بهترین کتابهای سرمایه گذاری در تمام دوران (همانطور که توسط 20 سرمایه گذار برتر رای داده شده است)

ساخت وبلاگ

امروز بهترین لیست کتاب های سرمایه گذاری در وب وجود دارد. چرا این یکی را بخوانید؟در اینجا کتابهای سرمایه گذاری را با بیشترین توصیه از بزرگترین سرمایه گذاران روزگار ما پیدا خواهید کرد.

 • به روز شده در 30 نوامبر 2022

Best Investing Books of All Time: As Voted By 24 Top Investors & Institutions

برخی از پیوندها در وب سایت ما حمایت مالی می شوند و ممکن است هنگام خرید یا ثبت نام پس از کلیک ، درآمد کسب کنیم. در مورد نحوه کسب درآمد بیشتر بدانید.

با توجه به بهترین سرمایه گذاران جهان ، بهترین کتاب های سرمایه گذاری چیست؟برای فهمیدن ، من به دنبال کتابهای پیشنهادی 20 از موفق ترین سرمایه گذاران و مدیران صندوق های پرچین در تمام دوران بودم.

من در مجموع 246 توصیه کتاب را تنظیم کردم ، آنها را در یک صفحه گسترده ترکیب کردم و آنها را بر اساس شمارش مرتب کردم. نتیجه لیستی از بهترین کتابهای سرمایه گذاری است که توسط تعداد توصیه هایی که هر یک دریافت کرده اند رتبه بندی شده است.

توجه داشته باشید که در مواردی که دو کتاب گره خورده بودند ، من آنها را بر اساس ترجیحات خودم رتبه بندی کردم.

در اینجا لیستی از هر یک از کتابهایی که بیش از سه توصیه به دست آورده اند آورده شده است. در پایان پست ، لیستی از برخی از کتابهای مالی کمی توصیه شده را نیز پیدا خواهید کرد.

بهترین کتابهای سرمایه گذاری در تمام دوران

شماره 1. سرمایه گذار هوشمند توسط بنیامین گراهام

تعداد توصیه ها: 9 توصیه شده توسط: بیل آکمن ، بروس برکوویتز ، وارن بافت ، مایکل بری ، جوئل گرینبلات ، ست کلارمن ، محسنه پابرا ، والتر شلسل و گای اسپیر.

وارن بافت سرمایه گذار هوشمند را "تا کنون بهترین کتاب در مورد سرمایه گذاری تا کنون نوشته شده است."

وی ادامه می دهد: "فصل های 8 و 20 بیش از 60 سال است که بستر فعالیت های سرمایه گذاری من بوده است. من پیشنهاد می کنم که همه سرمایه گذاران آن فصل ها را بخوانند و هر بار که بازار به خصوص قوی یا ضعیف بوده است ، آنها را دوباره بخوانید."

اولین بار که در سال 1949 منتشر شد ، کتاب کلاسیک بنیامین گراهام بر نسل سرمایه گذاران تأثیر گذاشته و توسط بسیاری از مدیران مشهور صندوق های پرچین امروز ، از جمله جوئل گرینبلات و مایکل بری توصیه می شود.

گراهام که به عنوان "پدر ارزش سرمایه گذاری" شناخته شده بود ، چهار بار این کتاب را اصلاح کرد ، با آخرین نسخه در سال 1971 منتشر شد. در سال 2003 ، جیسون زویگ ، ستون نویس مالی وال استریت ژورنال احترام گذاشت.

شماره 2تجزیه و تحلیل امنیتی توسط بنیامین گراهام

تعداد توصیه ها: 9 توصیه شده توسط: بیل آکمن ، بروس برکوویتز ، وارن بافت ، مایکل بری ، جوئل گرینبلات ، جان گریفین ، ست کلارمن ، والتر شلس و دون یاکتمن.

اولین کتاب بنیامین گراهام ، تجزیه و تحلیل امنیتی (که با دیوید داد) نوشته شده است ، در لیست بهترین کتابهای سرمایه گذاری در تمام دوران قرار دارد.

بوفه ، که همچنین Forward را نوشت ، در جلد پشتی نقل شده است و آن را می خواند ، "نقشه راه برای سرمایه گذاری که اکنون 57 سال است که دنبال می کنم."

