سرمایه گذاری به تنهایی در بورس سهام: این برای افراد تازه کار نیست

ساخت وبلاگ

1. بازارها - آنها بی ثبات و غیرقابل پیش بینی هستند. دانش و تخصص لازم است:

 

 • تجزیه و تحلیل های مالی و اقتصادی مناسب شرکت هایی را که در نظر دارید در آن سرمایه گذاری کنید انجام دهید
 • ویژگی های سرمایه گذاری هایی را که در مورد خرید فکر می کنید به درستی درک کنید

   

 • با فناوری آنلاین راحت باشید
 • بدون مشاوره خارجی قادر به مدیریت سرمایه گذاری و برنامه ریزی مالی باشید
 • با اخبار و اطلاعات شرکت به روز و فعلی باشید
 • وقت داشته باشید و برای تحقیق در مورد گزینه های سرمایه گذاری آماده باشید
 • سطح دانش مالی ، نیازها و اهداف سرمایه گذاری خود را در نظر بگیرید
 • دسترسی به مالی ، مالیات و سایر تخصص ها و دانش های مورد نیاز داشته باشید
 • قادر به تحمل ریسک و منابع مالی کافی برای مقاومت در برابر از دست دادن همه یا برخی از پول شما در صورت وجود یک چرخش غیر منتظره در بازار است

هشدار

فکر می کنید می توانید اوراق بهادار کم ارزش را مشاهده کنید؟فکر می کنید می توانید بگویید چه موقع زمان مناسب برای ورود به بازار است؟فکر می کنید می توانید "شاخص ها را بزنید"؟تعداد کمی از سرمایه گذاران پیشرفته این توانایی ها را دارند. بیش از حد دانش و توانایی های شما می تواند بسیار پرهزینه باشد.

سرمایه گذاری در مقابل dabbling

سرمایه گذاری ، برخلاف دلهره ، به دانش و تخصص نیاز دارد و در حالی که سرمایه گذاری خطرات دارد ، دلهره خطرات حتی بیشتری را نیز به همراه دارد.

الف. این همان چیزی است که سرمایه گذاری به نظر می رسد

قبل از سرمایه گذاری در سهام یک شرکت معامله گر عمومی ، باید تجارت ، قرار گرفتن در معرض ریسک ، ساختار سرمایه ، عملکرد مالی ، بدهکاری و سایر جنبه های شرکت را درک و ارزیابی کنید. تجزیه و تحلیل این و سایر جنبه ها برای به حداکثر رساندن شانس شما برای سودآوری در سرمایه گذاری خود و به حداقل رساندن خطر از دست دادن پول بسیار ضروری است. این تجزیه و تحلیل به زمان و تمایل برای آشنایی خود با صورتهای مالی شرکت و اطلاعاتی که در مورد عملکرد ، وضعیت مالی و وضعیت جریان نقدی ارائه می دهد ، نیاز دارد. دانش و درک نسبت های کلیدی مالی نیز مهم است.

پس از تجزیه و تحلیل تمام اصول شرکت ، ارزش سهام ممکن است به سطحی که شما امیدوار بودید نرسد. ارزش سهام می تواند تحت تأثیر عوامل زیادی برای شرکت باشد ، از جمله محیط عمومی اقتصادی ، بحران های سیاسی یا مالی ، تنش های تجاری بین کشورها ، بلایای طبیعی و مسائل بهداشت عمومی. بنابراین سرمایه گذاری بر اساس یک تجزیه و تحلیل آگاهانه هنوز هم خطرات را به همراه دارد.

افرادی که در بازار سهام دست و پا می زنند یا سفته بازی می کنند، معمولاً برنامه ای ندارند یا تحلیل های بنیادی انجام نمی دهند یا اگر دارند، از میانبرهای خطرناک استفاده می کنند.

ب. این همان چیزی است که دبلینگ به نظر می رسد

دابل ها معمولاً برنامه ای ندارند. آنها ممکن است به عنوان مثال، به آخرین مقاله روزنامه در مورد یک شرکت، به سخنان یکی از آشنایان که شنیده است که قیمت سهام «در حال افزایش است»، به این واقعیت است که سهام شرکت اخیراً به شدت کاهش یافته است. یا در مورد شایعات در رسانه های اجتماعی. سرمایه‌گذاران فردی که به چنین «اطلاعاتی» متکی هستند، در معرض خطر از دست دادن سریع «سرمایه‌گذاری» خود قرار می‌گیرند، ارزشی که به‌طور مصنوعی در نتیجه سفته‌بازی‌های دیگر سودجویان افزایش می‌یابد.

