بهترین کتاب های بیت کوین برای سال 2023 (با رتبه بندی خواننده)

ساخت وبلاگ

ویلیامز معتقد است که بیت کوین "بهترین شکل پولی است که ما تاکنون داشته ایم" در حالی که خطرات مربوط به چاپ پول بانک های مرکزی را هجی می کند.

تسلط بر بیت کوین

این کتاب درک اساسی از نحوه ایجاد یک blockchain از خود را ارائه می دهد.

اینترنت پول

اینترنت پول به این سؤال پاسخ می دهد "چرا بیت کوین؟"

استاندارد بیت کوین

این کتاب بیت کوین را به عنوان یک جایگزین عالی برای بانکداری مرکزی می گذارد

به عنوان پدربزرگ Cryptocurrency ، بیت کوین جایگاه ویژه ای در قلب سرمایه گذاران رمزنگاری دارد. کمبود کتاب در مورد تاریخ بیت کوین ، ماهیت مرموز خالق آن Satoshi Nakamoto و چگونگی تغییر فناوری بیت کوین و blockchain در جهان وجود ندارد.

کتاب شماره 1 بیت کوین ما باید برای همه blockchain باشد: چگونه من اسرار کلاس جدید میلیونر را یاد گرفتم (و شما هم می توانید) ، در چاپ از آمازون و یک کتاب صوتی سرگرم کننده از Audible موجود است. از آنجا که این کتاب توسط ناشر ما سر جان هارگراو نوشته شده است ، ما آن را در رتبه بندی های رسمی خود قرار نداده ایم.

در به روزرسانی لیست ما از کتابهای برتر بیت کوین برای سال 2023 ، ما کیفیت و کمیت بررسی های کاربر را در کتابفروشان های اصلی گردآوری کردیم ، که در وضوح و خوانایی کلی فاکتورسازی است. در ادامه بخوانید

بهترین کتاب های بیت کوین

عنوانرتبه بندی Goodreadsاقتدار (0-5)تعداد رتبه بندی آمازونسطح دشواری (0-5)نمره BMJ
بیت کوین: پول سخت که نمی توانید با آن f*ck4. 524.58535.04.5
تسلط بر بیت کوین4. 325.09305.04.5
اینترنت پول4. 075.012544.04.5
استاندارد بیت کوین4. 164.05،5194.04.5
Cryptoassets: راهنمای سرمایه گذار نوآورانه3. 965.08075.04.0
کتاب کوچک بیت کوین4. 235.05054.54.0
میلیاردرهای بیت کوین: یک داستان واقعی از نبوغ4. 005.019481.04.0
اصول اولیه بیت کوین و blockchain4. 144.01،0312.53.5
راهنمای مبتدی برای بیت کوین4. 233.515861.03.5
طلای دیجیتال: بیت کوین و داستان داخل4. 165.08143.03.5
سن رمزنگاری3. 855.03883.53.5
تنها کتاب سرمایه گذاری بیت کوین که به آن نیاز دارید4. 213.09822.03.5
وضوح بیت کوین4. 204.8884.93.5
The Blocksize War: نبرد بر سر چه کسی قوانین پروتکل بیت کوین را کنترل می کند4. 304.04105.03.5
پرونده صعودی برای بیت کوین4. 485.03563.03.5
فن آوری های بیت کوین و cryptocurrency4. 335.01935.03.5
اختراع بیت کوین: فناوری اولین پول واقعاً کمیاب و غیر متمرکز توضیح داد4. 453.54642.53.5
بیت کوین: همه چیز با 21 میلیون تقسیم شده است4. 495.0933.03.0
تسلط بر شبکه رعد و برق4. 453.0755.03.0
خدا را شکر برای بیت کوین: آفرینش ، فساد و رستگاری پول4. 093.04443.03.0
کتاب Satoshi4. 074.03412.53.0

بیت کوین: پول سخت شما نمی توانید f*ck با: چرا بیت کوین ارز جهانی ذخیره بعدی خواهد بود

نویسنده: جیسون A. Williams

امتیاز خوب: 4. 52

تعداد رتبه بندی آمازون: 853

این کتاب که توسط سرمایه گذار و کارآفرین جیسون A. ویلیامز نوشته شده است ، فضیلت های بیت کوین را بیان می کند ، به خصوص در دوران مدرن هنگام فاجعه مالی و ایجاد پول بی سابقه ، عناوین را ایجاد می کند. ویلیامز معتقد است که بیت کوین "بهترین شکل پولی است که ما تاکنون داشته ایم" در حالی که خطرات مربوط به چاپ پول بانک های مرکزی را هجی می کند.