در حالی که سرمایه گذار هوشمند گراهام به هیچ وجه خواندن سبک نیست ، تجزیه و تحلیل امنیتی یک مرور کلی حتی بیشتر از روش های انتخاب سهام گراهام است. بنابراین اگر قصد خواندن هر دو را دارید ، من با اولی شروع می کنم.

جدیدترین نسخه تجزیه و تحلیل امنیتی ، که در سال 2008 منتشر شد ، شامل بینشی از برخی از سرمایه گذاران برتر امروز ، از جمله ست کلارمن ، هوارد مارکس ، بروس برکوویتز ، بروس گرینوالد و دیگران است.

شماره 3. شما می توانید نبوغ بازار سهام توسط جوئل گرینبلات باشید

تعداد توصیه ها: 6 توصیه شده توسط: بیل آکمن ، مایکل بری ، دیوید اینهورن ، ست کلارمن ، دن لوب و گای اسپیر.

اگرچه بسیار محبوب است که یک گوهر پنهان خوانده شود ، اما عادلانه است که بگوییم شما می توانید یک نبوغ بازار سهام در زیر رادار پرواز کنید و در بخش مالی آمازون فقط در رده 60 قرار دارد.

شما می توانید یک نبوغ بازار سهام باشید که چگونه سرمایه گذاران انفرادی می توانند از وضعیت ویژه سرمایه گذاری برای ضرب و شتم بازار استفاده کنند.

این شامل سرمایه گذاری در:

 • اسپاژهای
 • ترشی
 • اوراق بهادار ادغام
 • پیشنهادات حقوق
 • احیاء
 • ورشکستگی
 • داوری خطرناک

تحقیق در مورد این فرصت ها به کار نیاز دارد - که ممکن است بخشی از دلیل عدم توجه این کتاب با سرمایه گذاران اصلی باشد.

با این حال ، با شش توصیه از 20 لیستی که من بررسی کردم ، عادلانه است که بگوییم شما می توانید نبوغ بازار سهام بر بسیاری از بهترین سرمایه گذاران نسل ما تأثیر گذاشته است.

شماره 4مقاله های وارن بافت

تعداد توصیه ها: 5 توصیه شده توسط: بیل آکمن ، بروس برکوویتز ، جوئل گرینبلات ، جان گریفین و دون یاکتمن.

مقاله در شماره 4 در لیست بهترین کتابهای سرمایه گذاری در همه زمان ها مقاله های وارن بافت و نامه های سالانه به سهامداران است که در آن سرمایه گذار مشهور خرد و روشهای خود را به اشتراک می گذارد.

در دهه های مکاتبات ، در واقع دو کتاب جداگانه وجود دارد که نوشته های او را گردآوری کرده است:

 • مقاله های وارن بافت: درسهایی برای شرکت های آمریکایی ، ویرایش شده توسط لارنس کانینگهام: نسخه ویرایش شده ای که مباحث مشابهی را از سالهای مختلف با هم گروه بندی می کند.
 • نامه های Berkshire Hathaway به سهامداران ، ویرایش شده توسط Max Olson: مجموعه ای از نسخه های بی نظیر نامه های وارن بافت (فقط 2. 99 دلار در Kindle).

نامه های نامحدود بافت نیز به صورت رایگان در وب سایت Berkshire در دسترس است.

شماره 5Warren Buffett Way توسط رابرت هاگستروم

تعداد توصیه ها: 5 توصیه شده توسط: بیل آکمن ، جوئل گرینبلات ، جان گریفین ، هوارد مارکس و محسن پابرا.

شکی نیست که وارن بافت عمیقاً جامعه سرمایه گذاری را شکل داده است.

با نوشتن چندین دهه نامه حاوی خرد او (به بالا مراجعه کنید) - و هرگز کسی که از مصاحبه دور نشود - بوفت در به اشتراک گذاشتن فلسفه سرمایه گذاری خود در طی این سالها سخاوتمندانه نبود.

بنابراین جای تعجب نیست که ردپاهای وی در تمام این لیست بهترین کتابهای سرمایه گذاری است.

آنچه در مورد راه Warren Buffett بی نظیر است این است که در عمق استراتژی های واقعی که بافت برای موفقیت استفاده کرده است ، فرو می رود. این کتاب قطعی در مورد استراتژی های او از دیدگاه یک شخص خارجی است.

در ابتدا در سال 1997 نوشته شده است ، در سال 2013 برای تجزیه و تحلیل سرمایه گذاری های اخیر بافت بافت اصلاح شد.

