نحوه سرمایه گذاری در سهام و سهام

ساخت وبلاگ

یادداشت تحریریه: مشاور مشاور Forbes ممکن است کمیسیون فروش ساخته شده از پیوندهای شریک در این صفحه کسب کند ، اما این بر نظرات یا ارزیابی های ویراستاران ما تأثیر نمی گذارد. ما اطلاعاتی در مورد سرمایه گذاری و پس انداز ارائه می دهیم ، اما هیچ توصیه یا توصیه شخصی ارائه نمی دهیم. اگر مطمئن نیستید که سرمایه گذاری برای شما مناسب است یا اینکه کدام سرمایه گذاری برای شما مناسب است ، لطفاً با یک مشاور مالی مجاز مشورت کنید.

سرمایه گذاری های مبتنی بر بازار سهام-با خطر ذاتی از دست دادن پول-برای همه نیستند. اما خرید سهام و سهام می تواند در مقایسه با ترک پول نقد در حساب های پس انداز ، سریعتر رشد کند.

این خصوصاً در مورد کسانی که از دو برابر نرخ بهره پایین در زمان افزایش تورم برخوردار هستند ، مورد ضرب و شتم قرار می گیرد.

سرمایه گذاری های مبتنی بر حقوق صاحبان سهام-به عبارت دیگر ، کالاهایی که شامل سهام و سهام هستند-هیچ تضمینی ارائه نمی دهند اما از نظر تاریخی از پول نقد فراتر رفته اند.

به عنوان مثال ، طبق تحقیقات توسط پلت فرم تجارت آنلاین IG ، شاخص FTSE 100-سبد شرکت های پیشرو در تراشه های آبی-در طی 35 سال گذشته به طور متوسط بازده سالانه نزدیک به 8 ٪ را تحویل داده است.

در مقایسه ، میانگین نرخ بهره برای حساب های پس انداز دسترسی فوری 0. 5 ٪ (در اوت 2022) بر اساس داده های بانک انگلیس بود.

نرخ بانکی از پایان سال 2021 به طور پیوسته به سمت بالا حرکت کرده است ، به سطح فعلی آن 1. 75 ٪ ، و احتمالاً بیشتر می شود ، شاید 2 ٪ صعود کند. اما این هنوز هم از نرخ انتظار تورم برای آینده قابل پیش بینی بسیار دور خواهد بود.

در واقع ، با ایستادن تورم انگلیس در 9. 9 ٪ (در اوت 2022) ، سرمایه گذاری در سهام و سهام می تواند فرصتی را برای سرمایه گذاران فراهم کند تا بازده "واقعی" ایجاد کنند - یعنی تورم را ضرب می کند.

این چیزی است که شما باید بدانید.

توجه: قبل از اینکه سرمایه گذاری در سهام و سهام را در نظر بگیرید ، عاقلانه است که یک صندوق نقدی "روز بارانی" به ارزش حداقل سه (و ترجیحاً شش ماه) از رفتارهای معمول خود ایجاد کنید.

سهام و سهام چیست؟

سهام واحدهای مالکیت در یک شرکت است و برای جمع آوری بودجه توسط این شرکت صادر می شود.

نگران هرگونه تفاوت بین "سهام" و "سهام" نباشید - این اصطلاحات به صورت متناوب استفاده می شوند.

فقط سهام در شرکتهای تجاری که در بورس عمومی برای خرید یا فروش در بورس اوراق بهادار در دسترس هستند. در انگلستان ، "PLC" پس از نام یک تجارت به معنای این است که این یک "شرکت محدود عمومی" است.

پیشنهاد شریک زندگی

کمیسیون پرداخت سهام را متوقف کنید

سهام بدون کمیسیون را در Etoro بخرید

در وب سایت Etoro

از طیف گسترده ای ، پوشش ETF ها ، اعتماد سرمایه گذاری و سهام را انتخاب کنید

6000 سهام بدون کمیسیون

از بین هزاران سهام ذکر شده انتخاب کنید

بورس اوراق بهادار لندن ، NYSE ، NASDAQ و فراتر از آن

در وب سایت Freetrade

سرمایه شما در معرض خطر است. هزینه های دیگر اعمال می شود. برای اطلاعات بیشتر ، به etoro.com/trading/fees مراجعه کنید.

