آیا سهام سود سهام می تواند به محافظت از نمونه کارها شما کمک کند؟

ساخت وبلاگ

سرمایه گذاری در سود سهام ، به ویژه مواردی که سال گذشته رشد می کند ، می تواند کمک های بزرگی به بازده نمونه کارها بلند مدت در یک بازار آشفته داشته باشد.

آشفتگی در بازار ، افزایش ترس از رکود اقتصادی و نگرانی های فزاینده در مورد چشم انداز رشد اقتصاد جهانی ، بیشتر سرمایه گذاران در جستجوی راه هایی برای دفاع از اوراق بهادار خود و یافتن جیب های صعودی هستند. سرمایه گذاران با افق طولانی مدت و اشتهای نسبتاً کم برای ریسک ممکن است بخواهند سهام با پرداخت سود سهام را در نظر بگیرند ، که سهامداران شرکت ها را به طور منظم به عنوان سهمی از سود ارائه می دهد. با ترکیب مناسب سهام ، سود سهام می تواند رشد تجمعی را فراهم کند زیرا می توان درآمد را دوباره به نمونه کارها سرمایه گذاری کرد یا برای خرید سهام اضافی با پرداخت سود سهام مورد استفاده قرار گرفت-یک تاکتیک سرمایه گذاری آزمایش شده و واقعی که در میان عدم اطمینان اقتصادی حتی مطلوب تر می شود.

اما همه سود سهام برابر نیستند. به سادگی رسیدن به سهام سود سهام با بالاترین بازده ، اغلب با خطر بیشتری همراه است. درعوض ، سرمایه گذاران باید بر یافتن شرکت های سازگار با سوابق اثبات شده از رشد سود سهام خود در سال گذشته تمرکز کنند.

نیک لنتینی از تیم استراتژی حقوق صاحبان سهام مورگان استنلی می گوید: "زمینه سرمایه گذاری سال گذشته ، ناشی از شرایط کلان اقتصادی و همراه با افزایش خطر رکود اقتصادی ، باعث افزایش عملکرد بسیاری از سهام با پرداخت سود سهام شده است."

زمان درخشش هند

هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به مواد مخدر

چگونه فناوری می تواند با تورم مبارزه کند

بخش هایی که برای رشد سود سهام آماده شده اند

کدام بخش ها ممکن است بازده جذاب و رشد سود سهام را در برابر پس زمینه اقتصادی فعلی فراهم کنند؟تحلیلگران مورگان استنلی این موارد را پیشنهاد می کنند:

انرژی: سهام دارای سود سهام بالایی از بازار گسترده تر در سالهای 2021 و 2022 به شدت عملکرد داشت ، تا حدودی به دلیل سهام انرژی ، زیرا افزایش قیمت نفت باعث افزایش دارایی شرکت های انرژی شد. این بخش پس از فروپاشی قیمت نفت در سال 2020 ، نظم بیشتری پیدا کرد و از سالها از جریان های پول نقد خارج شد و در عوض بر بازده سهامداران از طریق سود سهام و بازپرداخت تمرکز کرد. در حالی که پایین آمدن قیمت نفت می تواند جریان نقدی را تحت فشار قرار دهد ، بیشتر شرکت های این بخش پرداخت های سود سهام پایه را تعیین کرده اند که حتی اگر نفت از 88 دلار در هر بشکه در اوایل ماه نوامبر به 40 دلار در هر بشکه کاهش یابد ، می تواند به طور کامل پوشش داده شود.

مواد غذایی بسته بندی شده: سود سهام در این بخش دارای چشم انداز رشد پایدار است که ناشی از تقاضای پایدار و حاشیه های بالا و همچنین جریان پول نقد قوی برای پرداخت بدهی و پرداخت منظم به سهامداران است. به طور متوسط ، شرکت های این بخش سود سهام 2. 8 ٪ را ارائه می دهند ، و پیش بینی مورگان استنلی برای رشد سود هر سهم (EPS) در رقم های تک و بالا از چشم انداز ما برای رشد سود سهام پشتیبانی می کند. به طور خاص ، شرکت ها احتمالاً شاهد فروش شدید و پایدار در میان وعده ها ، دسته های سالم و بازارهای نوظهور هستند.

نوشیدنی ها و محصولات خانگی: هزینه های بالای کالاها برای شرکت هایی که نوشیدنی تولید می کنند و همچنین کالاهایی که محصولات تمیز و مراقبت شخصی را تولید می کنند ، بوده است. اما تقاضای قابل پیش بینی و پایدار برای این موارد روزمره باید به تولید پول نقد و پشتیبانی از رشد درآمد ادامه دهد ، بنابراین این شرکت ها می توانند روند چند ساله خود را برای افزایش سود سهام در سالهای متوالی ادامه دهند.