شماره 6یادآوری یک اپراتور سهام توسط ادوین لفور

تعداد توصیه ها: 4 توصیه شده توسط: بروس برکوویتز ، جان گریفین ، دن لوب و گای اسپیر.

در سال 1923 نوشته شده است ، یادآوری های کلاسیک ادوین لفور از یک اپراتور بورس یک کتاب سرمایه گذاری به معنای سنتی نیست. در عوض ، این یک بیوگرافی داستانی از یکی از بزرگترین سرمایه گذاران زمان ، جسی لیورمور است که در طول حرفه خود چندین بار میلیون ها بار از دست داد و از دست داد.

مشهورترین حرکت وی کوتاه کردن بازار در سال 1929 بود - بلافاصله قبل از تصادف که نشانگر آغاز افسردگی بزرگ بود.

لیورمور پس از از دست دادن بیشتر آنچه که او ساخته بود (که طبق گزارش ها بیش از 100 میلیون دلار بود) زندگی خود را در سال 1940 به پایان رساند.

داستان زندگی وی امروز به دلیل دیدگاه های خود در مورد روانشناسی سرمایه گذار ، گمانه زنی ها و ماهیت بازار ، اهمیت دارد.

شماره 7حاشیه ایمنی توسط ست کلارمن

تعداد توصیه ها: 4 توصیه شده توسط: بیل آکمن ، دیوید اینهاورن ، جوئل گرینبلات و گای اسپیر.

"حاشیه ایمنی" تفاوت بین ارزش ذاتی یک سهام و قیمت بازار آن است.

ست کلارمن از این مفهوم برای تبدیل شدن به یکی از موفق ترین مدیران صندوق پرچین روز در گروه Baupost استفاده کرده است.

کلارمن که اغلب توسط رسانه ها توسط رسانه ها توسط رسانه ها نامیده می شود ، یک سرمایه گذار با ارزش کلاسیک است. بنابراین جای تعجب ندارد که در این کتاب سرمایه گذاری بسیار مورد توجه ، او به فلسفه "حاشیه ایمنی"-یک چارچوب سرمایه گذاری با ارزش کلاسیک-فرو می رود و استدلال می کند که این مهمترین مفهوم برای سرمایه گذاران است.

متأسفانه ، از آنجا که این کتاب از چاپ خارج است ، نسخه های استفاده شده اغلب بیش از 1000 دلار می روند. کمترین قیمت برای یک نسخه مورد استفاده در آمازون در زمان این نوشتار 899 دلار است.

شماره 8سهام مشترک ، سود غیر معمول و سایر نوشته های فیلیپ فیشر

تعداد توصیه ها: 3 توصیه شده توسط: مایکل بری ، وارن بوفه و جان گریفین.

در ابتدا در سال 1958 منتشر شد ، سهام مشترک ، سودهای غیر معمول و سایر نوشته های فیلیپ فیشر یکی از کتابهایی بود که به شکل گیری فلسفه سرمایه گذاری وارن بافت جوان کمک کرد.

بافت در مورد کتاب گفته است:

وی گفت: "من پس از خواندن سهام مشترک و سود غیر معمول خود ، فیل فیشر را جستجو کردم [...] درک کاملی از تجارت ، با استفاده از تکنیک های فیل [...] فرد را قادر می سازد تا تعهدات سرمایه گذاری هوشمندانه انجام دهد."

با بینش در ارزیابی درآمد و مدیریت ، به راحتی می توان فهمید که چگونه کتاب کلاسیک فیشر به بافت کمک کرد تا مفاهیمی را که از بنیامین گراهام آموخته است ، بسازد.

سهام مشترک ، سود غیر معمول و سایر نوشته ها توسط پسر فیلیپ فیشر (کنفرانس محبوب فوربس کن فیشر) در سال 2003 به روز شد.

شماره 9یکی در وال استریت توسط پیتر لینچ

تعداد توصیه ها: 3 توصیه شده توسط: بیل آکمن ، جان گریفین و محسنه پابرا.

پیتر لینچ به اتهام بهره برداری از صندوق ماژلان بین سالهای 1977 و 1990 ، بازده سالانه 29 ٪ بازده سالانه را تولید کرد و در 11 سال از 13 سال خود ، شاخص S& P را شکست داد.

لینچ در کتاب خود One Up در وال استریت ، فلسفه و روشهای خود را برای کمک به سرمایه گذار فردی توضیح می دهد.