روشهای مختلف سرمایه گذاری در سهام چیست؟

بسته به اهداف سرمایه گذاری خود می توانید به طور مستقیم یا غیرمستقیم در سهام سرمایه گذاری کنید و آیا می خواهید نمونه کارها خود را مدیریت کنید یا مسئولیت شخص ثالث را واگذار کنید.

  • اگر می توانید تحقیقات خود را انجام دهید و از تحولات بازار استفاده کنید ، مستقیماً در سهام های جداگانه سرمایه گذاری کنید: خرید سهام در شرکت های انفرادی ممکن است گزینه خوبی باشد. با این حال ، این یک گزینه نسبتاً خطرناک به دلیل خطر ابتلا به یک شرکت شخصی است.
  • سرمایه گذاری در سهام از طریق صندوق ها: صندوق های حرفه ای با مدیریت حرفه ای از هزاران سرمایه گذار بالقوه است. هزاران صندوق وجود دارد ، سرمایه گذاری در سهام یا سایر دارایی ها مانند اوراق قرضه و دارایی. برخی از آنها خاص کشور هستند (به عنوان مثال ، صندوق های سهام بریتانیا) ، در حالی که برخی دیگر یک وظیفه بین المللی گسترده تری دارند. برخی از بودجه ها بر روی یک بخش خاص مانند معدن یا مراقبت های بهداشتی متمرکز هستند.

اگر به دنبال سرمایه گذاری در بودجه هستید ، دو نوع اصلی وجود دارد:

  • اعتماد واحد/شرکت های سرمایه گذاری باز (OEICS): هر دو ترتیب جمعی هستند که سرمایه گذاران را قادر می سازد پول خود را برای یک هدف مشترک جمع کنند. واحدهای نقدی سرمایه گذاران ، که مطابق با دارایی های اساسی افزایش می یابد و ارزش آن را افزایش می دهد.
  • اعتماد سرمایه گذاری: این شرکت هایی هستند که به منظور سرمایه گذاری ایجاد شده اند. همچنین به عنوان "سرمایه گذاری های نزدیک" گفته می شود (آنها تعداد محدودی از سهام دارند ، در حالی که سرمایه گذاری های واحد می توانند واحدهایی را برای تأمین تقاضا ایجاد کنند) ، سرمایه گذاران می توانند اعتماد سرمایه گذاری را در بورس اوراق بهادار لندن خریداری و بفروشند.

بسته به دستورالعمل سرمایه گذاری خود ، یک صندوق یا "فعال" یا "منفعلانه" مدیریت می شود:

  • وجوه با مدیریت فعال نیاز به یک مدیر صندوق دارد تا یک مختصر سرمایه گذاری خاص را دنبال کند ، به عنوان مثال ، از شاخص سهام مانند FTSE 100 بهتر عمل کند. برای دستیابی به این هدف ، مدیر سهام را خریداری و می فروشد. وجوه با مدیریت فعال تمایل به پرداخت هزینه بالاتری نسبت به بودجه منفعل دارند.
  • صندوق های مدیریت منفعلانه: همچنین به عنوان صندوق های "ردیاب" یا "فهرست" نیز شناخته می شود ، این هدف ها با تصمیم گیری در مورد معاملات سهام که از آنچه در شاخص هدف اتفاق می افتد تقلید می کند ، عملکرد یک فهرست مانند FTSE 100 را تکرار می کند. بیشتر صندوق های مبادله ای مبادله (ETFS) ، نوع دیگری از صندوق جمعی ، سرمایه گذاری های منفعل هستند.

