در طول خرید از آن قدردانی کند. سپس یا گزینه های تماس را با قیمت بالاتر به یک خریدار دیگر بفروشید یا از سمت راست در گزینه های تماس استفاده کنید تا سهام را از فروشنده با قیمت پایین توافق شده خریداری کنید. بنابراین خریدار از تقدیر از طریق گزینه سود می برد اما هنوز سهام خود را ندارد.
  • همچنین از گزینه های سهام به عنوان یک ابزار مدیریت ریسک استفاده می شود که در آن به عنوان بیمه نامه در برابر افت قیمت سهام عمل می کنند. با هزینه حق بیمه گزینه ، سرمایه گذار خود را در برابر ضرر و زیان زیر قیمت اعتصاب بیمه کرده است. این نوع عمل گزینه همچنین به عنوان HedgingHedgingHedging نوعی سرمایه گذاری است که مانند بیمه کار می کند و شما را از هرگونه ضرر مالی محافظت می کند. Hedging با گرفتن موقعیت مخالف در بازار حاصل می شود. بیشتر بخوانید.

جدول مقایسه ای

مقایسهخرید سهامگزینه سهام
مالکیتخرید سهام نشان دهنده مالکیت در شرکت است.

خطر

نتیجه

  • خرید سهام یک محصول سرمایه گذاری سنتی است که در آن سرمایه گذار در سهام یک شرکت سرمایه گذاری می کند و انتظار دارد بازده در قالب سود سهام و تقدیر از سرمایه گذاری تقدیر از تقدیر از تقدیر از افزایش ارزش بازار دارایی ها نسبت به قیمت خرید آنها در یک بازه زمانی مشخص باشد. سهام ، زمین ، ساختمانها ، دارایی های ثابت و انواع دیگر املاک متعلق به نمونه هایی از دارایی ها هستند. بیشتر بخوانید.
  • از طرف دیگر ، گزینه ها یک محصول مشتق مدرن است که در آن معامله گران با پرداخت یک مبلغ حق بیمه کوچک به نویسنده گزینه به جای سرمایه گذاری مبلغ برابر با سهم ، در آینده به دست می آورند یا از دست می دهند. ارزش.
  • بنابراین برای نتیجه گیری ، آنها هر دو ابزار مهم نمونه کارها برای یک سرمایه گذار هستند که سهام برای اهداف سرمایه گذاری بلند مدت مناسب است ، و گزینه های بهترین کسانی هستند که از انعطاف پذیری برخوردار هستند و با محافظت از خطر ، خطر را کاهش می دهند.

سهام در مقابل ویدیوی گزینه

مقالات توصیه شده

این مقاله راهنمایی برای سهام در مقابل گزینه ها بوده است. در اینجا ما در مورد تفاوت های برتر بین سهام و گزینه ها ، اینفوگرافیک ها و جدول مقایسه بحث می کنیم. همچنین ممکن است برای به دست آوردن دانش بیشتر به مقاله های زیر نگاهی بیندازید -

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 27 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 5:07