برای اولین بار در سال 2000 منتشر شد و آن را به دومین کتاب بزرگ در این لیست تبدیل کرد ، یکی از آنها در وال استریت بسیار محبوب شده است (با بیش از 590 بررسی در آمازون) به دلیل بینش خود در مورد چگونگی سرمایه گذاران متوسط می تواند از مزایای خاصی نسبت به مدیران پول بزرگ بهره ببرد.

رویکرد ساده آن برای سرمایه گذاری (خلاصه یک جمله: سرمایه گذاری در شرکت هایی که شما می شناسید و دوست دارید) به این معنی است که هیچ شکی وجود ندارد که این کتاب همچنان بر سرمایه گذاران انفرادی و مدیران برتر صندوق های پرچین فردا تأثیر بگذارد.

شماره 10I Nfluence: روانشناسی اقناع توسط رابرت سیالدینی

تعداد توصیه ها: 3 توصیه شده توسط: بروس برکوویتز ، جان گریفین و چارلی مونگر.

در حالی که شما این کتاب را در بخش سرمایه گذاری در هر کتابفروشی پیدا نخواهید کرد ، اما به وضوح تأثیر زیادی در دنیای سرمایه گذاری و برخی از بزرگترین رهبران مالی امروز داشته است.

در حقیقت ، هنگامی که ما یک آزمایش مشابه را انجام دادیم که به لیست های توصیه شده از 100 مدیرعامل و کارآفرینان مشهور پرداخت ، نفوذ در شماره 1 وارد شد.

این کتاب که توسط رابرت سیالدینی نوشته شده است، بررسی می‌کند که چگونه می‌توان ذهن ما را به راحتی تحت تأثیر قرار داد - و چگونه از آن جلوگیری کرد. بنابراین جای تعجب نیست که سرمایه‌گذاری مانند چارلی مانگر، که ایده مدل‌های ذهنی را رایج کرده است، کتاب را دوست داشته باشد.

در واقع مانگر آنقدر این کتاب را دوست داشت که سهمی از سهام کلاس A برکشایر را به سیالدین هدیه داد. ارزش آن سهم امروز بیش از 330000 دلار است.

شماره 11. سقوط بزرگ 1929 توسط جان کنت گالبریت

تعداد توصیه ها: 3 توصیه شده توسط: بروس برکوویتز، وارن بافت و جیم چانوس.

اولین بار در سال 1955 منتشر شد، اقتصاددان جان کنت گالبریت، به نام سقوط بزرگ، رویدادهایی را بررسی می کند که مخرب ترین فروپاشی اقتصادی در تاریخ آمریکا را ایجاد کرده است، و در نهایت استدلال می کند که این امر ناشی از آنچه او به عنوان «گمانه زنی افسار گسیخته» توصیف می کند، انجام می شود.

این استدلال بدون توجه به دوران پیشگو باقی مانده است.

چه در خلال «شوق غیرمنطقی» حباب دات‌کام دهه 90، چه در بحران اقتصادی سال 2008 (ایندیپندنت از استدلال‌های کتاب برای توضیح اینکه چرا اقتصاد جهانی در حال فروپاشی است) استفاده کرد، چه امروز - با سهام‌هایی مانند تسلا که واقعیت بازار را با معامله به چالش می‌کشند. صدها برابر درآمدهای آتی آنها - هشدارهای گالبریث یادآور مهمی است که بازارها کاملاً کارآمد نیستند و تلاش برای ثروتمند کردن با انتخاب و انتخاب سهام فردی کار دشواری است.

#12. کتاب کوچک سرمایه گذاری عقل سلیم نوشته جان سی. بوگل

تعداد توصیه ها: 3 توصیه شده توسط: وارن بافت، چارلی مانگر و مهنیش پابرای.

از اینکه دیدم این کتاب در فهرست قرار گرفت خوشحال شدم، زیرا این کتاب سرمایه‌گذاری است که برای شکل دادن به بسیاری از دیدگاه‌های من در مورد سرمایه‌گذاری اعتبار می‌دهم.

من به اندازه کافی خوش شانس بودم که آن را در اوایل 20 سالگی خواندم، در زمانی که اعتماد به نفس من به عنوان یک سرمایه گذار - اما نه توانایی من - در بالاترین حد خود بود.