خواندن آسان ، کتاب جیسون A. ویلیامز بهترین کتاب بیت کوین برای هر کسی است که می خواهد درک عمیق تری از بیت کوین و نقش مهمی که احتمالاً در آینده مالی ما بازی می کند ، داشته باشد.(نمره BMJ 4. 5)

تسلط بر بیت کوین

نویسنده: آندریاس آنتنوپولوس

رتبه بندی Goodreads: 4. 32

تعداد رتبه بندی آمازون: 930

نوشته شده توسط آندریاس آنتنوپولوس ، یک مدافع آواز بیت کوین و دانشمند رایانه ای که توضیحی کامل در مورد زیرساخت های blockchain بیت کوین ارائه می دهد ، تسلط بر بیت کوین برای کسانی که قبلاً درک اساسی از برنامه نویسی و رمزنگاری دارند ، مناسب است. این یک درک اساسی در مورد چگونگی ایجاد یک blockchain از خود را ارائه می دهد.(امتیاز BMJ: 4. 5)

اینترنت پول

نویسنده: آندریاس آنتنوپولوس

رتبه بندی Goodreads: 4. 07

تعداد رتبه بندی آمازون: 1254

اینترنت پول که توسط آندریاس آنتنوپولوس ، یک مدافع آواز بیت کوین و دانشمند رایانه نوشته شده است ، به این سؤال پاسخ می دهد "چرا بیت کوین؟"این کتاب اهمیت بیت کوین را از طریق مجموعه ای از مقاله ها که بلوغ ارز دیجیتال را با گذشت زمان پوشش می دهد ، متناسب می کند.(امتیاز BMJ: 4. 5)

استاندارد بیت کوین: جایگزین غیر متمرکز برای بانکداری مرکزی

نویسنده: Saifedean ammous

رتبه بندی خوب: 4. 16

تعداد رتبه بندی آمازون: 5519

استاندارد بیت کوین که توسط اقتصاددان دانشگاهی و اتریشی سیفدین اموس نوشته شده است ، در مورد تاریخ پول ، رابطه اقتصاد و جامعه بحث می کند و چرا بیت کوین "پول خوب" را تشکیل می دهد. این کتاب بیت کوین را به عنوان یک جایگزین عالی برای بانکداری مرکزی ، که باعث می شود آن را برای قانونگذاران و بانکداران با ذهنیت باز خوانده شود ، مورد توجه قرار می دهد.(امتیاز BMJ: 4. 5)

Cryptoassets: راهنمای سرمایه گذار نوآورانه برای بیت کوین و فراتر از آن

نویسنده: کریس برنیزکه و جک تاتار

امتیاز خوب: 3. 96

تعداد رتبه بندی آمازون: 807

Cryptoassets که توسط کریس برنیزکه و جک تاتار ، Cryptoassets نوشته شده است ، یک راهنمای ارزشمند برای ارزیابی ارزش و مدیریت اوراق بهادار Cryptoassets به همراه خطرات مرتبط با رمزنگاری ارائه می دهد. علاوه بر این ، این کتاب راهنمایی برای سکوهای مختلف ارائه می دهد و جرات دارد نگاهی اجمالی به آینده بیندازد. مناسب برای سرمایه گذار پیشرفته تر و هم کسانی که به دنبال درک بیشتر موضوع هستند.

