نحوه شناسایی روند بازار برای برنامه ریزی های طولانی مدت تجارت

ساخت وبلاگ

شناسایی و تجزیه و تحلیل روندها راهی عالی برای پرش به مشاغل آینده است ، اما یادآوری این نکته مهم است که بهترین تجزیه و تحلیل روند بستگی به در نظر گرفتن همه چیز دارد. با توجه به این نکته ، در زیر نکاتی در مورد شناسایی روند بازار برای موفقیت طولانی مدت آورده شده است.

از ابزارهای دیجیتال و تجزیه و تحلیل استفاده کنید

ابزارهای دیجیتال و تجزیه و تحلیل بخش مهمی در شناسایی روند بازار برای برنامه ریزی طولانی مدت تجارت است. صحت و جامع بودن داده ها در دهه گذشته بسیار بهبود یافته است و دسترسی به آن به راحتی آسان می شود.

ابزارهای دیجیتالی شامل مواردی مانند نظرسنجی های آنلاین ، دستگاه های متصل (FITBITS) ، معاملات تجارت الکترونیکی ، سایت های به اشتراک گذاری عکس ، سایت های بررسی (YELP) و رسانه های اجتماعی هستند. نرم افزار Analytics و دستیارهایی مانند مجموعه داده های قبل از جمع آوری بخش مهمی از درک داده های معنی دار از این منابع هستند. به عنوان مثال ، یک برند می تواند یک بررسی مشتری در Yelp را به عنوان شاخص احساسات مصرف کننده در نظر بگیرد.

به مشتریان خود گوش دهید

اگر می خواهید روند بازار را شناسایی کنید ، گوش دادن به مشتریان خود مهم است. جمع آوری بازخورد یکی از شناخته شده ترین روش ها است ، اما روش های بسیاری برای انجام این کار وجود دارد. به عنوان مثال ، داشتن یک بخش در فروشگاه که در آن بازدید کنندگان می توانند افکار خود را در مورد یک محصول بنویسند یا یک نظرسنجی را تکمیل کنند ، امکان جمع آوری بازخورد فوری را فراهم می کند. این روش به دلیل ماهیت فوری جمع آوری داده ها ممکن است مفیدتر از چیزی مانند نظرسنجی های آنلاین باشد.

مشتریان شما بینش خوبی در مورد آنچه باید انجام دهید برای برنامه ریزی برای آینده به شما می دهند. خرد ترکیبی مشتریان شما اغلب به دانش عمیق در مورد روند فعلی بازار و آنچه شما باید انجام دهید برای استفاده از آنها است.

تقسیم مصرف کننده

اگر به درستی پایگاه مشتری خود را تقسیم نکنید ، می تواند پنهان بماند. به عنوان مثال ، در حالی که برخی از افراد آیفون 6 جدید را در روز انتشار خریداری کردند ، برخی دیگر ممکن است منتظر بمانند که معامله بهتری داشته باشند یا برای تلفن دیگری تصمیم بگیرند. تقسیم بندی مشتری می تواند به شناسایی مشترکات و اختلافات بین گروه های افراد کمک کند تا بتوانید استراتژی هایی را برای هدف قرار دادن نه تنها جمعیتی متفاوت در تلاش های بازاریابی خود بلکه در موارد مناسب تهیه کنید.

مؤثرترین مشاغل بلند مدت مشاغل هستند که می توانند با تغییر روند بازار سازگار شوند. این احتمالاً سخت ترین بخش شناسایی روند بازار برای برنامه ریزی های طولانی مدت در تجارت است زیرا نیاز به پیش بینی نحوه واکنش مردم به رویدادهای آینده و محصولات یا خدمات مورد نظر خود دارد. با این حال ، اگر همه چیز برای یک تجارت مناسب باشد ، موفقیتی که سالها در پایین جاده می بینید می تواند به دلیل این رویکرد پیشگیرانه داده محور باشد.