این کتاب توسط مرحوم جان بوگل که Vanguard را تأسیس کرد و صندوق‌های شاخص را اختراع کرد، به تفصیل توضیح می‌دهد که چرا رویکرد مبتنی بر شاخص برای سرمایه‌گذاری رویکرد عاقلانه‌تری برای سرمایه‌گذاران غیرحرفه‌ای است (و چرا اغلب حتی بیشتر سرمایه‌گذاران حرفه‌ای را شکست می‌دهد)..

از آنجایی که سرمایه‌گذاری شاخص رویکرد ساده‌ای است، درک جزئیات آن چندان اهمیتی ندارد. علاوه بر این، این در مورد دریافت ایده بزرگ و سپس پایبندی به برنامه برای اینکه سرمایه گذار منضبط و منضبط باشد، است.

کتاب بوگل، از هر کتاب دیگری که خوانده ام، شما را متقاعد می کند که سرمایه گذاری شاخص در واقع مسیر درستی است.

بهترین کتاب های مالی کمی

چهار دانشگاه با برنامه های مشهور مالی کمی شناخته شده ، در گذشته ، در گذشته لیست های خواندن پیشنهادی خود را بصورت آنلاین منتشر کرده اند.

کتابهایی که حداقل در دو لیست از خواندن از دانشگاه بوستون ، کارنگی ملون ، دانشگاه کلمبیا و دانشگاه واترلو ظاهر شده اند:

 • مدل سازی پیشرفته در امور مالی با استفاده از اکسل و VBA توسط مری جکسون و مایک استونتون توسط جان سی هال توسط شلدون راس توسط الکس کوزنتسف توسط راجر لاونشتاین

اگر به دنبال بهترین کتاب های مربوط به امور مالی کمی هستید ، این پنج گزینه شروع عالی است. آیا می خواهید عمیق تر شیرجه بزنید؟هر لیست خواندن را به طور کامل در زیر مشاهده کنید.

توجه: در حالی که بین اصطلاحات مالی کمی ، تأمین مالی محاسباتی ، امور مالی ریاضی و مهندسی مالی تفاوت هایی وجود دارد ، برای این مقاله اصطلاحات ترکیب شده است.

برای هر توصیه زیر ، پیوندی به صفحه کتاب در آمازون گنجانده ام. اگر کلیک کنید و خرید کنید ، راه های ثروت یک کمیسیون کوچک دریافت می کند.

لیست خواندن کمی از امور مالی کارنگی ملون

کارنگی ملون به عنوان یکی از برنامه های برتر مالی محاسباتی ، کتابهای زیر را برای دانشجویانی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع هستند ، توصیه می کند.

 • امور مالی شرکت توسط J. Berk و P. DeMarzo
 • راهنمای کامل برای بازارهای سرمایه برای متخصصان کمی توسط الکس کوزنتسف
 • گزینه ها ، آینده ها و سایر مشتقات توسط جان سی هال

لیست خواندن مهندسی مالی دانشگاه کلمبیا

رتبه دوم در لیست برنامه های برتر مهندسی مالی ، لیست خواندن توصیه شده برای دانشجویان ورودی اخیراً در انجمن های Quantnet ارسال شده است.

پیشینه عمومی

 • یک دیو از طراحی خود ما: بازارها ، صندوق های پرچین و خطرات نوآوری مالی توسط Richard Bookstaber
 • ایده های سرمایه توسط پیتر L. برنشتاین
 • زندگی من به عنوان یک مقدار توسط امانوئل درمن
 • راهنمای کامل برای بازارهای سرمایه برای متخصصان کمی توسط الکس کوزنتسف توسط راجر لاونشتاین

پیش زمینه کمی

 • توسط دن استفانیکا
 • سرمایه گذاری توسط W. F. Sharpe ، G. J. Alexander و J. V. Bailey
 • ریاضیات مشتقات: ابزارهایی برای طراحی الگوریتم های عددی توسط رابرت ال. ناوین

کتابهای متفرقه در مورد روشهای کمی

 • مدل سازی پیشرفته در امور مالی با استفاده از اکسل و VBA توسط مری جکسون و مایک استونتون توسط کارلین و تیلور
 • آشنایی با مدل های احتمال توسط شلدون راس
 • آمار کاربردی مدرن با S-Plus توسط W. N. Venables ، برایان D. ریپلی
 • روشهای مونت کارلو در مهندسی مالی توسط Paul Glasserman
 • شبیه سازی توسط Sheldon M. Ross توسط J. Michael Steele
 • فرآیندهای تصادفی توسط شلدون راس توسط جان ی. کمپبل ، اندرو دبلیو لو و A. کریگ مکیینلی

لیست خواندن کمی از امور مالی دانشگاه بوستون

در رده دوازدهم در Quantnet ، به دانشجویان ورودی پیشنهاد می شود که کتاب های زیر را بخوانند.