Cryptoassets امتیازات اضافی را برای یکی از معدود مواردی برای پوشش بازارهای رمزنگاری و سرمایه گذاری در چنین جزئیات کسب می کند ، اما به دلیل عدم جزئیات کامل منفی و مثبت سرمایه گذاری در Crypto ، امتیاز را از دست می دهد.(نمره BMJ 4. 0)

کتاب کوچک بیت کوین: چرا بیت کوین برای آزادی ، امور مالی و آینده شما اهمیت دارد

نویسنده: مجموعه بیت کوین ، Timi Ajiboye

رتبه بندی Goodreads: 4. 23

تعداد رتبه بندی آمازون: 505

کتاب کوچک بیت کوین که توسط The Bitcoin Collective و Timi Ajiboye نوشته شده است ، توسط هشت کارشناس صنعت نوشته شده و بسیاری از سؤالات متداول درباره بیت کوین را مورد بررسی قرار داده است. این مسئله در مورد آنچه در سیستم پول امروز اشتباه است ، عمیق است و بحث می کند که منظور از آزادی ها و فرصت های جهانی چیست. این کتاب ریشه های بیت کوین را توضیح می دهد و با یک بخش پرسش و پاسخ به پایان می رسد. یک آغازگر ایده آل برای سرمایه گذار مبتدی.

کتاب کوچک بیت کوین یک آغازگر خوب برای خوانندگانی است که مایل به درک اطلاعات بیشتر در مورد تاریخ مالی هستند ، اما کوتاه بودن آن به این معنی است که در برخی زمینه ها فاقد جزئیات است.(نمره BMJ 4. 0)

میلیاردرهای بیت کوین: یک داستان واقعی از نبوغ ، خیانت و رستگاری

نویسنده: بن مزریش

رتبه بندی خوب: 4. 00

تعداد رتبه بندی آمازون: 1948

با خواندن مانند پیرمرد و دریای ارنست همینگوی ، میلیاردرهای بیت کوین دو شخصیت آشنا را دنبال می کنند که سقوط از فیض توسط بسیاری از آنها به یاد می آورد: دوقلوهای Winklevoss. این کتاب صعود آنها را به بازپرداخت ، دادخواست پس از چهره روایت می کند.

بر خلاف سایر کتابهای موجود در این لیست ، بیت کوین میلیاردرهای یک داستان صفحه تبدیل به صفحه ، بیش از یک کتابچه راهنمای دستورالعمل است. با توجه به طبیعت ، خوانندگان اگر به دنبال چیزی فنی تر و آموزنده تر هستند ، باید به گزینه های دیگر روی آورند.(امتیاز BMJ: 4. 0)

The Basics of Bitcoins and Blockchains: An Introduction to Cryptocurrencies and the Technology that Powers Them

نویسنده: آنتونی لوئیس

رتبه بندی Goodreads: 4. 14

تعداد رتبه بندی آمازون: 1031

نوشته شده توسط آنتونی لوئیس ، اصول اولیه بیت کوین ها و blockchains: مقدمه ای برای ارزهای رمزنگاری شده و فناوری که به آنها قدرت می دهد ، نگاهی واضح ، مختصر و شوخ به بیت کوین و کاربردها و پیامدهای فناوری blockchain است. یک منبع عالی برای هر کسی که می خواهد پاسخی به این سؤال "از کجا می توانم در مورد بیت کوین بیاموزم؟"آنتونی می تواند ضمن حفظ مفاهیم کلیدی و بینش ، رمزنگاری را برای یک کودک پنج ساله توضیح دهد.(امتیاز BMJ: 3. 5)

راهنمای مبتدی برای بیت کوین

نویسنده: متیو کاتر

رتبه بندی Goodreads: 4. 23

تعداد رتبه بندی آمازون: 1586

این راهنما که توسط متیو کاتر نوشته شده است ، یک خواندن استقبال است که به عنوان نقشه راه برای بیت کوین کار می کند. این راهنما همه چیز را از خرید و ذخیره بیت کوین گرفته تا درک اصول سرمایه گذاری و نگه داشتن خونسرد در مواقع نوسانات زیاد پوشش می دهد.(امتیاز BMJ: 3. 5)

طلای دیجیتال: بیت کوین و داستان داخلی ناسازگاری ها و میلیونرها که سعی در اختراع مجدد پول دارند

نویسنده: ناتانیل پوپر

رتبه بندی خوب: 4. 16

تعداد رتبه بندی آمازون: 814

Digital Gold که توسط ناتانیل پوپر روزنامه نگار نیویورک تایمز نوشته شده است ، داستان بیت کوین را از نگاه برخی از شخصیت های رنگارنگ ترین جنبش می گوید. برای خوانندگانی که بیت کوین ، فناوری و تاریخ را دوست دارند ، این کتاب خواندن جالب و جالب را ایجاد می کند.(امتیاز BMJ: 3. 5)

