چرا بیت کوین دوباره در حال افزایش است ، به زبان انگلیسی ساده

ساخت وبلاگ

Why Bitcoin is surging again, in plain English

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 17 درصد افزایش یافته است و اکنون 2744 دلار است ، نه چندان دور از ماه ژوئن خود در حدود 3000 دلار.

این اتفاق می افتد: بیت کوین به روز می شود. این بروزرسانی این شانس را دارد که باعث ایجاد شکاف جدی شود که برخی از بهترین موارد در مورد بیت کوین را تهدید می کند ، از جمله استفاده از آن آسان است. این یک فرایند پیچیده است ، اما در حال حاضر همه چیز خوب به نظر می رسد که این شکاف در واقع اتفاق نمی افتد. اما ما هنوز از جنگل خارج نیستیم.

داستان چگونگی آشکار شدن همه اینها پیچیده است ، و اگر سعی کردید هر یک از توضیح دهندگان را در مورد آنچه اتفاق می افتد بخوانید - و یک زن و شوهر بزرگ وجود دارد - احتمالاً هنوز چیزی را نفهمیدید. اصطلاحات مبهم است ، تاریخ ها به طور مداوم تغییر می کنند ، و عدم اطمینان زیادی در مورد کل روند وجود دارد.

در اینجا یک مرور کلی در مورد آنچه اتفاق می افتد و آنچه احتمالاً در آینده نزدیک با بیت کوین اتفاق می افتد ، با استفاده از اصطلاحاتی که می توانید درک کنید ، آورده شده است.

به روزرسانی بیت کوین ، دموکراتیک

بیت کوین نیاز به بروزرسانی دارد. این نرم افزار که در ابتدا در سال 2009 منتشر شد ، بیشتر بسیار خوب کار کرده است ، اما اخیراً به طرز دردناکی آشکار شده است که برخی از جنبه های آن نمی توانند با افزایش خواسته های جامعه در حال رشد خود مقابله کنند.

چگونه می توانید نرم افزاری را که غیر متمرکز است ارتقا دهید؟بیت کوین توسط توسعه دهندگان حفظ می شود (مهمترین آنها به عنوان تیم اصلی بیت کوین شناخته می شوند) ، اما تغییر در آن باید به روشی دموکراتیک مستقر شود.

اینجاست که کارگران معدن وارد تصویر می شوند. آنها افراد و سازمان هایی هستند که تعداد زیادی از رایانه های قدرتمند را برای شبکه برق بیت کوین به کار می گیرند ، که برای آنها به بیت کوین پاداش می گیرند. آنها علاقه بسیار زیادی دارند که اطمینان حاصل کنند که بیت کوین به گونه ای تغییر نمی کند که درآمد آنها را کاهش می دهد.

اگر معدنچیان ارتقاء بیت کوین را اتخاذ نکنند ، این اتفاق نمی افتد. از این بدتر ، اگر معدنچیان در مورد تصمیم مهم موافق نباشند ، چیزی به نام چنگال سخت می تواند اتفاق بیفتد ، به این معنی که بیت کوین به دو ارز رمزنگاری جداگانه تقسیم می شود ، که به طور کلی چیز بدی است.

حتی معدنچیان قدرتمند نیستند. اگر آنها تغییری را اتخاذ کنند که توسط اکثر کاربران واقعی و مبادله پشتیبانی نمی شود ، می توانند رشته شوند و در نهایت نتوانند بیت کوین هایی را که ایجاد کرده اند بفروشند.

سریعتر بیت کوین

تغییر بیت کوین یک شاهکار آسان نیست ، اما ما در صورت لزوم به روزرسانی به نقطه‌ای رسیده ایم. بزرگترین مسئله اندازه بلوک در blockchain بیت کوین است که بحث طولانی و دردناک در بین توسعه دهندگان بیت کوین ایجاد کرده است.