این یکی از راه‌هایی است که دستفروش‌های مانیتوبان می‌توانند پول خود را به دست کلاهبرداران از دست بدهند

MFSA بازار را برای کشف و توقف طرح‌های تقلب نظارت می‌کند. با وجود این، سرمایه‌گذاران فردی بیشتر به دنبال طرح پمپ و تخلیه هستند، کلاهبرداری که اغلب با سهام پنی مرتبط است. یک طرح پمپ و تخلیه شامل کلاهبردارانی است که سهام یک شرکت را جمع آوری می کنند و سپس به طور مصنوعی ارزش آن را با انتشار اخبار مثبت جعلی درباره شرکت از طریق انواع کانال های ارتباطی محبوب مانند اینترنت و رسانه های اجتماعی افزایش می دهند. اخبار جعلی باعث می شود این شرکت جذاب تر از آنچه هست به نظر برسد. پس از آن دابل ها برای خرید سهام عجله می کنند و قیمت آن در بازار را بالا می برند. زمانی که کلاهبرداران احساس می کنند قیمت سهام به اندازه کافی افزایش یافته است، سهام انباشته خود را می فروشند و سود زیادی به پشت قربانیان خود می برند که با سهام بی ارزش مانده اند.

مشخصات سرمایه گذار

قبل از اینکه به تنهایی در بازار سهام در یک پلت فرم کارگزاری تخفیف سرمایه گذاری کنید، باید مشخصات سرمایه گذار خود را با دقت تعیین کنید زیرا این امر در دانستن نحوه سرمایه گذاری و آنچه باید در آن سرمایه گذاری کنید موثر است. زمینه هایی که باید در نظر بگیرید عبارتند از:

اهداف مالی - پس انداز، سرمایه گذاری یا اهدافی هستند که امیدوارید در یک دوره زمانی معین به آنها برسید. اینها باید مشخص و واقع بینانه باشند.

اهداف سرمایه‌گذاری - هدف سرمایه‌گذاری هدفی است که یک سرمایه‌گذاری خاص یا ترکیبی از سرمایه‌گذاری‌ها برای رسیدن به اهداف مالی شما، مانند پس‌انداز برای خرید خانه یا بازنشستگی انجام می‌شود.

افق زمانی - افق زمانی سرمایه گذاری به مدت زمانی که شما قصد دارید پرتفوی را نگه دارید اشاره دارد.

وضعیت مالی - وقتی وضعیت مالی خود را در نظر می گیرید پیشاپیش باشید. بدانید چه چیزی دارید، چه چیزی مدیون هستید، چه چیزی به دست می آورید، چه چیزی خرج می کنید.

نیاز نقدینگی - آیا به پول خود (و باید سرمایه گذاری های خود را بفروشید) در کوتاه مدت ، میان مدت یا بلند مدت نیاز دارید؟

تحمل ریسک - تحمل ریسک به طور کلی میزان تغییرپذیری (فراز و نشیب) در بازده در بازار سرمایه گذار است که آماده پذیرش است.

دانش سرمایه گذاری - واقعاً چقدر از سرمایه گذاری می دانید و می دانید؟مطمئناً این امر تأثیر خواهد گذاشت که آیا شما تصمیم دارید که به تنهایی بروید یا کمک یک حرفه ای را ثبت کنید.

هنگام جستجوی و تجزیه و تحلیل اطلاعات کامل باشید

به عنوان مثال ، اگر می خواهید سهام یک شرکت را بخرید ، اسناد مربوطه را مرور کنید که به سؤالاتی مانند: پاسخ می دهند:

 

 • چه نشانه هایی وجود دارد که سرمایه گذاری سودآور خواهد بود؟
 • چه چیزی می تواند بر سودآوری شرکت تأثیر بگذارد؟آیا شرکت با دادرسی قانونی روبرو است؟آیا احتیاط در مورد زنده ماندن آن به عنوان یک نگرانی در حال انجام است؟
 • آیا این شرکت در صنعتی با چشم انداز آینده خوب فعالیت می کند؟مزایای رقابتی و ظرفیت تولید شرکت چیست؟چه کسی در تیم مدیریت و هیئت مدیره خود است؟
 • اگر تولید کننده باشد ، آیا تجهیزات آن پیشرفته یا منسوخ است؟
 • وضعیت مالی شرکت چیست؟شرکت های بازرگانی عمومی موظفند صورتهای مالی سه ماهه و سالانه تولید کنند. صورتهای مالی این شرکت و سایر اسناد مادی ، از جمله گزارش های سالانه ، بحث و تحلیل مدیریت (MD & AS) ، فرم های اطلاعات سالانه و انتشار خبری را می توان در SEDAR یافت.

   

برای سرمایه گذاری در بورس سهام ، شما به طور کلی به یک افق سرمایه گذاری بلند مدت نیاز دارید

آیا در کوتاه مدت به پول خود احتیاج خواهید داشت؟در این صورت ، خرید سهام یک شرکت معامله گر عمومی ممکن است ایده خوبی نباشد.