عصر رمزنگاری: چگونه بیت کوین و blockchain نظم اقتصادی جهانی را به چالش می کشند

نویسنده: پل وینا و مایکل کیسی

رتبه بندی Goodreads: 3. 85

تعداد رتبه بندی آمازون: 388

Age of Cryptocurrency توسط Paul Vigna و مایکل کیسی Coindesk نوشته شده است ، پاسخ قطعی به این سؤال را ارائه می دهد "چرا به بیت کوین اهمیت می دهند؟"Vigna و کیسی بیش از یک کتاب نوع بیت کوین 101 تولید کرده اند ، زیرا آنها به تأثیرات سیاسی ، اقتصادی ، فنی و ایدئولوژیک رمزنگاری می پردازند.(امتیاز BMJ: 3. 5)

تنها کتاب سرمایه گذاری بیت کوین که شما به آن نیاز دارید: راهنمای مطلق مبتدی برای رمزنگاری که جهان و امور مالی شما را در سال 2021 و فراتر از آن تغییر می دهد

نویسنده: انتشارات فریمن

رتبه بندی خوب: 4. 21

تعداد رتبه بندی آمازون: 982

این کتاب توسط انتشارات فریمن نسخه ای از سرمایه گذاری با بیت کوین را ارائه می دهد. این برای کسی که به دنبال شروع کار است بسیار عالی است و همه چیز را در کمتر از 120 صفحه توضیح می دهد.

این کتاب بدون مفاهیم فنی یا مفاهیم Arcane ، سر و صدا و ریاضیات سخت را کاهش می دهد تا یک قطعه با هدف توضیح اصول اولیه شروع سفر سرمایه گذاری خود با بیت کوین را به شما ارائه دهد.(امتیاز BMJ: 3. 5)

وضوح بیت کوین: راهنمای کامل مبتدی برای درک

نویسنده: Kiara Bickers

رتبه بندی Goodreads: 4. 20

تعداد رتبه بندی آمازون: 88

این راهنمای بیت کوین که توسط Kiara Bickers نوشته شده است ، ضمن تجزیه یک موضوع پیچیده در متن آسان برای درک ، یک مرور کلی جامع را ارائه می دهد.

کسانی که در نظر دارند جهش را به دنیای رمزنگاری تبدیل کنند که می خواهند بیت کوین را به طور واضح و مختصر توضیح دهند ، از اصول موجود در کتاب ، از جمله نحوه عملکرد بیت کوین و محبوبیت روزافزون آن ، قدردانی می کنند. وضوح بیت کوین از بهترین کتابهای بیت کوین برای مبتدیان است و یک تازه کننده را برای سرمایه گذاران تأسیس فراهم می کند.

برخی آن را به عنوان بهترین کتاب بیت کوین که خوانده اند توصیف می کنند. با این حال ، برای یک کتاب با هدف مبتدیان ، شامل تجزیه و تحلیل فنی است ، که برخی از خوانندگان ممکن است از آن پیروی کنند.(نمره BMJ 3. 5)

The Blocksize War: نبرد برای کنترل قوانین پروتکل بیت کوین

نویسنده: جاناتان بییر

امتیاز خوب: 4. 30

تعداد رتبه بندی آمازون: 410

تاریخ بیت کوین ممکن است کوتاه باشد ، اما پر از رویدادهای پرچین و محوری است که تاریخچه blockchain را تعریف کرده است. جنگ Blocksize توسط جاناتان بییر یک گزارش عمیق از "جنگ مسدود کردن" است: بحث در مورد ظرفیت ذخیره سازی ایده آل یک بلوک. پیامدهای این استدلال منی بر هزینه های شبکه ، زمان معامله و زنده ماندن آینده بیت کوین به عنوان یک ارز تأثیر می گذارد.