تجزیه و تحلیل وضعیت خرید

تجزیه و تحلیل وضعیت خرید یک روش عالی برای شناسایی روندها است زیرا شامل تحقیق در مورد نحوه تصمیم گیری افراد است. پرسیدن سؤالاتی مانند "چرا این محصول را در نظر می گیرید؟"یا "برخی از گزینه های شما چیست؟"اغلب در مورد روند بازار چیزهای زیادی به شما می گوید. جمع آوری این اطلاعات می تواند دشوار باشد ، اما برای شناسایی صحیح روند بازار لازم است.

دانستن پاسخ به این سؤالات می تواند بینش زیادی در مورد آنچه مشتریان شما می خواهند ، و چه کاری باید انجام دهید تا از موفقیت طولانی مدت برای تجارت خود اطمینان حاصل کنید.

تجزیه و تحلیل رقابت مستقیم

جنبه مهم دیگر شناسایی و بهره گیری از روندهای بلند مدت ، تجزیه و تحلیل رقابت مستقیم شماست. دانستن در مورد رقبای خود و نحوه عملکرد آنها هنگام تهیه یک برنامه تجاری بلند مدت بسیار مهم است. شما همیشه باید از آنچه مارک های دیگر در صنعت انجام می دهند آگاه باشید و چگونه آنها این کار را انجام می دهند تا بتوانید مطابق آن سازگار شوید و موفقیت آینده را برای برند خود تضمین کنید.

به همین دلیل تجزیه و تحلیل رقابت مهم است ، زیرا وقتی فهمیدید که شرکت های موفق چگونه اهداف خود را تحقق می بخشند ، می توانید برنامه هایی را برای انجام همان کارها تهیه کنید. علاوه بر این ، اگر می توانید نقاط قوت آنها را بازی کنید ، ممکن است بتوانید در بازارهای نوظهور که هنوز هدف آنها قرار نگرفته اند ، سرمایه گذاری کنید. شما می توانید با دانستن اینکه رقبای شما به چه مواردی هستند و چگونه باید واکنش نشان دهید ، موضوعات آینده را که ممکن است از روندهای بازار ناشی شود ، پیش بینی کنید.

از تأثیرگذار و انتشارات صنعت پایدار بمانید

تأثیرگذار صنعت و انتشارات تأثیرگذار منابع خوبی هستند که می توانند بینش بسیار خوبی در مورد مشتریان و وضعیت بازار به طور کلی ارائه دهند. این افراد غالباً دانش عمیقی در مورد روند صنعت خود دارند و گاهی اوقات مقالاتی را منتشر می کنند که این اطلاعات را با همه افراد به اشتراک می گذارند. به این نوع نشریات توجه کنید زیرا آنها می توانند نقش مهمی در توانایی شما در شناسایی روندهای آینده برای تجارت شما داشته باشند.

تا آنجا که می توانید در مورد مشتریان و کسانی که بر آنها تأثیر می گذارند بیاموزید زیرا این اطلاعات برای موفقیت بلند مدت برای تجارت شما بسیار ارزشمند است. شما همیشه باید از آنچه مارک های دیگر در صنعت انجام می دهند آگاه باشید و چگونه آنها این کار را انجام می دهند تا بتوانید مطابق آن سازگار شوید و موفقیت آینده را برای برند خود تضمین کنید. حتی اگر جزئیات را درک نکنید ، می توانید از این انتشارات به عنوان شروع کننده مکالمه برای یادگیری روند بازار و اینکه چرا برخی از اتفاقات در صنعت شما اتفاق می افتد ، استفاده کنید.

شما باید به طور مداوم صنعت خود را رصد کنید زیرا همیشه در حال تغییر است! با این حال ، اگر به آنچه در شرکت خود و با تأثیرگذار کلیدی اتفاق می افتد توجه کنید ، ممکن است بتوانید از رقبای و مشتریان خود استفاده کنید ، ایده خوبی در مورد آنچه در آینده انجام دهید ، خواهید داشت.

