Ethereum 2 چگونه کار می کند؟

ساخت وبلاگ

Ethereum 2. 0 ، که گاهی اوقات ETH2 یا Serenity نامیده می شود ، ارتقاء به blockchain Ethereum است. این هدف با هدف افزایش سرعت ، کارآیی و مقیاس پذیری شبکه اتریوم در عین حال امنیت یا عدم تمرکز آن را به خطر نمی اندازد. از این نظر ، این تلاش برای غلبه بر به اصطلاح "Trilemma Blockchain" است (اعتقاد گسترده ای که با توجه به عدم تمرکز ، امنیت و مقیاس پذیری ، شبکه های blockchain فقط می توانند برای دو مورد از سه ویژگی به طور هم زمان بهینه شوند).

Ethereum 2. 0 چندین تغییر اساسی در ساختار و طراحی اتریوم - هم فنی و هم اقتصادی - ادغام می کند. دو مورد از تغییرات اصلی حرکت به "اثبات سهام" و افزودن "Sharding" است.

فهرست مطالب

  1. اثبات سهام چیست؟
  2. مزایای اثبات سهام چیست؟
  3. مضرات اثبات سهام چیست؟
  4. Sharding چیست؟
  5. جدول زمانی ETH 2. 0

اثبات سهام چیست؟

اثبات سهام نوعی مکانیسم اجماع است که توسط شبکه های blockchain برای دستیابی به اجماع توزیع شده استفاده می شود. در مکانیسم اجماع اثبات سهام ، شرکت کنندگان که دارایی های رمزنگاری شده را جمع کرده اند (به معنای "قفل کردن" آنها با ارسال آنها به یک قرارداد هوشمند خاص) به طور تصادفی انتخاب می شوند تا اعتبار سنجی شوند که بلوک های جدیدی را پیشنهاد می کنند-و برای انجام کار پاداش می گیرندبنابراین. از این رو ، اعتبار سنجی نقشی را که معدنچیان در یک سیستم اثبات کار به عهده دارند ، به عهده می گیرند. شرکت کنندگان که قوانین پروتکل را نقض می کنند ، تحت تأثیر بخشی یا به طور کامل از دارایی های خود هستند. این رویکرد هویج و چوب به منظور ایجاد انگیزه در شرکت کنندگان برای کمک به اعتبارسنجی و سفارش معاملات در بلوک ها مطابق با قوانین پروتکل طراحی شده است.

مزایای اثبات سهام چیست؟

رایج ترین مزایای ذکر شده در بین جامعه اتریوم برای انتقال به اثبات سهام موارد زیر است:

بهره وری انرژی بهبود یافته. از آنجا که اثبات سهام نیازی به شرکت کنندگان ندارد تا قدرت پردازش را به یک الگوریتم هشدار دهنده اثبات کار اختصاص دهند ، انرژی چشمگیری کمتری مصرف می کند. تخمین ها این است که Ethereum 2. 0 کمتر از 1 ٪ انرژی مصرفی با اثبات کار اتریوم را مصرف می کند.

مضرات اثبات سهام چیست؟

Sharding چیست؟

مضرات اثبات سهام چیست؟

جدول زمانی ETH 2. 0

حرکت به سمت ETH 2. 0 یک انتقال تدریجی و چند فاز است که در طول جدول زمانی زیر اتفاق می افتد:

Sharding چیست؟

ادغامدر این مرحله ، اثبات کار Ethereum Mainnet با زنجیره Beacon Proof-Stake ادغام می شود. با اتمام ادغام ، اثبات کار در اتریوم قطع خواهد شد. احتمالاً ادغام در نیمه دوم سال 2021 یا در نیمه اول سال 2022 اتفاق می افتد.

جدول زمانی ETH 2. 0

 

 

 

 

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 98 تاريخ : جمعه 4 فروردين 1402 ساعت: 0:29