در حالی که این کتاب ممکن است یک حساب کاملاً تحقیق شده از بحث Blocksize باشد ، اما یک خواندن فنی با مفاهیمی است که ممکن است تعداد کمی از آنها درک کند. قطعاً برای مبتدیان لازم نیست ، اما برای علاقه مندان توصیه می شود که درباره یکی از مهمترین رویدادهای مهم بیت کوین بیاموزند.(امتیاز BMJ: 3. 5)

پرونده صعودی برای بیت کوین

نویسنده: Vijay Boyapati

امتیاز خوب: 4. 52

تعداد رتبه بندی آمازون: 356

این کتاب که توسط Vijay Boyapati با پیشگفتار مایکل سیلور نوشته شده است ، به وضوح ویژگی های برجسته بیت کوین ، تئوری پول و برتری بیت کوین را نسبت به استانداردهای ارزی که پیش از آن آمده است ، بیان می کند.

یک خواندن مقدماتی که برای ارائه دانش بنیادی در صنعت به سرعت در حال گسترش طراحی شده است ، این کتاب بیت کوین را به عنوان شکل جدیدی از پول ، مقایسه با واحدهای فعلی حساب و آنچه آینده ممکن است برای blockchain داشته باشد ، بیان می کند.

به دلیل طولانی بودن و اطلاعات ارزشمندی که دارد، کتاب The Bullish Case For Bitcoin همچنان برای مبتدیانی که به دنبال ورود به عرصه ارزهای دیجیتال هستند، خواندنی است.(امتیاز BMJ: 3. 5)

بیت کوین و فناوری های ارز دیجیتال: مقدمه ای جامع

نویسنده: آرویند نارایانان، جوزف بونو، ادوارد فلتن، اندرو میلر، استیو گلدفدر

امتیاز Goodreads: 4. 33

تعداد رتبه های آمازون: 193

به جای پوشش گسترده بیت کوین، نویسندگان بر فناوری های پشت ارزهای دیجیتال تمرکز می کنند. جدای از پرداختن به سوالاتی مانند نحوه عملکرد بلاک چین، مسائل گسترده تری مانند مقررات ارزهای دیجیتال و تاریخچه بیت کوین را بررسی می کند. یک عنصر تعاملی برای خوانندگانی که می‌خواهند از وب‌سایت مرتبط بازدید کنند، وجود دارد که شامل فیلم‌های آموزشی برای همراهی هر فصل و تکالیف برنامه‌نویسی می‌شود.

یک راهنمای آسان برای خواندن و در دسترس که معرفی دقیق و نمای کلی بیت کوین را ارائه می دهد، اما امتیازات خود را از دست می دهد زیرا برخی ممکن است بدانند که تاریخ آن در دنیای به سرعت در حال تحول کریپتو است.( امتیاز BMJ 3. 5 )

اختراع بیت کوین: توضیح فناوری پشت سر اولین پول واقعا کمیاب و غیرمتمرکز

نویسنده: یان پریتزکر

امتیاز Goodreads: 4. 45

تعداد رتبه های آمازون: 464

نوشته شده توسط یان پریتزکر، اختراع بیت کوین: فناوری پشت اولین پول واقعا کمیاب و غیرمتمرکز توضیح داده شده، یک فرو رفتن عمیق در اختراع بیت کوین ارائه می دهد. اگرچه کوتاه است، اما همچنان می‌تواند نمای کلی خوبی ارائه دهد و از خوانندگان و منتقدان به طور یکسان نظرات مثبتی را کسب می‌کند.

این کار در توضیح اصول اولیه به خوبی انجام می‌شود، اما مختصر بودن آن به این معنی است که در برخی زمینه‌ها آنقدر که می‌توانست مفصل نیست.( امتیاز BMJ 3. 5 )

بیت کوین: همه چیز تقسیم بر 21 میلیون

نویسنده: کنات سوانهولم

امتیاز Goodreads: 4. 49

تعداد رتبه های آمازون: 93

کتاب Svanholm بیت کوین: همه چیز تقسیم بر 21 میلیون بیت کوین و بلاک چین را به عنوان فناوری انقلابی که هست معرفی می کند. این استدلال می کند که چگونه قیمت بیت کوین و ارزش بازار آن توسط عرضه محدود آن تعیین می شود.