به عنوان یک نوت بوک بزرگ به یک blockchain فکر کنید. بلوک یک صفحه در نوت بوک است. در حال حاضر ، شما فقط می توانید تعداد بسیار کمی از معاملات را در یک صفحه بنویسید. اما افراد زیادی وجود دارند که می خواهند معامله انجام دهند ، بنابراین اتاق کافی در صفحه وجود ندارد. معدنچیان نگاهی به صفحه می اندازند و معاملات را انتخاب می کنند که بهترین هزینه را پرداخت می کنند. بقیه باید صبر کنند. به همین دلیل معاملات بیت کوین در حال حاضر کند و گران است.

یک راه حل آشکار افزایش اندازه بلوک است و پیشنهادی برای انجام به اصطلاح Segwit وجود دارد ، اما دلایل زیادی وجود دارد که اتخاذ بی اهمیت نیست. کافی است بگوییم که برخی از توسعه دهندگان ، طرفداران و معدنچیان بیت کوین به دلایل مختلف فنی و سیاسی از این ایده متنفر هستند. برخی فکر می کنند اصلاً نباید انجام شود ، برخی فکر می کنند باید به روشی متفاوت انجام شود. و جامعه اصلی بیت کوین هنگام تغییر بسیار بسیار محافظه کار است.

Mashable Image

قیمت بیت کوین در دو ماه گذشته به شدت در حال چرخش است ، اما اکنون دوباره در حال افزایش است. اعتبار: coinmarketcap.com/stan schroeder/mashable

پل به سمت بیت کوین جدید ساخته شده است

برای اینکه این ارتقاء کمی آسانتر شود ، توسعه دهندگان به چند ایده ارائه داده اند که باعث می شود سوئیچ تدریجی تر شود. آنها در اصل راه هایی هستند که به معدنچیان می گویند "بله ، من با به روزرسانی موافقم" قبل از اینکه در واقع به روزرسانی شود. اگر اکثر معدنچیان می گویند بله ، پس احتمال بیشتری وجود دارد که این نسخه از آن عبور کند.

در حال حاضر ، اکثر معدنچیان سیگنال می کنند که چیزی به نام BIP 91 را اتخاذ می کنند ، که یک گام بسیار مهم در جهت بروزرسانی واقعی نرم افزار بیت کوین است. این بدان معناست که در دو یا سه روز ، معدنچیان احتمالاً از قسمت اول به روزرسانی استفاده می کنند. سپس ، در دو هفته ، آنها Segwit را اتخاذ می کنند ، این همان چیزی است که این همه آشفتگی در مورد آن است.

این همه صحبت در مورد 1 اوت چیست؟

اگر اخیراً در مورد بیت کوین خوانده اید ، احتمالاً 1 اوت را به عنوان یک تاریخ مهم مشاهده کرده اید. براساس یک پیشنهاد ، این تاریخی بود که قرار بود Segwit به تصویب برسد. اما معدنچیان تصمیم گرفتند که یکی از این مینی های مینی را زودتر فعال کنند ، بنابراین به روزرسانی واقعی احتمالاً چند روز قبل اتفاق می افتد.

دقیقا چه وقت؟جواب مستقیمی وجود ندارد. این یک ارتقا پیچیده با برخی از اتفاقاتی است که در یک تاریخ و زمان مشخص اتفاق می افتد ، برخی دیگر وقتی یک بلوک خاص استخراج می شود و برخی دیگر هنگام رسیدن به یک نقطه عطف خاص در شبکه بیت کوین اتفاق می افتد. این بدان معناست که غالباً تاریخ سختگیرانه ای وجود ندارد که باید اتفاق بیفتد ، فقط تخمین می زند. پیروی از همه اینها می تواند یک کار باشد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، این طرح بصری یا این راهنما را بررسی کنید.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود ، بعضی اوقات در اواسط نوامبر ، بیت کوین سرانجام به نسخه جدیدی از بیت کوین تبدیل می شود ، اما این تغییر باید بدون درد باشد. بیت کوین جدید باید بوجود بیاید ، کاری که می تواند معاملات بیشتری را در هر بلوک نسبت به نسخه فعلی انجام دهد. مهمتر از همه ، یک به روزرسانی موفق ، راه را برای به روزرسانی های آینده نرم افزار هموار می کند.