نوسانات بازار و عوامل خارجی که قبلاً ذکر شد ممکن است باعث شود ارزش سرمایه گذاری شما درست در صورت نیاز به پول خود کاهش یابد. سپس هنگام فروش سهام ضرر می کنید.

اگر یک افق سرمایه گذاری کوتاه دارید ، بهتر است به سرمایه گذاری های ایمن بپردازید که بدون استرس غیر ضروری بازده پایین تر ایجاد می کنند.

در نظر بگیرید که می توانید تمام یا بخشی از ارزش سرمایه گذاری خود را از دست دهید

هرگز حقیقت سخت در مورد سرمایه گذاری در بورس سهام را فراموش نکنید: صرف نظر از دانش ، تخصص ، تجزیه و تحلیل و موفقیت های گذشته ، هیچ شرط اطمینان وجود ندارد. شرکتی که شما در آن سرمایه گذاری کرده اید می تواند مشکلات مالی اساسی را تجربه کند که به سرعت می تواند منجر به ورشکستگی یا ورشکستگی شود ، در این صورت می توانید تمام پولی را که سرمایه گذاری کرده اید از دست دهید.

درک معاملات روز

معاملات روزانه به طور فزاینده ای محبوب شده است زیرا برنامه های تجارت آنلاین و معاملات سهام دسترسی افراد عادی به بازار سهام و معامله در آن را آسان تر کرده اند.

معاملات روزانه معمولاً به خرید و فروش اوراق بهادار در یک روز اشاره دارد. معمولاً در بازارهای مختلف سهام، مشتقه و ارز خارجی (فارکس) استفاده می شود. معامله‌گران روزانه معمولاً از مقادیر بالایی از اهرم‌ها و سایر استراتژی‌های معاملاتی استفاده می‌کنند تا سعی کنند در حرکت‌های کوچک قیمت، سود زیادی کسب کنند. تجارت روزانه موفقیت آمیز به طور منظم نیاز به درجه بالایی از مهارت، تحقیقات گسترده و سرمایه دارد.

رویکردهای استراتژیک متفاوتی برای تجارت روزانه وجود دارد که هر کدام دارای سطح ذاتی ریسک هستند. قبل از اینکه به تجارت روزانه خود فکر کنید، مطمئن شوید که تحقیقات کامل خود را انجام دهید، در نظر بگیرید که چقدر ریسک مالی را می‌خواهید انجام دهید، و هرگز پولی را که نمی‌توانید از دست بدهید، سرمایه‌گذاری نکنید.

معاملات روزانه اغلب به عنوان پلتفرمی برای طرح‌های ثروتمند شدن سریع برای فریب دادن مبتدیان به کلاهبرداری استفاده می‌شود.

آیا می توانید از طریق TFSA خود تجارت روزانه داشته باشید؟

در حالی که می‌توانید در یک TFSA سهام بخرید، بفروشید و نگهداری کنید، معاملات روزانه یا معاملات بیش از حد مکرر از طریق TFSA ممکن است توسط CRA یک فعالیت تجاری در نظر گرفته شود و برای ممیزی پرچم‌گذاری شود. به این ترتیب، ممکن است مجبور شوید برای فعالیت تجاری خود مالیات بر درآمد بپردازید و هدف TFSA را شکست دهید.

هنگام تعیین اینکه آیا یک TFSA باید مشمول مالیات باشد، CRA چندین عامل از جمله مدت نگهداری، دفعات معاملات شما، مقدار اوراق بهادار معامله شده، زمان صرف شده برای معامله و قصد شما برای نگهداری سرمایه گذاری ها و فروش مجدد را بررسی می کند. آنها برای کسب سوداگر CRA تشخیص دهد که معاملات شما یک تجارت فعال است، ممکن است برای درآمد کسب و کار مشمول نرخ های مالیاتی بالاتری باشید و از معیارهای خاصی از سود و زیان سرمایه بهره مند نشوید. راهنمایی بیشتر در مورد معاملات اوراق بهادار را می توان در بولتن تفسیر CRA IT-479R یافت.

اگر در TFSA خود سهام دارید و نگران هستید که تعداد معاملات شما به عنوان یک تجارت مشمول مالیات در نظر گرفته شود، باید با یک کارشناس مالیاتی یا یک وکیل اوراق بهادار مشورت کنید.

"سرمایه گذاری به تنهایی" از مقاله ای اقتباس شده است که توسط Autorité des marchés financiers (AMF) منتشر شده بود، و با اجازه آنها در اینجا به اشتراک گذاشته شد.

"درک معاملات روز" از دو مقاله اقتباس شده است که در ابتدا توسط کمیسیون اوراق بهادار نوا اسکوشیا (NSSC) منتشر شده بود، و با اجازه آنها در اینجا به اشتراک گذاشته شد.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 35 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 22:24