پیشینه عمومی

 • گزینه ها ، آینده ها و سایر مشتقات توسط جان سی هال
 • اصول مهندسی مالی توسط صالح نفتکی

ریاضیات کاربردی

 • اسکله های سیاه و فراتر از آن توسط نیل کریس
 • حساب تصادفی برای امور مالی I: مدل قیمت گذاری دارایی دوتایی توسط استیون شرو توسط استیون شرو

علوم کامپیوتر

 • مهندسی مالی و محاسبات توسط Yuh-Dauh Lyuu
 • کتاب آشپزی توسط Paul Teetor

لیست خواندن امور مالی کمی دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در رده شماره 14 در Quantnet ، کتابهای زیر را که توصیه می شود برای دانشجویان آینده نگر ذکر کند ، لیست می کند.

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

 • مقدمه ای برای امور مالی ریاضی: گزینه ها و موضوعات دیگر توسط Sheldon M. Ross
 • مشتقات: ابزارهایی که توسط Phelim P. Boyle و Feidhlim P. Boyle امور مالی را تغییر داده اند
 • علوم سرمایه گذاری توسط دیوید جی لونبرگر
 • گزینه ها ، آینده ها و سایر مشتقات توسط جان سی هال

احتمال و آمار

 • آشنایی با آمار ریاضی توسط رابرت هاگ و آلن کریگ (فصل های 1-6)
 • فرآیندهای تصادفی توسط شلدون راس (فصل های 4-6)

اقتصاد سنجی

 • تجزیه و تحلیل اقتصاد سنجی ویلیام اچ. گرین

تحلیل واقعی

 • اصول تجزیه و تحلیل ریاضی توسط دبلیو رودین (فصل های 1-7)
 • تجزیه و تحلیل واقعی توسط H. Royden و P. Fitzpatrick

حساب

جبر خطی

 • جبر خطی ، آزمایشگاه های MAT توسط T. Lawson
 • شتاب C ++: برنامه نویسی عملی توسط مثال توسط A. Koenig و B. Moo
 • C ++: راهنمای مبتدی توسط H. Schildt
 • مؤثر C ++: 55 روش خاص برای بهبود برنامه ها و طرح های خود توسط S. Meyers
 • سامس به خودتان C ++ را در یک ساعت در روز توسط J. Liberty و R. Cadenhead آموزش دهید

پیتون

 • یادگیری پایتون توسط M. Lutz توسط M. Lutz
 • کتاب آشپزی پایتون توسط D. Beazley و B. K. Jones توسط Allen B. Downey

مگاب

 • MATLAB ، چاپ سوم: مقدمه ای عملی برای برنامه نویسی و حل مسئله توسط Stormy Attaway
 • روشهای عددی در امور مالی و اقتصاد: مقدمه ای مبتنی بر MATLAB توسط پائولو براندیمارته
 • شبیه سازی و بهینه سازی در امور مالی: مدل سازی با MATLAB ، RISK یا VBA توسط D. Pachamanova و F. J. Fabozzi
 • شبیه سازی تصادفی و برنامه های کاربردی در امور مالی با برنامه های MATLAB توسط H. T. Huynh ، V. S. Lai و I. Soumare
 • راهنمای مبتدی برای R توسط A. F. Zuur ، E. N. Ieno و E. Meesters
 • دستکاری داده ها با R توسط P. Spector با R توسط P. Dalgaard
 • سری زمانی مقدماتی با R توسط P. S. P. Cowpertwait و A. V. متکالف

اکسل/VBA

 • مدل سازی پیشرفته در امور مالی با استفاده از Excel و VBA توسط مری جکسون و مایک استونتون توسط G. Löeffler و P. N. Posch
 • Excel 2010 برنامه نویسی قدرت با VBA توسط J. Walkenbach
 • نسل بعدی اکسل: مدل سازی در اکسل برای تحلیلگران و MBA ها (برای MS Windows و Mac OS) توسط I. Gottlieb
 • مدل های قیمت گذاری گزینه و نوسانات با استفاده از Excel-VBA (فقط متن) توسط F. D. Rouah و G. Vainberg