گزینه های معاملات سهم چیست؟

سیستم عامل های آنلاین

یک روش محبوب برای سرمایه گذاری در سهام از طریق یک بستر آنلاین است. اینها توسط تعدادی از کارگزاران ، بانک ها و سایر ارائه دهندگان انگلستان از جمله مدیران سرمایه گذاری مانند Fidelity و Vanguard ارائه شده است.

شما همیشه باید بررسی کنید که یک کارگزار مجاز و تنظیم شده توسط نهاد نظارتی مناسب ، مانند سازمان رفتار مالی ، و پول مشتری تحت پوشش طرح جبران خدمات مالی قرار دارد.

هنگام مقایسه سیستم عامل های آنلاین ، ارزش آن را دارید که مبلغی را برای پرداخت هزینه در نظر بگیرید.

دو نوع اصلی هزینه کارگزاری برای معاملات سهم وجود دارد - هزینه معاملات سهم و هزینه پلتفرم.

هزینه معاملات سهم در مورد خرید یا فروش سهام هزینه می شود و به طور معمول از 3 تا 10 پوند متغیر است ، اگرچه تعدادی از کارگزاران (مانند Etoro) معاملات سهام بدون کمیسیون را ارائه می دهند.

برخی از کارگزاران همچنین هزینه سالانه پلتفرم را پرداخت می کنند که معمولاً در حدود 0. 25 ٪ تا 0. 45 ٪ از ارزش سهام شما است.

هزینه های پلتفرم بسته به اینکه آیا سهام را در یک حساب سهم عمومی یا یک حساب پس انداز فردی (ISA) نگه دارید ، ممکن است متفاوت باشد. چندین کارگزار یک کلاه سالانه بین 50 تا 100 پوند را در هزینه های پلتفرم مبتنی بر سهم اعمال می کنند.

برخی از سیستم عامل های آنلاین گزینه ای را برای معامله از طریق یک برنامه در تلفن یا رایانه لوحی خود فراهم می کنند. گزینه های معاملاتی به اشتراک گذاری برخی از ارائه دهندگان فقط برنامه هستند.

همچنین باید انتخاب سرمایه گذاری خود را در نظر بگیرید.

بیشتر سیستم عامل های آنلاین دسترسی به طیف وسیعی از سهام انگلیس را ارائه می دهند و بسیاری از آنها اجازه تجارت در سهام خارج از کشور را می دهند. تجارت در سهام غیر UK معمولاً هزینه های ارزی را متحمل می شود و ممکن است شما مجبور شوید مستندات اضافی مانند فرم W-8BEN را برای سهام ایالات متحده تکمیل کنید. این سکو باید بتواند شما را راهنمایی کند.

مشاوران مالی

گزینه دیگر خرید و فروش سهام از طریق یک مشاور مالی یا مدیر ثروت است. بسیاری از سیستم عامل های آنلاین خدمات مدیریت ثروت اختیاری را برای مشتریانی که دارای اوراق بهادار با ارزش بالاتر هستند (اغلب بیش از 100000 پوند) ارائه می دهند.

یک مشاور مالی واجد شرایط مناسب باید بتواند سهام را بر اساس اهداف سرمایه گذاری شما توصیه کند و معاملات را از طرف شما اجرا کند. با این حال ، این گزینه هزینه بالاتری نسبت به استفاده از یک بستر آنلاین خواهد بود.

اگر به دنبال یک مشاور مالی هستید ، می توانید در وب سایت انجمن دارایی شخصی ، با استفاده از متخصصان غیرقانونی یا توسط محلی جستجو کنید. مشاور شما باید واجد شرایط و برای FCA باشد. آنها همچنین باید اطلاعاتی در مورد ساختار هزینه خود و اینکه آیا آنها مشاوره محدود یا مستقل (کل بازار) ارائه می دهند ، ارائه دهند.

مشاور روبو

مشاوران Robo به عنوان گزینه ترکیبی بین سرمایه گذاری DIY و استفاده از یک مشاور مالی محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. از طریق یک فرآیند خودکار ، آنها یک سبد سرمایه گذاری را بر اساس پرسشنامه در مورد اهداف شما پیشنهاد می کنند و این موارد را از طرف شما مدیریت می کنند.