همیشه گزارش های صنعت و گزارش های صنعت را به روز بخوانید

مهم است که نه تنها در آخرین روندها و گزارش های صنعت بخوانید بلکه اطمینان حاصل کنید که خواندن شما جاری است. اگر در مورد موضوعی که قبلاً به عنوان مشکلی در صنعت شناخته شده است ، بخوانید ، اگر دائماً در حال خواندن هستید ، آماده خواهید بود که از آن استفاده کنید. شما حتی می توانید "گزارش" خود را بنویسید تا به خود بینش جدیدی در مورد وضعیت فعلی و پیش بینی های آینده برای شرکت خود و به طور کلی برای بازار خود ارائه دهید.

علاوه بر این ، به عنوان یک شرکت ، خواندن تا آنجا که می توانید در مورد بخش های خاص بازار و کشورهای خاص بخوانید ، مهم است. به عنوان مثال ، اگر محصول شما به یک جمعیت شناختی خاص متوسل می شود ، حتماً همه چیز را می دانید که در مورد این جمعیت شناختی بدانید. این امر به اطمینان حاصل می شود که محصولات ارائه شده توسط تجارت شما نیازهای آن مشتریان را برآورده می کنند و همچنین به شما ایده بهتری می دهد که رقبای شما در چه مواردی قرار دارند.

تجزیه و تحلیل رقابت غیرمستقیم

رقابت غیرمستقیم شما به مارک هایی اشاره دارد که همان جمعیت شناسی را هدف قرار نمی دهند ، اما ممکن است یک جمعیتی مشابه را هدف قرار دهند یا یک محصول رقیب را به شما ارائه دهند.

این امر به ویژه مهم است زیرا اقدامات رقابت غیرمستقیم شما می تواند در سودآوری و موفقیت شرکت شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، اگر متوجه شدید که یک رقیب مستقیم شما در حال تجربه بالاتر از میانگین نرخ رشد در فروش است ، ممکن است بخواهید دلایل این رشد را به منظور ایجاد سودهای مشابه تجزیه و تحلیل کنید.

به عنوان یک مصرف کننده ، این نیز مهم است زیرا به شما کمک می کند تا ایده بهتری در مورد انواع محصولات محبوب در حال حاضر و کدام یک از آنها به دست آورید ، به شما کمک می کند تا تصمیم بگیرید که پول خود را خرج کنید. اگر شرکت شما شاهد افزایش فروش یک محصول خاص است ، احتمالاً می توانید فرض کنید که سایر مشتریان همان چیز را می بینند. شما ممکن است بتوانید از این اطلاعات استفاده کنید تا به شما در تصمیم گیری در مورد فروش چه محصول در آینده کمک کند.

تجزیه و تحلیل محصولات و خدمات مکمل

تجزیه و تحلیل محصولات و خدمات مکمل می تواند با نگاهی به موفقیت یک محصول و دیدن انواع محصولات دیگر که به خوبی با آنها کار می کنند ، به شما در شناسایی روندها کمک کند. این می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا یک نوع مکمل محصول ممکن است برای شرکت شما به خوبی کار کند ، آیا ممکن است بخواهید در انجام یک بازاریابی شغلی بهتر یک محصول فعلی که به خوبی با یک محصول خاص دیگر جفت می شود ، تمرکز کنید ، یا اینکه آیا فرصت هایی برای مکمل وجود داردشراکت .

به عنوان مثال ، اگر متوجه شدید که فروش یک کالای مورد نظر شما به ویژه در رابطه با فروش محصول دیگر بسیار زیاد است ، می توانید سعی کنید راه هایی پیدا کنید تا این دو محصول با هم بهتر کار کنند یا آنها را به عنوان مکمل بازاریابی کنند. همین موضوع می تواند برای خدمات باشد. اگر به نظر می رسد یک سرویس خاص با خدمات خاص دیگری به خوبی پیش می رود ، ممکن است بخواهید بررسی کنید که آیا این چیزی است که شرکت شما می تواند از آن استفاده کند یا خیر.

