خزانه داری مبدلهای ارز دیجیتال مبتنی بر ایران را که در طرح باج افزار شرکت می کنند تعیین می کند

ساخت وبلاگ

روز چهارشنبه ، وزارت کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) علیه دو فرد مستقر در ایران ، علی خورشادیزاد و محمد قوربانیان ، به دلیل نقش خود در تسهیل پرداخت های باج مربوط به کمپین باج افزار سامسام اقدام کرد. OFAC اطلاعات شناسایی در مورد این دو نفر را ارائه داد که شامل دو آدرس رمزنگاری شده بود که آنها برای شستشوی بیش از 7000 بیت کوین ، به ارزش میلیون ها دلار استفاده می کردند. این اولین نمونه از وزارت خزانه داری از جمله اطلاعات مربوط به کیف پول ارز دیجیتال برای افراد در لیست ویژه خود و افراد مسدود شده (SDN) است. این همچنین نشان می دهد که خزانه داری سیاست تحریم را علیه بازیگرانی که از ارز دیجیتال برای آسیب رساندن به منافع ایالات متحده استفاده می کنند ، اعمال می کند.

کمپین سامسام از باج افزار بسیار پیشرفته ای استفاده می کند که بیش از 200 قربانی شناخته شده را هدف قرار داده و میلیون ها دلار ایالات متحده را در قالب پرداخت بیت کوین از دسامبر 2015 اخاذی کرده است. مهمترین آنها ، این شهر آتلانتا ، بخش حمل و نقل کلرادو و بندر را هدف قرار داده است. سن دیگو ، بیش از 30 میلیون دلار در کل ضرر به قربانیان و تولید 6 میلیون دلار پرداخت باج می دهد. همچنین روز چهارشنبه ، وزارت دادگستری دو ایرانیان اضافی را که درگیر ارکستر کردن کمپین اخاذی چند ساله بودند ، متهم کرد. این کیفرخواست ادعا می کند که هکرها با دو مبدل بیت کوین در ایران (احتمالاً خاورشادیزاده و غوربانیان) ارتباط برقرار کردند تا بیت کوین های خود را به ریال ایران بپردازند.

اگرچه نه خزانه داری و نه اظهارات وزارت دادگستری در مورد کمپین سامسام ذکر می کنند اگر هکرها و مبدل ها با رژیم در ایران در ارتباط بودند ، دولت ایالات متحده پیش از این اعلام کرده بود که این کار استفاده از ارزهای دیجیتال ایران را هدف قرار داده است. دولت ایران پیش از این به پروکسی هایی که هیچ وابستگی دولتی برای انجام عملیات به نمایندگی از دولت انجام داده اند ، مانند حملات شمون علیه اهداف دولت عربستان سعودی در سال 2012 و 2016 تکیه کرده است. بازیگرانی که از ارزهای دیجیتالی سوء استفاده می کنند "برای فرار از تحریم ها و دسترسی به سیستم مالی بین المللی و پنهان کردن اقدامات ناعادلانه خود."تهران صریح اظهار داشت كه قصد دارد از ارز دیجیتال برای مقاومت در برابر فشار تحریم های آمریكا استفاده كند ، حتی با اعلام برنامه هایی برای ایجاد رمزنگاری ملی ایران. به نظر می رسد خزانه داری هرگونه اقدامی را که ایران برای به دست آوردن سرمایه از طریق سیستم عامل های مالی جایگزین انجام می دهد ، جدی می گیرد.

تعیین آدرس های بیت کوین Khorashadizadeh و Ghorbaniyan نشان می دهد که ارزهای دیجیتالی در خارج از خزانه ها نیستند ، اما محدودیت های فنی دارند که تأثیر آن را محدود می کند. در حالی که بانک ها می توانند یک حساب کاربری تعیین شده توسط خزانه داری را مسدود کنند ، هیچ یک از طرفین خارج از کشور وجود ندارد که بتواند یک کیف پول ارز دیجیتال (که ممکن است حاوی چندین آدرس ارز دیجیتال باشد) یخ بزند و از مبادله وجوه جلوگیری کند مگر اینکه کسی دارای کلید خصوصی کیف پول باشد. در حالی که این تعیین مشخصات عمومی آدرس ها را بالا می برد و احتمالاً از معاملات ورودی جلوگیری می کند ، ایجاد آدرس های جدید با نرم افزار آزادانه در دسترس است.

لیست خزانه داری این آدرس ها برای وب سایت های مبادله Cryptocurrency که ارزهای دیجیتالی مختلفی را خریداری و می فروشند ، مهم است. تعیین OFAC خواستار تحریم های ثانویه است ، بنابراین حتی صرافی هایی که ممکن است تحت صلاحیت ایالات متحده قرار نگیرند می توانند با اقدام خزانه داری برای ارائه خدمات مالی به دو فرد تعیین شده ایرانی هدف قرار گیرند. تجزیه و تحلیل CSIF از آدرس های دیجیتالی ذکر شده توسط خزانه داری نشان می دهد که کیف پول های ذکر شده در اعلام SDN تا حد زیادی غیرفعال است. با این وجود ، می توان جریان بودجه غیرقانونی از آن کیف پول ها را به آدرس های دیگر دنبال کرد. OFAC با لیست آدرس ها ، اطلاعات لازم برای پرچم معاملات مربوط به این آدرس ها را در بستر مبادله خود مبادلات ارائه داده است.

علاوه بر تماشای معاملات مشتری با آدرس های ذکر شده ، مبادله ها برای شناسایی هرگونه کیف پول اضافی که ممکن است توسط مبدل های ایران کنترل شود ، نیاز به انجام تجزیه و تحلیل دارند. حرکت خزانه داری روشن می کند که بازیگران بدخواه که در پشت معاملات ارزهای دیجیتال مخفی شده اند ، و کسانی که از این فعالیت ها پشتیبانی می کنند ، ممکن است خود را در صندلی های خزانه داری نیز پیدا کنند.

Yaya J. Fanusie مدیر تحلیل در بنیاد دفاع از دموکراسی ها در مورد تحریم ها و امور مالی غیرقانونی است. او را در توییتر در signcurve دنبال کنید. Trevor Logan یک همکار تحقیقات سایبری در بنیاد پروژه دفاع دموکراسی در مورد جنگ اقتصادی با قابلیت سایبری است. او را در توییتر در trevorloganfdd دنبال کنید. FDD را در توییتر دنبال کنید و مرکز FDD را در مورد مجازات ها و امور مالی غیرقانونی FDD_CSIF دنبال کنید. FDD یک مؤسسه تحقیقاتی غیر حزبی مستقر در واشنگتن است که بر امنیت ملی و سیاست خارجی متمرکز است.< Pan> علاوه بر تماشای معاملات مشتری با آدرس های ذکر شده ، مبادلات برای شناسایی هرگونه کیف پول اضافی که ممکن است توسط مبدلهای ایران کنترل شود ، نیاز به انجام تجزیه و تحلیل دارند. حرکت خزانه داری روشن می کند که بازیگران بدخواه که در پشت معاملات ارزهای دیجیتال مخفی شده اند ، و کسانی که از این فعالیت ها پشتیبانی می کنند ، ممکن است خود را در صندلی های خزانه داری نیز پیدا کنند.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 45 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:15