مشاوران Robo یک روش ساده و کم هزینه برای سرمایه گذاری در سهام هستند ، به طور کلی از طریق ETF و صندوق های شاخص به جای سهام فردی. ارائه دهندگان Robo-Advice شامل Nutmeg ، Wealthify و Moneybox هستند.

چه نوع حساب می توانید سهام را در آن نگه دارید؟

سهام را می توان در یک حساب کاربری عادی با سیستم عامل ، کارگزار یا مشاور خود در ISA نگه دارید ، یا می توانید سهام را مستقیماً نگه دارید (مانند هنگام خرید سهام در کارفرمای خود از طریق یک طرح خرید سهم حقوق و دستمزد).

نحوه نگهداری سهام برای اهداف مالیاتی. در خارج از ISA ، مالیات بر درآمد با درآمد سود سهام که دریافت می کنید شارژ می شود (به زیر مراجعه کنید) ، با توجه به 2،000 پوند کمک هزینه سهام بدون مالیات (در سال مالیات جاری).

همچنین ممکن است شما مسئولیت پرداخت مالیات بر سود سرمایه را با هر گونه سود حاصل از فروش سهام بپردازید. هر کس کمک هزینه سود سرمایه (12،300 پوند برای سال مالیات جاری). این میزان سود شما می توانید قبل از پرداخت مالیات بپردازید. همچنین هنگام خرید سهام باید مبلغ 0. 5 ٪ تمبر را به ارزش معامله بپردازید.

از طرف دیگر ، سهام را می توان در ISA نگه داشت ، که این یک روش کارآمد مالیاتی برای نگه داشتن سهام است زیرا هیچ مالیات بر درآمد یا سود سرمایه برای پرداخت وجود ندارد. هر کس محدوده ISA سالانه (20،000 پوند در سال مالیات جاری) دارد.

چگونه می توانید خریدهای اشتراک را تأمین کنید؟

برای سرمایه گذاری در جمع ، بیشتر کارگزاران قبل از اینکه بتوانید سهام خود را خریداری کنید ، از شما نیاز دارند که حساب سهم خود را تأمین کنند. این می تواند از طریق کارت بدهی یا انتقال الکترونیکی باشد.

کارگزار شما ممکن است هر ماه گزینه خرید سهام را ارائه دهد. در اینجا ، شما یک بدهی مستقیم ماهانه (مثلاً 25 پوند) را تنظیم کرده اید و کارگزار در یک روز ثابت ماه سهام خود را از طرف شما خریداری می کند. هزینه های پرداخت سهم معمولاً برای سرمایه گذاری ماهانه پایین است.

سرمایه گذاری منظم ماهانه به شما امکان می دهد از "میانگین هزینه پوند" بهره مند شوید ، یک تکنیک بورس سهام که توسط سرمایه گذاران برای گسترش هزینه خرید سهام در طول زمان استفاده می شود.

آیا به دنبال درآمد یا رشد سرمایه هستید؟

اگر امیدوار هستید که از سرمایه گذاری خود درآمد کسب کنید ، به شرکت هایی که سود سهام نقدی سالم به سهامداران پرداخت می کنند ، معمولاً به صورت سالانه یا نیم ساله علاقه مند خواهید بود. علاوه بر این سود سهام منظم ، شرکت ها ممکن است سود سهام خود را بپردازند ، غالباً پس از فروش دارایی ، پول نقد را به سهامداران بازگردانند.

عملکرد سود سهام شاخص خوبی برای بازده سالانه مورد انتظار از سود سهام است. این به عنوان سود سهام در هر سهم تقسیم بر قیمت فعلی در هر سهم محاسبه می شود.

به عنوان مثال ، اگر یک شرکت سود سهام 5 پنس را بپردازد و قیمت سهم 100 پنس داشته باشد ، سود سهام آن 5 ٪ خواهد بود (5 پنس تقسیم بر 100 پنس).