شناسایی مزایای رقابتی برای محصول یا خدمات شما مهم است ، اما به اندازه شناسایی عواملی که باعث می شود مشتریان بارها و بارها به شما بازگردند ، مهم نیست. اگر مشتریان به جای خرید از سایر شرکت هایی که محصولات یا خدمات مشابهی را ارائه می دهند به شرکت شما بازگردند ، احتمالاً شرکت شما مزیت رقابتی دارد.

تجزیه و تحلیل صنایع دیگر

با نگاهی به این که سایر صنایع انجام می دهند نیز می تواند بینش در مورد روندهای بلند مدت را به شما ارائه دهد زیرا دقیقاً همانطور که صنایع تمایل به شاخه شدن و درگیر شدن در بازارهای جدید دارند ، این روند در یک سطح شرکت نیز اتفاق می افتد.

به عنوان مثال ، اگر شما فقط گزارشی را در مورد چگونگی افزایش یک صنعت اصلی در یک منطقه خاص خوانده اید ، ممکن است زمان آن رسیده باشد که نگاهی به آنچه شرکت شما می تواند با توجه به همان منطقه انجام دهد ، بیندازید.

تجزیه و تحلیل بازارهای خارجی

بازارهای خارجی مکانی عالی برای تمرکز بر اطلاعات در مورد روندهای جدید و نوظهور است زیرا وقتی بازار در یک کشور اشباع می شود ، اغلب به کشورهای دیگر گسترش می یابد.

به عنوان مثال ، اگر توجه داشته باشید که مردم ایالات متحده شروع به خرج کردن پول کمتری برای سیستم های سرگرمی خانگی مانند تلویزیون های صفحه بزرگ و کنسول های بازی می کنند ، این می تواند بدان معنی باشد که آنها شروع به خرج کردن پول بیشتر برای دستگاه های تلفن همراه مانند تبلت یا لپ تاپ می کنند. بسته به محصول یا خدمات شما ، این می تواند خبر خوبی برای شما باشد. یا این می تواند به این معنی باشد که شما باید توسعه فناوری یا محصولاتی جدید را که در بازار دستگاه های تلفن همراه جای می گیرد ، شروع کنید و سپس آنها را به این ترتیب بازاریابی کنید.

تحلیل محیط

انجام تجزیه و تحلیل محیط زیست بخشی جدایی ناپذیر از تحقیقات روند خوب است زیرا اگر می خواهید بدانید که در آینده چه نوع محصولات و خدمات محبوب خواهد بود ، باید ایده ای در مورد اینکه چه نوع مشکلات می تواند ایجاد کند ، برای چه مواردی ایجاد می شود که مشتریان ممکن است به دنبال آن باشندراه حل.

به عنوان مثال ، اگر متوجه شدید که بسیاری از افراد به عنوان سرگرمی یا شکل ورزش دوچرخه سواری می کنند ، این بدان معنی است که ممکن است آنها به دنبال راه هایی برای حمل و نقل دوچرخه خود به مسابقات یا مسیرهای پیاده روی باشند. این می تواند فرصتی برای شرکت شما باشد تا بتواند حامل های دوچرخه ای را که به پشت اتومبیل ، کامیون یا SUV متصل می شوند ، توسعه دهند تا مشتریان بتوانند دوچرخه خود را حمل کنند بدون اینکه آنها فضای تنه با ارزش را بخورند.

در نتیجه

انجام یک کار خوب در تجزیه و تحلیل و درک روند همان چیزی است که به شما در ایجاد برنامه های تجاری بلند مدت کمک می کند که برای شرکت شما کار کند. شناسایی روند بازار می تواند به شما کمک کند تا ببینید که نیازها در بازار وجود دارد ، خواه نیازهای شخص دیگری برآورده شود و اگر آنها برآورده نشوند ، چه نوع محصولات یا خدمات برای برآورده کردن این نیاز مناسب خواهد بود.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 38 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 20:27