بیت کوین به عنوان یک کتاب غیر فنی، مفاهیم انتزاعی را با هدف تغییر دیدگاه شما در مورد بلاک چین ارائه می کند. برای سرمایه گذاران با تجربه، این کتاب استدلال های فلسفی را ارائه می دهد که اعتقاد شما را در آینده بیت کوین تقویت می کند. برای مبتدیان، این قطعه شما را در مورد ارزش کریپتو متقاعد می کند.(امتیاز BMJ: 3. 0)

تسلط بر شبکه لایتنینگ: پروتکل بلاک چین لایه دوم برای پرداخت فوری بیت کوین

نویسندگان: آندریاس ام آنتونوپولوس. اولاولووا اوسونتوکون و رنه پیکهارت

امتیاز Goodreads: 4. 45

تعداد رتبه بندی آمازون: 75

تسلط بر شبکه رعد و برق یک قطعه توضیحی در شبکه رعد و برق است ، یک پروتکل پرداخت Layer 2 که برای فعال کردن معاملات سریعتر و بهبود مقیاس پذیری بیت کوین در نظر گرفته شده است. آنتونوپولوس و همکاران. شبکه رعد و برق را بررسی می کند و شرح مفصلی در مورد چگونگی پروتکل های لایه 2 در blockchain می تواند توانایی تأیید معاملات بیشتر و مقیاس پروتکل های پرداخت موجود را داشته باشد.

اگرچه یک کتاب مقدماتی نیست ، این مطالب برای خوانندگان فنی که علاقه مند به یادگیری پروتکل های لایه 2 هستند که خود را به عنوان راه حل هایی برای بسیاری از مسائل مقیاس پذیری ارزهای رمزنگاری ارائه می دهند ، نوشته شده است.(امتیاز BMJ: 3. 0)

خدا را شکر برای بیت کوین: آفرینش ، فساد و رستگاری پول

نویسنده: گروه بیت کوین و کتاب مقدس ، جیمی سونگ و گاب هیگینز

رتبه بندی Goodreads: 4. 09

تعداد رتبه بندی آمازون: 444

آیا بیت کوین جواب یک سیستم پولی شکسته است؟نویسندگان این کتاب مطمئناً چنین فکر می کنند. این کتاب عمیقاً در ایجاد و فساد اقتصاد فعلی ما قرار می گیرد ، ضمن اینکه جزئیات آن را که بیت کوین می تواند نجات آن باشد ، نشان می دهد. اگر به دنبال کتابی هستید که فقط بیت کوین را کاوش کند ، این لزوما بهترین کتاب بیت کوین برای شما نیست. با این حال ، برای خوانندگانی که می خواهند سیستم پولی ما را بهتر درک کنند ایده آل است.

در حالی که این کتاب کار بسیار خوبی را برای توضیح سیستم پولی و تاریخچه پشت آن انجام می دهد ، تمرکز بیشتری روی فیات نسبت به ارزهای رمزنگاری وجود دارد.(نمره BMJ 3. 0)

کتاب Satoshi

نویسنده: فیل شامپاین

رتبه بندی Goodreads: 4. 07

تعداد رتبه بندی آمازون: 341

کتاب Satoshi که توسط Phil Champagne به عنوان یک مجموعه جامع از همه نشریات ارسال شده توسط خالق نام مستعار بیت کوین نوشته شده است ، تمام پست های آنلاین Nakamoto را به صورت زمانی با تفسیر اضافه شده از نویسنده ارائه می دهد. این یک نمایش جامع به تاریخ بیت کوین برای کسانی است که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد Satoshi Nakamoto و گذشته بیت کوین هستند.(امتیاز BMJ: 3. 0)

برای دریافت هشدارهای سرمایه گذاری رمزنگاری و blockchain در خبرنامه ژورنال بازار بیت کوین مشترک ما مشترک شوید (قبل از این کار را پیدا کنید).

اگر فقط می توانید یک سرمایه گذاری رمزنگاری را انتخاب کنید.

برای دسترسی به سبد مؤمنان Blockchain ما ، با انتخاب Crypto با رتبه برتر ، در زیر ثبت نام کنید.

تیم تحریریه BMJ تیم تحریریه ژورنال Bitcoin Market Joual یک فلسفه سرمایه گذاری رمزنگاری ساده دارد: بیت کوین را بخرید و نگه دارید ، به علاوه تعداد کمی از دارایی های دیجیتال با کیفیت بالا ، برای طولانی مدت (5+ سال). ما به بیش از 100،000 سرمایه گذار رمزنگاری کمک کرده ایم تا سلامت ، ثروت و خوشبختی ایجاد کنند.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 46 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 5:38