برنامه های آب و برق: آب و برق تنظیم شده دارای مشاغل پایدار است و خطرات عمده ای محدود دارد که باعث می شود فشار مداوم آنها برای پرداخت سود سهام مداوم و رو به رشد فشار بیاورد ، حتی اگر این شرکت ها هزینه های قابل توجهی را برای ایجاد تسهیلات برای تولید ، ذخیره و توزیع برق یا گاز متحمل می شوند. بشرو گرچه تنظیم و بلایای طبیعی ، مانند آتش سوزی ، همچنان یک ریسک بالا باقی مانده است ، اما شرکت های آب و برق به طور کلی ترازنامه سالم دارند و در صورت لزوم می توانند بدهی کم هزینه را صادر کنند. در نتیجه ، تحلیلگران انتظار رشد سود سهام 6 ٪ سالانه را تا سال 2024 دارند.

بانکها: در طول رکود اقتصادی ، بخش مالی می تواند فشار بیشتری را بر درآمد تجربه کند زیرا وام گیرندگان با مشکل روبرو هستند که ممکن است نتوانند پرداخت های لازم را انجام دهند. حتی اگر ضرر اعتباری افزایش یابد ، با این حال ، بانک ها می توانند سود سهام خود را تا سال 36 درصد نسبت به سال 2023 افزایش دهند ، با رشد متوسط 8 ٪ ، با فرض نرخ بیکاری ، یک شاخص اصلی ریسک اعتباری ، 4 ٪ است. در صورت افزایش بیکاری به 6 ٪ ، سود سهام می تواند صاف باشد ، اگرچه سرمایه گذاران می خواهند نسبت پرداخت را یادداشت کنند ، که نسبت درآمد پرداخت شده در سود سهام است. نسبت پرداخت رو به رشد می تواند نشانه ای باشد که سود سهام پایدار نیست.

تعادل خطر و بازگشت

سود سهام می تواند برای سرمایه گذاران بلند مدت از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد ، و سهام های سودآور بالا تمایل به انجام بهترین عملکرد در هنگام تورم بالاتر از حد طبیعی اما شروع به سقوط ، همانطور که اکنون است. علاوه بر این ، ثبات و درآمد تضمین شده آنها ، آنها را به یک شرط نسبتاً ایمن تبدیل می کند که با توجه به شرایط اقتصادی ، جذابیت بیشتری پیدا می کند. اما برخی از سهام سود سهام با بالاترین بازده بیشترین خطرات را دارند ، بنابراین سرمایه گذاران باید نه تنها رشد سود سهام ، بلکه بار بدهی ، ارزش سهام زیرین و درآمد شرکت را هنگام بررسی اهداف سرمایه گذاری سود سهام خود نیز وزن کنند.

هنگامی که تورم بالاتر از روند و در حال سقوط است ، سود سهام بالا به علاوه عوامل دفاعی و ارزش بهتر است.

لنتینی می گوید: "رشد سود سهام بالا یک ویژگی درآمدی جذاب است و پرداخت سود سهام به طور کلی به عنوان نشانه ثبات درآمدهای شرکت اساسی در نظر گرفته می شود.""اما سرمایه گذاران باید در نظر داشته باشند که رشد سود سهام به این معنی است که یک شرکت به جای سرمایه گذاری مجدد در تجارت ، به سهامداران پول می پردازد."

به طور خاص ، مهمترین عواملی که باید در نظر بگیرید ثبات رشد سود سهام است. ارزش سهام و تخفیف نسبی آن به بازار وسیع تر ؛و توانایی سهام برای پشتیبانی از عملکرد یک نمونه کارها و کاهش خطر آن.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تحقیقات مورگان استنلی در مورد سرمایه گذاری در سود سهام ، از نماینده یا مشاور مالی مورگان استنلی خود بخواهید گزارش کامل ، "کتاب بازی سود سهام" (15 سپتامبر 2022). مشتریان تحقیقاتی مورگان استنلی می توانند به طور مستقیم به گزارش در اینجا دسترسی پیدا کنند. به علاوه ایده های بیشتر از رهبران فکر مورگان استنلی.

راز جذب ثروت...
ما را در سایت راز جذب ثروت دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : نیما شاهرخ شاهی بازدید : 33 تاريخ : چهارشنبه 2 فروردين 1402 ساعت: 22:42