سود سهام تضمین نمی شود. و برخی از سهام با رشد بالا مانند تسلا ، آمازون و الفبای سود سهام را پرداخت نمی کنند و ترجیح می دهند سرمایه های مازاد را دوباره سرمایه گذاری کنند.

اگر به دنبال رشد سرمایه هستید ، به احتمال زیاد از شرکت در زمینه های اقتصاد با پتانسیل رشد پایدار در طول مدت تا طولانی مدت سه تا پنج سال یا بیشتر طرفداری خواهید کرد.

این می تواند شما را به سمت بخش های فناوری ، محیط زیست و دارویی سوق دهد ، اگرچه قبل از رسیدن به تصمیم خود نیاز به تحقیق در بازار دارید.

چگونه تجارت سهم را ایجاد می کنید؟

وقتی بورس اوراق بهادار لندن باز است ، می توانید سهام انگلیس را به صورت واقعی از ساعت 8 صبح تا 4. 30 بعد از ظهر تجارت کنید. پس از ورود به حساب خود ، برای انتخاب سهمی که می خواهید خریداری کنید ، با نام شرکت یا "تیک" جستجو کنید.

روش های مختلفی برای خرید و فروش سهام وجود دارد:

خرید و فروش "زنده"

هر سهم یک خرید زنده و فروش "گسترش" خواهد داشت - این یکی از راه هایی است که کارگزاران در معاملات سهم درآمد کسب می کنند. یک گسترش خرید و فروش معمولی ممکن است 99 تا 100 پنس باشد ، به این معنی که برای خرید سهم 100 پنس پرداخت می کنید و در صورت فروش 99 پنس برای هر سهم دریافت می کنید.

ارزش این را دارد که به گسترش توجه داشته باشید زیرا این امر می تواند بسیار متفاوت باشد. تمایل به گسترش بیشتری در شرکت های معامله شده در خارج از FTSE 100 وجود دارد که به نوبه خود می تواند در بازده شما دندان ایجاد کند.

شما معمولاً این گزینه را دارید که مبلغی را که می خواهید سرمایه گذاری کنید یا تعداد سهام را مشخص کنید.

بسیاری از کارگزاران اصلی معمولاً گزینه خرید کسری از سهم را ارائه نمی دهند. اگر می خواهید مبلغ کمی را در یک شرکت با قیمت سهم بالا مانند مثلاً اپل سرمایه گذاری کنید ، این مسئله می تواند مسئله باشد.

اگر این مورد باشد ، ممکن است بخواهید به کارگزاران متخصص مانند معاملات 212 و Freetrade نگاه کنید.

اگر از قیمت خرید خوشحال هستید ، روی گزینه معامله کلیک کنید. به شما قیمت نقل قول داده می شود که معمولاً برای حدود 10-20 ثانیه معتبر است. شما سفارش را با آن قیمت تأیید می کنید ، یا اجازه می دهید نقل قول از بین برود (و نقل قول دیگری را بدست آورید).

در نقطه خرید ، هرگونه هزینه معاملات سهم (معمولاً حدود 3 تا 10 پوند) را به همراه وظیفه تمبر پرداخت خواهید کرد.

شما باید یک یادداشت قرارداد (در حساب خود ، از طریق ایمیل یا از طریق پست) دریافت کنید و سهام به حساب شما واریز می شود.

تعیین حد "خرید"

از طرف دیگر ، شما می توانید یک "حد خرید" را تنظیم کنید که سفارش خرید سهمی است که در صورت سقوط قیمت پیشنهاد به قیمت یا پایین تر قیمت شما تعیین می شود. اگر نمی خواهید قیمت سهام را در زمان واقعی نظارت کنید ، یا اگر فقط می خواهید با قیمت خاصی سرمایه گذاری کنید ، می تواند مفید باشد.

به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید سهام را در یک شرکت با قیمت سهم فعلی 100 پنس خریداری کنید. شما می توانید محدودیت خرید 95 پنس را تعیین کنید و اگر قیمت سهم به 95 پنس یا پایین تر کاهش یابد ، تعداد مشخص شده سهام به طور خودکار از طرف شما خریداری می شود.