قرائت عمومی در امور مالی

 • چگونه من یک مقدار شدم: بینش از 25 از نخبگان وال استریت توسط R. Lindsey و B. Schachter
 • پوکر دروغگو توسط M. Lewis توسط E. Derman توسط M. Lewis توسط راجر Lowenstein

خواندن آماده سازی مصاحبه

 • یک راهنمای عملی برای مصاحبه های مالی کمی توسط X. Zhou
 • ترک مصاحبه برنامه نویسی: 150 سوال برنامه نویسی و راه حل های G. McDowell
 • اغلب در امور مالی کمی توسط P. Wilmott سؤالاتی پرسیده می شود
 • شنیده در خیابان: سؤالات کمی از مصاحبه های شغلی وال استریت توسط T. Crack توسط M. Joshi ، N. Denson و A. Downes
 • شروع کار خود به عنوان یک مقدار وال استریت: یک راهنمای عملی و بدون BS برای بدست آوردن شغل در امور مالی کمی توسط B. Jiu

افکار نهایی

اگر در حال سرمایه گذاری در زمینه سرمایه گذاری هستید ، این کتابهای لازم است که به شما کمک می کند تا یک بنیاد قوی در استراتژی سرمایه گذاری ، مدیریت نمونه کارها و تصمیم گیری های مالی ایجاد کنید. آنها کلاسیک هایی هستند که بر سرمایه گذاران زمان ما تأثیر گذاشته اند.

در حالی که بافت این مزیت را داشت که توسط بنیامین گراهام تدریس شود ، برخی از موفق ترین سرمایه گذاران امروز از طریق این کتاب ها خود آموزش دیده اند. به عنوان مثال ، مایکل بری به عنوان پزشک آموزش دیده بود ، نه یک متخصص مالی.

به همین ترتیب ، تاد کامبز ، CIO فعلی Berkshire Hathaway ، مشهور توصیه های وارن بافت را برای خواندن 500 صفحه در روز گرفت. اکنون مستقیماً با بافت کار می کند.

"سرانجام پیدا کردن و خواندن مطالب تولیدی به طبیعت دوم تبدیل شد ، یک عادت. با شروع کار سرمایه گذاری خود ، او حتی بیشتر می خواند و به 600 ، 750 ، حتی 1000 صفحه در روز برخورد می کرد. کامبز فهمید که فرمول بافت کار کرده است و به او دانش بیشتری می دهد که به او در کار اصلی وی کمک می کند - به دنبال حقیقت در مورد سرمایه گذاری های احتمالی است. "

اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که کتابهای موجود در این لیست حتی اگر یک سرمایه گذار جدید باشید که قصد سرمایه گذاری منفعلانه و یا رفتن به مسیر صندوق شاخص را دارد ، نیز ارزشمند هستند.

خواندن حتی فقط یک کتاب سرمایه گذاری از این لیست ، درک بهتری از نحوه عملکرد اقتصاد و عملکرد بازار به شما می دهد ، و اینکه افرادی که به آنها واگذار می کنید برای مدیریت پول خود به تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری که بر امور مالی شخصی و اهداف زندگی شما تأثیر می گذارد ، می روند.

همچنین ، چند کتاب کلاسیک و پرفروش ها وجود داشتند که من تعجب کردم که نهایی را برش ندادم ، زیرا آنها اغلب در لیست "بهترین کتاب های سرمایه گذاری" ظاهر می شوند. برخی از برجسته ترین موارد شامل یک پیاده روی تصادفی در وال استریت توسط برتون ملکیل و اصول: زندگی و کار توسط ری دالیو.

اشتراک گذاری

R. J. ویس بنیانگذار و سردبیر راه های ثروت ، یک برنامه ریز مالی معتبر ، همسر و پدر سه نفر است. او 10 سال گذشته را در نوشتن در مورد امور مالی شخصی گذراند و در Forbes ، Bloomberg ، MSN Money و سایر نشریات به نمایش در آمده است.< Pan> خواندن حتی فقط یک کتاب سرمایه گذاری از این لیست ، درک بسیار بهتری از نحوه عملکرد اقتصاد و بازار و چگونگی افرادی که به آنها واگذار می کنید برای مدیریت پول خود در مورد تصمیم گیری های سرمایه گذاری که بر امور شخصی و زندگی شما تأثیر می گذارد ، می گیرند. اهداف.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 59 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 23:17