مشکل اینجا دقیقاً چیست؟

همه چیز در بالا به نظر می رسد به نظر می رسد که همه چیز مطابق آنچه در نظر گرفته شده است کار می کنند. پس چرا چنین یک هوبوب بزرگ در کل به روزرسانی؟

به یاد داشته باشید که ترامپ چگونه در نظرسنجی ها از دست می داد اما برنده زمان انتخابات شد؟یک اتفاق مشابه می تواند برای بیت کوین اتفاق بیفتد. این احتمال وجود دارد که برخی از معدنچیان در آخرین ثانیه نظر خود را تغییر دهند و کل ارتقاء آن از بین برود. بیت کوین یک ماشین بسیار بزرگ است و COG های آن بی شمار هستند. حتی نظریه های توطئه ای وجود دارد که می گویند برخی از معدنچیان در آخرین ثانیه دقیقاً این پیشنهاد را رد می کنند تا باعث ایجاد شکاف شود و هرج و مرج ایجاد کند.

و می تواند یک درخشش فنی پیش بینی نشده در کد جدید وجود داشته باشد. هنگامی که این اتفاق در یک نرم افزار که توسط یک مرجع متمرکز مانند iOS اپل نگهداری می شود اتفاق می افتد ، یک رفع کاملاً ساده است: اپل یک نسخه ثابت را منتشر می کند و کاربران آن را به سادگی آن را بر روی نسخه قدیمی نصب می کنند. با بیت کوین ، اوضاع می تواند کثیف شود. سالها طول کشید تا با جامعه در ارتقاء به Segwit صحبت کنیم. حال تصور کنید که باید برای همان جامعه توضیح دهید که باید طی چند ساعت به ارتقاء دیگری تغییر دهند.

اشکالات می توانند و اتفاق می افتد. در سال 2010 ، یک اشکال در کد بیت کوین کشف شد و به کاربران این امکان را می داد تا تعداد بی نهایت بیت کوین را ایجاد کنند. اما جامعه بیت کوین سفارشات بزرگی کوچکتر بود و در آن زمان چیزها آسانتر بود ، بنابراین پچ در طی چند ساعت پس از کشف با موفقیت مستقر شد. از آن زمان هیچ اشکال اساسی در بیت کوین کشف نشده است ، اما پس از آن دوباره ، تغییرات این بزرگی غالباً مستقر نشده است.

هنوز دقیقاً قایقرانی صاف نیست

بیت کوین نه تنها نرم افزار جدید است. این یک نوع نرم افزار جدید است. همانطور که بسیاری از متخصصان انجام می دهند ، می توان از این عدم اطمینان نسبت به رشد درد استفاده کرد ، و این احتمال وجود دارد که در آینده بیت کوین یک سیستم بسیار قوی تر باشد. و در حال حاضر ، به نظر می رسد که ارتقاء Segwit از بین می رود.

اما اگر فکر می کنید سرمایه گذاری در بیت کوین اکنون پول آسان است ، با دقت قدم بزنید. هیچ کس نمی تواند با اطمینان به شما بگوید که چگونه همه چیز از بین می رود. به همین دلیل است که قیمت بیت کوین اخیراً بسیار بی ثبات بوده است ، و احتمالاً حداقل تا زمانی که گرد و غبار موجود در کل چیز Segwit حل و فصل شود ، ادامه خواهد یافت.

نویسنده این متن مایل است از لوکا زوبویچ بخاطر پیشنهادات و اصلاحات خود تشکر کند.

افشای اطلاعات: نویسنده این متن تعدادی از ارزهای رمزنگاری شده از جمله BTC و ETH را در اختیار دارد.< Span> بیت کوین نه تنها نرم افزار جدید است. این یک نوع نرم افزار جدید است. همانطور که بسیاری از متخصصان انجام می دهند ، می توان از این عدم اطمینان نسبت به رشد درد استفاده کرد ، و این احتمال وجود دارد که در آینده بیت کوین یک سیستم بسیار قوی تر باشد. و در حال حاضر ، به نظر می رسد که ارتقاء Segwit از بین می رود.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 30 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:00