با دستیابی به قیمت مشخص ، یک تاکتیک مشابه برای فروش وجود دارد - به جزئیات "ضرر توقف" در زیر مراجعه کنید.

پس از قرار دادن تجارت سهم چه اتفاقی می افتد؟

پس از اجرای خرید شما ، سهام در حساب شما قرار می گیرد. شما به احتمال زیاد سه گزینه برای دریافت درآمد سود سهام دارید:

  • به صورت نقدی به حساب بانک نامزد شده یا جامعه ساختمان پرداخت می شود
  • در حساب سهم خود به عنوان پول نقد برگزار می شود
  • برای خرید سهام اضافی استفاده می شود (معمولاً هزینه معاملات کمتری برای خرید سرمایه گذاری مجدد وجود دارد).

به قیمت سهم توجه داشته باشید

بسیاری از سیستم عامل ها برنامه ای را ارائه می دهند که می توانید ارزش سهام خود را در زمان واقعی ردیابی کنید. از طرف دیگر ، می توانید یک نمونه کارها مجازی را در بسیاری از وب سایت های مالی تنظیم کنید که به شما امکان می دهد حرکات قیمت را کنترل کنید.

چه زمانی باید سهام خود را بفروشید؟

به طور کلی ، سرمایه گذاری در سهام باید به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت از پنج سال یا بیشتر برای محدود کردن تأثیر رکود بازار سهام در نظر گرفته شود.

با این حال ، اگر قیمت سهم یک شرکت به طور ناگهانی در حال کاهش است ، به خصوص در یک بازار رو به رشد ، باید تحقیق کنید. عوامل می توانند شامل نتایج ضعیف ، از دست دادن مشتری اصلی ، مسائل حقوقی یا تغییرات مدیریتی باشند. بهتر است ضررهای خود را کاهش دهید تا اینکه به امید بهبودی قیمت آن ، سهم خود را حفظ کنید.

"از دست دادن توقف" می تواند ابزاری مفید برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض نزولی از سرمایه گذاری در سهام باشد. این یک سفارش برای فروش سهام در صورت سقوط قیمت به یا پایین تر بودن سطح شما است.

به عنوان مثال ، شما ممکن است سهام خود را در یک شرکت خاص در 100 پنس خریداری کرده باشید. اگر ضرر توقف را در 90 پنس تعیین کنید ، این خطر نزولی شما را به 10 ٪ از قیمت سهام فعلی محدود می کند.

آیا نمونه کارها شما متعادل است؟

اگر یک سهم به اندازه کافی خوب عمل کند تا یک قطعه قابل توجه (مانند بیش از 10-20 ٪) از نمونه کارها خود را نشان دهد ، ممکن است بخواهید سهام خود را به یک تقسیم مساوی تر تعادل دهید تا در معرض ثروت خود در برابر ثروت یک شرکت قرار گیرد.

اهداف سرمایه گذاری شما بسته به اینکه به دنبال رشد سرمایه ، درآمد یا هر دو هستید ، ممکن است با گذشت زمان تغییر کند.

علاوه بر این ، شما ممکن است به دنبال تغییر سرمایه گذاری های خود بسته به وضعیت اقتصاد و بازارها باشید.

بدون ضمانت

سرمایه گذاری در سهام می تواند راهی مناسب برای تولید بازده بالاتر از سرمایه گذاری های مبتنی بر پول باشد. با این حال ، سرمایه گذاری شما می تواند پایین بیاید ، و ممکن است پول خود را پس نگیرد.

سرمایه گذاری در یک سبد متنوع از سهام از طریق صندوق ، سرمایه گذاری Trust یا ETF ، ممکن است به کاهش قرار گرفتن در معرض شما در برابر یک شرکت شخصی کمتری کمک کند. با این حال ، اگر در مورد مسیر درست مطمئن نیستید ، به دنبال مشاوره مالی باشید.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 39 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 22:04